Постанова № 75356811, 06.07.2018, Вінницький районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
06.07.2018
Номер справи
128/1577/18
Номер документу
75356811
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 128/1577/18

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 липня 2018 року місто Вінниця

Вінницький районний суд Вінницької області у складі:

головуючої - судді Саєнко О.Б., при секретарі – Кузьменко А.О., за участю:

прокурора Марченкова Д.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці Вінницької області адміністративний матеріал, що надійшов з Управління захисту економіки у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українки, громадянки України, місце реєстрації: с. Тростянчик, вул. Ювілейна, 3, Тростянецького району Вінницької області; місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, місце роботи: Агрономічна сільська рада Вінницького району, посада – головний бухгалтер, одружена, має на утриманні малолітню доньку ІНФОРМАЦІЯ_3

-за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КпАП України, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно розпорядження Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області від 01.02.2016 №13 приступила до виконання службових обов'язків з 01.02.2016 на посаді головний бухгалтер Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області.

Згідно підпунктів «в» пункту 1 частини 1 статті 3 закону «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 як головний бухгалтер Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області, є суб'єктом декларування та зобов'язана подавати декларацію відповідно до цього Закону.

10.02.2017 ОСОБА_1 уклала кредитний договір №3-14-50 із Комунальною організацією «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву» про отримання кредиту на будівництво індивідуального житлового і будинку (квартири). Відповідно до п.1.1. договору Фонд надає ОСОБА_1 кредит на будівництво індивідуального житлового будинку (квартири) за адресою: АДРЕСА_1, терміном на 15 років у сумі 300 тис. грн.

За даними сайту Єдиний веб-портал використання публічних коштів: Еdata (https://spending.gov.ua/web/guest/transaction) згідно кредитного договору №3-14-50 від 10.02.2017 ОСОБА_1 17.08.2017 отримала грошові кошти у сумі 300 тис. гривень.

У ОСОБА_1 після підписання вказаного кредитного договору, потребувала здійснення додаткових заходів фінансового контролю, передбачених частиною 2 статті 52 Закону, шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет, оскільки у неї виник обов'язок, передбачений частиною другою статті 52 Закону, у десятиденний строк з моменту отримання доходу письмово повідомити про суттєві зміни в майновому стані НАЗК, а саме упродовж періоду з 00:00 год. 18.08.2017 по 23:59 год. 27.08.2017.

Статтею 7 Закону України « Про державний бюджет України на 2017 рік», визначено розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу станом на 1 січня 2017 року у розмірі 1600 гривен.

Отже, 28.08.2017 в 00:00 год. ОСОБА_1 порушила порядок, передбачений частиною другою статті 52 Закону, а саме у десятиденний строк з моменту отримання доходу письмово не повідомила НАЗК про суттєві зміни в майновому стані.

За результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції установлено, що ОСОБА_1 повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, а саме про отримання кредиту від Комунальної організації «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву» у сумі 300 тис. грн. подано не було.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 172-6 КУпАП, а саме неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Примітка. Суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідальність за цією статтею за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП, суду зазначила що не мала намір приховувати інформацію щодо отримання кредиту від Комунальної організації «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву» у сумі 300 тис. грн., але не знала норм антикорупційного законодавства, що протягом 10 днів їй необхідно було про це повідомити НАЗК. Свою чергу про такі зміни вона зазначила у щорічній декларації за 2017 рік.

Прокурор Марченков Д.С., в судовому засіданні підтримав протокол та просив прийняти рішення згідно чинного законодавства, визнавши винною ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення та накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті КУпАП у виді штрафу.

Вислухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, міркування прокурора , дослідивши письмові докази у справі в їх сукупності, суд прийшов до переконання, що своїми діями ОСОБА_1, вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 172-6 КпАП України, виходячи з такого.

Згідно з вимогами ст. 245, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, а орган чи посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до підпунктів «в» пункту 1 частини 1 статті 3 закону «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 являється суб’єктом декларування.

Згідно ч. 2 ст. 52 закону «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Статтею 7 Закону України « Про державний бюджет України на 2017 рік», визначено розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу станом на 1 січня 2017 року у розмірі 1600 гривен.

Згідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідальність за ч. 2 ст.172-6 КУпАП настає виключно за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані.

Рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій державі* або місцевого самоврядування, на першому етапі розпочинає свою роботу з 01.09.2016 для службових осіб, які станом на 01.09.2016 займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування подаються службовими особами, які станом на 01.09.2016 чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.

Відповідно до пункту 6 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, суб'єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2. розділу II зазначеного вище Порядку, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається через мережу Інтернет; 3 використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.

З протоколу про адміністративне правопорушення №134 від 04.06.2018 року, вбачається, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно розпорядження Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області від 01.02.2016 №13 приступила до виконання службових обов'язків з 01.02.2016 на посаді головний бухгалтер Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області.

Відповідно до підпунктів «в» пункту 1 частини 1 статті 3 закону «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 як головний бухгалтер Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області, є суб'єктом декларування та зобов'язана подавати декларацію відповідно до цього Закону. ( а.с. 1-6).

З попередження про спеціальні обмеження , встановлені Законами України « про службу в органами місцевого самоврядування» та « Про боротьбу з корупцією», щодо прийняття та проходження в органах місцевого самоврядування , вбачається що з цим попередженням , які містять в собі витягі з антикорупційного законодавства, ОСОБА_1 01.02.2016 року ознайомлена особисто під підпис.( а.с.14-15)

10.02.2017 ОСОБА_1 уклала кредитний договір №3-14-50 із Комунальною організацією «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву» про отримання кредиту на будівництво індивідуального житлового і будинку (квартири). Відповідно до п.1.1. договору Фон надає ОСОБА_1 кредит на будівництво індивідуального житлового будинку (квартири) за адресою: АДРЕСА_1 терміном на 15 років у сумі 300 тис. грн. ( а.с. 50-53).

Отже , ОСОБА_1, як посадова особа органу місцевого самоврядування, після підписання вказаного кредитного договору потребувала здійснення додаткових заходів фінансового контролю, передбачених частиною 2 статті 52 Закону, шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет, оскільки у неї виник обов'язок, передбачений частиною другою статті 52 Закону, у десятиденний строк з моменту отримання доходу письмово повідомити про суттєві зміни в майновому стані НАЗК, а саме упродовж періоду з 00:00 год. 18.08.2017 по 23:59 год. 27.08.2017, чого нею зроблено не було.

Таким чином ОСОБА_1, вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

При визначені виду і розміру стягнення, суд ,враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу ОСОБА_1, яка вину у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КпАП України, визнала, щиро розкаялася, раніше до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувалася, вперше вчинила адміністративне правопорушення, ступінь вини, відсутність по справі обставин, обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд вважає за доцільне призначити ОСОБА_1В адміністративне стягнення, у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Тому з ОСОБА_1В слід стягнути судовій збір у розмірі 352,40 гривень.

Керуючись ч.2 ст. 172-6, ст.ст.280, 283, 294 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, винною в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1 700 (тисяча сімсот ) гривень , в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 на користь держави судовий збір в розмірі 352,40 гривень на розрахунковий рахунок 31211256026001, Одержувач: ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106, Код ЄДРПОУ: 37993783, Банк: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету:22030106.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області через Вінницький районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя: