
Справа № 308/7920/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 липня 2018 року місто Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі:
головуючої судді – Монич О.В.
з участю секретаря судового засідання – Пассер М.І.
з участю представника позивача – ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2 ОСОБА_3
перекладача ОСОБА_4 Конг
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Ужгород адміністративну справу за адміністративним позовом Військової частини 1493 Державної прикордонної служби України до громадянина ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, про затримання іноземця або особи без громадянства з метою забезпечення її передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію,-
ВСТАНОВИВ:
Військова частина 1493 Державної прикордонної служби України звернулася до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області із позовом до громадянина ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7 ОСОБА_3, про затримання іноземця або особи без громадянства з метою забезпечення її передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що 10 липня 2018 року гр. ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7 ОСОБА_3 була виявлена та затримана прикордонним нарядом від відділу прикордонної служби «Великий Березний» на напрямку 203-200 прикордонних знаків за спробу незаконного перетинання державного кордону з України в Словацьку ОСОБА_6 в складі групи осіб.
У відповідача відсутні будь-які документи, що посвідчують особу та підтверджують законність її перебування на території України або дають право на виїзд за межі території України, передбачених п.п. 16-19 та 20 ст. 1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». Вказану особу було затримано відповідно до ст. 263 КУпАП.
Даними діями відповідач вчинила правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.204-1 КУпАП.
Позивач просить затримати громадянина ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7 ОСОБА_3, з метою забезпечення її передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав та мотивів, викладених у позовній заяві. Просив позов задовольнити та затримати громадянина ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7 Буі ОСОБА_8 з метою забезпечення її передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію.
Відповідач в судовому засіданні проти задоволення позову не заперечила.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що гр. ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7 ОСОБА_3 10 липня 2018 року була виявлена та затримана прикордонним нарядом від відділу прикордонної служби «Великий Березний» на напрямку 203-200 прикордонних знаків за спробу незаконного перетинання державного кордону з України в Словацьку ОСОБА_6 в складі групи осіб.
У відповідача документів, які посвідчують особу та підтверджують законність перебування на території України немає, перебуває на території України незаконно, українською мовою не володіє, родичів на території України, які б могли надати їй допомогу у поверненні до країни походження та достатніх коштів для повернення до країни походження або внесення застави не має.
Вказані обставини підтверджуються поясненнями сторін та наявними у справі письмовими доказами: даними протоколу про адміністративне затримання від 10.07.2018 року; даними протоколу особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів, даними протоколу прикордонно-представницької зустрічі від 10.07.2018 року.
Правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які проживають або тимчасово перебувають в Україні, їх основні права, свободи та обов'язки, порядок вирішення питань, пов'язаних з їх в'їздом в Україну або виїздом з України, регулюються Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».
Відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства в разі незаконного перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України затримуються та в разі, якщо порушення ними законодавства України не передбачає кримінальної відповідальності, повертаються до країни попереднього перебування у встановленому порядку.
Згідно з ч. 4 ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більш як на вісімнадцять місяців.
Законом України «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7 про реадмісію громадян обох держав» від 03.09.2008 року було ратифіковано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7 про реадмісію громадян обох держав.
Судом встановлено, що відповідач коштів для виїзду з території України не має, не відноситься до осіб, яким надано статус біженця і не є особою, яка потребує додаткового захисту, мав намір мігрувати в країни Європейського Союзу для пошуку кращих умов життя та Україну розглядає як транзитну країну для подальшого незаконного потрапляння до країн західної Європи.
Згідно із п.2 ч.1 ст. 289 КАС України за наявності обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, перешкоджатиме проведенню процедури реадмісії відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію або якщо існує ризик її втечі, а так само у разі відсутності в іноземця або особи без громадянства, яка вчинила порушення законодавства України з прикордонних питань або про правовий статус іноземців, документа, що дає право на виїзд з України, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальним органом чи підрозділом, органом охорони державного кордону або Служби безпеки України подається до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням цих органів (підрозділів) або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, позовна заява про затримання іноземця або особи без громадянства з метою забезпечення її передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію.
В ході судового розгляду встановлено, відповідач – ОСОБА_7 ОСОБА_3 не має законних підстав для перебування на території України та існує ризик перешкоджання проведенню процедури її реадмісії відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, оскільки в останньої відсутні документи, що дають право на виїзд з України.
Враховуючи вищенаведене та оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності вважаю, що позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.12, 257, 241, 244, 246, 289 КАС України, ст.ст.4, 9, 16, 29 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7 про реадмісію громадян обох держав, суд,-
УХВАЛИВ :
Позовну заяву Державної організації Військова частина 1493 /89051, Закарпатська область, м. Чоп, вул. Головна, буд. 55а/ до громадянина ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася та проживає: ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7, про затримання іноземця або особи без громадянства з метою забезпечення її передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію задовольнити.
Затримати громадянина ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7 ОСОБА_3, 29.12.1974р.н. з метою забезпечення її передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, на строк достатній для виконання судового рішення, який не може перевищувати шість місяців.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_9