Постанова № 75509388, 17.07.2018, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.07.2018
Номер справи
804/1473/18
Номер документу
75509388
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

17 липня 2018 року справа № 804/1473/18

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача Білак С.В., суддів: Олефіренко Н.А. Шальєвої В.А. , розглянувши в порядку письмового провадження в залі судового засідання Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у м.Дніпрі апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 березня 2018 року (головуючий суддя у 1 інстанції - Царікова О.В., рішення ухвалено та складено у залі судового засідання Дніпропетровського окружного адміністративного суду в м. Дніпрі 27 березня 2018 року) у справі №804/1473/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Єврокровля» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2018 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія Єврокровля» (далі - позивач, ТОВ «Компанія Єврокровля») звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України (далі - відповідач, ДФС України), в якому просив визнати протиправними та скасувати рішення №426901/40108101 від 15.12.2017 року та №579707/40108101 від 31.01.2018 року, якими позивачу відмовлено у реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних від 13.11.2017 року №93 та від 04.12.2017 року №105, зобов'язання зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 13.11.2017 року №93 та від 04.12.2017 №105 днем їх подання - 29.11.2017 року та 29.12.2017 року, відповідно.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 березня 2018 року адміністративний позов задоволено частково.

Визнано протиправним та скасовано рішення від 15.12.2017 року №426901/40108101, за яким ТОВ «Компанія Єврокровля» відмовлено у реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 13.11.2017 року №93.

Визнано протиправним та скасовано рішення від 31.01.2018 року №579707/40108101, за яким ТОВ «Компанія Єврокровля» відмовлено у реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 04.12.2017 року №105.

Зобов'язано Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Єврокровля» від 13.11.2017 року №93 та від 04.12.2017 року №105.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, Державна фіскальна служба України подала апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що судом не враховані норми Податкового кодексу України та постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» від 29.12.2010 року №1246 (далі - Постанова №1246) щодо підстав відмови у реєстрації податкових накладних. Крім того зазначає про дискреційність повноважень відповідача щодо реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не прибули, належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, жодних клопотань чи заяв від позивача та відповідача до суду не надходило, тому апеляційний перегляд здійснюється в порядку письмового провадження відповідно до п.2 ч.1 ст.311 КАС України.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та судом апеляційної інстанції підтверджено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія Єврокровля» перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Центральному районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.

Між ТОВ «ТРЦ ЛАВИНА» (надалі - Замовник) та ТОВ «Компанія Єврокровля» (надалі - Виконавець) було укладено договір про виконання робіт №24-10/17 від 24 жовтня 2017 року, за умовами якого Виконавець зобов'язався за замовленням Замовника власними та залученими силами із використанням власних матеріалів, на свій ризик виконати ремонт основного гідроізоляційного покриття ПВХ мембрани покрівлі ТРЦ «Лавина» блок 1, 2, 9, 10, загальною площею 50571 м2, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Берковецька, б. 6 Д (надалі - Об'єкт), та після підписання Актів виконаних робіт по вказаним ділянкам протягом вказаного у п. 3.2. Договору періоду виконувати сервісне обслуговування вищевказаних ділянок покрівлі, яке включає локальний латковий ремонт покриття з ПВХ мембрани латками з ПВХ мембрани від 100x100 до 200x200мм у кількості не більше 60 (шістдесят) точок, а Замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконані роботи (надалі - Договір) (а.с. 60-74).

04 грудня 2017 року сторонами підписано акт приймання виконаних будівельних робіт, відповідно до якого вартість виконаних робіт склала 515615,12 грн. з ПДВ та Замовником здійснено оплату робіт на розрахунковий рахунок ТОВ «Компанія Єврокровля», що підтверджується платіжними дорученнями: від 31.10.2017 року №4384 на суму 200000,00 грн. з ПДВ та від 13.11.2017 року №4527 на суму 242496,25 грн. з ПДВ (а.с. 76-78).

31 жовтня 2017 року ТОВ «Компанія Єврокровля» виписано податкову накладну №86 від 31.10.2017 року (на суму авансу сплаченого ТОВ «ТРЦ ЛАВИНА» на розрахунковий рахунок ТОВ «Компанія Єврокровля» в розмірі 200000,00 грн. з ПДВ ). 10.11.2017 року податкову накладну направлено на реєстрацію до ДФС України та зареєстровано контролюючим органом, що підтверджується квитанцією від 13.11.2017 року (а.с. 23-24).

13 листопада 2017 року ТОВ «Компанія Єврокровля» виписано податкову накладну №93 від 13.11.2017 року (на суму авансу сплаченого ТОВ «ТРЦ Лавина» на розрахунковий рахунок ТОВ «Компанія Єврокровля» в розмірі 242496,25 грн. з ПДВ ), яку направлено 29.11.2017 року на реєстрацію до ДФС України, згідно квитанції від 30.11.2017 року документ прийнято. Реєстрація зупинена. 15.12.2017 року рішенням ДФС України - відмовлено у реєстрації (а.с. 25-27, 19-20).

04 грудня 2017 року ТОВ «Компанія Єврокровля» виписано податкову накладну №105 від 04.12.2017 року (на суму 73118,87 грн. з ПДВ, вартості виконаних робіт згідно Акту приймання виконаних будівельних робіт від 04.12.2017 року) та 29.12.2017 направлено на реєстрацію до Державної фіскальної служби України, згідно квитанції від 30.12.2017 року документ прийнято. Реєстрація зупинена. 31.01.2018 року рішенням ДФС України - відмовлено у реєстрації (а.с. 42-44 59, 21-22).

У квитанціях про реєстрацію податкових накладних від 30.11.2017 року та від 30.12.2017 року зазначено наступні підстави для зупинення реєстрації податкових накладних від 13.11.2017 року №93 та 04.12.2017 року №105: ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД 43.91.19-00.00. Підприємству запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК та/або таблицю даних платника податків, яка передбачена п. 4 вказаного наказу.

08.12.2017 року ТОВ «Компанія Єврокровля» до Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області направлено пояснення та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній від 13.11.2017 року №93, що підтверджується повідомленням №0812 та квитанцією №1 (а.с. 28-41)

17.01.2018 ТОВ «Компанія Єврокровля» до Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області направлено пояснення та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній від 04.11.2017 року №105, що підтверджується повідомленням №7 та квитанцією №1 (а.с. 45-59).

Комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрацій 15.12.2017 року прийнято рішення №426901/40108101, яким ТОВ «Компанія Єврокровля» відмовлено у реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 13.11.2017 року №93.

Також, зазначеною комісією 31.01.2018 року прийнято рішення №579707/40108101, яким відмовлено ТОВ «Компанія Єврокровля» у реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 04.12.2017 року №105.

Як зазначається в рішеннях, вони прийняті з підстави надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

При цьому, якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку. Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» №1246 від 29.12.2010 року (далі- Порядок №1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Пунктом 12 Порядку №1246 передбачено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Згідно з п. 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Так, Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року № 567.

Пункт 6 Критеріїв містить у собі визначення трьох різних критеріїв: Моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яку (який) подано на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеному у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку для платників, у яких значення показника D становить більше 0,03; більше 60% - від 0,02 до 0,03; більше 50% - від 0,015 до 0,02; більше 40% - від 0,01 до 0,015, більше 30% - від 0,005 до 0,01, більше 20% - до 0,005) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі;

3) розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку на додану вартість, якщо передбачається зміна вартості товару/послуг більше ніж удвічі та/або зміна номенклатури товарів/послуг (для кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД - зміна перших чотирьох цифр кодів, а для кодів послуг відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів).

Пунктами 3, 4 Критеріїв передбачено, що платник податку у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, а в перехідний період (з 01 квітня 2017 року до 01 липня 2017 року) у разі отримання квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі має право подати на розгляд Комісії ДФС інформацію за встановленою формою щодо: видів економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010); кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником податку; кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником податку.

Інформація за встановленою формою подається платником податку в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

ДФС постійно розміщує на офіційному веб-сайті відомості щодо засобів електронного зв'язку, якими може подаватися інформація за встановленою формою.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем виконувалися роботи для ТОВ «ТРЦ ЛАВИНА» з ремонту гідроізоляції покриття, де використані матеріали Виконавця - ПВХ мембрана. Основним постачальником ПВХ мембрани є ТОВ «СИНТЕТИК ГРУП».

На підставі договору №24-10/17 від 24.10.2017 року ТОВ «ТРЦ ЛАВИНА» сплачено аванс 442496,25 грн., остаточні розрахунки проводилися після підписання акту виконаних робіт від 04.12.2017 року.

ТОВ «Компанія Єврокровля» має на балансі три вантажні автомобілі для перевезення матеріалів на об'єкти Замовника. Штатна чисельність працівників становлять 10 осіб. Також для окремих робіт долучаються спеціалісти згідно з ЦПД.

Станом на 08.12.2017 року на балансі підприємства обліковується основних засобів на загальну суму 1466928,18 грн.

Отримавши квитанцію про зупинення реєстрації податкових накладних позивачем подано документи, які були долучені до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено №0812 від 08.12.2017 року, а саме: видаткова накладна №РН-0000042 від 19.10.2017 року; рахунок-фактура №СФ-0000024 від 09.10.2017 року; акт приймання виконаних будівельних робіт б/н від 04.12.2017 року; додаток №1 до договору від 24.10.2017 року; Договір про виконання робіт (1 частина) №24-10/17 від 24.10.2017 року; договір про виконання робіт (2 частина) №24-10/17 від 24.10.2017 року; додаткова угода №1 від 14.11.2017 року; додаткова угода №2 до договору від 24.10.2017 року; платіжне доручення №4384 від 31.10.2017 року; платіжне доручення №4527 від 13.11.2017 року; платіжне доручення №449 від 09.10.2017 року.

Відповідно до квитанції №1 від 08.12.2017 року зазначене повідомлення разом з пакетом документів доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України 08.12.2017 о 16:38:21.

17.01.2018 ТОВ «Компанія Єврокровля», згідно повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено №7 від 17.01.2018 року, було надано відповідачу копії документів, які підтверджують здійснення операцій по податковій накладній №105 від 04.12.2017 року, а саме: платіжне доручення №449 від 09.10.2017 року; платіжне доручення №449 від 09.10.2017 року; платіжне доручення №4527 від 13.11.2017 року; додаток до договору №2 від 24.10.2017 року (Зонування покрівлі); додаткова угода №1 від 14.11.2017 року; договір про виконання робіт (2 частина) №24-10/17 від 24.10.2017 року; договір про виконання робіт (1 частина) №24-10/17 від 24.10.2017 року; додаток №1 до договору від 24.10.2017 року; акт приймання виконаних будівельних робіт б/н від 04.12.2017 року; рахунок-фактура №СФ - 0000024 від 09.10.2017 року; видаткова накладна №РН-0000042 від 19.10.2017 року; штатний розпис б/н від 13.12.2017 року; лист №535-13/11 від 13.11.2017 року та пояснення.

Відповідно до квитанції №1 від 25.01.2018 року зазначене повідомлення разом з пакетом документів доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України 25.01.2018 року о 12:23:42.

Зі змісту квитанцій від 30.11.2017 року №1 та 30.12.2017 року №1 вбачається, що підставою для зупинення реєстрації податкових накладних від 13.11.2017 №93 та від 04.12.2017 №105, стала невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД 43.91.19-00.00.

Вказаний код УКТ ЗЕД 43.91.19.00.00 ідентифікує роботи покрівельні, інші.

З наявних в матеріалах справи документів видно, що за договором від 24.10.2017 року №24-10/17 позивачем в адресу ТОВ «ТРЦ ЛАВИНА» виконані саме роботи з ремонту покрівлі.

Крім того, на підтвердження реальності виконаних робіт позивачем надано: штатний розпис від 23.10.2017 року, відповідно до якого на підприємстві затверджено 11 штатних одиниць; штатний розпис від 13.12.2017 року, відповідно до якого на підприємстві затверджено 11 штатних одиниць; оборотно-сальдова відомість по рахунку 10 за І квартал 2018 року; договір купівлі-продажу транспортного засобу №1246/2017/509310 від 21.06.2017 року, відповідно до якого позивач набув право власності на автомобіль ГАЗ 33023, 2005 року випуску, державний номерний знак АХ2312АК; Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу СХМ №485332; договір купівлі-продажу транспортного засобу №1242/2017/590328 від 26.08.2017 року, відповідно до якого ТОВ «Компанія Єврокровля» набуло право власності на автомобіль ГАЗ 33023 - 414, 2008 року випуску, державний номерний знак 10ВР1149; Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу СХМ №669889 від 19.08.2017 року; договір купівлі-продажу транспортного засобу №4589/17/001712 від 04.10.2017 року, відповідно до якого позивач придбав автомобіль ГАЗ 33023 - 418, 2008 року випуску; Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу СХМ № 875701 від 04.10.2017 року.

Згідно з штатними розписами, наданих позивачем, в його штаті є відповідні фахівці.

Крім того, оскільки він є виконавцем робіт з ремонту покрівлі, то відповідно і є виробником послуг за кодом УКТ ЗЕД 43.91.19-00.00.

Зважаючи на наявність у позивача вказаних вище документів по операціям із ТОВ «ТРЦ ЛАВИНА», та на те, що такі документи були надані відповідачу, останній не мав правових підстав для відмови у реєстрації податкових накладних від 13.11.2017 № 93 та від 04.12.2017 № 105.

Крім того слід звернути увагу, що визначення податковим органом конкретного критерію ризику прямо впливає на можливість надання в подальшому платником податків відповідних документів, перелік яких наведено у Вичерпному переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 №567 (далі - Вичерпний перелік документів).

Податковим органом не вказано, які саме документи платника податків складені з порушенням законодавства, які вимоги законодавства порушено при складанні документів та яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Спірні рішення від 15.12.2017 року №426901/40108101 та від 31.01.2018 року №579707/40108101 про відмову в реєстрації податкових накладних від 13.11.2017 року №93 та від 04.12.2017 року №105 у Єдиному реєстрі податкових накладних відповідач прийняв на тій підставі, що надані платником податку копії документів складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування. При цьому не зазначено, що саме у поданих документах відповідач вважає порушенням норм чинного законодавства та недостатнім для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, не зазначено які саме документи складені з порушенням законодавства, а також яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.

За таких обставин, суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції, що оскаржувані рішення є необґрунтованими та протиправними, оскільки платником податків надано всі необхідні документи, які засвідчують факт здійснення господарських операцій за податковими накладними, у реєстрації яких відмовлено, а тому рішення підлягають скасуванню.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Єврокровля» №93 від 13.11.2017 року днем її подання - 29.11.2017 року та податкову накладну від 04.12.2017 року №105 днем її подання 29.12.2017 року, суд першої інстанції вірного дійшов висновку, що в даному випадку належним способом захисту прав позивача є зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Єврокровля» від 13.11.2017 №93 та від 04.12.2017 №105.

При цьому, є безпідставними посилання відповідача на втручання суду першої інстанції у дискреційні повноваження Державної фіскальної служби України, оскільки судом здійснювалися повноваження по забезпеченню ефективного захисту прав, свобод, інтересів позивача від порушень з боку відповідача, як суб'єкта владних повноважень.

З урахуванням викладеного колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду не вбачається.

Керуючись ст. ст. 6, 7, 8, 9, 242, 243, 272, 286, 308, 315, 316, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України - залишити без задоволення.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 березня 2018 року у справі №804/1473/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Єврокровля» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії- залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст постанови складено 26 липня 2018 року.

Суддя-доповідач С.В. Білак

Судді Н.А.Олефіренко

В.А.Шальєва