
Справа №295/11087/17
Категорія 29
2/295/291/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.07.2018 року м. Житомир
Богунський районий суд м. Житомира в складі:
головуючого судді Перекупка І.Г.,
при секретарі Сидорець К.Г.,
за участю позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Гончарук О.М., Краснощок Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Богунського районного суду м. Житомира справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Житомиргазбут», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Житомиргаз» про усунення системного порушення прав споживача та відшкодування матеріальних збитків, -
В С Т А Н О В И В:
До Богунського районного суду м. Житомира звернулася ОСОБА_1 з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Житомиргазбут», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Житомиргаз» про усунення системного порушення прав споживача та відшкодування матеріальних збитків. В обгрунтування позовних вимог позивачка вказала, що ТОВ »ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» (далі - Відповідач -1) не ввело своєчасно в базу даних новий лічильник з нульовим початковим показником і кожен наступний показник був менший, ніж кінцевий показник по старому лічильнику. Зазначає також, що Відповідачем у травні 2017 р. було повернуто до державного бюджету України невикористану Позивачем субсидію у сумі 2 319,99 грн., а в червні 2017 р. здійснено новий розрахунок і повернуто на її особовий рахунок кошти в сумі 590,50 грн. Вважає такі дії ТОВ »ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» неправомірними, у зв'язку з чим, на думку позивача, сума збитків, спричинених Відповідачем Позивачу, становить 2088,39грн.
У судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала у повному обсязі.
Представники відповідачів заперечували проти задоволення позовних вимог, в підтвердження чого ТОВ »ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» надав суду відзив на позовну заяву (а. с. 58-67).
Суд, вислухавши позицію учасників процесу, дослідивши матеріали цивільної справи та надані сторонами докази встановив.
ОСОБА_1 є побутовим споживачем природного газу, який постачається за адресою: АДРЕСА_1.
Ураховуючи фактичне споживання природного газу за вищезазначеною адресою, Позивач здійснила приєднання до умов публічного договору постачання природного газу побутовим споживачам.
Однак, всупереч п.14 ч.3 Правил постачання природного газу, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015р. №2496, споживач несвоєчасно та невірно передавав ПАТ «ЖИТОМИР ГАЗ» показники лічильника спожитого природного газу.
Відповідно до абз.3 п.2 Розділу III Правилами постачання природного газу, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 №2496, договір постачання природного газу побутовим споживачам укладається з урахуванням статей Цивільного кодексу України шляхом заявочного приєднання побутового споживача до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам, що розміщений на офіційному веб - сайті Регулятора та постачальника і не потребує двостороннього підписання письмової форми договору.
За відсутності зауважень до персоніфікованих даних у заяві-приєднанні та її змісту побутовий споживач зобов'язаний підписати заяву-приєднання та повернути один її примірник постачальнику. Якщо споживач не повернув постачальнику заяву-приєднання, фактом згоди споживача про приєднання до умов договору (акцептування заяви-приєднання) є сплачений споживачем рахунок (квитанція) постачальника за поставлений природний газ, а щодо постачальника із спеціальними обов'язками - і факт фактичного споживання природного газу після офіційного опублікування договору таким постачальником відповідно до вимог цих Правил, що має підтверджуватися документально, за умови, що у споживача відсутній інший діючий постачальник.
Акцептуванням заяви-приєднання є сплачений споживачем рахунок (квитанція) постачальника за поставлений природний газ.
Здійснення споживачем часткової оплати за послуги споживання природного газу, надані ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ», що стверджується витягом фінансового стану особового рахунку № НОМЕР_1 ОСОБА_1 (а. с. 61-63), підтверджує, що фактом згоди споживача про приєднання до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам (акцептування заяви - приєднання) є сплачений споживачем рахунок (квитанція) постачальника за поставлений природний газ (абз.2 п.4 розділу III Правил в редакції постанови НКРЕКП від 30.09.2015р. №2496, п.7 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ).
Ще одним підтвердженням здійснення приєднання споживача до умов публічного договору на постачання природного газу є відкриття особового рахунку НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_1, про що зазначено у розрахунку споживання природного газу ОСОБА_1 та інформація, наведена у витягу з особового рахунку НОМЕР_1 (фінансовий стан), відкритого на ім'я ОСОБА_1.
Отже, правовідносини між Позивачем та Відповідачем -1 врегульовані шляхом укладання типового публічного договору постачання природного газу побутовим споживачам природного газу.
Свобода договору, закріплена у ст.ст. 6, 627 ЦК України, яка полягає у праві сторін вільно вирішувати питання при укладенні договору, при виборі контрагентів та при погодженні умов договору, не є безмежною.
У тих випадках, коли актом цивільного законодавства передбачена обов'язковість положень цього акту для сторін договору, сторони не вправі відступити від їх положень (ч. 3 ст. 6 ЦК України).
За приписами ч.1 ст.628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Відповідно до ст.ст.526, 530 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.
Згідно ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
За приписами ч.1 ст.612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до ч.1 ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу.
Згідно п.2 глави І Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 30.09.2015 №2496 на постачальників, споживачів природного газу - фізичних осіб (побутових споживачів), фізичних осіб - підприємців, юридичних осіб та Операторів ГРМ/ГТС розповсюджуються «Правила постачання природного газу» (далі -Правила), затверджених вказаною постановою.
Відповідно розділу III зазначених Правил, постачання природного газу побутовому споживачу здійснюється на підставі договору, що укладається між ним та постачальником на умовах типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, затвердженого Регулятором, які є однаковими для всіх побутових споживачів України. За договором постачання природного газу постачальник зобов'язаний поставити побутовому споживачу природний газ у необхідних для нього об'ємах (обсягах), а побутовий споживач зобов'язаний своєчасно оплачувати постачальнику вартість природного газу у розмірі, строки та порядку, що визначені договором.
З дня вступу в дію Правил постачання природного газу, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015р. №2496 (далі - Правила), які набрали чинності 27.11.2015р., Кодексу газорозподільних систем, затверджений постановою НКРЕКП від 30.09.2015р. №2494 (далі - Кодекс ГРМ) ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» отримало право на здійснення постачання природного газу населенню. Дані щодо відкритих особових рахунків споживачів природного газу були передані попереднім газопостачальним підприємством, а саме - Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації «ЖИТОМИРГАЗ» (далі Відповідач -2, ПАТ «ЖИТОМИРГАЗ») до ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ».
Ураховуючи аналіз положень Правил постачання природного газу, затверджені постановою НКРЕКП від 30.09.2015р. за №2496, зокрема, п.1 розділу II, п.1.4 розділу I Постанови НКРЕКП від 30.09.2015р. №2500, якою затверджено Типовий договір постачання природного газу побутовим споживачам та ст.32 Закону «Про ринок природного газу» у їх сукупності, слід дійти висновку, що постачання природного газу побутовим споживачам на підставі публічного договору, передбаченого Правилами, нерозривно пов`язано з існуванням господарського договору між оператором газорозподільної системи - Відповідач -2 (ПАТ «ЖИТОМИРГАЗ), який забезпечує замовнику послуги розподілу природного газу на період та умовах, визначених у договорі розподілу природного газу та постачальником - ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ», який забезпечує замовнику послуги постачання природного газу (ст.40 Закону). За власної ініціативи постачальник має право надати споживачу підписану його уповноваженою особою письмову форму договору на постачання природного газу (п.7 розділу III Правил).
Згідно п.13 Правил розрахунки за послуги з газопостачання можуть проводитися на підставі даних про об'єм (обсяг) газу, визначений споживачем та Оператором ГРМ (Відповідач -2) за підсумками місяця відповідно до умов договору розподілу природного газу, укладеного між побутовим споживачем та Оператором ГРМ, або за плановою величиною середньомісячного споживання в опалювальний та міжопалювальний періоди.
Відповідно до положень п.22 Правил побутовий споживач зобов'язаний забезпечувати своєчасну та повну оплату вартості природного газу згідно з умовами договору.
З аналізу змісту вищезазначених вимог Закону убачається, що умови типового договору, що набули юридично обов'язкового значення в силу актів цивільного законодавства, є обов'язковими для сторін договору, які не мають права відступити від їх положень і врегулювати свої відносини на власний розсуд.
Відповідно до постанови від 28.05.2015 № 1646 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Про видачу ліцензії на постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» (далі - постанова від 28.05.2015р. № 1646), ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» видано ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом на території м. Житомир та Житомирської області (крім м. Коростишів та Коростишівського району), села Махаринці Козятинського району, сіл Бухни та Морозівка Погребищанського району Вінницької області..
Постановою Кабінету Міністрів Україні від 01.10.2015 № 758 «Про затвердження Положення для провадження їх виробничо-комерційної діяльності) до зміни постачальника природного про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (відносини у перехідний період) ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» визначено постачальником природного газу на території ліцензованої діяльності, на якого покладено спеціальні обов'язки щодо постачання природного газу побутовим споживачам та релігійним організаціям (крім обсягів, що використовуються газу.
Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 527 від 21.04.2017 прийнято рішення про видачу ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» безстрокової ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу на території України.
ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» у своїй діяльності по постачанню природного газу керується нормами Правил постачання природного газу, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2496 (далі - Правила № 2496), Типовим договором постачання природного газу побутовим споживачам, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2500 (далі - Типовий договір постачання природного газу), Цивільним кодексом України.
Відповідно до п. 4.3. Типового договору постачання природного газу: Розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць.
Пунктом 4.4 Типового договору постачання природного газу передбачено:
Об'єм (обсяг) постачання та споживання природного газу Споживачем за розрахунковий визначається одним із нижченаведених способів:
1) за даними Оператора ГРМ за підсумками розрахункового періоду, що містяться в базі даних Оператора газотранспортної системи та доведені Споживачу Оператором ГРМ відповідно до умов договору розподілу природного газу;
2) або плановими величинами середньомісячного споживання газу в опалювальний або між опалювальний період.
Відповідно до п.13 Правил №2496 розрахунки за послуги з газопостачання можуть поводитись на підставі даних про об'єм (обсяг) газу визначений споживачем та Оператором ГРМ за підсумками місяця відповідно до умов договору розподілу природного газу, укладеного між побутовим споживачем та Оператором ГРМ, або за плановою величиною середньомісячного споживання в опалювальний та міжопалювальний період.
Отже, існування договірних відносин між споживачем природного газу та постачальником не можливе без існування договірних відносин між споживачем та Оператором ГРМ, яким виступає ПАТ «ЖИТОМИРГАЗ» відповідно до отриманої ліцензії на розподіл природного газу.
Відповідно до розділу ІІІ п.1 Правил №2496 підставами для постачання природного газу, крім іншого, є наявність у побутового споживача договору розподілу природного газу, укладеного з Оператором ГРМ - ПАТ «ЖИТОМИРГАЗ».
Відносини між побутовим споживачем та Оператором ГРМ регулюються Типовим договором на розподіл природного газу, затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 №2498, Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - кодекс ГРМ) та ЦК України.
Вищезазначений типовий договір на розподіл природного газу також є публічним, приєднання до його умов відбувається по аналогії з приєднанням до Типового договору на постачання природного газу.
Таким чином, Позивач здійснив приєднання до умов договору розподілу природного газу шляхом продовження фактичного споживання.
Відповідно до вимог п.4 глави 4 розділу ІХ Кодексу ГРМ: побутовий споживач, який за умовами договору розподілу природного газу розраховується за лічильником газу, зобов'язаний щомісяця станом на 01 число місяця знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п'яти діб (до 05 числа включно) надавати їх Оператору ГРМ у спосіб, визначений договором розподілу природного газу.
У разі неотримання Оператором ГРМ до 06 числа місяця, що настає за разрахунковим, показань лічильника газу та за умови, що лічильник газу не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний об'єм розподілу та споживання природного газу по об'єкту споживача за розрахунковий період визначається Оператором ГРМ на рівні планового місячного об'єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача, з урахуванням вимог цього кодексу. Якщо за підсумками наступного місяця споживач своєчасно надасть покази лічильника газу, формування об'єму розподілу та споживання природного газу за період зазначеного місяця здійснюється з урахуванням наданих показань.
Аналіз вищезазначених норм законодавства у їх сукупності дає підстави для наступного висновку.
Постачання природного газу здійснюється Позивачу ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ», який діє відповідно до отриманої ліцензії та керується Правилами № 2496, Типовим договором постачання природного газу. Усі нарахування за поставлений природний газ ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» здійснює керуючись даними по об'ємам спожитого природного газу споживачем переданими Оператором ГРМ. Оскільки розрахунковим періодом, як вже зазначалось, є календарний місяць, ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» щомісяця отримує данні від Оператора ГРМ по кожному споживачу.
Аналізуючи особовий рахунок № НОМЕР_1, відкритий на ім'я ОСОБА_1 за спірний період : з 01.10.2016р. по 01.06.2017р., суд вважає за необхідне зазначити таке.
ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» здійснювало ОСОБА_1 нарахування за спожитий природний газ у чіткій відповідності до наданих Оператором ГРМ показників, відображених в інформації фінансового стану рахунку споживача (скрін - шот витягу особового рахунку споживача, а. с. 61-63).
З урахуванням обов'язків та прав, передбачених вищенаведеним законодавством, ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» не здійснює перевірку походження показників газового лічильника, що передаються Оператором ГРМ, а лише проводить нарахування на них, належні до спати споживачем.
Аналіз зібраних у справі доказів, зокрема, витяг фінансового стану особового рахунку ОСОБА_1 (а. с. 61-63) свідчить про те, що Позивачу були проведені нарахування Відповідачем-1 у чіткій послідовності до показників газового лічильника, переданих Відповідачем -2 (Оператором ГРМ) та відповідно до контрольного зняття показників ПАТ «ЖИТОМИР ГАЗ», які станом на 30.04.2017р. становили 724,58м.3 а не 924 м.3 та станом на 31.05.2017р. становили 833,16 м.3, а не 938 м.3, як зазначав неправдиво та неправомірно Позивач у квитанціях про сплату послуг спожитого природного газу .
Позивач під час слухання справи не зміг обґрунтувати правомірність вищезазначених дій.
Таким чином, станом на 01.06.2017р., ураховуючи здійснені оплати Позивача за спожитий природний газ та перераховані суми субсидії, у Позивача на показник лічильника 639м.3 по особовому рахунку № НОМЕР_1 рахувалась невикористана сума субсидії за опалювальний період 2016р.-2017р. у розмірі 1730,59грн.
Відповідно до Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо - та електропостачання для індивідуального опалення затвердженого Постановою Кабінету Міністрів №534 від 23.08.2016р. (далі - Порядок №534) встановлено порядок повернення до державного бюджету України невикористаних сум субсидії.
Відповідно до п.8 зазначеного Порядку №534 за результатами розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій, що підлягає поверненню до бюджету, надавач послуги, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний кооператив складає акт розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій у трьох примірниках, один з яких залишає у себе, а два інших подає до 1 червня до структурного підрозділу з питань фінансів та до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі їх створення) ради (далі - структурний підрозділ з питань соціального захисту населення).
Зазначений порядок зобов'язує ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ», як надавача послуги постачання природного газу, здійснити розрахунок невикористаних сум субсидій та до 1 -го червня провести відповідні дії по наданню інформації з цього приводу та здійснити повернення невикористаних сум субсидії до бюджету.
З огляду на викладене, після закінчення опалювального сезону, ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» на виконання вимог вищезазначеного Порядку №534 правомірно провело розрахунок невикористаних сум субсидії Позивачем за період з 01.10.2016р. по 30.04.2017р. відповідно до формули, визначеної у Порядку № 534 та враховуючи показник лічильника ОСОБА_1, яким закрито календарний місяць травня 2017р. показником лічильника - 639м.3, правомірно здійснило повернення до державного бюджету невикористану Позивачем субсидію у розмірі, що становить 2319,99грн.
Таким чином, на показник лічильника 639м.3, сума невикористаної субсидії становила 2319,99грн., ураховуючи наступну формулу: Nt=Ct-Ht, де
Nt - невикористана сума субсидії на оплату послуги з газопостачання для індивідуального опалення за опалювальний сезон;
Ct- загальна сума нарахованої субсидії на оплату послуги з газопостачання за опалювальний сезон;
Ht - загальна вартість фактично використаного природного газу за опалювальний сезон.
Nt=11557,98-9236,89=2321,09грн.
У зв'язку з коригуванням ПАТ «ЖИТОМИР ГАЗ» показників газового лічильника Споживача, у червні 2017р. було змінено нарахування ОСОБА_1 фактично використаного нею природного газу за опалювальний період 01.10.2016-30.04.2017р. і сума до сплати за вказаний період становила 9827,39грн.
Зазначена обставина стала підставою для коригування невикористаної суми субсидії, оскільки на особовий рахунок позивача було повернуто кошти у сумі 590,50грн., як різницю між фактичним споживанням газу у травні 2017р. та після коригування показників у червні 2017р. згідно формули: 9827,39 - 9236,89= 590,50 грн.
9827,39грн. (скоригована сума до сплати за спожитий газ у період з 01.10.2016 по 30.04.2017р. ) - 9236,89 грн. (сума до сплати за спожитий газ у період з 01.10.2016 по 30.04.2016р. до коригування показників ПАТ «ЖИТОМИР ГАЗ»)= 590,50грн.
2321,09грн. (сума субсидії, що підлягала поверненню в державний бюджет відповідно до Постанови №534) -590,50грн. (різниця між фактичним споживанням газу у травні 2017р. та після коригування показників у червні 2017р.) = 1730,59грн.
Тому, сума невикористаної субсидії за опалювальний період 2016-2017р.р. становила 1730,59грн.
Зібрані по справ докази свідчать про те, що ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» не здійснив жодного порушення прав споживача - ОСОБА_1
Здійснюючи свою господарську діяльність відповідно до отриманої ліцензії, виконуючи умови Типового договору постачання природного газу, ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» здійснював постачання природного газу Позивачу та відповідно до даних, отриманих від Оператора ГРМ, правомірно проводив нарахування за спожитий природний газ, які зобов'язаний був сплатити Позивач.
Відповідно до даних особового рахунку НОМЕР_1 Відповідачем -2 (Оператором ГРМ) правомірно та об'єктивно відображено інформацію про розрахунок сум невикористаної субсидії ОСОБА_1 та повернуто її до бюджету у відповідності до постанови КМ України «Про деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення та послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення» від 23 серпня 2016р. №534.
Крім того, Позивач до закінчення підготовчого засідання не скористався процесуальним правом, передбаченим ст..49 ЦПК України, щодо збільшення, зміни предмету або підстави позову у зв'язку із залученням по справі Відповідача -2, яким є ПАТ «ЖИТОМИР ГАЗ» .
В частині відшкодування позивачці заподіяння матеріальної шкоди у вигляді збитків в сумі 2 088,39грн. суд вважає, що в цій частині позовні вимоги не підлягають задоволенню, оскільки всупереч вимог, передбачених ст.ст.76,81,83 ЦПК України, будь-яких доказів заподіяння вказаної шкоди суду не надано.
Керуючись ст.ст.525, 526 ЦК України, ст. ст. 10, 12, 76-81, 265, ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
У задоволені позовних вимог ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Житомиргазбут», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Житомиргаз» про усунення системного порушення прав споживача та відшкодування матеріальних збитків, відмовити.
Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд м. Житомира протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Повний текст рішення виготовлений 01.08.2018 року.
Суддя І.Г. Перекупка