
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"30" липня 2018 р. справа № 809/1002/18
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді - Главача І.А.,
за участю секретаря судового засідання - Савченко Н.В.,
представника позивача - ОСОБА_1,
представника заявника - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника Державної служби України з безпеки на транспорті про заміну відповідачів у справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Управління Укртрансбезпеки у Кіровоградській області, Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування розрахунку плати за проїзд №181/18 від 06.04.2018, постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №030584 від 24.05.2018,-
В С Т А Н О В И В:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 11.06.2018 звернувся в суд з позовною заявою до Управління Укртрансбезпеки у Кіровоградській області, Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування розрахунку плати за проїзд №181/18 від 06.04.2018, постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №030584 від 24.05.2018.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.06.2018 відкрито провадження у даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
17.07.2018 до суду представником Державної служби України з безпеки на транспорті подано клопотання, в якому просить здійснити заміну відповідачів - з Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області та Управління Укртрансбезпеки в Кіровоградській області на Державну службу України з безпеки на транспорті.
Дане клопотання мотивоване тим, що постановою Кабінету Міністрів України №103 від 11.02.2015 р. затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті (далі - Положення), відповідно до пункту 1 якого, Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є органом центральної виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).
Представник заявника в судовому засіданні клопотання про заміну відповідачів у справі підтримала, просила суд замінити неналежних відповідачів, якими є Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області та Управління Укртрансбезпеки в Кіровоградській області на належного - Державну службу України з безпеки на транспорті.
Представник позивача у судовому на заміну відповідачів не погодився, просив залучити Державну служби України з безпеки на транспорті як співвідповідача.
Заслухавши думку представника заявника, представника позивача, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд зазначає наступне.
Основні завдання Укртрансбезпеки визначені пунктом 4 Положення, до яких, зокрема, належить реалізація державної політики з безпеки на автомобільному транспорті загального користування. Згідно підпункту 15 пункту 5 Положення Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, здійснює нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно- вагового контролю, що визначено пп. 15, 27 п. 5 Положення.
Відповідно до абзацу 1 пункту 8 Положення, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи. Пунктом 3 Постанови Кабінету Міністрів України № 592 від 26.06.2015 р. «Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті» утворені територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті як структурні підрозділи апарату Служби за переліком згідно з додатком 3, серед яких є Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області та Управління Укртрансбезпеки в Кіровоградській області.
Отже, Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області та Управління Укртрансбезпеки в Кіровоградській області є структурними підрозділами Укртрансбезпеки.
Пунктом 3 статті 46 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно матеріалів адміністративної справи оскаржувані розрахунок плати за проїзд №181/18 від 06.04.2018 та постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу №030584 від 24.05.2018 винесені керівниками Управління Укртрансбезпеки в Кіровоградській області та Управління Укртрансбезпеки у Івано-Франківській області відповідно.
Отже, Управління Укртрансбезпеки в Кіровоградській області та Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області відповідають визначенню суб'єкта владних повноважень та у спірних правовідносинах наділені відповідною владною управлінською функцією.
Відповідно до частин 3-7 статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
Під час вирішення питання про залучення співвідповідача чи заміну належного відповідача суд враховує, зокрема, чи знав або чи міг знати позивач до подання позову у справі про підставу для залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача.
Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.
Після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку. Заміна позивача допускається до початку судового розгляду справи по суті. Заміна відповідача допускається до ухвалення рішення судом першої інстанції.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що у задоволенні клопотання представника Державної служби України з безпеки на транспорті про заміну відповідачів - з Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області та Управління Укртрансбезпеки в Кіровоградській області на Державну службу України з безпеки на транспорті слід відмовити та залучити Державну службу України з безпеки на транспорті як співвідповідача.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання представника Державної служби України з безпеки на транспорті про заміну відповідачів у справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Управління Укртрансбезпеки у Кіровоградській області, Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування розрахунку плати за проїзд №181/18 від 06.04.2018, постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №030584 від 24.05.2018 - відмовити.
Залучити Державну службу України з безпеки на транспорті (01135, місто Київ, проспект Перемоги, 14) як третього відповідача в справі №809/1002/18.
Надіслати Державній службі України з безпеки на транспорті копію позовної заяви з додатками.
Копію цієї ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала, окремо від рішення суду, не оскаржується і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Главач І.А.