Постанова № 75527333, 15.06.2018, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
15.06.2018
Номер справи
161/7736/18
Номер документу
75527333
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 161/7736/18

Провадження № 3/161/2287/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 червня 2018 року Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Рудська С.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянка України, до адміністративної відповідальності раніше не притягувалася, працює головним бухгалтером Луцького геріатричного пансіонату (місцезнаходження: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Теремнівська, 70), проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ч. 1 ст. 164-12 КУпАП, -

В С Т А Н О В И Л А:

12 червня 2018 року до Луцького міськрайонного суду Волинської області, після доопрацювання, від Управління західного офісу Держаудитслужби у Волинській області, надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 щодо вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-12 КУпАП, а саме: включення недостовірних даних до бюджетних запитів, що призвело до затвердження необґрунтованих бюджетних асигнувань, а саме: не планування видатків з оплати заробітної плати та комунальних послуг за рахунок доходів спеціального фонду через включення недостовірних даних до розрахунків, складених до бюджетних запитів, призвело до використання за рахунок асигнувань загального фонду кошторису Пансіонату витрат з оплати заробітної плати та частини комунальних послуг, які підлягають відшкодуванню за рахунок доходів спеціального фонду кошторису на 2014-2018 роки на загальну суму 553491 грн., на підставі чого 14.05.2018 складений протокол № 13-01-0112/2018 про адміністративне правопорушення.

В судове засідання ОСОБА_1 не з’явилася, в матеріалах даної справи про адміністративне правопорушення наявна її заява з проханням розгляд справи провести без її участі (а.с. 27).

Частиною 2 ст. 268 КУпАП визначено перелік адміністративних правопорушень, при розгляді яких присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов’язковою.

За таких обставин, а також з урахуванням того, що під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-12 КУпАП, не передбачається обов’язкова присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1

Вивчивши вищезазначені матеріали, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 164-12 КУпАП, передбачено адміністративну відповідальність за включення недостовірних даних до бюджетних запитів, що призвело до затвердження необґрунтованих бюджетних призначень або необґрунтованих бюджетних асигнувань; порушення вимог Бюджетного кодексу України при здійсненні попередньої оплати за товари, роботи та послуги за рахунок бюджетних коштів, а також порушення порядку і термінів здійснення такої оплати; здійснення платежів за рахунок бюджетних коштів без реєстрації бюджетних зобов'язань, за відсутності підтвердних документів чи при включенні до платіжних документів недостовірної інформації, а також безпідставна відмова у проведенні платежу органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів; порушення вимог Бюджетного кодексу України при здійсненні витрат державного бюджету (місцевого бюджету) у разі несвоєчасного набрання чинності законом про Державний бюджет України (несвоєчасного прийняття рішення про місцевий бюджет) на відповідний рік.

Відповідно до ст. 38 КУпАП в справах про адміністративні правопорушення, які підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Триваюче правопорушення виражається у триваючому, довгостроковому і безперервному невиконанні обов’язків, за недотримання яких встановлена адміністративна відповідальність, тобто триваюче правопорушення, почавшись з якоїсь протиправної дії або бездіяльності, здійснюється потім безперервно шляхом невиконання обов’язку.

Отже, включення недостовірних даних до бюджетних запитів, що призвело до затвердження необґрунтованих бюджетних асигнувань не має характеру триваючого правопорушення, оскільки правопорушення вважається вчиненим в момент фактичного включення (затвердження, подачі) недостовірних даних до бюджетних запитів, що призвело до затвердження необґрунтованих бюджетних асигнувань.

Статтею 256 КУпАП встановлено вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, а саме: у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, інші відомості необхідні для вирішення справи.

Зі змісту протоколу № 13-01-0112/2018 від 14.05.2018 року про адміністративне правопорушення та матеріалів справи вбачається, що вчинені ОСОБА_1 адмінправопорушення, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 164-12 КУпАП, були виявлені в результаті проведення планової ревізії фінансово-господарської діяльності Луцького геріатричного пансіонату за період з 01.01.2014 року по 01.02.2018 року (а.с. 1).

З Витягу з акта ревізії фінансово-господарської діяльності Луцького геріатричного пансіонату до протоколу про адміністративне правопорушення № 13-01-0112/2018 від 14.05.2018 року, складеного на головного бухгалтера ОСОБА_1 вбачається, що остання включила (підписала) недостовірні дані до бюджетних запитів за 2014-2017 роки та за січень 2018 року (а.с. 3—5).

Також, в матеріалах справи, окрім вищевказаного протоколу та Витягу, містяться наступні додатки: розрахунки до кошторису видатків за 2014-2016 рік (а.с. 6-11), розрахунки видатків на оплату праці працівників бюджетних установ та організацій до проекту обласного бюджету (по Луцькому геріатричному пансіонаті) на 2017 рік та на 2018 рік (а.с. 12, 16-18); розрахунки потреби в коштах по бюджетних та дотаційних установах і організаціях, які фінансуються і яким надається фінансова підтримка з обласного бюджету за спожиті енергоносії та житлово-комунальні послуги (по Луцькому геріатричному пансіонаті) на 2017 рік та на 2018 рік (а.с. 13-15); розрахунки покриття витрат, пов’язаних з наданням соціальної послуги підопічними Луцького геріатричного інтернату, які зараховані в установу на умовах платного перебування, коштами загального фонду місцевого бюджету за період з 01.01.2014 по 01.02.2018 роки (а.с. 19-22).

Проте у вище перелічених розрахунках, що стосуються видатків на оплату праці працівників пансіонату, не містяться жодних зазначень дат їх складання чи включення (затвердження, підписання), а тому суд приходить до висновку, що станом на 01.02.2018 року адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164-12 КУпАП було фактично вчинене ОСОБА_1

Відтак, оскільки на момент розгляду справи закінчився тримісячний строк накладення адміністративного стягнення за вчинене правопорушення, передбачений ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, також таке не є триваючим, а має разовий характер, тому на ОСОБА_1 не може бути накладено адміністративне стягнення за правопорушення в частині включення недостовірних даних до бюджетних запитів, що призвело до затвердження необґрунтованих бюджетних асигнувань, а саме: не планування видатків з оплати заробітної плати працівників.

Разом з тим, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-12 КУпАП в частині включення недостовірних даних до бюджетних запитів, що призвело до затвердження необґрунтованих бюджетних асигнувань, а саме: не планування видатків з оплати комунальних послуг підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення № 13-01-0112/2018 від 14.05.2018 року (а.с. 1); витягом з акта ревізії фінансово-господарської діяльності Луцького геріатричного пансіонату (а.с. 3-5); розрахунком потреби в коштах по бюджетних та дотаційних установах і організаціях, які фінансуються і яким надається фінансова підтримка з обласного бюджету за спожиті енергоносії та житлово-комунальні послуги (по Луцькому геріатричному пансіонаті) на 2018 рік, який був включений (складений, підписаний) ОСОБА_1 15.03.2018 року (а.с. 8-9).

За таких обставин, суд приходить до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-12 КУпАП.

При накладенні стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до правопорушень, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що пом’якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суд не вбачає.

Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 грн.

Дана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.

На підставі ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” з ОСОБА_1 слід також стягнути судовий збір у сумі 352 грн. 40 коп.

На підставі ст.ст. 38, 40-1, ч. 1 ст. 164-12, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-12 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 30 (тридцяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п’ятсот десять) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп., за наступними реквізитами: банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, рахунок отримувача: 31211256026001

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Луцького міськрайонного

суду Волинської області ОСОБА_2