Постанова № 7567307, 26.11.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.11.2009
Номер справи
2а-17126/09/0570
Номер документу
7567307
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 листопада 2009 р.                                                                       справа № 2а-17126/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Масло І.В.

при секретарі                                                  Грішаєві Є.Є.

за участю:

представника позивача                                                                       Наумової О.С.,

представника відповідача                                                                       Гаврихіва В.В.,

          розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції до державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта «Білицька» про стягнення податкового боргу із збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 2876,23 грн., збору за геологорозвідувальні роботи у розмірі 81062,94 грн., збору за користування надрами загальнодержавного значення у розмірі 56590,68 грн., -

ВСТАНОВИВ:

19.10.2009 Добропільська ОДПІ звернулася до суду з позовом до державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта «Білицька» про стягнення податкового боргу із збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 2876,23 грн., збору за геологорозвідувальні роботи у розмірі 81062,94 грн., збору за користування надрами загальнодержавного значення у розмірі 56590,68 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у зв’язку з постійною несплатою ВП «Шахта «Білицька» податкових зобов’язань в нього виникла податкова заборгованість із вказаних вище зборів, у т.ч. основний платіж – 116954,96 грн., штрафні санкції – 1806,00 грн., пеня – 21768,89 грн.

Податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 2876,23 грн., у т.ч. штрафні санкції – 1806,00 грн., пеня – 1070,23 грн., виник внаслідок несплати ВП «Шахта «Білицька» податкового зобов’язання, визначеного податковим повідомленням-рішенням від 27.04.2009 № 0000332340, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції згідно п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі за текстом - Закон № 2181) ат нарахована пеня згідно ст. 16 цього Закону.

Податковий борг зі збору за геологорозвідувальні роботи у розмірі 81062,94 грн., у т.ч. основний платіж у розмірі 64342,27 грн., пеня – 16720,67 грн. виник внаслідок несплати узгодженого податкового зобов’язання згідно податкових розрахунків № 18011 від 24.10.2008, № 24352 від 26.01.2009, № 12885 від 03.08.2009 та нарахованої пені згідно ст. 16 Закону № 2181.

Податковий борг зі збору за користування надрами загальнодержавного значення у розмірі 56590,68 грн., у т.ч. основний платіж - 52612,69 грн., пеня – 3977,99 грн. виник внаслідок несплати узгодженого податкового зобов’язання згідно податкових розрахунків № 5841 від 22.04.2009, № 12883 від 03.08.2009 та нарахованої пені згідно ст. 16 Закону № 2181.

Позивач, посилаючись на ст. 67 Конституції України, ст.ст. 9, 11 Закону України „Про систему оподаткування”, п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3, п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181, п. 30 ст. 2 Бюджетного кодексу України, просив стягнути з відповідача вказану вище суму податкового боргу (а.с. 2-4).

У судовому засіданні представник відповідача надав заяву, згідно з якою визнає позовні вимоги у сумі 11804,34 грн., тобто у частині стягнення заборгованості зі збору за геологорозвідувальні роботи, що утворилася внаслідок несплати узгоджених податкових зобов’язань згідно розрахунків від 24.10.2008 № 18011 на суму 10610,92 грн. та № 24352 від 26.01.2009 на суму 1193,42 грн. Просив прийняти постанову щодо частини позовних вимог.

Також, представниками сторін у судовому засіданні надана заява про те, що сторони не заперечують проти вирішення спору в частині стягнення боргу за основним платежем та штрафними санкціями в сумі 118760,96 грн. У частині вимог про стягнення пені у загальному розмірі 21768,89 грн. просили продовжити розгляд справи.

У відповідності до ч. 3 ст. 112 КАС України у разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу.

Крім того, згідно з ч. 1 ст. 164 КАС України суд до закінчення судового розгляду справи може прийняти постанову щодо частини позовних вимог за клопотанням особи, яка бере участь у справі, якщо з’ясовані судом обставини дають можливість без шкоди для справи вирішити частину позовних вимог.

Судом встановлено, що відповідач – державне підприємство «Добропіллявугілля» є юридичною особою, зареєстроване 11.03.2003 виконавчим комітетом Добропільської міської ради Донецької області, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію серії А00 № 291209. Відповідача включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за № 32186934. Відповідач здійснює свою діяльність на підставі статуту (у новій редакції), затвердженого Міністром вугільної промисловості України 25.06.2008 наказом № 278.

Відокремлений підрозділ «Шахта «Білицька» є філією (іншим відокремленим підрозділом) державного підприємства «Добропіллявугілля» без права юридичної особи, що підтверджується довідкою Управління статистики у місті Добропілля серії АБ № 205263. Відокремлений підрозділ «Шахта «Білицька» взятий на облік до Добропільської ОДПІ 24.04.2003 за № 627.

Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, позивач Добропільська об’єднана державна податкова інспекція є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

Відповідно до ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;

податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;

платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобов’язання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).

У відповідності до п.п. 12, 13, 14 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування” збір за спеціальне використання природних ресурсів, збір за забруднення навколишнього природного середовища, збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету є загальнодержавним збором.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

1. Що стосується збору за забруднення навколишнього природного середовища, то у відповідності до ст. 44 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища” збір за забруднення навколишнього природного середовища встановлюється на основі фактичних обсягів викидів, лімітів скидів забруднюючих речовин в навколишнє природне середовище і розміщення відходів. Порядок встановлення нормативів збору і стягнення зборів за забруднення навколишнього природного середовища визначається Кабінетом Міністрів України.

Так, Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.1999р. № 303 затверджений Порядок встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, у відповідності до п. 9 якого розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації. Остаточний річний розрахунок збору подається платниками до органів державної податкової служби за місцем податкової реєстрації платника протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного року.

Пунктом 10 цієї Постанови визначено, що платники збору протягом десяти календарних днів, що настають після граничного строку подання податкового розрахунку, сплачують збір:

1) за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення - у разі здійснення викидів стаціонарними джерелами забруднення та скидів;

2) за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів - у разі розміщення відходів;

3) за місцем перебування платника збору на податковому обліку - у разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення.

4) за місцем перебування платника збору на податковому обліку - в разі утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасового зберігання радіоактивних відходів їх виробниками.

Платники перераховують суми збору одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в територіальних органах Державного казначейства, які здійснюють розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному законом (п. 11 Постанови).

Аналогічні вимоги передбачені Інструкцією про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженою Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України 19.07.99 № 162/379, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 9 серпня 1999 р. за № 544/3837.

Як вбачається з розрахунку позовних вимог, за відповідачем рахується заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у вигляді штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1806,00 грн., яка утворилася на підставі податкового повідомлення-рішення від 27.04.2009 № 0000332340 (а.с. 8).

Згідно з податковим повідомленням-рішенням від 27.04.2009 № 0000332340/0 до позивача згідно з п.п. «б» п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4, п.п. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181, п.п. 9.2 ст. 9 вказаної вище Інструкції, на підставі акта перевірки № 210/23-2/32186934 від 13.04.2009, відповідачу визначено податкове зобов’язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 7826,00 грн., у т.ч. за основним платежем 6020,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями – 1806,00 грн. (а.с. 17).

Відповідно до платіжного доручення № 802 від 31.07.2009 відповідачем повністю здійснено сплату вказаного податкового зобов’язання на загальну суму 7826,00 грн., що свідчить про відсутність в нього податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища. Також ця обставина підтверджується зворотнім боком облікової картки платника.

2. Стосовно збору за спеціальне використання природних ресурсів (користування надрами), суд зазначає, що відповідно до п. 2 Інструкції про порядок обчислення і справляння плати за користування надрами для видобування корисних копалин, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету України по геології і використанню надр, Міністерства праці та соціальної політики України від 30 грудня 1997 р. № 207/472/51/157 (у редакції наказу Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства фінансів України, Державної податкової адміністрації України, Міністерства праці та соціальної політики України від 13 червня 2000 р. № 51/128/307/128) та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 1998 р. за № 20/2460, платниками плати за користування надрами для видобування корисних копалин є всі суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які здійснюють видобування корисних копалин, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями (далі - користувачі надр).

Філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи користувача надр (далі - філії), які мають банківські рахунки, ведуть окремий бухгалтерський облік своєї діяльності, складають окремий баланс, можуть сплачувати самостійно плату за користування надрами для видобування корисних копалин за місцезнаходженням родовища корисних копалин.

Якщо в складі підприємства - користувача надр немає філій або якщо до його складу входять філії, які не мають банківських рахунків, не ведуть окремого бухгалтерського обліку своєї діяльності, не складають окремого балансу, то плата за користування надрами для видобування корисних копалин сплачується таким підприємством за місцезнаходженням родовища корисних копалин.

Відповідальність за своєчасність та повноту сплати до бюджетів сум плати за користування надрами для видобування корисних копалин несуть платники цієї плати, незалежно від наявності в їх складі філій, відділень, представництв та інших відокремлених підрозділів.

Згідно із п.п. 6.1 п. 6 зазначеної Інструкції базовий податковий (звітний) період для плати за користування надрами для видобування корисних копалин дорівнює календарному кварталу.

Розрахунки плати за користування надрами для видобування корисних копалин складаються користувачами надр та їх філіями, зазначеними в пункті 2.2 цієї Інструкції, щокварталу, накопичувальним підсумком з початку року, і подаються до органів державної податкової служби за місцезнаходженням родовища корисних копалин протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Суб'єкт підприємницької діяльності, що обліковується в органі державної податкової служби іншого району (міста), ніж місцезнаходження родовища корисних копалин, додатково протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, подає (надсилає) копію розрахунку до органу державної податкової служби, у якому він зареєстрований, з відміткою органу державної податкової служби, яка прийняла оригінал розрахунку, а також копію платіжного документа.

При видобуванні корисних копалин у межах континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони розрахунок плати подається до органу державної податкової служби за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

При розробці користувачами надр більше одного виду корисних копалин форми відповідного розрахунку плати складаються і подаються за кожний вид корисних копалин окремо.

У разі видобування корисних копалин (що вважалися раніше погашеними), визначених абзацом другим пункту 3.4 цієї Інструкції, та використання мінеральної сировини, визначеної абзацами третім і четвертим цього самого пункту, розрахунки плати за такі корисні копалини не складаються і до органів державної податкової служби не подаються.

Якщо останній день строку подання розрахунку плати припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим робочий день.

У разі, коли в майбутніх податкових періодах платник самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданому ним розрахунку плати, то такий платник зобов'язаний подати новий (уточнений) розрахунок плати, що містить виправлені показники.

Згідно ст. 30 Кодексу України про надра, платежі за користування надрами можуть справлятися у вигляді разових внесків та (або) регулярних платежів, які визначаються на основі відповідних еколого-економічних розрахунків.

Розміри платежів за проведення пошукових і розвідувальних робіт визначаються залежно від економіко-географічних умов і розміру ділянки надр, виду корисних копалин, тривалості робіт, стану геологічного вивчення території та ступеня ризику.

Платежі за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі для будівництва і експлуатації підземних споруд, визначаються залежно від розмірів ділянки надр, що надається у користування, корисних властивостей надр і ступеня екологічної безпеки при їх використанні.

Нормативи плати за користування надрами та порядок її справляння встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з розрахунком позовних вимог, податковий борг зі збору за користування надрами загальнодержавного значення (по основному платежу) виник у відповідача внаслідок несплати податкових зобов’язань, самостійно визначених відповідачем у розрахунках плати за користування надрами від 22.04.2009 № 5841 на суму 4591,81 грн., від 03.08.2009 № 12883 на суму 48020,88 грн. (а.с. 8).

Як вбачається з розрахунку плати за користування надрами для видобування вугілля кам’яного, вугілля бурого, металевих корисних копалин, сировини нерудної для металургії, гірничо-хімічної, гірничорудної та будівельної сировини за І квартал 2009 року вх. № 5841, сума нарахованого збору до сплати в бюджет становить 33840,96 грн. (а.с. 15).

Платіжним дорученням № 511 від 30.04.2009 відповідач здійснив сплату збору за І квартал 2009 року у розмірі 32000,00 грн. Отже, залишок несплаченої суми становить 1840,96 грн. (33840,96 грн. - 32000,00 грн. = 1840,96 грн.).

Згідно з розрахунком плати за користування надрами для видобування вугілля кам’яного, вугілля бурого, металевих корисних копалин, сировини нерудної для металургії, гірничо-хімічної, гірничорудної та будівельної сировини за І півріччя 2009 року вх. № 12883, сума нарахованого збору до сплати в бюджет становить 48020,88 грн. (а.с. 16).

Платіжним дорученням № 850 від 19.08.2009 відповідач сплатив збір за ІІ квартал 2009 року згідно вказаного вище розрахунку у розмірі 48020,88 грн., тобто у повному обсязі.

Таким чином, податковий борг зі збору за користування надрами по основному платежу становить 1840,96 грн.

3. У відповідності до п. 1 Порядку встановлення нормативів збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, та його справляння, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.1999р. №115, збір за виконані геологорозвідувальні роботи справляється з надрокористувачів незалежно від форми власності, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями, які видобувають корисні копалини на раніше розвіданих родовищах, а також на розташованих у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони родовищах з попередньо оціненими запасами, які за згодою заінтересованих надрокористувачів передані їм для промислового освоєння.

П. 13-1 цього Порядку встановлено, що збір сплачується протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору.

Згідно з п. 15 Порядку надрокористувачі несуть відповідальність за правильність обчислення збору за виконані геологорозвідувальні роботи, повноту і своєчасність його внесення до державного бюджету, а також за правильність обчислення і своєчасність подання органам державної податкової служби відповідних розрахунків.

Згідно з розрахунком позовних вимог, податковий борг зі збору за геологорозвідувальні роботи за основним платежем утворився в відповідача на підставі розрахунків збору від 24.10.2008 № 18011 на суму 22463,92 грн., від 26.01.2009 № 24352 на суму 20218,50 грн., від 03.08.2009 № 12885 на суму 21659,85 грн.

У судовому засіданні знайшла підтвердження сума податкового борг зі збору за геологорозвідувальні роботи за основним платежем у розмірі 11804,34 грн., що підтверджується наступними матеріалами справи:

-          розрахунком збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок Державного бюджету за ІІІ квартал 2008 року вх. № 18011, у якому визначено податкове зобов’язання зі сплати збору у розмірі 22463,92 грн. (а.с. 9-10);

-          платіжним дорученням № 108 від 30.01.2009, яким сплачено збір за ІІІ квартал 2008 року у розмірі 11853,00 грн., тобто залишок несплаченої суми основного платежу за ІІІ квартал 2008 року становить 10610,92 грн. (22463,92 грн. - 11853,00 грн. = 10610,92 грн.);

-          розрахунком збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок Державного бюджету за IV квартал 2008 року вх. № 24352, у якому визначено податкове зобов’язання зі сплати збору у розмірі 20218,50 грн. (а.с. 11-12);

-          платіжним дорученням № 384 від 31.03.2009, яким сплачено збір за IV квартал 2008 року у розмірі 12000,00 грн.;

-          платіжним дорученням № 187 від 27.02.2009, яким сплачено збір за IV квартал 2008 року у розмірі 7025,08 грн.; таким чином, залишок несплаченої суми основного платежу за IV квартал 2008 року становить 1193,42 грн. (20218,50 грн. - 12000,00 грн. - 7025,08 грн. = 1193,42 грн.).

-          розрахунком збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок Державного бюджету за IІ квартал 2009 року вх. № 12885, у якому визначено податкове зобов’язання зі сплати збору у розмірі 21659,85 грн. (а.с. 13-14);

-          платіжним дорученням № 847 від 19.08.2009, яким сплачено збір за IІ квартал 2009 року у розмірі 2659,85 грн.;

-          платіжним дорученням № 797 від 30.07.2009, яким сплачено збір за IІ квартал 2009 року у розмірі 19000,00 грн.; таким чином, сума основного платежу за IІ квартал 2009 року сплачена відповідачем у повному обсязі (2659,85 грн. + 19000,00 грн. = 21659,85 грн.).

Враховуючи викладене, несплачена сума основного платежу зі збору за геологорозвідувальні роботи за розрахунками за ІІІ квартал 2008 року вх. № 18011 та за IV квартал 2008 року вх. № 24352 становить 11804,34 грн. (10610,92 грн. + 1193,42 грн. = 11804,34 грн. ).

4. Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Форма уточнюючих розрахунків визначається у порядку, встановленому для податкових декларацій.

Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж Закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 зазначеного Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, з’ясовані судом обставини дають можливість без шкоди для справи вирішити частину позовних вимог, а саме - стягнути з відповідача податковий борг зі збору за геологорозвідувальні роботи за основним платежем у розмірі 11804,34 грн. та збору за користування надрами загальнодержавного значення за основним платежем у розмірі 1840,96 грн.; відмовити у задоволенні позовних вимог про стягнення податкового боргу із збору за забруднення навколишнього природного середовища за штрафними санкціями у розмірі 1806,00 грн., збору за геологорозвідувальні роботи за основним платежем у розмірі 52537,93 грн., збору за користування надрами загальнодержавного значення за основним платежем у розмірі 50771,73 грн.; у частині позовних вимог про стягнення пені, нарахованої згідно ст. 16 Закону № 2181 по вказаним вище зборам у загальному розмірі 21768,89 грн. – продовжити розгляд справи.

Керуючись ст.ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-112, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 164, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Задовольнити позовні вимоги Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції до державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта «Білицька» у частині стягнення податкового боргу зі збору за геологорозвідувальні роботи за основним платежем у розмірі 11804,34 грн. та зі збору за користування надрами загальнодержавного значення за основним платежем у розмірі 1840,96 грн.

Стягнути з державного підприємства «Добропіллявугілля» (85000, Донецька область, м. Добропілля, пр. Шевченка, 2, код ЄДРПОУ 32186934) в особі Відокремленого підрозділу «Шахта Білицька» (85043, Донецька область, м. Білицьке, вул. Леніна, 34, код ЄДРПОУ 26319472) податковий борг зі збору за геологорозвідувальні роботи за основним платежем на р/р 31316300700035, отримувач – державний бюджет м. Добропілля, ЄДРПОУ 34686542, МФО 834016, код платежу 13040100, у розмірі 11804 (одинадцять тисяч вісімсот чотири) грн. 34 коп.

Стягнути з державного підприємства «Добропіллявугілля» (85000, Донецька область, м. Добропілля, пр. Шевченка, 2, код ЄДРПОУ 32186934) в особі Відокремленого підрозділу «Шахта Білицька» (85043, Донецька область, м. Білицьке, вул. Леніна, 34, код ЄДРПОУ 26319472) податковий борг зі збору за користування надрами загальнодержавного значення за основним платежем на р/р 31112021700035, отримувач – державний бюджет м. Добропілля, ЄДРПОУ 34686542, МФО 834016, код платежу 13030100, у розмірі 1840 (одна тисяча вісімсот сорок) грн. 96 коп.

У задоволенні позовних вимог Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції до державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта «Білицька» про стягнення податкового боргу із збору за забруднення навколишнього природного середовища за штрафними санкціями у розмірі 1806,00 грн., збору за геологорозвідувальні роботи за основним платежем у розмірі 52537,93 грн., збору за користування надрами загальнодержавного значення за основним платежем у розмірі 50771,73 грн. – відмовити.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Масло І.В.