
Справа № 815/2480/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2018 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Бойко О.Я.,
за участі:
секретаря судового засідання Белінського Г.В.,
представника позивача ОСОБА_1 за довіреністю ,
представник відповідача не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради (65009, м. Одеса, вул. Черняховського,6) про визнання протиправним та скасування наказу від 05.02.2018 р. та зобов'язання відновити реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт,-
І. Суть спору:
ОСОБА_2 звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради в якому просила:
1. Визнати протиправним та скасувати наказ Управління державної архітектурно - будівельного контролю Одеської міської ради №01-13/16 ДАБК від 05.02.2018 року «Про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт» №ОД 082171300435 від 10.05.2017 року.
2. Зобов'язати Управління державної архітектурно - будівельного контролю Одеської міської ради відновити реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт № ОД 082171300435 від 10.05.2017 року щодо реконструкції 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» для розміщення магазину та комп'ютерного клубу», поштова/ будівельна адреса: АДРЕСА_1, в єдиному реєстрі документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.
ІІ. Аргументи сторін
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що 16.09.2016 р. Управління державного архітектурно - будівельного контролю Одеської міської ради надало їй містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки стосовно реконструкції 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані, для розміщення магазину та комп'ютерного клубу за адресою: АДРЕСА_1.
Наміри забудови: реконструкція 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1», належних позивачу на праві власності, з надбудової другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані.
За вихідними даними проектною організацією ТОВ «ЕКСПРЕСПРОЕКТБУД» було розроблено проект реконструкції 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані, для розміщення магазину та комп'ютерного клубу за адресою: АДРЕСА_1.
27.04.2017 р. філіал ДП «Укрдержбудекспертиза» склав експертний висновок щодо проектної документації з реконструкції зазначеного об'єкту.
10.05.2017 р. за № ОД 082171300435 відповідач зареєстрував декларацію про початок виконання будівельних робіт з реконструкції 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані, для розміщення магазину та комп'ютерного клубу за адресою: АДРЕСА_1.
Однак 28.09.2017 р. Департамент державної архітектурно - будівельної інспекції в Одеській області після здійснення позапланової перевірки Управління містобудування та архітектури Одеської міської ради щодо дотримання вимог містобудівного законодавства своїм рішенням скасував дії містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 16.09.2016 р. стосовно реконструкції 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані, для розміщення магазину та комп'ютерного клубу за адресою: АДРЕСА_1.
На підставі зазначеного рішення відповідач наказом №01-13/16 ДАБК від 05.02.2018 року скасував декларацію про початок виконання будівельних робіт № ОД 0822171300435 від 10.05.2017 р. «Реконструкція 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані, для розміщення магазину та комп'ютерного клубу за адресою: АДРЕСА_1», замовник - ОСОБА_2.
В подальшому, відповідно до наказу відповідача № 01-13/16 ДАБК від 05.02.2018 р. було виключено запис про реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт № ОД082171300435 від 10.05.2017 року «Реконструкція 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані, для розміщення магазину та комп'ютерного клубу за адресою: АДРЕСА_1», з єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.
З приводу незаконності прийняття Департаментом ДАБІ в Одеській області рішення від 28.09.2017 р. щодо скасування дії містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 16.09.2016 р. стосовно реконструкції 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані, для розміщення магазину та комп'ютерного клубу за адресою: АДРЕСА_1 позивач зазначив, що 06.04.2016 р. рішенням по справі №815/299/18 Одеський окружний адміністративний суд скасував зазначене рішення Департаменту ДАБІ в Одеській області.
Позивач вважає, що оскільки підстава прийняття відповідачем наказу № 01-13/16ДАБК від 05.02.2018 р. судовим рішенням визнана незаконною та скасована, то відтак і наказ №01-13/16 ДАБК від 05.02.2018 р. належить до скасування.
Проте наказ відповідача від 05.02.2018 р. про скасування декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД082171300435 від 10.05.2017 р., прийнятого на підставі визнаного протиправним рішення Департаменту ДАБІ в Одеській області від 28.09.2017 р., досі є чинним, що в свою чергу, не дає можливості позивачу реалізувати свої права щодо подальшого користування та розпорядження своєї власністю у вигляді реконструйованого нерухомого майна.
На думку позивача , рішення відповідача у вигляді наказу № 01-13/16 ДАБК від 05.02.2018 р. про скасування декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД082171300435 від 10.05.2017 р. протиправне та таке, що порушує законні інтереси позивача, а тому належить до скасування.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити з підстав викладених у позовній заяві (а.с.5-11)
05.06.2018 р. ухвалою Одеський окружний адміністративний суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження за правилами загального позовного провадження.
23.07.2018 р. ухвалою занесеною до протоколу судового засідання закрито підготовче провадження та продовжено розгляд справи по суті у цьому судовому засіданні.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився про день час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та завчасно.
23.07.2018 року в день проведення судового засіданні від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву з письмовими доказами, проте документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи до суду відповідачем не надані. Крім того відповідач направив відзив до суду з пропуском 15-денного строку.
Приписами Кодексу адміністративного судочинства визначено, що копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду (ч.3 ст162). У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.6 ст.162). Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом із поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи (ч.3 ст. 79). Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї (ч.8 ст.79).
Належних та достатніх доказів поважності причин несвоєчасного подання відзиву на позовну заяву з письмовими доказами відповідачем до суду не надано та відповідно до ч.2 ст. 167 КАС України, ухвалою суду від 23.07.2018 року, яка прийнята на місці та занесена до протоколу судового засідання, повернуто відповідачу відзив на позовну заяву з письмовими доказами та справу вирішено за наявними матеріалами.
Заслухавши вступне слово представника позивача, з'ясувавши обставини на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та дослідивши письмові докази, якими вони обґрунтовуються, суд дійшов висновку, що адміністративний позов належить до задоволення.
ІІІ. Обставини, встановлені судом
Так, суд встановив - що ОСОБА_2 16.09.2016 р. отримала у відповідності до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст» затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №109 від 07.07.2011 р. містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки стосовно реконструкції 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані, для розміщення магазину та комп'ютерного клубу за адресою: АДРЕСА_1.
Наміри забудови: реконструкція 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1», належних позивачу на праві власності, з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані.
За вихідними даними проектною організацією ТОВ «ЕКСПРЕСПРОЕКТБУД» розроблено проект реконструкції 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані, для розміщення магазину та комп'ютерного клубу за адресою: АДРЕСА_1.
27.04.2017 р. філіал ДП «Укрдержбудекспертиза» склав експертний висновок щодо проектної документації з реконструкції 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані, для розміщення магазину та комп'ютерного клубу за адресою: АДРЕСА_1.
10.05.2017 р. за № ОД 082171300435 відповідач зареєстрував декларацію про початок виконання будівельних робіт з реконструкції 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані, для розміщення магазину та комп'ютерного клубу за адресою: АДРЕСА_1.
28.09.2017 р. Департамент державної архітектурно - будівельної інспекції в Одеській області після здійснення позапланової перевірки Управління містобудування та архітектури Одеської міської ради щодо дотримання вимог містобудівного законодавства своїм рішенням скасував дії містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 16.09.2016 р. стосовно реконструкції 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані, для розміщення магазину та комп'ютерного клубу за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідно до наказу від 28.12.2017 р. №01-13/434 ДАБК щодо проведення планової перевірки об'єктів будівництва, замовниками яких є фізичні особи на 2018 р. та на підставі посвідчення (направлення) від 15.01.2018 р. № 000018 відповідач здійснив планову перевірку дотримання суб'єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил на об'єкті: реконструкції 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані, для розміщення магазину та комп'ютерного клубу за адресою: АДРЕСА_1.
За результатами перевірки відповідач склав акт №000018 в якому зазначено, що відповідно до отриманого листа Департаменту ДАБІ в Одеській області №1015-05/1-9836 від 23.10.2017 р. встановлено, що рішенням ДАБІ в Одеській області від 28.09.2017 р. скасовано дію містобудівних умов та обмежень №01-07/220 від 16.09.2016 р. стосовно реконструкції 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані, для розміщення магазину та комп'ютерного клубу за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.18-36).
05.02.2018 року відповідач на підставі порушень зазначених в акті перевірки № 000018 прийняв наказ № 01-13/16 ДАБК «Про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт № ОД 082171300435 від 10.05.2017 року Реконструкція 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані, для розміщення магазину та комп'ютерного клубу за адресою: АДРЕСА_1», замовник - ОСОБА_2.
Суд встановив, що 06.04.2018 р. рішенням Одеського окружного адміністративного суду по справі №815/299/18 визнано протиправним та скасовано рішення Департаменту ДАБІ в Одеській області від 28.09.2017 р. про скасування дії містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 16.09.2016 р. стосовно реконструкції 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані, для розміщення магазину та комп'ютерного клубу за адресою: АДРЕСА_1».
Рішення по справі №815/299/18 набрало законної сили 21.05.2018 року.
Надаючи належну правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
ІV Джерела права та висновки суду.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності визначаються Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Відповідно до ч.1 ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється на об'єктах будівництва у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.
За результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою складається акт перевірки, а уразі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, крім акта перевірки, складається протокол разом з приписом про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.
Згідно з ч. 2 ст. 39-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у разі виявлення відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи без належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, а також у разі скасування містобудівних умов та обмежень реєстрація такої декларації, право на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, підлягають скасуванню відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Про скасування декларації чи права на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення, відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю письмово повідомляє замовника протягом трьох робочих днів з дня скасування.
Відповідно до п. 15 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 р. №466 у разі виявлення відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю факту подання наведених у надісланому повідомленні недостовірних даних, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи без належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, а також у разі скасування містобудівних умов та обмежень, право на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, підлягає скасуванню відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю.
Право на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, також може бути скасовано відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:
подання замовником заяви про скасування повідомлення про початок виконання підготовчих та/або будівельних робіт;
отримання відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником будівництва;
встановлення під час проведення перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта, вимогам будівельних норм, стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю.
Орган державного архітектурно-будівельного контролю скасовує право на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, шляхом видачі відповідного розпорядчого акта. Держархбудінспекція виключає з реєстру запис про реєстрацію повідомлення не пізніше наступного робочого дня з дня повідомлення органом державного архітектурно-будівельного контролю про таке скасування.
Орган державного архітектурно-будівельного контролю також скасовує право на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, за рішенням суду, що набрало законної сили.
Про скасування права на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення, відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю письмово повідомляє замовнику протягом трьох робочих днів з дня скасування.
Замовник будівництва після скасування права на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення, може повторно надіслати повідомлення згідно з вимогами, встановленими пунктом 13 цього Порядку.
Відповідно до п.5 Постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 р. №404 (якою внесено зміни до Постанови КМУ від 13.04.2011 р. №466) дані щодо надання (отримання), відмови у видачі чи анулювання (скасування), внесення змін до документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, вносяться Держархбудінспекцією до реєстру на підставі інформації, поданої відповідними органами державного архітектурно-будівельного контролю, протягом одного робочого дня з дня її надходження.
У разі виявлення відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю факту подання наведених у надісланому повідомленні недостовірних даних, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи без належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, а також у разі скасування містобудівних умов та обмежень, право на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, підлягає скасуванню відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю.
Право на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, також може бути скасовано відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:
подання замовником заяви про скасування повідомлення про початок виконання підготовчих та/або будівельних робіт;
отримання відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником будівництва;
встановлення під час проведення перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта, вимогам будівельних норм, стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю.
Орган державного архітектурно-будівельного контролю скасовує право на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, шляхом видачі відповідного розпорядчого акта. Держархбудінспекція виключає з реєстру запис про реєстрацію повідомлення не пізніше наступного робочого дня з дня повідомлення органом державного архітектурно-будівельного контролю про таке скасування.
Орган державного архітектурно-будівельного контролю також скасовує право на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, за рішенням суду, що набрало законної сили.
Суд зазначає, що декларація про початок виконання будівельних робіт може бути скасовано у випадку встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта проектній документації на будівництво такого об'єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил , порушень містобудівного законодавства лише у разі невиконання припису посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю.
Суд встановив, що підставою прийняття оскаржуваного наказу від 05.02.2018 р. №01-13/16 ДАБК стало рішення, яким скасовано дії містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 16.09.2016 р. стосовно реконструкції 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані, для розміщення магазину та комп'ютерного клубу за адресою: АДРЕСА_1.
Однак 06.04.2018 р. рішенням Одеського окружного адміністративного суду по справі №815/299/18 визнано протиправним та скасовано рішення Департаменту ДАБІ в Одеській області від 28.09.2017 р. про скасування дії містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 16.09.2016 р. стосовно реконструкції 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані, для розміщення магазину та комп'ютерного клубу за адресою: АДРЕСА_1».
Дане рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі №815/299/18 набрало законної сили 21.05.2018 року.
Відповідно до ч.4 ст.78 КАС України обставини, встановленні рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказується при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Таким чином, суд робить висновок, що оскільки підстава прийняття відповідачем наказу №01-13/16 ДАБК від 05.02.2018 р. судовим рішенням визнана незаконною та скасована, оскаржуваний наказ №01-13/16 ДАБК від 05.02.2018 р. належить до скасування, а запис про реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт № ОД082171300435 від 10.05.2017 р. з реконструкції 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» з надбудовою другого поверху, без зміни геометричних розмірів фундаментів в плані, для розміщення магазину та комп'ютерного клубу за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Згідно з ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Під час розгляду справи відповідач не надав жодних доказів, які спростовують встановлені судом під обставини у даній справі.
Згідно з ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
З огляду на вищевикладене, суд робить висновок, що адміністративний позов належить до задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст 6, 14, 90, 139, 161, 255, 293, 295 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати наказ Управління державної архітектурно - будівельного контролю Одеської міської ради №01-13/16 ДАБК від 05.02.2018 року «Про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт» №ОД 082171300435 від 10.05.2017 року.
3. Зобов'язати Управління державної архітектурно - будівельного контролю Одеської міської ради відновити реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт № ОД 082171300435 від 10.05.2017 року щодо реконструкції 1311/6000 частин одноповерхової будівлі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» для розміщення магазину та комп'ютерного клубу», поштова/ будівельна адреса: АДРЕСА_1, в єдиному реєстрі документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.
4.Стягнути з Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 1409 (одна тисяча чотириста дев'ять),60 грн.
5. Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини постанови суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до Одеського апеляційного адміністративного суду.
6. Позивач-ОСОБА_2 адреса: АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1.
Відповідач - Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради адреса: 65009, м. Одеса, вул. Черняховського,6; код ЄДРПОУ 40199728.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний суддею 01 серпня 2018 р.
Суддя О.Я. Бойко
.