
Справа № 369/8639/18
Провадження №1-кс/369/2783/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.07.2018 року м.Київ
Слідчий суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Дубас Т.В., при секретарі Яцевич В.А., розглянув у судовому засіданні в м. Києві клопотання прокурора Києво-Святошинської місцевої прокуратури, радника юстиції ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей та документів, за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018110200000013 від 14.05.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Києво-Святошинської місцевої прокуратури ОСОБА_2 звернувся до Києво-Святошинського районного суду Київської області з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів, яке він мотивував тим, що СУ ФР Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018110200000013 від 14.05.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 212 України.
У ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ «Ліневич Груп» (код ЄДРПОУ 35431883) та пов’язані з ними фізичні особи ОСОБА_3, ОСОБА_3 ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, протягом 2014-2016 років шляхом систематичного продажу нерухомого майна (квартир) умисно ухилились від сплати податків у значних розмірах.
Вказані порушення податкового законодавства підтверджуються службовою запискою ГУ ДФС у Київській області №365/10-36-13-09 від 13.02.2018 року відповідно до якої управлінням податків і зборів з фізичних осіб, в рамках відпрацювання наказу ГУ ДФС у Київській області від 29.11.2017 року №2186 «Про проведення операції «Будівельник» встановлено наступне.
До ГУ ДФС у Київській області надійшли лист Виконавчого комітету Ірпіньської міської ради Київської області від 22.05.2017 №01-18/1341/3 щодо не виконання умов договорів про залучення коштів замовників будівництва об’єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь громадянином ОСОБА_3 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1), а також пов’язаними з ним особами громадянином ОСОБА_4 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2), громадянином ОСОБА_5 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3), ОСОБА_6 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_4), звернення громадянки ОСОБА_8 від 02.06.2017 щодо можливого порушення вимог податкового та іншого законодавства громадянкою ОСОБА_7 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_5) під час продажу квартири за адресою: АДРЕСА_1, а також депутатське звернення №5073-17/208 від 20.06.2017 щодо можливого порушення вимог податкового та іншого законодавства ОСОБА_5 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3).
Відповідно до наявної податкової інформації, зібраної та опрацьованої відповідно до ст.72 та ст.74 Податкового кодексу України №2755-УІ від 02.12.2010р., із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), фізичні особи ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 протягом 2016 року отримували доходи від провадження господарської діяльності, які згідно з Кодексом підлягають включенню до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та відображенню платником в податковій декларації про майновий стан і доходи, а саме: здійснення будівництва багатоповерхових житлових будинків та отримування доходу від продажу квартир фізичним особам. Відповідно до п. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 Кодексу «господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь- яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами»
Враховуючи вищевикладене, платник податків - фізична особа ОСОБА_3, який виступає замовником будівництва, а також пов’язані з ним особи ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 протягом 2014-2016 років здійснювали господарську діяльність без державної реєстрації фізичною особою - підприємцем за КВЕД 41.10 - організація будівництва будівель, що згідно національного класифікатора включає розроблення проектів з будівництва житлових і нежитлових будівель.
Також в ході досудового розслідування встановлено, що будівництво будівель замовниками яких виступали громадянин ОСОБА_3 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1), громадянин ОСОБА_4 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2), громадянин ОСОБА_5 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3), ОСОБА_6 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_4), громадянка ОСОБА_7 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_5) проводилися на території Київської області (м.Ірпінь та м.Буча) для проведення яких, необхідно отримати відповідні дозвільні документи від Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області.
На даний час в ході досудового розслідування виникла необхідність у приєднанні до матеріалів кримінального провадження документів, які подавалися замовниками будівництва до Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області щодо отримання відповідних дозволів на здійснення будівництва (будівельних робіт) на зазначених вище об’єктах будівництва.
Вказані документи мають доказове значення у кримінальному провадженні, дослідженням яких можливо встановити замовників будівництва, підприємства генеральні підрядники (підрядники), які фактично здійснювали будівництво та виконували роботи, а також встановити осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення.
Іншим способом, ніж здійснити тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області за адресою: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А, неможливо довести обставин вчинення кримінального правопорушення.
Тому прокурор просив надати прокурору Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області раднику юстиції ОСОБА_1 та слідчому СУ ФР Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_9, старшому слідчому СУ ФР Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_10, або особі, уповноваженій на здійснення тимчасового доступу на підставі доручення слідчого, тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А), з можливістю вилучити їх копії, а саме: Документи, які подавалися щодо отримання дозволів на здійснення будівництва (будівельних робіт); проектну і технічну документацію (проекти будинків і споруд(проекти), технічні паспорти, проектні рішення, техніко-економічні розрахунки, робочі проекти, кошторисну документацію, містобудівні умови та обмеження на забудову земельних ділянок та інші документи) замовниками яких виступали громадянин ОСОБА_3 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1), громадянин ОСОБА_4 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2), громадянин ОСОБА_5 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3), ОСОБА_6 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_4), громадянка ОСОБА_7 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_5); дозвільні документи на початок будівництва; повідомлення про початок виконання підготовчих або будівельних робіт; повідомленням про зміну даних у зареєстрованій декларації; декларації про початок виконання будівельних робіт; декларації про закінчення будівництва, декларації про готовність до експлуатації об»єктів у період з 2015 рік по теперішній час, замовниками яких виступали громадянин ОСОБА_3 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1), громадянин ОСОБА_4 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2), громадянин ОСОБА_5 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3), ОСОБА_6 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_4), громадянка ОСОБА_7 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_5).
У випадку, якщо дані документи були витребувані чи проводилось їх вилучення раніше, надати належним чином завірені їх копії та документи на підставі яких було витребувано чи вилучено дані документи.
Суд розглядає клопотання у відсутність службових осіб Державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві з метою унеможливлення завчасного знищення або переховування документів, зазначених у клопотанні.
В судовому засіданні прокурор вимоги клопотання підтримав та просив їх задоволити.
В силу ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження є в тому числі тимчасовий доступ до речей, документів.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Вивчивши матеріали клопотання, суд вважає, що клопотання підлягає до задоволення, оскільки з матеріалів кримінального провадження вбачається про неможливість отримати прокурором відомості в інший спосіб, потреби досудового розслідування виправдовують такий захід забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, і дані документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку, з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 131, 159-163, 164 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання – задовольнити.
Надати прокурору Києво-Святошинської місцевої прокуратури, раднику юстиції ОСОБА_1 та особам за дорученням прокурора, тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А), з можливістю вилучити їх копії, а саме:
документи, які подавалися щодо отримання дозволів на здійснення будівництва (будівельних робіт); проектну і технічну документацію (проекти будинків і споруд(проекти), технічні паспорти, проектні рішення, техніко-економічні розрахунки, робочі проекти, кошторисну документацію, містобудівні умови та обмеження на забудову земельних ділянок та інші документи) замовниками яких виступали громадянин ОСОБА_3 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1), громадянин ОСОБА_4 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2), громадянин ОСОБА_5 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3), ОСОБА_6 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_4), громадянка ОСОБА_7 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_5);
дозвільні документи на початок будівництва; повідомлення про початок виконання підготовчих або будівельних робіт; повідомленням про зміну даних у зареєстрованій декларації; декларації про початок виконання будівельних робіт; декларації про закінчення будівництва, декларації про готовність до експлуатації об»єктів у період з 2015 рік по теперішній час, замовниками яких виступали громадянин ОСОБА_3 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1), громадянин ОСОБА_4 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2), громадянин ОСОБА_5 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3), ОСОБА_6 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_4), громадянка ОСОБА_7 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_5).
У випадку, якщо дані документи були витребувані чи проводилось їх вилучення раніше, надати належним чином завірені їх копії та документи на підставі яких було витребувано чи вилучено дані документи.
Строк дії ухвали 1 місяць.
Ухвала оскарженню не підлягає.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Слідчий суддя: Дубас Т.В.