
Справа № 234/16833/17
Провадження № 2/234/490/18
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 липня 2018 року місто Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області в складі:
головуючого судді Літовка В.В.,
секретар Білоусова М.А.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської Ради до ОСОБА_2 про стягнення переплати бюджетних коштів,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про стягнення переплати бюджетних коштів, який обгрунтував тим, що 26.10.2015 року позивачем була видана довідка відповідачу № 1426/57755 про взяття на облік, як внутрішньо переміщену особу. 27.10.2015 року відповідач звернулася до позивача із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Рішенням від 04.11.2015 року відповідачу була призначена вказана допомога на період з 27.10.2015 року по 26.04.2016 року в розмірі 884 грн. З 01.10.2016 року відповідачу була призупинена виплата допомоги на підставі виявлених в ході ревізії факту подання недостовірної інформації про наявність вкладів на депозитних банківських рахунках. Розмір загальної переплати відповідно перерахунку від 03.10.2016 року становить 5299,25 грн. Відповідач листом від 11.01.2017 року була повідомлена про наявність заборгованості. Однак, в добровільному порядку, вказана сума до теперішнього часу не погашена. Просить стягнути з відповідача на користь позивача переплату державних коштів в сумі 5299,25 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала та просила задовольнити заявлені вимоги, проти винесення заочного рішення не заперечувала.
Відповідач в судове засідання не з’явилася по невідомій причині, про час та місце слухання справи повідомлена належним чином.
Суд вважає, що по справі можливо винести заочне рішення на підставі наявних у справі матеріалів.
Проаналізувавши зібрані в справі докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 26.10.2015 року ОСОБА_2 звернулася до УПтаСЗН Краматорської міської Ради із заявою, як особа, яка переміщується з тимчасово окупованої території України.
Відповідно до абз.1 п.1 постанови КМУ від 01.10.2014 року № 509, про затвердження Порядку оформлення і видачу довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Відповідачу 26.10.2015 року була видана довідка № 1426/57755 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
27.10.2015 року ОСОБА_2 звернулася до позивача із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Відповідно до п.2 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 року № 505, грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.
Згідно п.5 постанови КМУ № 505 від 01.10.2014 року, для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім’ї подає на адресу уповноваженого органу відповідну заяву про надання грошової допомоги (для призначення грошової допомоги вперше) або заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги (у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку). В заяві зазначається, зокрема, інформація про наявність у будь-якого із членів сім’ї на депозитному рахунку коштів у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Рішенням від 04.11.2015 року відповідачу було призначено допомогу як особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, на період з 27.10.2015 року по 26.04.2016 року в розмірі 884 грн.
В подальшому, позивачем була одержана інформація про наявність у ОСОБА_2 на депозитному банківському рахунку коштів у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Інформацію про наявність у неї депозиту відповідного розміру, відповідач не зазначила в заяві про надання державної допомоги для покриття витрат на проживання.
Згідно п.6 Порядку № 505, грошова допомога не призначається у разі наявності у будь-кого з членів сім’ї на депозитному банківському рахунку коштів у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Відповідачу з 01.10.2016 року виплата допомоги була призупинена.
Згідно довідки перерахунку від 03.10.2016 року загальний розмір переплати бюджетних коштів складає 5299,25 грн.
Згідно п.11 Порядку № 505 суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сім’ї на вимогу уповноваженого органу.
Відповідач листом № 04-40/41 від 11.01.2017 року повідомлена про наявність у неї заборгованої переплати державних коштів. Однак, до теперішнього часу, заборгованість відповідачем не погашена.
На підставі вищенаведеного, суд вважає, що позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню, у зв’язку із чим з відповідача на користь позивача підлягає стягненню заборгована переплата державних коштів в сумі 5299,25 грн.
Відповідно до ст.141 ЦПК України, з відповідача в доход держави слід стягнути судовий збір в сумі – 1600 грн.
Керуючись ст.ст. 2,4, 258,259,263-268,271-273, 280-289 ЦПК України, ст. ст. 1054, 1055 ЦК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської Ради до ОСОБА_2 про стягнення переплати бюджетних коштів, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1), яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, заборговану переплату державних коштів в сумі 5 299,25 грн. на користь Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради (ЄДРПОУ 25953617, на р/р 35217039022516 в ГУ ДКСУ в Донецькій області, МФО 820172).
Стягнути з ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1) в доход держави судовий збір в сумі 1600 грн.
На рішення може бути подана апеляційна скарга в Апеляційний суд Донецької області суд протягом 30 днів з дня його оголошення.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення.
Головуючий суддя
Рішення ухвалено і надруковано в нарадчій кімнаті в одному екземпляр.
Головуючий суддя