
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі
03 серпня 2018 року справа № 2340/3014/18 м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Руденко А.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації та Черкаської обласної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (вул. Польова, 28, с. Новомайданецьке, Тальнівський район, Черкаська область, 20442) з позовною заявою до Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації (вул. М. Залізняка, 10, м. Черкаси, 18036) та Черкаської обласної державної адміністрації (бул. Шевченка, 185, м. Черкаси, 18002), в якій просить визнати протиправною відмову Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації у встановленні позивачу статусу особи постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії та видачі посвідчення категорії 1; зобов’язати Департамент соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаську обласну державну адміністрацію прийняти від позивача документи, необхідні для видачі посвідчення постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, вирішити питання надання позивачу статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії та видати відповідне посвідчення категорії 1.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, яка постійно проживала на території посиленого радіоекологічного контролю, та має статус особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи 4 категорії. Внаслідок постійної роботи на території посиленого радіоекологічного контролю в м. Тальне Черкаської області отримав захворювання, яке пов’язане з впливом аварії на Чорнобильській АЕС. З 06.06.2016 позивачу встановлена ІІ група інвалідності, внаслідок захворювання пов’язаного з впливом аварії на ЧАЕС безстроково. Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 20.03.2018 у справі №823/283/18: визнано протиправною відмову Управління соціального захисту населення Тальнівської районної державної адміністрації Черкаської області та Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації у прийнятті документів для встановлення ОСОБА_1 статусу особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії; зобов’язано Управління соціального захисту населення Тальнівської районної державної адміністрації Черкаської області прийняти документи ОСОБА_1 для встановлення статусу особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії; зобов’язано Управління соціального захисту населення Тальнівської районної державної адміністрації Черкаської області внести подання до Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації для встановлення статусу особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії ОСОБА_1; зобов’язано Департамент соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації розглянути подання Управління соціального захисту населення Тальнівської районної державної адміністрації Черкаської області про встановлення ОСОБА_1 статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 та вирішити питання про видачу ОСОБА_1 посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1. Після набрання законної сили вказаним рішенням позивач отримав лист Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації з доданим до нього витягом з протоколу №6 від 22.06.2018 засідання комісії Черкаської обласної державної адміністрації з питань видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, де згідно п. 12 прийнято рішення про відмову позивачу у встановленні статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи та у видачі посвідчення категорії 1, на підставі Закону України №76-VІІІ від 28.12.2014 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України», роз’яснень Міністерства соціальної політики України №245/0/76-17 від 18.04.2017 та №16900/0/2-17/29 від 22.08.2017, з тієї підстави, що позивач постійно проживав в зоні посиленого радіоекологічного контролю, яка з 01.01.2015 не відноситься до території забрудненої зони, тому відсутні підстави для віднесення позивача до числа осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії. Вважає дії Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації та рішення від 22.06.2018 комісії Черкаської обласної державної адміністрації з питань видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1 про відмову у встановленні позивачу статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи та у видачі посвідчення категорії 1 неправомірними, оскільки статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи категорії 4 зберігається за особою довічно, оскільки його отримання відбулось до 01.01.2015.
Спір виник із публічно-правових відносин, належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Згідно зі статтею 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Згідно з пунктом 3 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб?єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов?язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Згідно з частиною 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Заявлений позов є справою незначної складності, тому підлягає розгляду у спрощеному позовному провадженні без повідомлення сторін.
Згідно частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Дії по підготовці справи до судового розгляду виконані.
Згідно з частиною 1 статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно з частиною 1 статті 261 Кодексу адміністративного судочинства України відзив подається протягом п?ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.
Згідно з частиною 2 статті 261 Кодексу адміністративного судочинства України позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення протягом строків, встановлених судом в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Керуючись статтями 12, 243, 248, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити спрощене позовне провадження.
Розпочати розгляд справи по суті з 03.09.2018 без виклику учасників справи.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Запропонувати відповідачу надіслати у строк протягом п’ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі: до суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують фактичні обставини та докази надіслання їх копій позивачу.
Позивачу - встановити строк п’ять календарних днів від дати отримання відзиву для надання відповіді на відзив до суду та відповідачу.
Відповідачу - встановити строк до початку судового засідання для розгляду справи по суті для надання заперечень на відповідь на відзив до суду та позивачу.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_2