
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 серпня 2018 року м. Київ 810/3915/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Леонтович А. М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації, Києво-Святошинської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації, Києво-Святошинської районної державної адміністрації, у якому просить суд:
- визнати протиправною відмову Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації у видачі ОСОБА_1 посвідчення особи, постраждалої внаслідок Чорноильської катастрофи категорії 1;
- зобов'язати Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації (вул. Янтарна,12 а, м. Київ, код ЄДРПОУ 20591492) прийняти від ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, проживає за адресою: АДРЕСА_1), документи для оформлення подання до Київської обласної державної адміністрації для встановлення статусу та видачі посвідчення особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Пунктами 4 та 5 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач - це суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Отже, не може бути відповідачем в адміністративній справі суб'єкт владних повноважень, до якого не заявлено позовних вимог.
У позовній заяві у якості відповідачів у справі позивачем зазначені Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації та Києво-Святошинська районна державна адміністрація.
Разом з цим, позовна заява містить вимоги, що звернуті до Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської РДА та не містить вимог, що звернуті безпосередньо до Києво-Святошинської РДА.
Таким чином, позивачеві необхідно уточнити суб'єктний склад сторін у справі (виключити Києво-Святошинську РДА з числа відповідачів у справі) або зазначити позовні вимоги, звернуті до Києво-Святошинської РДА, одночасно навівши їх нормативно-правове обґрунтування з посиланням на відповідні докази.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали шляхом подання безпосередньо до канцелярії суду:
- уточненої позовної заяви, у якій суб'єктний склад (кількість відповідачів) приведений у відповідність до вимог позовної заяви або уточненої позовної заяви із зазначенням позовних вимог, що звернуті до Києво-Святошинської РДА з відповідним нормативно-правовим обґрунтуванням. Уточнену позовну заяву з урахуванням вимог частини 1 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України необхідно надати у кількості, що відповідає кількості учасників справи.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації, Києво-Святошинської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
2. Позивачеві у десятиденний строк з дня одержання ухвали усунути наведені у ній недоліки у вказаний у ній спосіб.
3. Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачеві за адресою, зазначеною у позовній заяві.
Ухвала про набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Леонтович А.М.