Рішення № 75426825, 16.07.2018, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.07.2018
Номер справи
803/992/18
Номер документу
75426825
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 липня 2018 року ЛуцькСправа № 803/992/18

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ксензюка А.Я.,

при секретарі судового засідання Полетило П.С.,

за участю представника позивача Галяна В.Я.,

представника відповідача Виш А.А.,

розглянувши в судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Порт Сіті Груп» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Порт Сіті Груп» (далі - ТзОВ «Порт Сіті Груп») звернулося в суд із позовом до Державної фіскальної служби України (далі - ДФС України) про визнання протиправними та скасування рішень від 20 квітня 2018 року №658541/38339794, №658536/38339794, яким відмовлено в реєстрації податкових накладних в Єдиному державному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН); зобов'язання зареєструвати податкові накладні від 31 жовтня 2017 року №7668 на загальну суму 13 792 грн 01 коп., від 09 листопада 2017 року №8133 на загальну суму 239 818 грн 75 коп..

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржуваними рішеннями Комісії ДФС України від 20 квітня 2018 року №658541/38339794, №658536/38339794 було відмовлено у реєстрації в ЄРПН поданих ТзОВ «Порт Сіті Груп» податкових накладних від 31 жовтня 2017 року №7668, від 09 листопада 2017 року №8133 з підстави ненадання платником податку копій документів, а саме, розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків та акту виконаних робіт по наданню послуг суборенди.

Позивач не погоджується із вказаними рішеннями Комісії ДФС України від 20 квітня 2018 року №658541/38339794, №658536/38339794, вважає їх незаконними та необґрунтованими, оскільки у рішеннях чітко не зазначено, яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію спірних податкових накладних, а подані платником пояснення та документи підтверджують факт здійснення господарської операції, по яких були складені податкові накладні від 31 жовтня 2017 року №7668, від 09 листопада 2017 року №8133, у реєстрації в ЄРПН яких безпідставно відмовлено оскаржуваними рішеннями.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 06 червня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та на підставі частини четвертої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.

У відзиві на позов представник відповідача його вимог не визнав, мотивуючи тим, що ДФС України правомірно були винесені оскаржувані рішення від 20 квітня 2018 року №658541/38339794, №658536/38339794 про відмову в реєстрації податкових накладних від 31 жовтня 2017 року №7668, від 09 листопада 2017 року №8133, поданих позивачем, оскільки ТзОВ «Порт Сіті Груп» не було надано копії всіх необхідних документів (відсутні розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків, акт здачі-прийняття робіт по наданню послуг суборенди), що підтверджують реальність вчинення господарських операцій, визначених пунктом 14 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117 (далі - Порядок №117). Просив в задоволенні позову відмовити.

В поданій до суду відповіді на відзив від 25 червня 2018 року позивач заперечив доводи відзиву.

Від учасників справи інших заяв по суті справи не надходило.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, викладених в позовній заяві та відповіді на відзив і просив позов задовольнити повністю.

Представник відповідача підтримав доводи, наведені у відзиві на позовну заяву. Просив в задоволенні позову відмовити.

Заслухавши вступне слово учасників справи, дослідивши письмові докази, письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, з наступних мотивів та підстав.

Судом встановлено, що ТзОВ «Порт Сіті Груп» зареєстроване як юридична особа, основним видом діяльності якого є «68.20 - надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна», перебуває на податковому обліку в Луцькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 12 травня 2017 року, зареєстроване платником податку на додану вартість, що підтверджується витягом з Реєстру платників податку на додану вартість від 24 жовтня 2014 року №1403184500219.

28 квітня 2014 року між приватним підприємством «Реммеблі» (Орендодавець) (далі - ПП «Реммеблі») та ТзОВ «Порт Сіті Груп» (Орендар) укладено договір оренди №1, згідно умов якого ПП «Реммеблі» передало в оренду ТзОВ «Порт Сіті Груп» частину будівлі Торгового центру загальною площею 26 911, 26 кв.м, за адресою: Волинська область, місто Луцьк, вулиця Сухомлинського, будинок 1.

08 травня 2014 року ТзОВ «Порт Сіті Груп» уклало договір суборенди №Б-217 з товариством з обмеженою відповідальністю «Рентінг» (Субоорендар) (далі - ТзОВ «Рентінг»), відповідно до якого передано в суборенду приміщення в будівлі Торгового центру загальною площею 1 387, 84 кв.м. Згідно із умовами договору Суборендар зобов'язаний сплачувати суборенду плату за користування приміщенням, а також щомісячно відшкодовувати витрати на оплату спожитих послуг електроенергії, гарячого і холодного водопостачання та водовідведення.

На виконання умов договору суборенди було виписано рахунок від 31 жовтня 2017 року №16493 на компенсацію холодної води, водовідведення та електроенергії за жовтень 2017 року, який був оплачений 31 жовтня 2017 року платіжним дорученням №43395 від 22 листопада 2017 року. На оплату біло виписано податкову накладну від 31 жовтня 2017 року №7668.

Крім того, на виконання умов договору суборенди було виписано рахунок від 01 листопада 2017 року №16857 на оплату суборенди за грудень 2017 року, який був оплачений 09 листопада 2017 року платіжним дорученням №43231 від 09 листопада 2017 року. На оплату біло виписано податкову накладну від 09 листопада 2017 року №8133.

Як вбачається із квитанцій від 16 листопада 2017 року та від 20 листопада 2017 року, реєстрація вказаних податкових накладних була зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України), оскільки податкові накладні відповідають критеріям оцінки ступеня ризику, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567, за результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД 68.20, та запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН відповідно до пункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.

ТзОВ «Порт Сіті Груп» надіслало пояснення №5 від 16 квітня 2018 року та пояснення №6 від 18 квітня 2018 року та копії документів на підтвердження операцій, щодо яких зупинено реєстрацію зазначених податкових накладних.

20 квітня 2018 року Комісія ДФС України прийняла рішення №658541/38339794, №658536/38339794, якими відмовлено у реєстрації податкових накладних від 31 жовтня 2017 року №7668, від 09 листопада 2017 року №8133 в ЄРПН з підстави ненадання платником податку копій документів, а саме, розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків та акту виконаних робіт по наданню послуг суборенди.

Не погодившись з винесеними рішеннями позивач оскаржив їх в адміністративному порядку. Проте, рішенням Комісії з питань розгляду скарг від 07 травня 2018 року за №3493/38339794/2 та №3501/38339794/2 скарги залишено без задоволення, а рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в ЄРПН - без змін.

На думку суду, відповідач не довів правомірність оскаржуваних рішень від 20 квітня 2018 року №658541/38339794, №658536/38339794, з огляду на таке.

При вирішенні даного публічно-правового спору суд враховує положення таких нормативно-правових актів.

За правилами пункту 201.10 статті 201 ПК України від 02.12.2010 № 2755-VI (з наступними змінами та доповненнями, тут і надалі в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин та прийняття оскаржуваних рішень) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження. Якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Відповідно до пункту 201.16 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної / розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

За приписами пункту 74.2 статті 74 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29 грудня 2010 року (з наступними змінами та доповненнями, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Порядок № 1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Як передбачено пунктом 12 Порядку № 1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема, відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу.

Згідно із пунктом 13 Порядку № 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 13 червня 2017 року № 567, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 червня 2017 року за № 573/30621 (чинного у редакції на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Наказ № 567), передбачено, що моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більше 75 % загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

За приписами підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Пунктом 14 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 (чинного на момент виникнення спірних правовідносин та прийняття оскаржуваних рішень, далі - Порядок № 117) перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Відповідно до пунктів 15, 16 Порядку № 117 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Згідно із пунктами 18-20 Порядку № 117 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.

Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).

Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

Пунктом 21 Порядку № 117 передбачено, що підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 (чинного на момент виникнення спірних правовідносин та прийняття оскаржуваних рішень, далі - Порядок роботи комісії № 117), цей Порядок визначає організаційні та процедурні засади діяльності комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - комісії контролюючих органів), а також права та обов'язки її членів. Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС) та комісії центрального рівня. Комісія контролюючого органу діє в межах повноважень, визначених у Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно із пунктом 21 Порядку роботи комісії № 117 Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

За приписами пункту 22 Порядку роботи комісії № 117 розгляд питання на засіданні комісії контролюючого органу включає такі етапи: 1) доповідь секретаря комісії; 2)доповідь члена комісії, співдоповідь (у разі потреби); 3) внесення пропозицій членами комісії, їх обговорення; 4) оголошення головою комісії рішення про припинення обговорення питання; 5) голосування; 6) оголошення головою комісії результатів голосування; 7) оформлення протоколу, який підписується учасниками засідання.

Як передбачено пунктами 17 Порядку роботи комісії № 117, рішення комісії контролюючого органу приймається шляхом відкритого голосування. Рішення комісії контролюючого органу приймається більшістю голосів присутніх на засіданні членів такої комісії. У разі рівної кількості голосів голос головуючого є вирішальним.

З оскаржуваних рішень Комісії ДФС України від 20 квітня 2018 року №658541/38339794, №658536/38339794 про відмову у реєстрації податкових накладних від 31 жовтня 2017 року №7668, від 09 листопада 2017 року №8133 в ЄРПН відповідно вбачається, що вони прийняті з підстави надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Разом з тим, у зазначених рішеннях взагалі не вказано, які саме надані платником податків копії документів складені з порушенням законодавства та якими мотивами керувалася Комісія ДФС України, вважаючи, що надані документи не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію спірних податкових накладних.

При вирішенні даного спору суд також виходить з того, що мало місце порушення вимог підпункту 201.16.1 пункту 201 статті 201 ПК України, оскільки в квитанціях від 16 листопада 2017 року та від 20 листопада 2017 року чітко не вказано, на підставі якого саме критерію оцінки ступеня ризиків було здійснено зупинення реєстрації податкових накладних від 31 жовтня 2017 року №7668, від 09 листопада 2017 року №8133 в ЄРПН, та не вказано, які саме копії документів (за вичерпним переліком) пропонується надати позивачу, які були б достатніми для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію вказаних податкових накладних в ЄРПН.

На думку суду, наявні у позивача документи підтверджують здійснення господарських операцій, по яких складено податкові накладні від 31 жовтня 2017 року №7668, від 09 листопада 2017 року №8133, ознак порушення вимог законодавства щодо їх складення вони не містять та є достатніми для прийняття Комісією ДФС України рішення про реєстрацію вказаних податкових накладних.

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд приходить до висновку, що оскаржувані рішення від 20 квітня 2018 року №658541/38339794, №658536/38339794 про відмову в реєстрації податкових накладних від 31 жовтня 2017 року №7668, від 09 листопада 2017 року №8133 в ЄРПН відповідно прийняті з порушенням вимог зазначених вище нормативно-правових актів, без зазначення у ньому мотивів його прийняття, відтак, з наведених вище підстав, виходячи з наданих суду статтею 245 Кодексу адміністративного судочинства України повноважень, позовні вимоги про визнання його протиправним та скасування підлягають до задоволення.

Крім того, підлягають до задоволення позовні вимоги про зобов'язання вчинити дії, виходячи з такого.

За приписами частини третьої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Таким чином, оскільки суд дійшов висновку про протиправність оскаржуваних рішень від 20 квітня 2018 року №658541/38339794, №658536/38339794 про відмову в реєстрації податкових накладних від 31 жовтня 2017 року №7668, від 09 листопада 2017 року №8133 в ЄРПН відповідно, а подані позивачем копії документів, на думку суду, підтверджують здійснення господарських операцій, по яких складено податкові накладні від 31 жовтня 2017 року №7668, від 09 листопада 2017 року №8133, ознак порушення вимог законодавства щодо їх складення вони не містять та є достатніми для прийняття Комісією ДФС України рішення про реєстрацію вказаних податкових накладних, тому позовну вимогу про зобов'язання ДФС України зареєструвати в ЄРПН подані податкові накладні належить задовольнити.

Згідно із частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 243, 245, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати рішення Державної фіскальної служби України про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 20 квітня 2018 року №658541/38339794 та №658536/38339794.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 31 жовтня 2017 року №7668 та від 09 листопада 2017 року №8133.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Порт Сіті Груп» (43000, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Сухомлинського, будинок 1, ідентифікаційний код 38339794) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (04053, місто Київ, Львівська площа, будинок8 код 39292197) 7 048 (сім тисяч сорок вісім) гривень 00 копійок понесених витрат по сплаті судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя А.Я. Ксензюк

Повне судове рішення складено 20 липня 2018 року.