
Справа № 311/2489/18
Провадження № 3/311/667/2018
ПОСТАНОВА
Іменем України
25.07.2018 м. Василівка
25 липня 2018 року Суддя Василівського районного суду Запорізької області Сидоренко Ю.В., розглянувши адміністративний матеріал (протокол серія ГП № 392087 від 26.06.2018 року), який надійшов з Василівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області відносно: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянка України, не працюючої, зареєстрованої та фактично мешкаючої за адресою: АДРЕСА_1,
за ч.2 ст.187 КпАП України,
В С Т А Н О В И В :
23.07.2018 року до Василівського районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ГП № 392087 від 26.06.2018 року, складений старшим ДОП Василівського ВП ГУНП в Запорізькій області лейтенантом поліції ОСОБА_2, в якому зазначається, що 16.06.2018 року о 11-00 годині ОСОБА_1, знаходячись під адміністративним наглядом, знаходилася в приміщенні кафе «Кулінарія», яке розташоване за адресою: вул. Соборна буд. 11 м. Василівка, де розпивала спиртні напої, чим порушила п.3 постанови Василівського районного суду Запорізької області від 18.01.2018 року, та своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, вважаю, що матеріал про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1, складений за ч.2 ст.187 КУпАП, підлягає поверненню до Василівського ВП ГУНП в Запорізькій області для належного оформлення, оскільки при складанні дільничним інспектором протоколу про адміністративне правопорушення допущено ряд порушень КУпАП.
Положеннями статті 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, в тому числі в ході складення протоколу, збору необхідних доказів, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, що зобов'язує працівників поліції належно виясняти необхідні для притягнення особи до відповідальності обставини, збирати про це докази.
Відповідно до приписів ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Крім того, відповідно до вимог статті 256 Кодексу України про адміністративне правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення в порядку ст.278 КУпАП судом встановлено ряд недоліків, які перешкоджають розгляду адміністративного матеріалу по суті, а саме: наданий до суду протокол про адміністративне правопорушення не містить: повних та належних анкетних даних про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме: у складеному протоколі про адміністративне правопорушення не відображено: повні дані про сімейний стан особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме: про наявність на її утриманні неповнолітніх та/чи непрацездатних осіб та кого саме, а також достовірних відомостей про те, чи притягувалася ОСОБА_1 раніше до адміністративної, кримінальної відповідальності, не долучено повних даних, які характеризують її особу, відсутні відомості про наявність (відсутність) тяжких захворювання, перебування ОСОБА_1 на обліку у вузьких спеціалістів медичних закладів (нарколога, психіатра тощо).
В протоколі про адміністративне правопорушення відсутні будь-які відомості щодо того, якими саме доказами, передбаченими в ст.251 КУпАП, підтверджується вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП. Також у складеному протоколі не відображено свідків-очевидців подій за обставинами, які інкримінуються ОСОБА_1, а також їх повних анкетних даних та достовірної адреси місця їх фактичного проживання.
Крім того, відповідно до положень ч.2 ст.268 КУпАП, при розгляді справи про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов’язковою.
Проте, вказана особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, до суду протягом доби працівниками поліції не доставлена, в день направлення матеріалів до суду, ОСОБА_1 доставлена не була.
Крім того, до матеріалів справи не долучена постанова Василівського районного суду Запорізької області від 18.01.2018 року з відміткою про набрання вказаною постановою суду законної сили, та на яку посилається інспектор Швець А.О. як доказ.
Також, при викладенні обставин вчинення адміністративного правопорушення, у складеному протоколі відносно ОСОБА_1, інспектором не вказано кваліфікуючої ознаки, як повторність, враховуючи направлення до суду адміністративного матеріалу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності саме за частиною 2 ст.187 КУпАП.
Таким чином, для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом, суд приходить до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення складені неналежним чином, а тому протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню органу, що його склав, а саме до Василівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області для належного оформлення, відповідно вимогам чинного законодавства України.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 187 ч.2, 256, 278, 283, 284 КпАП України, суддя -
П О С Т А Н О В И В :
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до Василівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя
Василівського районного суду
Запорізької області ОСОБА_3