
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
УХВАЛА
19 липня 2018 року Справа № 915/1296/17
м.Миколаїв
Банкрут: Товариство з обмеженою відповідальністю "Дизель Плюс", (вул.7-а Поперечна, 3/4, м.Миколаїв, 54020, ідентифікаційний код 33853841)
Кредитори:
1. Автогосподарство УМВС України в Миколаївській області, вул.Маршала Василевського, 63, м.Миколаїв, 54003
2. Головне управління ДФС у Миколаївській області, (вул.Лягіна, 6, м.Миколаїв, 54001)
3. Товариство з обмеженою відповідальністю «А.С.Д.», (вул.7-а Поперечна, 3, м.Миколаїв, 54021)
4. Веселинівський районний центр зайнятості, (вул.Мозолевського, 14, смт.Веселинове, Миколаївська область, 57001)
Ліквідатор: Шестопалова Ольга Дмитрівна (АДРЕСА_1)
Суддя Давченко Т.М.
Представники учасників провадження у справі в судове засідання не з'явилися
Суть справи: про банкрутство ТОВ "Дизель Плюс"
16.07.2018 від ліквідатора банкрута Шестопалової О.Д. надійшов для затвердження реєстр вимог кредиторів банкрута станом на 13.07.2018 на загальну суму 3495367,02 грн.
16.07.2018 від ліквідатора банкрута Шестопалової О.Д. надійшло клопотання від 12.07.2018 № 07-2-с в якому вона просить провести судове засідання без її участі та затвердити реєстр вимог кредиторів банкрута і задовольнити її клопотання від 04.05.2018 № 05/02-4 про затвердження звіту про нарахування і виплату грошової винагороди.
Сторони у справі повідомлені про час та місце проведення судового засідання належним чином, але не скористалися правом участі в судовому засіданні.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Ухвалою суду від 26.12.2017 відкрито провадження у справі, введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Шестопалову О.Д., встановлено оплату послуг арбітражного керуючого у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна за рахунок Автогосподарства УМВС України в Миколаївській області відповідно до ч. 2 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 18.04.2018 затверджено реєстр вимог кредиторів боржника на загальну суму 1257416,22 грн., зобов'язано розпорядника майна 03.05.2018 провести збори кредиторів та комітету кредиторів боржника, підсумкове засідання суду призначено на 10.05.2018.
Постановою суду від 10.05.2018 припинено процедуру розпорядження майном Товариство з обмеженою відповідальністю "Дизель Плюс" та повноваження розпорядника майна - арбітражного керуючого Шестопалової О.Д., визнано Товариство з обмеженою відповідальністю "Дизель Плюс" - банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Дизель Плюс" арбітражного керуючого Шестопалову О.Д., зобов'язано ліквідатора скласти реєстр вимог кредиторів та надати його на затвердження до суду у термін до 17.07.2018, засідання суду з приводу затвердження реєстру вимог кредиторів призначено на 19.07.2018 об 11:00.
Після офіційного оприлюднення на веб-сайті Вищого господарського суду України 14.05.2018 за №51273 повідомлення про визнання боржника банкрутом, до суду надійшла заява Веселинівського районного центру зайнятості від 18.06.2018 № 532-03/03-20 про визнання кредиторських вимог до банкрута в сумі 3825,00 грн. боргу та 3524,00 грн. судових витрат. Ухвалою суду від 19.07.2018 вказані кредиторські вимоги визнані в сумі 3825,00 грн. (6-а черга) та 3524,00 грн. (1-а черга).
16.07.2018 від ліквідатора банкрута Шестопалової О.Д. надійшов для затвердження реєстр вимог кредиторів банкрута станом на 13.07.2018 на загальну суму 3495367,02 грн., який складається з вимог кредиторів, включених в реєстр, затверджений ухвалою суду від 18.04.2018 та кредиторських вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «А.С.Д.» у сумі 2 230 601,80 грн. (6-а черга) і Веселинівського районного центру зайнятості у сумі 3825,00 грн. (6-а черга) та 3524,00 грн. (1-а черга).
15.12.2017 набув чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" №2147-VІІІ від 03.10.2017, яким ГПК України викладено в новій редакції.
Згідно п. 9 ч. 1 розділу «Перехідні положення» ГПК України, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких порушено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відтак, застосуванню підлягають положення ГПК України в редакції, чинній з 15.12.2017 року.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до ч. 6 ст. 12 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно ст. 2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон про банкрутство) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно з нормами пункту 29 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 «Про Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону України від 22.12.2011р. №4212-VI), статтею 38 Закону передбачено наслідки визнання боржника банкрутом. Зокрема, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом у останнього не може виникати додаткових зобов'язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, які безпосередньо пов'язані із здійсненням ліквідаційної процедури; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав.
Після оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом поточні вимоги (грошові вимоги, що виникли під час проведення процедур банкрутства), стають конкурсними вимогами та можуть бути заявлені згідно з частиною першою статті 38 Закону.
Заяви з такими грошовими вимогами надсилаються кредиторами безпосередньо до господарського суду, який призначає їх до розгляду в судовому засіданні. Відповідно до Закону України "Про судовий збір" зазначені заяви оплачуються судовим збором.
Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарський суд заново затверджує реєстр вимог кредиторів (з урахуванням визнаних конкурсних вимог) та зобов'язує ліквідатора сформувати представницькі органи кредиторів (збори кредиторів та комітет кредиторів) у порядку, передбаченому статтею 26 Закону. Подальший рух справи в ліквідаційній процедурі має відбуватися тільки за участю новостворених представницьких органів кредиторів. Зокрема, це стосується переходу з ліквідаційної процедури до процедури санації або затвердження мирової угоди, прийняття рішення щодо реалізації активів банкрута, надання оцінки діяльності ліквідатора, затвердження звіту ліквідатора.
Законом обмежено строк подання заяв кредиторів, грошові вимоги яких виникли під час проведення процедур банкрутства, двома місяцями з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Такі грошові вимоги включаються до четвертої черги, за винятком грошових вимог, черговість задоволення яких визначена Законом [забезпечені вимоги; вимоги щодо виплати заробітної плати; вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) тощо] та грошових вимог, що становлять штрафні санкції, які підлягають включенню у відповідну чергу. Вимоги кредиторів, які у встановлений строк не звернулися до господарського суду, погашаються в шосту чергу.
Ухвалою суду від 18.04.2018 відхилені грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «А.С.Д.», що виникли в наслідок погашення Товариством з обмеженою відповідальністю "А.С.Д." боргових зобов'язань банкрута перед Публічним акціонерним товариством "ОТП Банк" згідно договору про надання банківських послуг №CR10-064/400-2 від 10.06.2010 з усіма змінами та додатками до нього, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю "А.С.Д.", банкрутом та Публічним акціонерним товариством "ОТП Банк" у розмірі 2230601,80 грн., яка з урахуванням втрат від інфляції становила 4098359,04 грн., але ліквідатором включено до реєстру вимог кредиторів кредиторські вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «А.С.Д.», що підтверджені відповідними докази у сумі 2230601,80 грн. (6-а черга).
Також до реєстру вимог кредиторів ліквідатором включені грошові вимоги Веселинівського районного центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дизель Плюс" у сумі 3825,00 грн. (VІ черга), 3524,00 грн. судового збору (І черга), які визнані ухвалою суду від 19.07.2018.
За таких обставин, наданий ліквідатором реєстр вимог кредиторів станом на 13.07.2018 на загальну суму 3495367,02 грн. підлягає затвердженню.
Керуючись розділом ІІІ «Ліквідаційна процедури» Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 234, 235, п. 9 ч. 1 розділу «Перехідні положення» Господарського процесуального кодексу України, - господарський суд
У Х В А Л И В:
1. Затвердити реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Дизель Плюс" станом на 13.07.2018 на загальну суму 3495367,02 грн., наступного змісту:
Перша черга кредиторських вимог:
Автогосподарство УМВС України в Миколаївській області у сумі 16000,00 грн.;
Головне управління ДФС у Миколаївській області у сумі 3524,00 грн.;
Веселинівський районний центр зайнятості у сумі 3524,00 грн.
Третя черга кредиторських вимог:
Головне управління ДФС у Миколаївській області у сумі 9171,68 грн.
Четверта черга кредиторських вимог:
Автогосподарство УМВС України в Миколаївській області у сумі 1212113,27 грн.
Шоста черга кредиторських вимог:
Головне управління ДФС у Миколаївській області у сумі 16607,27 грн.
Веселинівський районний центр зайнятості у сумі 3825,00 грн.
Товариство з обмеженою відповідальністю «А.С.Д.» у сумі 2230601,80 грн.
2. Зобов'язати ліквідатора сформувати представницькі органи кредиторів (збори кредиторів та комітет кредиторів) у порядку, передбаченому ст. 26 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
3. Ухвалу надіслати на адресу кредиторів, ліквідатора, Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області (вул. 8 Березня, 107, м.Миколаїв, 54020).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та відповідно до підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI «Перехідні положення» ГПК України може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного господарського суду через Господарський суд Миколаївської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня набрання нею законної сили.
Суддя Т.М. Давченко