
Справа №: 310/5181/18
3/310/1497/18
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 липня 2018 року м. Бердянськ
Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Кошева О.А., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Військової прокуратури Запорізького гарнізону Південного регіону України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, 14.06.1996р. народження, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, молодшого інспектора прикордонної служби 1 категорії 2 відділення інспекторів прикордонної служби впс «Бердянськ», сержанта, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2., вул. Степова, 45,військовий квиток серії АВ №329678, р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1,
у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 172-18 ч.2 Кодекса України про адміністративні правопорушення,
встановив:
З жовтня 2016 року сержант ОСОБА_1 проходить військову службу на відділі прикордонної служби «Бердянськ» ІІІ категорії (тип Б). На даний час проходить військову службу на посаді молодший інспектор прикордонної служби 1 категорії 2 відділення інспекторів прикордонної служби.
Будучи військовослужбовцем Державної прикордонної служби України , відповідно до вимог ст. ст. 9, 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, сержант ОСОБА_1 був зобов’язаний свято та непорушно додержуватися Конституції України та законів України, сумлінно і чесно виконувати військовий обов’язок, сумлінно вивчати військову справу, зразково виконувати свої службові обов’язки, бути готовим до виконання завдань, пов’язаних із захистом Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, бути хоробрим і дисциплінованим, не допускати негідних вчинків і стримувати від них інших військовослужбовців.
Під час проходження військової служби старший сержант ОСОБА_1А повинен був неухильно дотримуватися військової дисципліни.
Відповідно до ст.ст. 1-4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, військова дисципліна – це бездоганне і неухильне додержання всіма військовослужбовцями порядку і правил, встановлених військовими статутами та іншим законодавством України. Військова дисципліна досягається шляхом особистої відповідальності кожного військовослужбовця за виконання своїх обов’язків, вимог військових статутів. Зобов’язує кожного військовослужбовця додержуватися Конституції України, неухильно виконувати вимоги військових статутів.
Також, відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» від 06 грудня 1991 року №1932-ХІІ зі змінами, визначено, що особливий період – період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Поняття особливий період міститься в абзаці 11статті 1 Закону України «Про оборону України», у якому передбачено, що особливий період – це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
У відповідності до статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», особливий період – це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
У свою чергу, мобілізація – це комплекс заходів, здійснюваних
з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту – на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано (абз. 4 ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).
Обставинами (умовами), що визначають момент настання особливого періоду є: або оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової), або доведення такого рішення до виконавців стосовно прихованої мобілізації, або момент введення воєнного стану в Україні чи окремих її місцевостях.
Таким чином, часткова мобілізація, яка оголошувалася Указами Президента України, є складовою частиною особливого періоду.
Згідно рішення Ради національної безпеки і оборони України від
13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози та збереження територіальної цілісності України», уведеного в дію Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014, у Донецькій та Луганській областях проводиться антитерористична операція.
В силу положень Закону України «Про боротьбу з тероризмом» Збройні Сили України та інші військові формування приймають участь в антитерористичній операції визначеним складом сил і засобів
У відповідності до абзацу 8 статті 11 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Президент України приймає рішення про демобілізацію із внесенням відповідного Указу на затвердження Верховною Радою України.
Демобілізація – це комплекс заходів, рішення про порядок і терміни проведення яких приймає Президент України, спрямованих на планомірне переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на роботу і функціонування в умовах мирного часу, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту – на організацію і штати мирного часу.
За викладених обставин особливий період як часовий проміжок,
що охоплює мобілізацію, воєнний час і частково відбудовний період
після закінчення воєнних дій, не завершився.
Проте, в порушення вищезазначених вимог Статутів Збройних Сил України старший сержант ОСОБА_1 вчинив військове адміністративне правопорушення за наступних обставин.
06.06.2018 сержант ОСОБА_1А не виконав вимог наказу начальника Бердянського прикордонного загону «Про організацію служби військ у прикордонному загоні у 2018 році» від 13.12.2017 року №1139-аг, що виразилось у незадовільному несенні служби в прикордонному наряді та виконанні функціональних обов’язків, яке призвело до порушення пропускного режиму на територію військового містечка впс «Бердянськ».
З пояснень сержанта ОСОБА_1 стало відомо, що 06.06.2018 року сержанта ОСОБА_1 перебував в прикордонному наряді «Чатовий». Під час несення служби до підрозділу прибуло два офіцера, одного з яких сержанта ОСОБА_1 знав та пропустив, а іншого офіцера регіонального управління не помітив та запустив до підрозділу. Після чого в сержанта ОСОБА_1 перевірили знання обов’язків та зробили усне зауваження.
Факт вчинення за викладених вище обставин сержантом ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, підтверджується матеріалами доданими до протоколу про адміністративне правопорушення.
Таким чином за викладених вище обставин, сержант ОСОБА_1, проходячи військову службу за контрактом на посаді молодшого інспектора прикордонної служби 1 категорії 2 відділення інспекторів прикордонної служби впс «Бердянськ», будучи військовою службовою особою, 06.06.2018 перебував в прикордонному наряді «Чатовий» пропустив офіцера регіонального управління без виконання функціональних обов’язків, яке призвело до порушення пропускного режиму на територію військового містечка впс «Бердянськ», чим вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст.17218 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі, з обставинами викладеними в протоколі погодився, провину свою визнав.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши докази по справі відповідно до ст.252 КУпАП, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 скоїв правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст. 172-18 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує положення ст. 33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність в матеріалах справи доказів, що підтверджують вину ОСОБА_1 у скоєнні вказаного адміністративного правопорушення та необхідності призначення стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст.401 КУпАП з правопорушника підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст.ст. 40-1, 172-18 ч.2, 213, 221, 283 КУпАП, суд
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєні правопорушення, передбаченого ст. 172-18 ч.2 КУпАП, і піддати стягненню у вигляді у виді штрафу 2465 грн., стягнувши суму в держбюджет м. Бердянська 21081100 на р/р 31119106008011 код ЕДРПОУ: 38042560 Банк отримувач: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,4 грн., стягнувши суму на р/р 31211256026001 отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, призначення платежу: *;101;_(реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті), судовий збір у справі про адміністративне правопорушення, Бердянський міськрайонний суд, код ЄДРПОУ 37381363.
Строк пред’явлення до виконання – протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання постановою законної сили або закінчення строку, встановленого у разі відстрочки або розстрочки виконання постанови.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Запорізької області через Бердянський міськрайонний суд протягом десяти днів з моменту її винесення.
Суддя О.А. Кошева