
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"23" липня 2018 р. Справа № 0940/1262/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Могила А.Б. розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до Головного управління МВС України в Івано-Франківській області, Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання бездіяльність протиправною, визнання протиправним та скасування наказу від 06.11.2015 №591 о/с в частині звільнення ОСОБА_1, зобов'язання вчинення заходів, щодо його працевлаштування, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Головного управління МВС України в Івано-Франківській області, Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, Міністерство внутрішніх справ України про визнання бездіяльність протиправною, визнання протиправним та скасування наказу від 06.11.2015 №591 о/с в частині звільнення ОСОБА_1, зобов'язання вчинення заходів, щодо його працевлаштування, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Пунктом 3 та 5 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач оспорює бездіяльність Головного управління МВС України в Івано-Франківській області щодо його не працевлаштування в поліції та наказ УМВС України в Івано-Франківській області від 06.11.2015 №591 о/с в частині звільнення його з органів внутрішніх справ в запас за п.64 «г».
В позовній заяві, позивач вказує, що бездіяльність відповідачів, щодо виконання обов'язку по працевлаштування ОСОБА_1 носить триваючий характер, а тому позивачем не пропущено шестимісячний строк звернення до суду. При цьому позивач посилається на норму ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України.
З цього приводу слід зазначити таке.
З 15.12.2017 набрав чинності в новій редакції Кодекс адміністративного судочинства України.
Згідно частин 1, 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк (п.5 ст.122 Кодексу).
Отже, встановленим строком для звернення до адміністративного суду із зазначеними вище позовними вимогами є місячний строк.
Враховуючи наведене, строк звернення позивача з таким позовом закінчився в грудні 2015 року, проте позивачем не подано заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду.
Попри це, навіть з позиції позивача про застосування до даних правовідносин шестимісячного строку, такий, з урахуванням звернення ОСОБА_1 із даним позовом лише 19.07.2018, є пропущений.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Окрім того, згідно пункту 11 частини 5 статті 160 Кодексу у позовній заяві зазначаються власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Як встановлено, у позовній заяві ОСОБА_1 відсутнє власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У зв`язку з вищевикладеним, згідно з вимогами ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків шляхом подання обґрунтованої заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду із зазначенням конкретних поважних причин такого пропуску, а також власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
На підставі наведеного та керуючись статтями 123, 160, 169, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління МВС України в Івано-Франківській області, Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, Міністерство внутрішніх справ України визнання бездіяльність протиправною, визнання протиправним та скасування наказу від 06.11.2015 №591 о/с в частині звільнення ОСОБА_1, зобов'язання вчинення заходів, щодо його працевлаштування, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків шляхом подання:
- обґрунтованої заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду із зазначенням конкретних поважних причин такого пропуску;
- власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Роз'яснити, що в разі неусунення недоліків у визначений строк позовна заява буде повернена.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.