
УХВАЛА
про відкладення розгляду справи
м. Вінниця
05 липня 2018 р. Справа № 802/1748/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді: Жданкіної Наталії Володимирівни
за участю:
секретаря судового засідання: Коляденка Олександра Леонідовича,
позивача: ОСОБА_1,
представника відповідача: ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,
в с т а н о в и в :
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою суду від 05.03.2018 відкрито провадження у справі, розгляд якої постановлено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження із викликом сторін. Призначено розгляд справи в судовому засіданні на 05.07.2018.
В ході проведення судового засідання судом поставлено на розгляд питання щодо залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору на стороні відповідача - Управління соціального захисту населення Тульчинської районної державної адміністрації.
Позивач та представник відповідача не заперечували щодо залучення третьої особи.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, врахувавши обставини справи, відсутність заперечень з боку позивача, представника відповідача, суд дійшов висновку щодо необхідності залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору на стороні відповідача - Управління соціального захисту населення Тульчинської районної державної адміністрації.
Обґрунтовуючи необхідність залучення до участі у справі третьої особи, суд зазначає наступне.
Слід вказати, що особливість адміністративного судочинства полягає у більш активній ролі суду. Саме на суд покладено обов'язок вживати передбачені законом заходи, необхідні для всебічного і повного з'ясування обставин у справі. Тобто, адміністративний суд має повністю встановити обставини справи, щоб ухвалити справедливе та законне рішення.
Дані принципи змагальності та офіційності реалізовані, зокрема, в частині четвертій статті 9 КАС України, якою передбачено, що суд повинен вжити визначені законом заходи для повного з'ясування усіх обставин у справі.
Так, судом встановлено, що позивач 05.03.2018 звернувся до Управління соціального захисту населення Тульчинської районної державної адміністрації з письмовою заявою щодо видачі йому, як інваліду, постраждалому від аварії на ЧАЕС, чорнобильського посвідчення 1-ї категорії.
У відповідності до вимог п. 4 ст. 65 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року №796-XII Тульчинською РДА 05.03.2018 було здійснено подання з відповідними до Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА щодо видачі ОСОБА_1 чорнобильського посвідчення 1-ї категорії.
28.03.2018 Управління соціального захисту населення Тульчинської районної державної адміністрації надіслало позивачу копію відповіді відповідача від 19.03.2018 за №06-1167, в якій ОСОБА_1 відмовлено у встановленні статусу особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії.
В силу частини другої статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Таким чином, з огляду на те, що прийняте за наслідком розгляду даної справи рішення може вплинути на права та обов'язки Управління соціального захисту населення Тульчинської районної державної адміністрації, суд, керуючись положеннями частини 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залучити останню, в якості третьої особи яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача.
Разом з тим, на виконання вимог норм КАС України, суд вважає за доцільне запропонувати третій особі подати в 10-денний термін пояснення з приводу викладених обставин у позовній заяві.
Суд роз'яснює, що до пояснень третьої особи застосовуються правила встановлені частинами другою-четвертою статті 162 КАС України.
В силу пункту 2 частини 2 статті 223 КАС України суд оголошує перерву якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі.
Керуючись ст.ст. 12, 257-263 КАС України суд, -
у х в а л и в :
Залучити до участі у справу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Управління соціального захисту населення Тульчинської районної державної адміністрації.
Повідомити третій особі про наявність у неї права на подання, у порядку передбаченому ст.176 КАС України, письмових пояснень щодо позову або відзиву.
Оголосити перерву в судовому засіданні до 07 серпня 2018 р. о 11:30 год. в залі судового засідання № 5 Вінницького окружного адміністративного суду
м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14.
Повідомити учасників справи про можливість отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".
Копію ухвали направити сторонам для відома.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Жданкіна Наталія Володимирівна