
415/4273/18
3/415/1010/18
ПОСТАНОВА
Іменем України
26.06.18 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., за участю прокурора Лисичанської місцевої прокуратури ОСОБА_1, розглянувши адміністративний матеріал, наданий Управлінням захисту економіки в Луганській області ДЗЕ НПУ, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого начальником відділу з договірної роботи тендерних закупівель та НДС ПАТ «Лисичанськвугілля», одруженого, не судимого, ІНФОРМАЦІЯ_3, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрованого та проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_4,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, –
встановив:
06 червня 2018 року співробітниками Управління захисту економіки в Луганській області ДЗЕ НПУ встановлено, що правопорушник ОСОБА_2, працюючи, на підставі наказу в.о. генерального директора ПАТ «Лисичанськвугілля» - ОСОБА_3 №9-к від 10 січня 2017 року, та, на підставі наказу в.о. генерального директора ПАТ «Лисичансвугілля» - ОСОБА_3 №113-к від 16 травня 2017 року, на посаді в.о. директора комерційного ПАТ «Лисичанськвугілля» та – на посаді директора комерційного ПАТ «Лисичанськвугілля», відповідно, по вулиці Малиновського, 1, міста Лисичанська, та, являючись, згідно положень ст.3 ч.1 п.2 п.п. а) Закону України «Про запобігання корупції», посадовою особою юридичної особи публічного права, і, відповідно, суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи, що:
згідно положень ст.45 ч.2 абз.1 Закону України «Про запобігання корупції», - особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «б» п.2, п.5 частини 1 статті 3 цього Закону, що припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями;
в порушення вимог п.п.2 п.5 Розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням №3 НАЗК від 10 червня 2016 року, відповідно до яких – декларація суб’єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення, -
після звільнення з зазначеної посади – з 19 грудня 2017 року, на підставі наказу в.о. генерального директора ПАТ «Лисичанськвугілля» - ОСОБА_3 №300-к від 15 грудня 2018 року, з одночасним отриманням трудової книжки, несвоєчасно, а саме, – 21 травня 2018 року о 09 годині 39 хвилин, без поважних причин, подав до офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), і, відповідно - порушив вимоги фінансового контролю.
У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_2 свою провину - у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, визнав та пояснив, що, 19 грудня 2018 року, на підставі особистої заяви про звільнення за власним бажанням від 08 грудня 2017 року, наказом №300-к від 15 грудня 2018 року, був звільнений з посади директора комерційного ПАТ «Лисичанськвугілля», з одночасним отриманням трудової книжки. При цьому, у порушення діючого законодавства, а саме – вимог Закону України «Про запобігання корупції» та - Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (з положеннями яких, під час виконання обов’язків директора комерційного зазначеного товариства, був – ознайомлений, тощо), дійсно, несвоєчасно, а саме – 21 травня 2018 року о 09 годині 39 хвилин, без поважних причин, подав до офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), у чому – щиро розкаявся, свою провину - усвідомив та просив суд, врахувавши характер скоєного ним адміністративного правопорушення, відсутність тяжких та негативних наслідків від вчинення останнього, а також, наявність на його утриманні неповнолітньої дитини – доньки, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, - суворо його не наказувати.
Із дослідженого у судовому засіданні статуту ПАТ «Лисичанськвугілля», затвердженого наказом Міністерства палива та енергетики України №319 від 23 травня 2012 року (а.с.19-34), вбачається, що:
ВАТ «Лисичанськвугілля» засновано відповідно до наказу Міністерства палива та енергетики України №91 від 12 лютого 2004 року, - шляхом перетворення ДП «Лисичанськвугілля» у відкрите акціонерне товариство, відповідно до Указу Президента України №210/93 «Про корпоратизацію підприємств» від 15 червня 1993 рок (п.1.1.);
Відповідно до Указів Президента України №1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» від 09 грудня 2010 року, та – №382/2011 «Про Положення про Міністерство енергетики та вугільної промисловості України» від 06 квітня 2011 року, - Товариство належить до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України» (п.1.2), тощо.
ПАТ «Лисичанськвугілля» внесено до єдиного державного реєстру підприємств та організацій державної форми власності за ідентифікаційним кодом 32359108, і, відповідно до ст.81 ч.2 Цивільного кодексу України, ПАТ «Лисичанськвугілля» є – юридичною особою публічного права.
Із дослідженого у судовому засіданні наказу в.о. генерального директора ПАТ «Лисичанськвугілля» - ОСОБА_3 від 10 січня 2017 року за №9-к (а.с.16) вбачається, що на час тимчасового переведення директора комерційного ПАТ «Лисичансвугілля» ОСОБА_5 на посаду директора ВП «Шахта ім.Г.Г.Капустіна», на посаду в.о. директора комерційного ПАТ «Лисичанськвугілля» з 10 січня 2017 року, з окладом, відповідно штатного розкладу, прийнято – ОСОБА_2
Із дослідженого у судовому засіданні наказу в.о. генерального ди ректора ПАТ «Лисичансвугілля» - ОСОБА_3 від 16 травня 2017 року за №113-к (а.с.17) вбачається, що з 16 травня 2017 року ОСОБА_2 – затверджено на посаді директора комерційного ПАТ «Лисичанськвугілля», за його згодою, з окладом, відповідно штатного розкладу.
Із дослідженої у судовому засіданні заяви правопорушника ОСОБА_2 від 08 грудня 2017 року (а.с.15) вбачається, що 08 грудня 2017 року останній звернувся до в.о. генерального директора ПАТ «Лисичанськвугілля» ОСОБА_6 з проханням звільнити його із займаної посади – директора комерційного зазначеного Товариства, на підставі ст.38 ч.3 КЗпП України.
Із дослідженого у судовому засіданні наказу в.о. генерального директора ПАТ «Лисичанськвугілля» - ОСОБА_3 від 15 грудня 2017 року за №300-к (а.с.18) вбачається, що з 19 грудня 2017 року директора комерційного ПАТ «Лисичанськвугілля» – ОСОБА_2 звільнено, на підставі ст.38 ч.3 КЗпП України – за власним бажанням.
Із дослідженої у судовому засіданні виписки з журналу відділу кадрів ПАТ «Лисичансквугілля» про отримання трудової книжки (а.с.38) вбачається, що правопорушник ОСОБА_2, будучи звільненим з підприємства, відповідно до наказу в.о. генерального директора ПАТ «Лисичанськвугілля» - ОСОБА_3 за №300-к від 15 грудня 2017 року, трудову книжку отримав, що підтверджує особистий підпис останнього.
Із досліджених у судовому засіданні відомостей, зазначених у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (а.с.11) вбачається, що декларацію перед звільненням до зазначеного Реєстру директором комерційним ПАТ «Лисичанськвугілля» - правопорушником ОСОБА_2 було подано – о 09 годині 39 хвилин 21 травня 2017 року.
На підставі вищевказаного, суд, заслухавши пояснення правопорушника ОСОБА_2, надані у судовому засіданні, дослідивши письмові пояснення останнього, надані безпосередньо після вчинення інкримінованого адміністративного правопорушення (а.с.10), вислухавши думку прокурора Беднарського А.Є., а також, дослідивши інші письмові матеріали справи, в тому числі, і додані до протоколу про відповідне адміністративне правопорушення:
статут ПАТ «Лисичанськвугілля», затверджений наказом Міністерства палива та енергетики України №319 від 23 травня 2012 року (а.с.19-34),
наказ в.о. генерального директора ПАТ «Лисичанськвугілля» - ОСОБА_3 від 10 січня 2017 року за №9-к (а.с.16),
наказ в.о. генерального директора ПАТ «Лисичансвугілля» - ОСОБА_3 від 16 травня 2017 року за №113-к (а.с.17),
заяву правопорушника ОСОБА_2 від 08 грудня 2017 року (а.с.15),
наказ в.о. генерального директора ПАТ «Лисичанськвугілля» - ОСОБА_3 від 15 грудня 2017 року за №300-к (а.с.18),
виписку з журналу відділу кадрів ПАТ «Лисичансквугілля» про отримання трудової книжки (а.с.38),
відомості, зазначені у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (а.с.11), тощо,
у достовірності та істинності яких підстав сумніватися у суду - немає, та які з боку правопорушника ОСОБА_2 – не оспорювалися, вважає, що винність ОСОБА_2 – у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, доведена та знайшла своє повне підтвердження у суді, і дії правопорушника ОСОБА_2 вірно і обґрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.172-6 ч.1 КУпАП, оскільки ОСОБА_2, перебуваючи на посаді директора комерційного ПАТ «Лисичанськвугілля», та, являючись, згідно положень ст.3 п.2 а) Закону України «Про запобігання корупції», посадовою особою юридичної особи публічного права, і, відповідно, - суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, несвоєчасно подавши без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - порушив вимоги фінансового контролю.
При призначенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_2 – працює, має постійне місце мешкання, раніше адміністративному стягненню – не піддавався, має утриманців.
В якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом’якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини, щире розкаяння винного та – наявність на утриманні неповнолітньої доньки, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5.
Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.
Приймаючи до уваги вищевказане, з урахуванням особи та майнового стану правопорушника ОСОБА_2, який – працює, має постійне місце мешкання, до адміністративної відповідальності притягується вперше, як у письмових поясненнях, так і у судовому засіданні, провину у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення – визнав, тощо, а також, беручи до уваги обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, і, одночасно, враховуючи відсутність тяжких та негативних наслідків від скоєного, суд вважає, що правопорушнику ОСОБА_2 слід призначити стягнення – у виді штрафу, передбаченого санкцією ст.172-6 ч.1 КУпАП, і разом з тим, враховуючи наявність обставин, що пом’якшують відповідальність правопорушника ОСОБА_2, і, одночасно, враховуючи відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає за можливе призначити зазначене стягнення – у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією вказаної статті, що є достатньою мірою відповідальності з метою виховання, а також, запобіганню вчинення нових правопорушень.
На підставі вимог ст.40-1 КУпАП, суд вважає за необхідне стягнути з правопорушника ОСОБА_2, на користь ГУК у місті Київ (отримувач коштів – ГУК у місті Київ/м. Київ/2203106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір – у сумі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Речові докази по справі – відсутні.
Керуючись ст.33, ст.172-6 ч.1, ст.221, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, –
постановив:
Піддати ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, адміністративному стягненню – у виді штрафу у розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі у розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2, на користь ГУК у місті Київ (отримувач коштів – ГУК у місті Київ/м. Київ/2203106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір – у сумі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд.
Суддя: