
Справа № 352/566/17
Провадження № 2-а/352/62/18
УХВАЛА
25 липня 2018 року м. Івано-Франківськ
Суддя Тисменицького районного суду суду Івано-Франківської області Гургула В.Б., ознайомившись з матеріалами адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області, Клузівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача – ОСОБА_2, про визнання протиправною реєстрації земельної ділянки та відновлення порушених прав, визнання протиправними рішень сільської ради,-
в с т а н о в и в:
З Львівського апеляційного адміністративного суду 24.07.2018 року надійшла адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області, Клузівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача – ОСОБА_2, про визнання протиправною реєстрації земельної ділянки та відновлення порушених прав, визнання протиправними рішень сільської ради.
Згідно ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.06.2018 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено; ухвалу Тисменицького районного суду Івано-Франківської області від 30.03.2018 року про закриття провадження у справі та про залишення частини позовних вимог без розгляду – скасовано, а матеріали справи направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, вказаний адміністративний позов розподілено судді Гургулі В.Б.
Ознайомившись з матеріалами адміністративного позову, встановлено наступне.
Відповідно до частини першої статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Статтею 20 КАС України визначено розмежування предметної юрисдикції адміністративних справ.
Згідно з частиною першою статті 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Частиною другою статті 20 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Із даного адміністративного позову вбачається, що предметом спору є визнання протиправною реєстрації земельної ділянки та відновлення порушених прав, визнання протиправними рішень сільської ради, а тому вирішення даного спору не відноситься до компетенції Тисменицького районного суду, а до юрисдикції Івано-Франківського окружного адміністративного суду, відповідно до вимог статті 20 КАС України.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на викладене, зважаючи, що вищевказаний адміністративний позов, відповідно до вимог КАС України, не підсудний Тисменицькому районному суду Івано-Франківської області та підлягає передачі до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 2, 20, 29 КАС України, -
п о с т а н о в и в :
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області, Клузівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача – ОСОБА_2, про визнання протиправною реєстрації земельної ділянки та відновлення порушених прав, визнання протиправними рішень сільської ради - передати до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до ст.ст. 295, 297 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її ухвалення.
Відповідно до ст. 256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя Гургула В.Б.