
Справа № 815/2580/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 липня 2018 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Танцюра К.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м.Одесі справу за адміністративним позовом Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області до Головного територіального управління юстиції в Одеській області про визнання дій неправомірними та скасування постанови,-
ВСТАНОВИВ:
Ізмаїльське об'єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області звернулось до суду з адміністративним позовом до Головного територіального управління юстиції в Одеській області про визнання неправомірними дій старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області та скасування постанови старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області від 27.04.2018р. у виконавчому провадженні №55718900, якою стягнуто з управління виконавчий збір у розмірі 14892,00грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що зі змісту постанови ВП №55718900 від 27.04.2018 р., якою стягнуто з управління виконавчий збір у розмірі 14 892 грн. вбачається, що старшим державним виконавцем Носенко Сергієм Борисовичем було встановлено, що рішення суду у справі №826/3388/14 за позовом ОСОБА_1 про зобов'язання управління виплатити нараховану пенсію за віком не виконано, тому зобов'язано боржника виконати вказане вище рішення протягом десяти робочих днів. Однак, представнику ОСОБА_1 було направлено листа в якому зазначено, що на виконання постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 17.04.2014 р. по справі №826/3388/14 було нараховано пенсію за період з 22.10.2013 р. по травень 2017 року розмірі 50 115,13 грн., а після отримання постанови старшого державного виконавця про відкриття виконавчого провадження здійснено донарахування пенсії за період з червня 2017 року по лютий 2018 року у розмірі 10 411,11 грн. про що повідомлено державного виконавця та роз'яснено, що у зв'язку з затримкою фінансування коштів з Державного бюджету України ОСОБА_1 в плановий період будуть перераховані кошти (оскільки виплатний період у лютому місяці 2018 р. зважаючи на вихідні дні закінчився 23.02.2018 р. Позивач зазначив що згідно ст. 47 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія виплачується щомісяця організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, у строк не пізніше 25 числа та з метою забезпечення стабільного фінансування виплати пенсій кожному пенсіонеру встановлено індивідуальну дату виплати пенсії протягом виплатного періоду, з 4 по 25 число щомісяця. Також, позивач зазначив, що управління є бюджетною установою і не має спеціального фонду надходжень власних коштів, тому на виплату пенсії, що фінансується з Державного бюджету потрібен додатковий час, ефективність виконання рішень суду залежить від повноважених чинників, зокрема якості законодавчої бази, матеріально-технічного забезпечення органів виконавчої влади уповноважених на виконання рішень, визначеності судових рішень, які підлягають виконанню та що на теперішній час бюджет Пенсійного фонду України є дефіцитним, а виплата нарахованої пенсії позивачу було проведена 10 березня 2018 року.
18.07.2018р. до суду надійшло клопотання Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про розгляд справи без участі позивача.
Ухвалою суду від 09.07.2018р. відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Представник відповідача повідомлявся про день та час слухання справи однак у судове засідання його представник не з'явився. Відзив на позовну заяву до суду не надано.
Враховуючи те, що неявка представників позивача та відповідача не перешкоджає подальшому розгляду справи, у відповідності до ч.1, ч.5, ч.9 ст.205 КАС України, справа розглянута у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 17.04.2014р. по справі №826/3388/14 частково задоволено адміністративний позов ОСОБА_1, визнано протиправною бездіяльність Пенсійного фонду України що полягає у невжитті заходів по передачі Управлінню Пенсійного фонду України в Болградському районі Одеської області заяви ОСОБА_1 від 10.10.2013 р. про поновлення виплати позивачеві пенсії за віком за межі України, зобов'язано Управління Пенсійного фонду України у Болградському районі Одеської області здійснювати нарахування та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 Іонівнні. У задоволенні іншої частини позову відмовлено.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 26.06.2014р. №826/3388/14 залишено без змін постанову Окружного адміністратвиного суду м.Києва від 17.04.2014р.
Як вбачається з матеріалів справи 21.06.2017р. Окружним адміністративним судом м.Києва видано виконавчий лист №826/3388/14.
Судом встановлено, що 05.02.2018р. відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області відкрито виконавче провадження №55718900 щодо виконання виконавчого листа№826/3388/14 виданого Окружним адміністративним судом м.Києва.
Згідно листа Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України від 28.02.2018р. №2095/11 адресованого начальникові головного територіального управління юстиції в Одеській області, 19.02.2018р. Ізмаїльським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Одеської області отримано постанову про відкриття виконавчого провадження від 05.02.2018р. №55718900 щодо виконання протягом 10 робочих днів виконавчого листа Окружного адміністративного суду м.Києва №826/3388/14 від 21.06.2017р. Повідомлено, що представнику ОСОБА_1 було направлено листа в якому зазначено, що на виконання постанови Окружного адміністративного суду м.Києва від 17.04.2014р. по справі 826/3388/14 було нараховано пенсію за період з 22.10.2013р. по березень 2017 року у розмірі 60526,24грн.
Також, у зазначеному листі від 28.02.2018р. №2095/11 повідомлено, що виплата нарахованої пенсії позивачу буде проведено у березні 2018 року. Вчасне фінансування виплати заборгованості по зазначеному рішенні суду знаходиться поза межами компетенції управління.
Постановою старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Носенком С.Б. про стягнення виконавчого збору від 27.04.2018р. стягнуто з Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області виконавчий збір у розмірі 14892,00грн., у зв'язку з закінченням виконавчого провадження на підставі п. 9 ч.1 ст.39 Закону України «Про виконавче провадження» (а.с.7).
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 1 Закону Укрваїни «Про виконавче провадження» від 02.06.2016р.
N 1404-VIII встановлено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Пунктом 9 ч. 1 ст.39 Закону Укрваїни «Про виконавче провадження» визначено, що виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.
При цьому, ч.3 ст.40 Закону Укрваїни «Про виконавче провадження» передбачено, що у разі повернення виконавчого документа стягувачу з підстав, передбачених пунктами 1, 3, 4, 6 частини першої статті 37 цього Закону, закінчення виконавчого провадження з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4, 6, 9 (крім випадку, передбаченого частиною дев'ятою статті 27 цього Закону), 11, 14 і 15 частини першої статті 39 цього Закону, якщо виконавчий збір не стягнуто, державний виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня повернення виконавчого документа (закінчення виконавчого провадження) виносить постанову про стягнення виконавчого збору, яку виконує в порядку, встановленому цим Законом.
Враховуючи викладене та те, що виконавче провадження №55718900 щодо виконання виконавчого листа №826/3388/14 виданого 21.06.2017р. Окружним адміністратвиним судом м.Києва завершено на підставі п. 9 ч. 1 ст.39 Закону Укрваїни «Про виконавче провадження», суд вважає правомірним прийняття відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області постанови про стягнення виконавчого збору від 27.04.2018р. ВП №55718900.
Суд наголошує, що згідно ст.129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.
При цьому, відсутність фінансування виплати заборгованості по постанові Окружного адміністративного суду м.Києва від 17.04.2014р. по справі №826/3388/14, на яке посилається представник позивача, не звільняє Ізмаїльське об'єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області від своєчасного виконання вимоги постанови про відкриття виконавчого провадження від 05.02.2018р. №55718900 щодо виконання протягом 10 робочих днів виконавчого листа Окружного адміністративного суду м.Києва №826/3388/14 від 21.06.2017р.
Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області задоволенню не підлягає.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області-відмовити.
Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.О. Танцюра
.