Рішення № 75588921, 31.07.2018, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.07.2018
Номер справи
820/5059/18
Номер документу
75588921
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

31 липня 2018 р. № 820/5059/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Сагайдака В.В.,

розглянувши за правилами спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 2 під., 3 пов., м. Харків, 61022) про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова, в якому просить суд:

- визнати неправомірними дії Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова та скасувати рішення від 13.06.2018 №106, які полягають у відмові здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 за вислугу років в розмірі 90 відсотків, призначеної згідно зі ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789- XII, відповідно до поданої заяви від 07.06.2018 та довідки про заробітну плату станом на грудень 2017 року, яка видана прокуратурою Харківської області 07.06.2018 року за № 19-2117 вих. 18;

- зобов'язати Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова провести перерахунок призначеної пенсії ОСОБА_1, згідно статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ від 05.11.1991р. (в редакції, чинній на момент призначення ОСОБА_1 пенсії), на підставі додатково поданих документів наданих прокуратурою Харківської області за довідкою про заробітну плату № 19-2117 вих. 18 від 07.06.2018 року за аналогічною посадою (начальник відділу прокуратури Харківської області), яка складає 55186,25 грн., в тому числі: оклад 7750,0 грн., надбавка за класний чин 2400,0 грн., надбавка за вислугу років 3100,0 грн., надбавка за особливо важливі завдання 9275,0 грн., щомісячна премія 32661,25,0 грн. та провести виплати з урахуванням отриманих сум починаючи з 01.10.2017 року та виплачувати в подальшому.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що рішення відповідача від 13.06.2018 №106 є незаконним та таким, що підлягає скасуванню.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 27.06.2018 р. відкрито спрощене провадження в адміністративній справі.

Встановлено строк відповідачу для подання до суду відзиву на адміністративний позов разом з усіма доказами, що обґрунтовують доводи, які в ньому наведені або заяву про визнання позову протягом п'ятнадцяти днів з дня одержання копії ухвали про відкриття спрощеного провадження у справі.

Представник відповідача надав до суду відзив, зі змісту якого вбачається, що на час звернення позивачем з заявою про перерахунок пенсії не визначено Кабінетом Міністрів України порядок перерахунку пенсії працівникам прокуратури, що передбачено чинним законодавством України. Відтак пенсійний фонд діє в межах наданих йому повноважень.

Згідно з ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З огляду на вказане вище, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Київському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду м. Харкова та отримує пенсію за вислугу років з 18 січня 2005 року у розмірі 90% від заробітної плати з посади начальника відділу роботи з кадрами прокуратури Харківської області згідно із ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, що діяла на час призначення пенсії.

Позивач 11.06.2016 р. звернувся до Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Харкова (реорганізовано в Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова) із заявою про перерахунок пенсії на підставі постанови КМУ №1013 від 09.12.2015, якою підвищено посадові оклади працівників органів прокуратури.

Управлінням Пенсійного Фонду України в Київському районі м. м. Харкова позивачу повідомлено про відмову в перерахунку пенсії на підставі рішення відділу з призначення пенсій управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова від 06.04.2016 №88 з посиланням на п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 про скасування норм щодо пенсійного забезпечення зазначеної категорії працівників з 01.06.2015.

Не погоджуючись з вказаним вище, позивач звернувся до Київського районного суду м. Харкова з позовом до Управлінням Пенсійного Фонду України в Київському районі м. м. Харкова.

Постановою Київського районного суду м. Харкова від 18.08.2016 року (справа №640/11069/16-а) позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду м. Харкова про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії задоволено.

Визнано неправомірними дії Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Харкова щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», що діяла станом на 18 січня 2005 року у розмірі 90% місячної заробітної плати на підставі довідки прокуратури Харківської області №18-88 від 11.02.2016 р. без обмежень максимального розміру.

Скасовано рішення відділу з призначення пенсій управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова №88 від 06.04.2016 р. щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», що діяла станом на 18.01.2005 року у розмірі 90% місячної заробітної плати на підставі довідки прокуратури Харківської області №18-8-8 від 11.02.2016р. без обмежень максимального розміру.

Зобов'язано Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Харкова провести перерахунок ОСОБА_1 пенсії за вислугою років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», що діяла станом на 18.01.2005 року у розмірі 90% місячної заробітної плати на підставі довідки прокуратури Харківської області №18-88 від 11.02.2016 р. без обмежень максимального розміру пенсії та здійснити виплати зазначених коштів з 01.01.2016 року, оскільки згідно з постановою КМУ №1013 від 09.12.2015 р. підвищення посадових окладів працівників органів прокуратури здійснюється з 01.12.2015 р.

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань, виділених на потреби Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова, на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 551 грн. 20 коп.

Ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 26.10.2016 р. апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Харкова повернуто заявнику.

Постанова Київського районного суду м. Харкова від 18.08.2016 року набрала законної сили.

Відповідно до ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами України та є обов'язковими до виконання на всій території України.

Відповідно до ч. 4 ст. 78 КС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Приписами ч. 2 ст. 14 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 23.05.2017 року заяву ОСОБА_1 про роз'яснення судового рішення у справі №640/11069/16-а - задоволено. Роз'яснено постанову Київського районного суду м. Харкова від 18.08.2016 року, якою задоволені позовні вимоги за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії наступним чином: зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова провести перерахунок ОСОБА_1 пенсії за вислугою років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», що діяла станом на 18.01.2005 року у розмірі 90 % місячної заробітної плати на підставі довідки прокуратури Харківської області № 18-88 від 11.02.2016 р. без обмежень максимального розміру пенсії та здійснювати виплати зазначених коштів з 01.01.2016 року і здійснювати в подальшому.

ОСОБА_1 повторно звернувся до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду м. Харкова з заявою, до якої було додано довідку Прокуратури Харківської області від 07.06.2018 р. № 19-2117 вих. 18 про розмір посадового окладу і надбавки за класний чин за посадою начальника відділу прокуратури Харківської області після змін, внесених, постановою Кабінету Міністрів України №657 від 30.08.2017 року, про розмір фактично нарахованої заробітної плати за аналогічною посадою за грудень 2017 року у розрізі складових, на які нараховано страхові внески, а саме: посадового окладу - 7750,0 грн., надбавки за класний чин - 2400,0 грн., надбавки за вислугу років - 3100,0 грн., надбавки за особливо важливі завдання - 9275,0 грн., щомісячної премії - 32661,25 грн., а разом - 55186,25 грн.

Рішенням Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду м. Харкова №106 від 13.06.2018 року позивачу було відмовлено у здійсненні перерахунку(а.с.20-21).

Не погодившись з отриманою відмовою, позивач звернувся з адміністративним позовом до суду.

Згідно з ч. 1 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" № 1789-ХІІ від 05.11.1991 (в редакції, що діяла на час призначення пенсії позивачу) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80% від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90% від суми місячного (чинного) заробітку. Обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

15.07.2015 набрав чинності Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII від 14.10.2014, відповідно до пп. 1 п. 3 розділу XII "Прикінцеві положення" якого, норми Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 року №1789-ХІІ, які регулювали, зокрема, питання перерахунку пенсії, втратили чинність.

Пенсійне забезпечення працівників прокуратури на момент виникнення спірних правовідносин регулюється правилами ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII від 14.10.2014.

Згідно частинами 13, 20 статті 86 вказаного Закону пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами. Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, станом на момент призначення позивачу пенсії законодавством було встановлено право осіб, яким призначена пенсія згідно Закону України "Про прокуратуру", на її перерахунок у разі підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.

Разом із тим, на момент звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії питання такого перерахунку чинним законодавством не врегульовано, водночас передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури повинні бути визначені Кабінетом Міністрів України.

При цьому, суд зазначає, що Кабінетом Міністрів України на виконання вимог статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 не були визначені умови та порядок перерахунку пенсій працівникам прокуратури. Разом з тим, відсутність затверджених Кабінетом Міністрів України порядку та умов перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури не може бути підставою для відмови у такому перерахунку.

Такий висновок повністю узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, висловленою у постановах від 10.12.2013 у справі № 21-348а13 та від 17.12.2013 у справі №21-445а13.

Крім того, відповідно до правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у пункті 23 рішення "Кечко проти України" від 08.11.2005, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.

Згідно ст. 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Конституційний Суд України у своєму рішенні від 09.02.1999 року №1-рп/99 у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначив, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акту в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Постановою Кабінету Міністрів України № 657 від 30.08.2017 "Про внесення змін до деяких Постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", яка набрала чинності 06 вересня 2017 року, підвищено прокурорським працівникам органів прокуратури України розмір посадового окладу та розмір надбавки за класний чин, внаслідок чого відбулися зміни розміру місячного заробітку (заробітної плати).

Таким чином, враховуючи, що до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце, та те, що постановою Кабінету Міністрів України №657 від 30.08.2017 збільшено заробітну плату, суд вважає, що позивач має право на перерахунок раніше призначеної пенсії.

При цьому, судом враховується, що згідно з викладеного у рішеннях Конституційного Суду України від 06.07.1999 року №8-рп/99 та від 20.03.2002 року №5-рп/2002 розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема, працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносини щодо їхнього пенсійного забезпечення виникають на момент звернення за призначенням пенсії.

Крім того, суд звертає увагу на те, що відповідно абзацом 6, пункту 15 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" (в редакції Закону України від 02.03.2015 р. №213-VIII і Закону України № 911-VIII від 24.12.2015), максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2018 року максимальна пенсія в Україні не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Отже, оскільки прожитковий мінімум для таких осіб з 1 січня 2018 року становитиме 1373 грн. максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 13730 гривень.

Однак, згідно пункту 2 Прикінцевих Положень Закону України від 02.03.2015 №213-VIII порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) встановлений цим Законом стосується саме працюючих пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсії.

Згідно із пунктами 1 та 2 Прикінцевих Положень Закону України № 911-VIII від 24.12.2015 цей Закон набирає чинності з 1 січня 2016 року та дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 1 січня 2016 року.

З огляду на те, що позивачу пенсія призначена до 01 січня 2016 року, то до розміру пенсії позивача не повинні застосовуватися обмеження максимального розміру пенсії, які визначені абзацом шостим частини п'ятнадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 (в редакції Закону України № 911-VIII від 24.12.2015 та Закону України від 02.03.2015 N 213-VIII).

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в частині визнання неправомірними дій Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова, які полягають у відмові здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 за вислугу років в розмірі 90 відсотків, призначеної згідно зі ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-XII, відповідно до поданої заяви від 07.06.2018 та довідки про заробітну плату станом на грудень 2017 року, яка видана прокуратурою Харківської області 07.06.2018 року за № 19-2117 вих. 18 та визнання незаконним та скасування рішення Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова від 13.06.2018 №106 про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1.

Суд зазначає, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення (постанова Верховного Суду України від 16 вересня 2015 року у справі №826/4418/14).

Так, Європейський суд з прав людини у рішенні від 13.01.2011 р. (остаточне) по справі "ЧУЙКІНА ПРОТИ УКРАЇНИ" (CASE OF CHUYKINA v. UKRAINE) (Заява N 28924/04) констатував: "50. Суд нагадує, що процесуальні гарантії, викладені у статті 6 Конвенції, забезпечують кожному право звертатися до суду з позовом щодо своїх цивільних прав та обов'язків. Таким чином стаття 6 Конвенції втілює "право на суд", в якому право на доступ до суду, тобто право ініціювати в судах провадження з цивільних питань становить один з його аспектів (див. рішення від 21 лютого 1975 року у справі "Голдер проти Сполученого Королівства" (Golder v. theUnitedKingdom), пп. 28 - 36, Series A N 18). Крім того, порушення судового провадження саме по собі не задовольняє усіх вимог пункту 1 статті 6 Конвенції. Ціль Конвенції гарантувати права, які є практичними та ефективними, а не теоретичними або ілюзорними. Право на доступ до суду включає в себе не лише право ініціювати провадження, а й право отримати "вирішення" спору судом. Воно було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної держави дозволяла особі подати до суду цивільний позов без гарантії того, що справу буде вирішено остаточним рішенням в судовому провадженні. Для пункту 1 статті 6 Конвенції було б неможливо детально описувати процесуальні гарантії, які надаються сторонам у судовому процесі провадженні, яке є справедливим, публічним та швидким, не гарантувавши сторонам того, що їхні цивільні спори будуть остаточно вирішені (див. рішення у справах "Мултіплекс проти Хорватії" (Multiplex v. Croatia), заява N 58112/00, п. 45, від 10 липня 2003 року, та "Кутіч проти Хорватії" (Kutic v. Croatia), заява N 48778/99, п. 25, ECHR 2002-II)".

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Враховуючи те, що судом встановлено право позивача на перерахунок його пенсії, суд вважає за необхідне зобов'язати Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова провести перерахунок призначеної пенсії ОСОБА_1, згідно статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ від 05.11.1991 р. (в редакції, чинній на момент призначення ОСОБА_1 пенсії), на підставі додатково поданих документів наданих прокуратурою Харківської області за довідкою про заробітну плату № 19-2117 вих. 18 від 07.06.2018 року за аналогічною посадою (начальник відділу прокуратури Харківської області), яка складає 55186,25 грн., в тому числі: оклад 7750,0 грн., надбавка за класний чин 2400,0 грн., надбавка за вислугу років 3100,0 грн., надбавка за особливо важливі завдання 9275,0 грн., щомісячна премія 32661,25,0 грн. та провести виплати з урахуванням отриманих сум починаючи з 01.10.2017 року.

Щодо позовної вимоги в частині виплати сум в подальшому, суд зазначає наступне.

Згідно з вимогами ст. 2, 5 КАС України в порядку адміністративного судочинства захисту підлягають тільки порушені права, а не ті, які можуть бути порушені в майбутньому.

Виходячи зі змісту ст. 3 КАС України судом у конкретній справі вирішується спір, предмет якого існує на час розгляду справи.

Враховуючи, що вказана позовна вимога спрямована на майбутнє, суд не вбачає підстав для її задоволення.

Підсумовуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є такими, що підлягають частковому задоволенню.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ст. 139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 2 під., 3 пов., м. Харків, 61022) про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії -задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова, які полягають у відмові здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 за вислугу років в розмірі 90 відсотків, призначеної згідно зі ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789- XII, відповідно до поданої заяви від 07.06.2018 та довідки про заробітну плату станом на грудень 2017 року, яка видана прокуратурою Харківської області 07.06.2018 року за № 19-2117 вих. 18.

Скасувати рішення Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова від 13.06.2018 №106.

Зобов'язати Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова провести перерахунок призначеної пенсії ОСОБА_1, згідно статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ від 05.11.1991 р. (в редакції, чинній на момент призначення ОСОБА_1 пенсії), на підставі додатково поданих документів наданих прокуратурою Харківської області за довідкою про заробітну плату № 19-2117 вих. 18 від 07.06.2018 року за аналогічною посадою (начальник відділу прокуратури Харківської області), яка складає 55186,25 грн., в тому числі: оклад 7750,0 грн., надбавка за класний чин 2400,0 грн., надбавка за вислугу років 3100,0 грн., надбавка за особливо важливі завдання 9275,0 грн., щомісячна премія 32661,25,0 грн. та провести виплати з урахуванням отриманих сум починаючи з 01.10.2017 року.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (код ЄДРПОУ 41247819) судовий збір у розмірі 704.80 грн. (сімсот чотири гривні 80 копійок).

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку, передбаченому п.п. 15.5. п. 15 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.

В разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 31 липня 2018 р.

Суддя Сагайдак В.В.