Постанова № 75615817, 01.08.2018, Куп'янський міськрайонний суд Харківської області

Дата ухвалення
01.08.2018
Номер справи
628/1915/18
Номер документу
75615817
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №628/1915/18

Провадження №3/628/350/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 серпня 2018 року Куп’янський міськрайонний суд Харківської області

У складі: головуючого - судді Коваленко О.А.

при секретарі – Горбашовій І.М.

За участю: прокурора Мельник І.П.,

розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, який надійшов з Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захист економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, начальника відділу контролю за використанням та охороною земель у Дворічанському, Куп’янському, Шевченківському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

за ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

Права, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, роз’яснені, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, який з 25 квітня 2017 року по 03 липня 2017 року займав посаду начальника відділу контролю за використанням та охороною земель у Дворічанському, Куп’янському, Шевченківському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, будучі згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, 01 серпня 2017 року отримав дохід (позику) у сумі 1 500 000 грн, що перевищує поріг у 50 мінімальних прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, (станом на 01.01.2017 – прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1600 грн.) в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» не подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК у десятиденний строк, а саме до 11 серпня 2017 року , чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини підтвердив, розкаявся у скоєному, просив суворо не карати.

Прокурор в судовому засіданні підтримав обставини, викладені в протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, зазначивши про наявність в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, у зв'язку з чим він просить притягти ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, з'ясувавши думку прокурора, суд приходить до наступних висновків.

На підставі наказу Головного управління Держгеокадастру у Харківській області від 21 квітня 2017 року № 361-к «Про призначення ОСОБА_1М.» з 25 квітня 2017 року ОСОБА_1 було призначено на посаду начальника відділу контролю за використанням та охороною земель у Дворічанському, Куп’янському, Шевченківському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області (а.с. 12).

На підставі наказу Головного управління Держгеокадастру у Харківській області від 29 червня 2017 року № 536-к «Про звільнення ОСОБА_1М.» з 03 липня 2017 року ОСОБА_1 було звільнено з посади начальника відділу контролю за використанням та охороною земель у Дворічанському, Куп’янському, Шевченківському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області (а.с. 11).

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про державну службу» до категорії «Б» - відносяться посади керівників структурних підрозділів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, їх заступників, керівників територіальних органів цих державних органів та їх структурних підрозділів, їх заступників.

Відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці.

Таким чином, згідно п.п.»в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1, займаючи посаду начальника відділу контролю за використанням та охороною земель у Дворічанському, Куп’янському, Шевченківському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, яка відповідно до ст.. 6 Закону України «Про державну службу» відноситься до категорії «Б», є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.

У відповідності до абзацу 14 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п.2, п.4 і 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно зі ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції» до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище відносяться посади державної служби категорії «А» або «Б».

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту НАЗК) від 10.06.2016 року № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (із змінами, внесеними згідно з Рішенням НАЗК з питань запобігання корупції № 1 від 18.07.2016) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи: перший етап - з 00 год. 00 хв. 01 вересня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування:

-щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016року займають згідно зі ст.. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів;

-декларації, передбачені абз.1 ч. 2 ст. 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність , пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають посади згідно зі ст.. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;

-повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, передбачені ч. 2 ст. 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі ст.. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.

Другий етап - з 00 год. 00 хв. 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Згідно абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у п.п «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому ч. 1 цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Рішенням НАЗК від 11.08.2016 року № 3 «Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (Із змінами, внесеними згідно з рішенням НАЗК № 18 від 06.09.2016, № 57 від 30.09.2016, № 106 від 03.11.2016, № 24 від 13.01.2017, № 59 від 22.02.2017, № 85 від 16.03.2017, № 118 від 02.02.2018) визначено, що декларація суб’єкта декларування, який припинив діяльність , пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається до 00 год. 00 хв. 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік(період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

На виконання вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1, займаючи посаду начальника відділу контролю за використанням та охороною земель у Дворічанському, Куп’янському, Шевченківському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, 18 квітня 2018 року подав декларацію суб’єкта декларування, який припинив діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua.

Рішенням НАЗК від 11.08.2016 року № 3 «Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (Із змінами, внесеними згідно з рішенням НАЗК № 18 від 06.09.2016, № 57 від 30.09.2016, № 106 від 03.11.2016, № 24 від 13.01.2017, № 59 від 22.02.2017, № 85 від 16.03.2017, № 118 від 02.02.2018) визначено з якого часу у суб’єкта декларування припиняється обов’язок подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, а саме: «особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування(інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до Закону) є суб’єктами декларування, які згідно з положеннями ч. 2 ст. 52 Закону у разі суттєвої зміни в їх майновому стані зобов’язані письмово повідомити про це Національне агентство.

Тобто, якщо суб’єкт декларування припинив виконувати функції держави або місцевого самоврядування у серпні 2016 року, а декларацію особи, яка припинила діяльність, подав в лютому 2017 року, то обов’язок у такого суб’єкта декларування подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані припинився після подання декларації особи, яка припинила виконувати функції держави або місцевого самоврядування».

Викладене підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 283 від 21 червня 2018 року (а.с. 1-9); інформацією про порушення вимог ЗУ «Про запобігання корупції» суб’єктами деклорування (а.с. 10); наказом № 536-к від 29 червня 2017 року про звільнення ОСОБА_1 (а.с.11); наказом № 361-к від 21 квітня 2017 року про призначення ОСОБА_1 (а.с.12 ); скріншотом Єдиного державного реєстру декларацій (а.с. 13-21); листом НАЗК «Про результати розгляду листа» (а.с.24-26 ); листом ДП «УСС» від 27 квітня 2018 року № 07-530 (а.с.27 ).

Відповідно до ч. 2 ст. 52 45 Закону України «Про запобігання корупції»,, у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Встановлено, що згідно декларації ОСОБА_1, як суб’єкта декларування, який припинив діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подана 18 квітня 2018 р., та підписана його електронним цифровим підписом, 01 серпня 2017 р. він отримав від громадянина ОСОБА_2 позику в сумі 1 500 000 грн.

Враховуючи, що вартість отриманого доходу перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 р., ОСОБА_1 на виконання вимог ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції», зобов’язаний був в 10-денний термін з моменту набуття такого права подати письмове повідомлення до НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.

Проте встановлено, що він не подав повідомлення до НАЗК про суттєві зміни в майновому стані про отримання доходу (позики) у сумі 1 500 000 грн., про що свідчить відсутність зазначених повідомлень в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Отже, дослідивши всі обставини справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП .

Враховуючи викладене, характер і обставини вчиненого адміністративного правопорушення, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, обставини, що пом’якшують її відповідальність, ненастання тяжких наслідків від діяння, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється Законом України «Про судовий збір».

Керуючись ст. ст. 172-6 ч. 2, 268, 283, 284 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) грн.,

Штраф має бути сплачений правопорушником на розрахунковий рахунок: 31117106020013, код ЄДРПОУ: 37813292, отримувач: Куп’янське УК/м. Куп’янськ , Банк отримувача: Казначейство України, МФО: 899998, Код класифікації доходів бюджету: 21081100, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 352, 40 грн. на такі реквізити рахунку: рахунок 31211256026001, код ЄДРПОУ 37993783, МФО 899998, отримувач : ГУК у м. Києві, банк отримувача Казначейство України, Код класифікації доходів бюджету: 22030106,пункт з таблиці ставок судового збору 5.

Постанова суду дійсна для пред'явлення до виконання на протязі 3 місяців з дня набрання нею законної сили.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Куп’янський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Головуючий Коваленко О.А.