
ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/2214/18
Провадження № 3/636/563/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 липня 2018 року
Суддя Чугуївського міського суду Харківської області Оболєнська С.А., за участю прокурора Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_1, розглянувши матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІН НОМЕР_1, паспорт МТ № 130345, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, фактично проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, м. Харків, працюючої на посаді бухгалтера ТОВ «ДАРС-Д»,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2, перебуваючи на посаді головного спеціаліста фінансово-господарського відділу фінансового управління Чугуївської районної державної адміністрації, та будучи державним службовцем категорії «В» та 16.03.2018 року звільненою з вищезазначеної посади, будучи згідно з підпунктом «в» п.1.ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року № 1700-VII, суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією, в порушені вимог ч.2 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме пізніше дня припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, оприлюднила 31.03.2016 на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції Е-декларацію перед звільненням за період з 01.01.2018 р. по 16.03.2018 р., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, № 250/2018 від 24.05.2018 року.
ОСОБА_2 в судовому засіданні свою вину у вчиненому правопорушенні визнала, зазначивши, що несвоєчасне оприлюднення декларації відбулось через необхідність отримання нею нового ключа електронного цифрового підпису.
Також, вина ОСОБА_2 об’єктивно підтверджується наданими та дослідженими у судовому засіданні матеріалами, а саме:
повідомленням НАЗК від 30.03.2018 №52-12/12671/18;
витягом Е-декларації ОСОБА_2 з веб-сайту НАЗК;
наказом про призначення ОСОБА_2 від 23.09.2011 №32-К;
наказом про звільнення ОСОБА_2 №10-К;
інформацією про ознайомлення ОСОБА_2 з вимогами подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 19.02.2018 р.
Вислухавши думку прокурора, який вважає, що ОСОБА_2 порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», порушника, проаналізувавши письмові докази, що містяться в матеріалах справи, приходжу до наступного.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно з ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Відповідно до ч.1 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в ч.1 ст. 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Рішенням НАЗК від 18.08.2016 р. №1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 рішення НАЗК від 10.06.2016 р. №2 «Про початок роботи системи подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року».
Таким чином система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, а перший етап – з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року, в тому числі і для таких етапів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування:
-Щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів;
-Декларації, передбачені абзацом першим частини другої ст. 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
-повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, передбачені частиною другою ст. 52 Закону, службових осіб, які станом на 01.09.2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
Другий етап починається – з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом України «Про запобігання корупції».
Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування віднесено до суб’єктів, на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до п.13 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єкти декларування – особи, зазначені у підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до абзацу першого частини другої ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування , що подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Згідно наказу начальника фінансового управління Чугуївської районної державної адміністрації від 16.03.2018 №10-К ОСОБА_2 звільнена за власним бажанням з 16.03.2018 року з посади головного спеціаліста фінансово-господарського відділу фінансового управління Чугуївської районної державної адміністрації.
На виконання вимог абзацу першого частини другої статті 45 Закону ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_2, займаючи посаду головного спеціаліста фінансово-господарського відділу фінансового управління Чугуївської районної державної адміністрації, 31.03.2018 року оприлюднила на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції Е – декларацію перед звільненням за період з 01.01.2018 р. по 16.03.2018 р. шляхом заповнення відповідної форми.
ОСОБА_2, станом на 16.03.2018 р., будучи звільненою з посади головного спеціаліста фінансово-господарського відділу фінансового управління Чугуївської районної державної адміністрації Харківської області, була зобов’язана подати декларацію суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування не пізніше дня припинення діяльності на посаді, а саме 16.03.2018 р.
Однак, згідно інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства, декларацію суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подала 31.03.2018 р., тобто несвоєчасно, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена с.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_2, перебуваючи на посаді головного спеціаліста фінансово-господарського відділу фінансового управління Чугуївської районної державної адміністрації та 16.03.2018 р. звільнена з вищевказаної посади, будучи згідно з підпунктом «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме не пізніше дня припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, оприлюднила 31.03.2018 р. на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції Е – декларацію перед звільненням за період з 01.01.2018 по 16.03.2018 р., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Таким чином, ОСОБА_2 винна у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення та її дії необхідно кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан та відсутність обставин, що згідно ст.ст.34, 35 КУпАП обтяжують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне піддати ОСОБА_2 адміністративному стягненню у виді штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП, що вважаю достатнім для її виправлення та попередження вчинення нею нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 3, ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст.172-6 ч. 1, 247, 278, 283, 285 КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
Накласти на ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІН НОМЕР_1, паспорт МТ № 130345, адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП, в дохід держави в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 (вісімсот п’ятдесят) грн. 00 коп. на р/р № 31111106020020, КБК 21081100, одержувач: Чугуївське УК/Чугуївський район/КБК, код одержувача: 37792204, банк: Казначейство України (ЕАП), МФО: 899998.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІН НОМЕР_1, паспорт МТ № 130345, судовий збір в дохід держави у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (352,40 грн.) на рахунок отримувача: 31211256026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Чугуївський міський суд Харківської області протягом десяти днів з дня оголошення постанови.
Суддя: С.А. Оболєнська