
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 липня 2018 року справа №812/712/18
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача Геращенка І.В., суддів Арабей Т.Г., Казначеєва Е.Г.
при секретарі судового засідання - Токаревої А.Г.
за участю: позивача - не з'явився,
представника позивача - ОСОБА_2, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № 000049 від 11.02.2014 року,
представника відповідача - не з'явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Луганській області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 22 травня 2018 року у справі № 812/712/18 (суддя 1 інстанції Пляшкова К.О. у приміщенні суду проспект Космонавтів, 18, м. Сєвєродонецьк, повний текст складено 25 травня 2018 року) за позовом адвоката Воловика Віктора Олександровича в інтересах фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення від 09 січня 2018 року № 0000781304,-
ВСТАНОВИВ:
20 березня 2018 року адвокат Воловик Віктор Олександрович в інтересах фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 (далі - позивач, платник податків) звернувся до Луганського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Луганській області (далі - відповідач, податковий орган, контролюючий орган) про визнання протиправним та скасування рішення від 09 січня 2018 року №0000781304 (а.с.4-7).
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 22 травня 2018 року адміністративний позов задоволений частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління ДФС у Луганській області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 09 січня 2018 року № 0000781304 в частині накладення на ОСОБА_4 штрафу у розмірі 25769,52 грн за період з 22 вересня 2015 року по 19 липня 2017 року та нарахування пені у розмірі 38333,30 грн за період з 22 вересня 2015 року по 19 липня 2017 року. У задоволенні вимог про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління ДФС у Луганській області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 09 січня 2018 року №0000781304 в частині нарахування пені у розмірі 0,31 грн за період з 20 січня 2014 року по 25 вересня 2014 року - відмовлено (а.с.203-207).
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу в якій, пославшись на порушення норм матеріального та процесуального права, просив скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Вважає, що судом першої інстанції не враховано, що погашення сум недоїмки, штрафних санкцій та пені лише за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, у порядку календарної черговості їх виникнення, а помилково сплачені кошти можуть бути повернуті платнику лише за його заявою, в якій зазначається напрям перерахування коштів та не можуть бути самостійно спрямовані органом доходів і зборів на інший рахунок з метою погашення іншого зобов'язання (а.с.215-216).
В судове засіданні позивач та представник відповідача не прибули про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Представник позивача в судовому засіданні заперечував проти доводів апеляційної скарги, вважаючи рішення суду законним та обґрунтованим.
Суд, заслухавши суддю - доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги та наданого відзиву, заслухавши представника позивача, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне вимоги, викладені в апеляційній скарзі, залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін, з наступних підстав.
Так, судами першої та апеляційної інстанцій встановлено й не оспорюється апелянтом наступне.
Позивач, адвокат Воловик Віктор Олександрович, яка діє в інтересах фізичної особи-підприємця ОСОБА_4. За даними витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 02 квітня 2018 року № 1003814367 ОСОБА_4 зареєстрована як фізична особа-підприємець, місце проживання: 93405, АДРЕСА_1, перебуває на податковому обліку в ДПІ у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області (а.с.92-93)
Відповідач, Головне управління ДФС у Луганській області, є суб'єктом владних повноважень, який діє на підставі Положення про Державну фіскальну службу і у спірних правовідносинах реалізує повноваження, надані йому Податковим кодексом України.
Рішенням Головного управління ДФС у Луганській області від 09 січня 2018 року № 0000781304 за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 застосовано штраф у розмірі 9,02 грн за період з 21 січня 2014 року до 25 вересня 2014 року; штраф у розмірі 25769,52 грн за період з 22 вересня 2015 року до 19 липня 2017 року; нарахована пеня у розмірі 38333,61 грн, у тому числі за період з 21 січня 2014 року до 25 вересня 2014 року у розмірі 0,31 грн, за період з 22 вересня 2015 року до 19 липня 2017 року у сумі 38333,30 грн (а.с.73).
Спірним питанням у даній справі є правомірність прийняття контролюючим органом спірного рішення відносно фізичної особи-підприємця про застосування штрафу за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що регулюється Податковим кодексом України та Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року № 2464-VI (далі - Закон № 2464-VI).
Пунктом першим частини першої статті 4 Закону № 2464-VI визначено, що платниками єдиного внеску є роботодавці: фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців).
За приписами пункту першого частини другої статті 6 Закону № 2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Статтею 7 Закону № 2464-VI передбачено, що єдиний внесок на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Частинами п'ятою та сьомою статті 9 Закону № 2464-VI визначено, що сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України та громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - договір про добровільну участь). Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.
Диспозиція наведеної норми права під сплатою єдиного внеску розуміє внесення відповідних сум на рахунки органів доходів і зборів.
Частиною восьмою статті 9 Закону № 2464-VI обумовлено, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
За приписами пункту першого частини десятої статті 9 Закону № 2464-VI днем сплати єдиного внеску вважається: у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів.
Приписами статті 25 Закону № 2464-VI встановлено, що рішення, прийняті органами доходів і зборів та органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.
За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум. У редакції вказаної норми, що діяла до 01 січня 2015 року, розмір штрафу складав 10 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум.
На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Абзацом 1 частини першої статті 43 Бюджетного Кодексу України передбачено, що при виконанні державного бюджету і місцевих бюджетів застосовується казначейське обслуговування бюджетних коштів. Державна казначейська служба України, діяльність якої спрямовується і координується через Міністра фінансів України, забезпечує казначейське обслуговування бюджетних коштів на основі ведення єдиного казначейського рахунку, відкритого у Національному банку України.
Частиною п'ятою статі 45 Бюджетного Кодексу України встановлено, що податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.
Поряд з цим, пунктом 22.4 статті 22 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05 квітня 2001 року № 2346-ІІІ, з наступними змінами та доповненнями, передбачено, що при використанні розрахункового документа ініціювання переказу вважається завершеним з моменту прийняття банком платника розрахункового документа на виконання до банку платника.
Отже, під сплатою єдиного внеску розуміється внесення відповідних сум на рахунки органів доходів і зборів.
З інтегрованої картки позивача, звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів за спірний період та розрахунку штрафної санкції за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску вбачається, що єдиний внесок, нарахований 20 січня 2014 року у сумі 11,85 грн., сплачено 27 січня 2014 року із затримкою 7 днів, за що застосовано штраф у сумі 1,19 грн., нарахована пеня у сумі 0,08 грн.; єдиний внесок, нарахований 22 вересня 2014 року у сумі 78,33 грн., сплачено 25 вересня 2014 року із затримкою 3 дні, за що застосовано штраф у сумі 7,83 грн., нарахована пеня у сумі 0,23 грн.
Єдиний внесок, нарахований 21 вересня 2015 року у сумі 17236,39 грн., сплачений: 18 січня 2016 року у сумі 16000,00 грн. із затримкою 119 днів, за що застосовано штраф у сумі 3200,00 грн., нарахована пеня у сумі 1904,00 грн. та 17 лютого 2016 року у сумі 1236,39 грн. із затримкою 149 днів, за що застосовано штраф у сумі 247,28 грн., нарахована пеня у сумі 184,22 грн.; єдиний внесок, нарахований 20 жовтня 2015 року у сумі 19677,85 грн., сплачений: 17 лютого 2016 року у сумі 8763,61 грн. із затримкою 120 днів, за що застосовано штраф у сумі 1752,72 грн., нарахована пеня у сумі 1051,63 грн.; 15 березня 2016 року у сумі 10000,00 грн. із затримкою 147 днів, за що застосовано штраф у сумі 2000,00 грн., нарахована пеня у сумі 1470,00 грн.; 14 квітня 2016 року у сумі 914,24 грн. із затримкою 177 днів, за що застосовано штраф у сумі 182,85 грн., нарахована пеня у сумі 161,82 грн.; єдиний внесок, нарахований 20 листопада 2015 року у сумі 19319,04 грн., сплачено: 14 квітня 2016 року у сумі 4085,76 грн. із затримкою 146 днів, за що застосовано штраф у сумі 817,15 грн., нарахована пеня у сумі 596,52 грн.; 12 травня 2016 року у сумі 5000,00 грн. із затримкою 174 дні, за що застосовано штраф у сумі 1000,00 грн., нарахована пеня у сумі 870,00 грн.; 16 червня 2016 року у сумі 5000,00 грн. із затримкою 209 днів, за що застосовано штраф у сумі 1000,00 грн., нарахована пеня у сумі 1045,00 грн.; 12 липня 2016 року у сумі 4000,00 грн. із затримкою 235 днів, за що застосовано штраф у сумі 800,00 грн., нарахована пеня у сумі 940,00 грн.; 05 серпня 2016 року у сумі 1233,28 грн. із затримкою 259 днів, за що застосовано штраф у сумі 246,66 грн., нарахована пеня у сумі 319,42 грн.; єдиний внесок, нарахований 21 грудня 2015 року у сумі 17789,56 грн., сплачено: 05 серпня 2016 року у сумі 2766,72 грн. із затримкою 228 днів, за що застосовано штраф у сумі 553,34 грн., нарахована пеня у сумі 630,81 грн.; 09 вересня 2016 року у сумі 4000,00 грн. із затримкою 263 дні, за що застосовано штраф у сумі 800,00 грн., нарахована пеня у сумі 1052,00 грн.; 05 жовтня 2016 року у сумі 2100,00 грн. із затримкою 289 днів, за що застосовано штраф у сумі 420,00 грн., нарахована пеня у сумі 606,90 грн.; 09 листопада 2016 року у сумі 319,00 грн. із затримкою 324 дні, за що застосовано штраф у сумі 63,80 грн., нарахована пеня у сумі 103,36 грн.; 08 грудня 2016 року у сумі 319,00 грн. із затримкою 353 днів, за що застосовано штраф у сумі 63,80 грн., нарахована пеня у сумі 112,61 грн.; 12 січня 2017 року у сумі 352,00 грн. із затримкою 388 днів, за що застосовано штраф у сумі 70,40 грн., нарахована пеня у сумі 136,58 грн.; 08 лютого 2017 року у сумі 704,00 грн. із затримкою 415 днів, за що застосовано штраф у сумі 140,80 грн., нарахована пеня у сумі 292,16 грн.; 03 березня 2017 року у сумі 704,00 грн. із затримкою 438 дні, за що застосовано штраф у сумі 140,80 грн., нарахована пеня у сумі 308,35 грн.; 07 квітня 2017 року у сумі 704,00 грн. із затримкою 473 дні, за що застосовано штраф у сумі 140,80 грн., нарахована пеня у сумі 332,99 грн.; 26 квітня 2017 року у сумі 704,00 грн. із затримкою 492 дні, за що застосовано штраф у сумі 140,80 грн., нарахована пеня у сумі 346,37 грн.; 08 червня 2017 року у сумі 704,00 грн. із затримкою 535 днів, за що застосовано штраф у сумі 140,80 грн., нарахована пеня у сумі 376,64 грн.; 13 червня 2017 року у сумі 574,16 грн. із затримкою 540 днів, за що застосовано штраф у сумі 114,83 грн., нарахована пеня у сумі 310,05 грн.; 19 липня 2017 року у сумі 3838,68 грн. із затримкою 576 днів, за що застосовано штраф у сумі 767,74 грн., нарахована пеня у сумі 2211,08 грн.
Єдиний внесок, нарахований 20 січня 2016 року у сумі 15281,14 грн., сплачено 19 липня 2017 року із затримкою 546 днів, за що застосовано штраф у сумі 3056,23 грн., нарахована пеня у сумі 8343,50 грн.; єдиний внесок, нарахований 22 лютого 2016 року у сумі 5153,79 грн., сплачено 19 липня 2017 року із затримкою 513 днів, за що застосовано штраф у сумі 1030,76 грн., нарахована пеня у сумі 2643,89 грн.; єдиний внесок, нарахований 21 березня 2016 року у сумі 3778,67 грн., сплачено 19 липня 2017 року із затримкою 485 днів, за що застосовано штраф у сумі 755,73 грн., нарахована пеня у сумі 1832,65 грн.; єдиний внесок, нарахований 20 квітня 2016 року у сумі 3723,71 грн., сплачено 19 липня 2017 року із затримкою 455 днів, за що застосовано штраф у сумі 744,74 грн., нарахована пеня у сумі 1694,29 грн.; єдиний внесок, нарахований 20 травня 2016 року у сумі 4186,03 грн., сплачено 19 липня 2017 року із затримкою 425 днів, за що застосовано штраф у сумі 837,21 грн., нарахована пеня у сумі 1779,06 грн.; єдиний внесок, нарахований 21 червня 2016 року у сумі 3982,00 грн., сплачено 19 липня 2017 року із затримкою 393 дні, за що застосовано штраф у сумі 796,40 грн., нарахована пеня у сумі 1564,93 грн.; єдиний внесок, нарахований 20 липня 2016 року у сумі 3949,09 грн., сплачено 19 липня 2017 року із затримкою 364 дні, за що застосовано штраф у сумі 789,82 грн., нарахована пеня у сумі 1437,47 грн.; єдиний внесок, нарахований 22 серпня 2016 року у сумі 4033,34 грн., сплачено 19 липня 2017 року із затримкою 331 дні, за що застосовано штраф у сумі 806,67 грн., нарахована пеня у сумі 1335,04 грн.; єдиний внесок, нарахований 20 вересня 2016 року у сумі 4143,92 грн., сплачено 19 липня 2017 року із затримкою 302 дні, за що застосовано штраф у сумі 828,78 грн., нарахована пеня у сумі 1251,46 грн.; єдиний внесок, нарахований 20 жовтня 2016 року у сумі 2083,03 грн., сплачено 19 липня 2017 року із затримкою 272 дні, за що застосовано штраф у сумі 416,61 грн., нарахована пеня у сумі 566,58 грн.; єдиний внесок, нарахований 21 листопада 2016 року у сумі 319,00 грн., сплачено 19 липня 2017 року із затримкою 240 днів, за що застосовано штраф у сумі 63,80 грн., нарахована пеня у сумі 76,56 грн.; єдиний внесок, нарахований 20 грудня 2016 року у сумі 319,00 грн, сплачено 19 липня 2017 року із затримкою 211 днів, за що застосовано штраф у сумі 63,80 грн., нарахована пеня у сумі 67,31 грн.
Єдиний внесок, нарахований 20 січня 2017 року у сумі 352,00 грн., сплачено 19 липня 2017 року із затримкою 180 днів, за що застосовано штраф у сумі 70,40 грн., нарахована пеня у сумі 63,36 грн.; єдиний внесок, нарахований 20 лютого 2017 року у сумі 704,00 грн., сплачено 19 липня 2017 року із затримкою 149 днів, за що застосовано штраф у сумі 140,80 грн., нарахована пеня у сумі 104,90 грн.; єдиний внесок, нарахований 20 березня 2017 року у сумі 704,00 грн., сплачено 19 липня 2017 року із затримкою 121 день, за що застосовано штраф у сумі 140,80 грн., нарахована пеня у сумі 85,18 грн.; єдиний внесок, нарахований 20 квітня 2017 року у сумі 704,00 грн., сплачено 19 липня 2017 року із затримкою 90 днів, за що застосовано штраф у сумі 140,80 грн., нарахована пеня у сумі 63,36 грн.; єдиний внесок, нарахований 22 травня 2017 року у сумі 704,00 грн., сплачено 19 липня 2017 року із затримкою 58 днів, за що застосовано штраф у сумі 140,80 грн., нарахована пеня у сумі 40,83 грн.; єдиний внесок, нарахований 20 червня 2017 року у сумі 704,00 грн., сплачено 19 липня 2017 року із затримкою 29 днів, за що застосовано штраф у сумі 140,80 грн., нарахована пеня у сумі 20,42 грн. (а.с.8-63, 119-125, 127-168).
З матеріалів справи також вбачається, що платіжним дорученням від 18 вересня 2015 року № 10822 позивач сплатила 20000,00 грн. єдиного соціального внеску із зазначенням у призначенні платежу коду платежу 710100000; платіжним дорученням від 13 жовтня 2015 року № 13492 позивач сплатила 20000,00 грн. єдиного соціального внеску із зазначенням у призначенні платежу коду платежу 710100000; платіжним дорученням від 10 листопада 2015 року № 15166 позивачем сплачено 20000,00 грн. єдиного соціального внеску із зазначенням у призначенні платежу коду платежу 710100000; платіжним дорученням від 11 грудня 2015 року № 18657 позивачем сплачено 16000,00 грн. єдиного соціального внеску із зазначенням у призначенні платежу коду платежу 710100000 (а.с.69-72).
Платник податку 19 липня 2017 року звернулась до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області із заявою про зарахування помилково сплачених коштів в сумі 76000,00 грн. з коду платежу 71040000 на код платежу 71010000 за вищезазначеними платіжними дорученнями (а.с.126).
Вказаними платіжними дорученнями підтверджено своєчасну сплату позивачем єдиного соціального внеску у 2015 році, при цьому, така сплата відбувалася на рахунок, який раніше використовувався для сплати єдиного соціального внеску. Отже, кошти надійшли до Державного бюджету України.
Згідно з пунктом 9 Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 450 (який був чинним на момент виникнення спірних правовідносин) помилково сплачені суми єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок органу доходів і зборів перераховуються шляхом оформлення підрозділом фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку органу доходів і зборів розрахункового документа про перерахування коштів на відповідний рахунок органу доходів і зборів за заявою платника не пізніше двох робочих днів з дня надходження висновку, зазначеного у пункті 7 цього Порядку.
Аналогічні за змістом положення закріплені й у Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 16 січня 2016 року № 6, який був чинним на час зарахування помилково перерахованих коштів за заявою платника податків від 19 липня 2017 року.
З наявній у матеріалах справи картки платника єдиного соціального внеску вбачається, що заява платника податків про зарахування помилково перерахованих коштів у сумі 76000,00 грн., сплачених платіжними дорученнями від 18 вересня 2015 року № 10822, від 13 жовтня 2015 року № 13492, від 10 листопада 2015 року № 15166 від 11 грудня 2015 року № 18657 контролюючим органом розглянута, кошти зараховані на правильний рахунок.
За таких обставин, суд вважає, що контролюючий орган без достатніх на те правових підстав прийшов до висновку про наявність складу правопорушення (несвоєчасна сплата) та застосував штраф і нарахував пеню.
Проте, як вищезазначені штрафні санкції застосовуються у разі несплати (неперерахування) або несвоєчасної сплати (несвоєчасного перерахування) єдиного внеску, а не у випадку помилково сплачених сум єдиного внеску на невідповідний рахунок. Здійснення помилки під час перерахування узгодженої суми грошового зобов'язання до державного бюджету має кваліфікуватися як дія, хоча й помилкова.
Відтак, дії, які не містять ознак бездіяльності платника податків при сплаті узгодженої суми грошового зобов'язання, не можуть слугувати підставою для застосування штрафів.
Зазначена правова позиція кореспондується з правовою позицією, викладеною в постановах Верховного Суду від 14 лютого 2018 року у справі № 816/1254/17 та від 21 лютого 2018 року у справі № 813/1008/16.
Враховуючи, що позивачем сплата єдиного внеску у 2015 році виконувалися своєчасно, у встановлені Законом № 2464-VI строки, помилка, допущена при зазначенні відповідного рахунку, не може слугувати підставою для застосування до позивача штрафних санкцій та нарахування пені.
Таким чином, суд погоджується із висновком суду першої інстанції про обґрунтованість позовних вимог в частині визнання протиправним та скасування рішення від 09 січня 2018 року № 0000781304 в частині накладення штрафу у розмірі 25769,52 грн. за період з 22 вересня 2015 року по 19 липня 2017 року та нарахування пені у розмірі 38333,30 грн. за період з 22 вересня 2015 року по 19 липня 2017 року та про безпідставність позовних вимог про скасування рішення податкового органу від 09 січня 2018 року №0000781304 в частині нарахування платнику податків пені у розмірі 0,31 грн. за період з 20 січня 2014 року по 25 вересня 2014 року.
Згідно статті 316 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З врахуванням викладеного, суд дійшов до висновку, що рішення суду першої інстанції прийнято з додержанням норм матеріального та процесуального права, що є підставою для залишення без змін рішення суду першої інстанції і відмови в задоволенні апеляційної скарги.
На підставі викладеного, керуючись статтями 195, 243, 244, 250, 310, 313, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Луганській області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 22 травня 2018 року у справі № 812/712/18 - залишити без задоволення.
Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 22 травня 2018 року у справі № 812/712/18 за позовом адвоката Воловика Віктора Олександровича в інтересах фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення від 09 січня 2018 року №0000781304 - залишити без змін.
Повний текст постанови складений 18 липня 2018 року.
Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду може бути оскаржена до Верхового Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Головуючий суддя: І.В. Геращенко
Судді: Т.Г. Арабей
Е.Г. Казначеєв