
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"17" липня 2018 р. Справа № 918/536/16
Господарський суд Рівненської області у складі судді Марач В.В., при секретарі Коваль С.М., розглянувши матеріали скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Украгропром" на дії державного виконавця Рівненського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області ОСОБА_1 у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Украгропром" до Державного підприємства "Дослідне господарство "Білокриницьке" Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України"
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Відповідача - Національної академії аграрних наук України
про стягнення заборгованості в сумі 1 783 877, 93 грн.
За участі представників сторін:
Від позивача (скаржника): не з"явився;
Від відповідача: не з"явився;
від третьої особи: не з"явився;
від органу ДВС: не з"явився.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Рівненської області від 15.09.2016р. у справі № 918/536/16 позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Украгропром" до Державного підприємства "Дослідне господарство "Білокриницьке" Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України" за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Відповідача - Національної академії аграрних наук України про стягнення 1 783 877 грн. 93 коп. заборгованості задоволено частково.
Постановою Рівненського апеляційного суду від 05.12.17р. рішення у справі № 918/536/16 від 15.09.2016р. залишено без змін.
10.10.2016р. на виконання рішення господарського суду Рівненської області видано наказ про примусове виконання рішення суду.
22.12.2016р. на виконання наказу господарського суду Рівненської області від 10.10.2016р. державним виконавцем Рівненського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області ОСОБА_1 було відкрито виконавче провадження ВП № 53175050.
20.04.16р. виконавче провадження № 53175050 об'єднано у зведене виконавче провадження № 49605796.
29.05.2018 р. Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Украгропром" звернулося в господарський суд Рівненської області із скаргою в якій просить суд визнати неправомірними дії заступника начальника Рівненського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області ОСОБА_1, що полягають у порушенні строків та способу надісланні стягувачу постанови про повернення виконавчого документу від 09.11.2017р. у виконавчому провадженні ВП № 53175050 (звичайним, а не рекомендованим листом з повідомленням про вручення), визнати неправомірними дії державного виконавця Черухи В.М., що полягають у винесенні постанови у виконавчому провадженні ВП № 53175050 від 09.11.2017р. про повернення стягувачу виконавчого документа - наказу № 918/536/16 від 10.10.2016р. та скасувати постанову про повернення стягувачу виконавчого документа від 09.11.2017р. у виконавчому провадженні ВП № 53175050.
Розпорядженням керівника апарату суду № 01-04/26/2018 від 29 травня 2018 року у зв'язку із закінченням повноважень судді Політики Н.А., справу № 918/536/16 передано на повторний автоматичний розподіл, за наслідками якого справу № 918/536/16 передано на розгляд судді Марачу В.В.
Ухвалою господарського суду Рівненської області від 30.05.2018 року скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Украгропром" на дії державного виконавця Рівненського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області ОСОБА_1 прийнято суддею Марачем В.В. до свого провадження та призначено до розгляду на 11.06.2018 р.
Ухвалою господарського суду Рівненської області від 11.06.2018 року розгляд скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Украгропром" на дії державного виконавця Рівненського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області ОСОБА_1 відкладено та продовжено строк розгляду даної скарги.
17 липня 2018 року через відділ канцелярії та документального забезпечення суду від Рівненського районного відділу Державної виконавчої служби надійшли письмові пояснення №20356 від 16.07.2018 року, в яких останній просить відмовити в задоволенні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Украгропром" на дії державного виконавця Рівненського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, посилаючись на те, що кошти на арештованих рахунках боржника відсутні, а на майно заборонено звертати стягнення відповідно до Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна".
Крім того, відділ ДВС просив розглядати скаргу за відсутності повноважного представника ДВС.
В судове засідання представники позивача (скаржника), відповідача, третьої особи, органу ДВС не з'явились, про місце, дату та час розгляду скарги повідомлені належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Відповідно до ст. 202 ГПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Судом враховано, що Господарський процесуальний кодекс України зобов'язує сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами. Оскільки явка в судове засідання представників сторін - це право, а не обов'язок, справа може розглядатись без їх участі, якщо нез'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.
Відповідно до ст. 342 ГПК України скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються. Неявка стягувача, боржника, державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, які належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду скарги, не перешкоджають її розгляду.
Розглянувши матеріали поданої скарги та наявні в справі докази, судом встановлено наступне.
Рішенням Господарського суду Рівненської області від 15.09.2016р. у справі №918/536/16 позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Украгропром" до Державного підприємства "Дослідне господарство "Білокриницьке" Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України" за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Відповідача - Національної академії аграрних наук України про стягнення 1 783 877 грн. 93 коп. заборгованості задоволено частково.
Постановою Рівненського апеляційного суду від 05.12.17р. рішення у справі № 918/536/16 від 15.09.2016р. залишено без змін.
10.10.2016р. на виконання рішення господарського суду Рівненської області видано наказ про примусове виконання рішення суду.
22.12.2016р. на виконання наказу господарського суду Рівненської області від 10.10.2016р. державним виконавцем Рівненського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області ОСОБА_1 було відкрито виконавче провадження ВП № 53175050.
20.04.16р. виконавче провадження № 53175050 об'єднано у зведене виконавче провадження № 49605796.
Як вбачається з матеріалів справи Рівненським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області вчинено ряд заходів зокрема на виконання наказу Господарського суду Рівненської області від 10.10.2016 року №918/536/16.
Так, державним виконавцем було вчинено ряд заходів для розшуку майна боржника та встановлено наявність реєстрації за боржником 18 одиниць техніки, 36 транспортних засобів та 41 об'єкт нерухомого майна. Також, в процесі виконання зведеного виконавчого провадження ТзОВ "Украгропром" перераховано кошти в сумі 102 316,49 грн., а також вчинено ряд заходів щодо виявлення та арешту рахунків відкритих боржником в банківських установах.
Також державним виконавцем Рівненським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області встановлено, що згідно статуту ДП "ДГ "Білокриницьке" є державним підприємством та підпорядковується Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України.
09 листопада 2017 року заступником начальника Рівненського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області винесено постанову ВП №53175050 про повернення виконавчого документу стягувача на підставі п. 9 частини 1 статті 37 Закону України "Про виконавче провадження".
Вказана постанова аргументована тим, що відповідно до статуту ДП ДГ "Білокриницьке" та даних ЄДРПОУ, дане підприємство має державну форму власності. Відповідно до Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" встановлено мораторій на застосування примусової реалізації майна державних підприємств та господарських товариств, у статутних капіталах яких є частка держави становить не менше 25%.
Постанова ВП№53175050 про повернення виконавчого документу стягувачу фактично отримана скаржником 18.05.2018 р.. Вказане підтверджується копією конверта, у якому містилася постанова ВП№53175050 із супровідним листом, що була надіслана зі сторони Рівненського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області.
Згідно п. 9 частини 1 статті 37 Закону України "Про виконавче провадження" виконавчий документ повертається стягувачу, якщо законом встановлено заборону щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, якщо в нього відсутнє інше майно чи кошти, на які можливо звернути стягнення, а також щодо проведення інших виконавчих дій стосовно боржника, що виключає можливість виконання відповідного рішення.
Згідно статті 1 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" встановлено мораторій на застосування примусової реалізації майна державних підприємств та господарських товариств, у статутних капіталах яких частка держави становить не менше 25 відсотків (далі - підприємства), до вдосконалення визначеного законами України механізму примусової реалізації майна.
Статтею 2 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" встановлено що для цілей цього Закону під примусовою реалізацією майна підприємств розуміється відчуження об'єктів нерухомого майна та інших основних засобів виробництва, що забезпечують ведення виробничої діяльності цими підприємствами, а також акцій (часток, паїв), що належать державі в майні інших господарських товариств і передані до статутних капіталів цих підприємств, якщо таке відчуження здійснюється шляхом звернення стягнення на майно боржника за рішеннями, що підлягають виконанню Державною виконавчою службою, крім рішень щодо виплати заробітної плати та інших виплат, що належать працівнику у зв'язку із трудовими відносинами, та рішень щодо зобов'язань боржника з перерахування фондам загальнообов'язкового державного соціального страхування заборгованості із сплати внесків до цих фондів, яка виникла до 1 січня 2011 року, та з перерахування органам Пенсійного фонду України заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Разом з тим, згідно положень статті 4 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" виконання рішень суду про стягнення коштів з державного підприємства або юридичної особи здійснюється в порядку, визначеному Законом України "Про виконавче провадження", з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
У разі якщо рішення суду про стягнення коштів з державного підприємства або юридичної особи не виконано протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, його виконання здійснюється за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.
Протягом десяти днів з дня встановлення державним виконавцем факту наявності підстав для повернення виконавчого документа стягувачу відповідно до пунктів 2 - 4, 9 частини першої статті 37 Закону України "Про виконавче провадження", крім випадків, коли стягувач перешкоджає провадженню виконавчих дій, але не пізніше строку, встановленого частиною другою цієї статті, керівник відповідного органу державної виконавчої служби подає до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, документи та відомості, необхідні для перерахування стягувачу коштів, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, про що повідомляє в установленому порядку стягувача.
Разом з тим, згідно статті 34 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі надіслання виконавчого документа до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у випадку, передбаченому частиною третьою статті 4 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".
Згідно пунктів 3, 4 статті 35 Закону України "Про виконавче провадження" у випадку, передбаченому пунктом 9 частини першої статті 34 цього Закону, виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій до надходження від центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, повідомлення про перерахування коштів на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби або стягувачу.
Арешт, накладений виконавцем на майно боржника, у тому числі на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах, протягом строку, на який виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій, не знімається, крім випадку, передбаченого пунктом 10 частини першої статті 34 цього Закону. У період зупинення вчинення виконавчих дій виконавець має право звертатися до суду в порядку, встановленому цим Законом, а також вживати заходів до розшуку боржника (його майна) або проведення перевірки його майнового стану.
Проте, в даному випадку, державним виконавцем винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачу на підставі п. 9 частини 1 статті 37 Закону України "Про виконавче провадження", що суперечить положенням статті 1 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" статті 4 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" статтям 34-35 Закону України "Про виконавче провадження".
Матеріали справи не містять доказів вжиття органом ДВС дій, які передбачені наведеними правовими нормами, зокрема, щодо направлення виконавчого документа центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, зупинення вчинення виконавчих дій до надходження повідомлення про перерахування коштів на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби або стягувачу.
Такі докази також не надходили і від органу ДВС.
Наведені обставини свідчать про вчинені порушення з боку державного виконавця у процесі здійснення виконавчих дій.
За змістом статей 1, 8 Конституції України Україна є правова держава. В Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Статтею 41 Конституції України визначено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.
Законом України №475/97 від 17.07.1997 ратифіковано Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 (надалі - "Конвенція") та Перший протокол до Конвенції, а відтак в силу ст. 9 Конституції України вони є частиною національного законодавства України.
Відносини, що виникають у зв'язку з обов'язком держави виконати рішення Європейського суду з прав людини у справах проти України; з необхідністю усунення причин порушення Україною Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і протоколів до неї; з впровадженням в українське судочинство та адміністративну практику європейських стандартів прав людини; зі створенням передумов для зменшення числа заяв до Європейського суду з прав людини проти України регулюється Законом України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини".
Згідно із ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Статтею 1 Першого протоколу до Конвенції передбачено, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Концепція "майна" в розумінні статті 1 Першого протоколу до Конвенції має автономне значення, тобто не обмежується власністю на матеріальні речі та не залежить від формальної класифікації у внутрішньому праві: певні інші права та інтереси, що становлять активи, також можуть вважатися "правом власності", а відтак і "майном".
Відтак, присудженні до стягнення рішенням у даній справі грошові кошти, є майном в розумінні статті 1 Першого протоколу до Конвенції, мирне володіння яким з моменту винесення наведеного рішення гарантується ст.ст. 1, 8, 41 Конституції України та ст. 1 Першого протоколу до Конвенції.
При цьому, в рішеннях у справах "Бурдов проти Росії" від 07.05.2002 р. та "Ясіуньєне проти Латвії" від 06.03.2003 р. Європейський суд з прав людини наголосив на тому, що відсутність у заявника можливості домогтися виконання рішення, винесеного на його чи її користь, становить втручання у право на мирне володіння майном, гарантоване першим реченням частини першої статті 1 Протоколу № 1.
Тоді як у даному випадку невиконання судового рішення призводить до порушення забезпечення права позивача на мирне володіння відповідним майном, гарантованим статтею 1 Першого протоколу до Конвенції.
Крім того, ч. 1 ст. 28 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що копії постанов виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження) доводяться виконавцем до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам простою кореспонденцією або доставляються кур'єром, крім постанов про відкриття виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу, повідомлення стягувачу про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання, які надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.
Документи виконавчого провадження доводяться до відома або надсилаються адресатам не пізніше наступного робочого дня з дня їх винесення.
Разом з тим, матеріали справи не містять доказів надсилання стягувачеві документів виконавчого провадження у встановлений законом строк та спосіб, а саме рекомендованим листом з повідомленням про вручення одразу після винесення постанови про повернення виконавчого документу від 06.12.2017 р. у виконавчому провадженні №49605796.
Натомість, доказами, що подані до скарги підтверджується, що згадана постанова від 09.11.2017 р. фактично вручена стягувачу 18.05.2018 року, що є порушенням вимог ЗУ "Про виконавче провадження" щодо строку та способу надсилання відповідної постанови.
У зв'язку з чим суд дійшов висновку про те, що державним виконавцем порушено права стягувача як сторони виконавчого провадження.
За приписами ст. ст. 73, 74 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Відповідно до ст. 339 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) (від 06.11.1991 року №1798-XII (у редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017 року, що діє з 15.12.2017 року) сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права.
За умовами ч. ч. 1, 2 ст. 343 ГПК України за результатами розгляду скарги суд постановляє ухвалу. У разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов'язує державного виконавця або іншу посадову особу органу державної виконавчої служби, приватного виконавця усунути порушення (поновити порушене право заявника).
У п. 9.13 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" № 9 від 17.10.2012 р. викладено, що за результатами розгляду скарги виноситься ухвала, в якій господарський суд або визнає доводи заявника правомірними і залежно від їх змісту визнає постанову державного виконавця щодо здійснення заходів виконавчого провадження недійсною, або визнає дії чи бездіяльність органу Державної виконавчої служби незаконними, чи визнає недійсними наслідки виконавчих дій, або зобов'язує орган державної виконавчої служби здійснити певні виконавчі дії, якщо він ухиляється від їх виконання без достатніх підстав, або визнає доводи скаржника неправомірними і скаргу відхиляє.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що подана скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Украгропром" на дії державного виконавця Рівненського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області в частині визнання неправомірними дії заступника начальника Рівненського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області ОСОБА_1, що полягають у порушенні строків та способу надісланні стягувачу постанови про повернення виконавчого документу від 09.11.2017р. у виконавчому провадженні ВП №49605796, та в частині визнання неправомірними дій державного виконавця Черухи В.М., що полягають у винесенні постанови у виконавчому провадженні ВП №49605796 від 09.11.2017р. про повернення стягувачу виконавчого документа - наказу №918/536/16 від 10.10.2016р. у виконавчому провадженні ВП №53175050 підлягає до задоволення.
В частині вимоги скарги скаржника щодо скасування постанови про повернення стягувачу виконавчого документа від 10.10.2016р. у виконавчому провадженні ВП №49605796, суд відмовляє в задоволенні, так як ні Законом України "Про виконавче провадження", ні Господарським процесуальним кодексом не передбачено право суду скасувати постанову про повернення стягувачу виконавчого документа у виконавчому провадженні.
Згідно із ч. 2-3 ст. 13 ГПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За приписами ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 233, 234, ст. 339-342 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Украгропром" на дії державного виконавця Рівненського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області задоволити частково.
2. Визнати неправомірними дії заступника начальника Рівненського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області ОСОБА_1, що полягають у порушенні строків та способу надіслання стягувачу постанови про повернення виконавчого документу від 09.11.2017р. у виконавчому провадженні ВП №53175050.
3. Визнати неправомірними дії заступника начальника Рівненського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області ОСОБА_1, що полягають у винесенні постанови у виконавчому провадженні ВП №53175050 від 09.11.2017р. про повернення стягувачу виконавчого документа - наказу №918/536/16 від 10.10.2016р.
4. Зобов'язати Державного виконавця Рівненського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області усунути порушення (поновити порушене право заявника).
5. В решті вимог скарги відмовити в задоволенні.
Ухвала суду складена та підписана 20 липня 2018 року.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення. Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена до Рівненського апеляційного господарського суду через місцевий суд, що її постановив, протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя Марач В.В.