
Справа № 520/8883/18
Провадження № 3/520/4836/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.07.2018 року суддя Київського районного суду м. Одеси Чаплицький В.В., при секретарі Шугалевич І.В., за участю прокурора Одеської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_1, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши матеріали, що надійшли з УЗЕ в Одеській області ДЗЕ НПУ про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, українця, працюючого в ДП «Одеський авіаційний завод», до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією не притягувалася, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч. 2 ст. 172-6 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2, перебуваючи на посаді начальника відділу технічного супроводження експлуатації військової техніки ДП «Одеський авіаційний завод» з 12.09.2016 року по 12.03.2018 року, в порушення ч. 2 ст. 52 Закону, не повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП).
Прокурор в судовому засіданні підтримала складений відносно ОСОБА_2 протокол та просила визнати винним останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією.
ОСОБА_2 в судовому засіданні свою вину не заперечував, вказавши, що не знав про необхідність подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.
Заслухавши думку учасників судового засідання, дослідивши наявні матеріали справи, суд приходить до наступного.
ОСОБА_2, на підставі наказу від 09.09.2016 року за №185к/тр, перебував на посаді начальника відділу технічного супроводження експлуатації військової техніки ДП «Одеський авіаційний завод».
Згідно до наказу від 06.03.2018 року за №48к/тр, ОСОБА_2 був призначений на посаду провідного інженера з ресурсних показників авіаційної техніки бюро технічного супроводження ремонту літаків технічного відділу ДП «Одеський авіаційний завод».
Відповідно до п.п. «а» п. 2 ст. 3 Закону, посада начальника відділу технічного супроводження експлуатації військової техніки ДП «Одеський авіаційний завод», відноситься до посадових осіб юридичних осіб публічного права, що відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корпії» (далі – Закон) свідчить про те, що ОСОБА_2 є суб’єктом декларування.
Згідно із частиною другою статті 52 Закону, у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це НАЗК. Вказана інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр) та оприлюднюється на офіційному сайті НАЗК.
Відповідно до пункту 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, суб’єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Пунктом 4 передбачено, що інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування, повинна бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Отже, начальник відділу технічного супроводження експлуатації військової техніки ОСОБА_2, як суб’єкт декларування має у обов’язковому, визначеному законом порядку, подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та виконувати додаткові заходи фінансового контролю, передбачені ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції».
Так, ОСОБА_2 порушено вимоги фінансового контролю, а саме не подано повідомлення про суттєві зміни у майновому стані від придбання рухомого майна – набуття права власності на автомобіль «KIA SPORTAGE», вартістю 641 670 гривень.
Відповідно до договору купівлі-продажу, укладеного в ТСЦ №552458-Y01424 від 23.11.2017 року, ОСОБА_2 придбав автомобіль «KIA SPORTAGE» вартістю 641 670 гривень.
Факт набуття ОСОБА_2 права власності на автомобіль підтверджується відомостями з Національної автоматизованої інформаційної системи Головного сервісного центра МВС України, копією договору купівлі-продажу від 23.11.2017 року №552458-Y01424, а також актом передачі-прийняття №552458-Y01424 від 05.12.2017 року.
Згідно ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» встановлено, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2017 року – 1544 гривні, з 1 травня – 1624 гривні, з 1 грудня – 1700 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення, зокрема працездатних осіб: з 1 січня 2017 року – 1600 гривень, з 1 травня – 1684 гривні, з 1 грудня – 1762 гривні.
Таким чином, набуття права власності на рухоме майно – автомобіль ОСОБА_2 загальною вартістю 641 670 гривень, перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня відповідно року (50*1600 грн.=80 000 гривень), що свідчить про суттєві зміни у майновому стані.
З урахуванням викладеного, упродовж періоду часу з 00:00 год. 05.12.2017 року по 23:59 год. 15.12.2017 року у ОСОБА_2 виник обов’язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Разом з тим, згідно відомостей Реєстру, ОСОБА_2 не подав повідомлення до НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, щодо набуття права власності на автомобіль вартістю 641 670 гривень, чим порушила вимоги ч. 2 ст. 52 Закону.
В ході судового розгляду, поважних причин для не подання ОСОБА_2 до НАЗК повідомлення про суттєві зміни у майновому стані встановлено не було.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, а саме: не повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.
Вина ОСОБА_2 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП в повній мірі підтверджується: відомостями з Реєстру, письмовими поясненнями ОСОБА_2, реєстраційною карткою транспортного засобу, копією договору купівлі-продажу автомобіля від 23.11.2017 року №552458-Y01424, а також актом передачі-прийняття №552458-Y01424 від 05.12.2017 року, свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу, квитанціями, витягом з наказу від 06.03.2018 року за №48к/тр, відомостями про нагадування працівникам підприємства про необхідність надання електронної декларації у 2018 року, статутом ДП «Одеський авіаційний завод», та іншими зібраними матеріалами справи про адміністративне правопорушення в сукупності, які додані до протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
На підставі вищевикладеного, беручи до уваги обставини скоєння правопорушення, особу винного, обставини які пом'якшують відповідальність, зокрема визнання ОСОБА_2 своєї вини, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, вважаю, що призначення найменшого стягнення, передбаченого санкцією ч. 2 ст. 172-6 КпАП України, буде справедливим та достатнім для покарання порушника за скоєне правопорушення, та для попередження скоєння ним правопорушень у майбутньому.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 172-6, 279, 280, 283, 284 КпАП України суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1 700 (тисяча сімсот) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 (сорок) копійок.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Одеської області через Київський районний суд м. Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Чаплицький В. В.