Рішення № 75667372, 03.08.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.08.2018
Номер справи
815/2572/18
Номер документу
75667372
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/2572/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 серпня 2018 року м.Одеса

у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 (66352, Одеська область, Подільський район, с.Липецьке) до Подільського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Одеської області (66300, Одеська область, м.Подільськ, вул.Шкільна, 2-Б) про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії, –

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Подільського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання неправомірними дій Подільського об'єднаного управління пенсійного фонду України Одеської області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 у зв'язку зі зміною ч.3 ст.59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», у відповідності до положень Постанови КМУ від 15.11.2017р. №851 «Про знесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та зобов’язання Подільського об'єднаного управління пенсійного фонду України Одеської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії, обчисленої з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року, відповідно до ч.3 ст.59 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» починаючи з 01.10.2017р. по теперішній час з урахуванням вже виплачених сум.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що він, в розумінні положень Закону України «Про військовій обов'язок і військову службу» був військовозобов'язаним та у період з 07.12.1986р. по 01.01.1987р. був призваний на військові збори як військовозобов’язаний і прийняв участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» №2148-VIII від 03.10.2017р., ч.3 ст.59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що «особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року». З огляду на вищезазначене позивач вважає, що пенсія по інвалідності має бути виплачена йому з розрахунку п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року. А тому відмова Подільського ОУ ПФУ Одеської області в перерахунку пенсії ОСОБА_1 у зв'язку зі зміною ч.3 ст.59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», у відповідності до положень Постанови КМУ від 15.11.2017р. №851 «Про знесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на думку позивача порушує його право на соціальний захист, є незаконною та такою, що підлягає скасуванню.

Представником Подільського ОУ ПФУ Одеської області було надано до суду відзив на адміністративний позов (а.с.34-36), в якій відповідач зазначає, що заяву ОСОБА_1, від 26.04.2018р. вх. №50/Б-2 було розглянуто управлінням у відповідності до Закону України «Про звернення громадян», в свою чергу перерахунок та призначення пенсій здійснюється відповідно до порядку про подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 25.11.2005р. шляхом подання заяви встановленого зразка відповідно до додатку №2 вказаного порядку за результатами розгляду такої заяви органами Пенсійного фонду України виносяться відповідні рішення. Відповідач зазначає, що позивач перебуває на обліку в управлінні та отримує пенсію по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». 3 01.10.2017р. відповідно до Закону України від 03.10.2017р. №2148 VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» проведено перерахунок пенсії позивача і сума пенсії після перерахунку склала 3702,60грн., де: мінімальний розмір пенсії особам з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС II групи – 2323,20 грн., підвищення інвалідам армії прирівняним до інвалідів війни ІІ групи – 580,80 грн., додаткова пенсія особам з інвалідністю II групи внаслідок ЧК – 379,60 грн., щомісячна цільова грошова допомога на прожиття інвалідам війни II групи – 50,00 грн., державна адресна допомога –369,00 грн. Згідно з ст.50 Закону особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України. А відповідно до п.13 Постанови КМУ від 23.11.2011р. №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, що належать до категорії 1 з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС особам з інвалідністю II групи виплачується у розмірі 379,60 грн. Відповідно до п.1 ст.11 зазначеної Постанови мінімальний розмір пенсії для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї становить для осіб з інвалідністю II групи - 160 відсотків, прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто з 01.10.2017р.: (1373,00+79,00)xl60%=2323,20грн. Враховуючи зазначене та те, що участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС позивач приймав з 05.12.1986р. по 20.01.1987р., тобто після проходження дійсної строкової служби – у відповідача відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії позивачу з 01.10.2017р з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року. Відповідач зазначає, що пенсія позивачу призначена та виплачується відповідно до вимог чинного законодавства та немає підстав для проведення перерахунку її пенсії з 01.10.2017р. з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року.

Позивачем, 23.07.2018р., було надано до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Представником відповідача через канцелярію суду 26.07.2018р. було надано заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Враховуючи відсутність потреби щодо заслухання свідка чи експерта, судом, керуючись положеннями ч.9 ст.205 КАС України, прийнято рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини та факти, якими обґрунтовувалися вимоги, перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.

ОСОБА_1 з 07.12.1986р. по 17.01.1987р. приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується відповідним записом у військовому квитку НО №3955576 (а.с.14), посвідченням особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1) серія А №082030, вкладкою №649215с до зазначеного посвідчення (а.с.15) та довідкою Подільського об’єднаного міського військового комісаріату Одеської області МОУ №85 від 15.052018р. (а.с.19).

Позивач є пенсіонером (пенсійне посвідчення а.с.16), інвалідом ІІ групи що підтверджується посвідченням Серії Б №447479 (а.с.17). Довідкою до акта огляду МСЕК Серія 2-18 ОД №004837 (а.с.18) підтверджується, що інвалідність встановлена позивачу у зв'язку із захворюванням, пов'язаним з виконанням обов'язків військової служби при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Судом встановлено та не заперечується відповідачем, що позивач перебуває на обліку в Подільському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Одеської області та отримує пенсію по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС в розмірі фактичних збитків відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

26.04.2018р. позивач звернувся до Подільського ОУ ПФУ Одеської області із заявою про здійснення перерахунку з 01.10.2017р. відповідно до ч.3 ст.59 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (а.с.37).

У відповідь на вказану заяву Подільське ОУ ПФУ Одеської області листом від 27.04.2018р. №50/Б-2 повідомило, що позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 05.12.1986р. по 20.01.1987р., тобто після проходження ним дійсної строкової служби і тому у відповідача відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії позивачу з 01.10.2017р відповідно до п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року. Пенсія призначена та виплачується позивачу відповідно до вимог чинного законодавства.

Відповідь Подільського ОУ ПФУ Одеської слугувала підставою для звернення позивача до суду із зазначеним позовом.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положеннями ст.46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

В свою чергу в п.6 ч.1 ст.92 Конституції України зазначено, що основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

На реалізацію конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я прийнято Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Частиною 1 ст.1 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлено, що закон спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв’язання пов’язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території; громадян, які постраждали внаслідок інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та розв’язання пов’язаних з цим проблем медичного і соціального характеру.

Згідно ст.10 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках – не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців*, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.

Приміткою «*» у зазначеній статті передбачено: «тут і надалі до військовослужбовців належать: особи офіцерського складу, прапорщики, мічмани, військовослужбовці надстрокової служби, військовозобов'язані, призвані на військові збори, військовослужбовці-жінки, а також сержанти (старшини), солдати (матроси), які перебувають (перебували) на дійсній строковій службі у збройних силах, керівний і оперативний склад органів Комітету державної безпеки, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, а також інших військових формувань».

Частинами 1-3 ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. Дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв'язку смерті з Чорнобильською катастрофою. В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу у зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців. Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.

Відповідно до ч.ч.1-3 ст.59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (у редакції від 28.06.2017р.) пенсії військовослужбовцям, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи» встановлювалось, що пенсії військовослужбовцям призначаються з їх грошового забезпечення згідно з цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається відповідно до статті 51 цього Закону. Військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством України для осіб, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов'язків військової служби (службових обов'язків) або відповідно до статті 54 цього Закону. Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням цих осіб з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, що був встановлений на час їхнього перебування в зоні відчуження.

Законом України від 03.10.2017р. №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» були внесенні зміни до ст.59 вищезазначеного Закону і ст.59 викладено у наступній редакції: «пенсії військовослужбовцям призначаються з їх грошового забезпечення згідно з цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається відповідно до статті 51 цього Закону. Військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством для осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов'язків військової служби (службових обов'язків), або відповідно до статті 54 цього Закону. Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб – з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року».

Згідно з п.1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 23.11.2011р. №1210 (далі Порядок – №1210), визначено механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.

Відповідно до п.7 Порядок №1210, пенсії призваних на військові збори військовозобов'язаних, які брали участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та працювали у зоні відчуження в 1986-1990 роках, призначаються виходячи із заробітної плати, яку вони одержували за основним місцем роботи, з урахуванням фактично відпрацьованого часу у зоні відчуження, характеру виконуваної роботи, місця і тривалості робочого дня (незалежно від періоду проведення розрахунку оплати праці за умови, якщо такий розрахунок проведено на підставі первинних документів про місце роботи і тривалість робочого дня згідно із сумарною кратністю оплати праці, встановленою у відповідні періоди за зонами небезпеки: у III зоні - 5, II - 4, I - 3). При цьому в усіх випадках заробітна плата для розрахунку пенсії не повинна бути нижчою від фактично одержаної суми у зазначений період.

Згідно з п.9 Порядку №1210 передбачено, що пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, для осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пенсії у зв'язку з втратою годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС визначаються за відповідною формулою, передбаченою зазначеним порядком.

Відповідно до п.9-1 Порядку №1210 обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого КМУ від 23.11.2011р. №1210, за бажанням осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за відповідною формулою. У разі зміни розміру мінімальної заробітної плати проводиться перерахунок зазначених пенсій виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

З урахуванням зазначених змін вбачається, що законодавцем було розширено перелік осіб, які мають право на обчислення пенсії у п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановивши у переліку окрім осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами, ще й інших осіб, які брали участь у ліквідації наслідків інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

Проте, суд зазначає, що для перерахунку пенсії у п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати обов’язковою умовою є наявність всіх цих ознак у сукупності. Тобто, це повинна бути особа, котра брала участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, або у ліквідації наслідків інших ядерних аварій та випробувань, або у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї. Всі ці події повинні відбуватись під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого особа набула інвалідність.

Відповідно до довідки Подільського об’єднаного міського військового комісаріату Одеської області МОУ №85 від 15.052018р. та військового квитка НО №3955576 ОСОБА_1 у період з 07.012.1986р. по 17.01.1987р. дійсно приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Зі змісту матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 приймав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС у складі військової частини, проте дані дії відбувались не в період проходження позивачем дійсної строкової служби.

Таким чином, оскільки позивач приймав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи не під час проходження дійсної строкової служби – відсутні і підстави для перерахунку пенсії відповідно до ч.3 ст.59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а тому відмова відповідача у перерахунку пенсії є законною, обґрунтованою, прийнятою на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені законодавством і позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню.

Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.ч.1-3 ст.242 КАСУ, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі “Серявін та інші проти України” від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі “Руїс Торіха проти Іспанії” від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Таким чином, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Судові витрати розподілити відповідно до ст.139 КАС України.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 6, 8, 9, 14, 21,22, 139, 241, 242-246, 250, 255, 295, КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Подільського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії – відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного адміністративного суд шляхом подання апеляційної скарги через Одеський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суд апеляційної інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду або розгляд справи проходив в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, 66352, Одеська область, Подільський район, с.Липецьке);

Відповідач: Подільське об’єднане Управління Пенсійного фонду України Одеської області (код ЄДРПОУ 40386424, 66300, Одеська область, м.Подільськ, вул. Шкільна, 2-Б)

Суддя П.П.Марин

.