
8.3.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
12 липня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1109/18
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Петросян К.Є.,
за участю: секретаря судового засідання – Карча В.М.,
представника позивача – ОСОБА_1,
представник відповідача – ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку загального позовного провадження в режимі відеоконференції адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ДТЕК Свердловантрацит” до Офісу великих платників податків ДФС про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИВ:
17.04.2018 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Свердловантрацит» (далі ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» або позивач) до Офісу великих платників податків ДФС (далі Офіс ВПП ДФС або відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 10.01.2018 № НОМЕР_1.
Ухвалою суду від 20.04.2018 відкрито провадження у справі та призначено розгляд в порядку загального позовного провадження у підготовче засідання(а.с.1).
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 18.06.2018 продовжено строк підготовчого провадження в зазначеній адміністративній справі (а.с.176).
Ухвалою суду від 26.06.2018 зарито підготовче провадження у справі та призначено судовий розгляд на 12.07.2018 (а.с.142).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив таке.
13.12.2017 Офісом ВПП ДФС проведено камеральну перевірку ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» з питання своєчасності сплати до бюджету сум податкових зобов’язань з податку на додану вартість у 2017 році.
За результатами перевірки податковим органом складено акт перевірки від 13.12.2017 № 807/28-10-46-06-37596090, висновками якого встановлено, що позивачем несвоєчасно сплачено податкове зобов’язання з податку на додану вартість у 2017 році в сумі 46617810,76 грн.
10.01.2018 контролюючим органом на підставі акта перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1, відповідно до якого платнику податків нараховано штраф у розмірі 20% у сумі 9 323562,16 грн за затримку на 253, 238 та 225 календарних днів сплати.
Позивач не згодний з прийнятим контролюючим органом податковим повідомлення-рішенням, вважає його безпідставним та неправомірним з огляду на той факт, що йому Торгово-промисловою палатою України видано сертифікати (висновки) про настання обставин непереборної сили № 2874/05-4 від 05.09.2014 та № 2866/05-4 від 05.09.2014, якими засвідчено настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) з 14.04.2014 для ТОВ «ДТЕК Свердлованатрацит» при здійсненні господарської діяльності на території Луганської області та дотримання законодавчих актів України, які стосується справляння та сплати податків від відповідальності за несвоєчасну сплату податків.
На думку позивача, вказаний факт виключає можливість притягнення платника податків до відповідальності та накладення штрафів на нього за вказане правопорушення.
Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 № 1669-VІІ встановлені тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність на території проведення антитерористичної операції.
Зазначає, що статтею 10 Закону № 1669 прямо зазначено, що єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форм-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов’язань є сертифікат Торгово-промислової палати України.
На підставі викладеного просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 10.01.2018 № НОМЕР_1, прийняте Офісом ВПП ДФС.
У судовому засіданні в режимі відеоконференції представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні пред’явленому позову та просив його задовольнити. Крім того, надав відповідь на відзив відповідача, згідно якої вважає доводи відзиву Офісу ВПП ДФС необґрунтованими (а.с.82-84).
Представник відповідача у судовому засіданні в режимі відеоконференції проти позовних вимог ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» заперечував та просив суд відмовити у задоволенні позову. Відповідно до відзиву на адміністративний позов та доповнень до нього суду пояснив наступне (а.с.52-53, 116-117)).
Співробітниками Дніпропетровського управління Офісу ВПП ДФС проведена камеральна перевірки ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит», за результатами якої складено акт від 13.12.2017 № 807/28-10-46-06-37596090 з питання своєчасності сплати зобов’язань з податку на додану вартість у 2017 році.
В ході перевірки встановлено порушення позивачем абз. 1 пункту 57.1 ст.57 ПК України, а саме несвоєчасно сплачено податкове зобов’язання з податку на додану вартість у 2017 році при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем сплати суми грошового зобов’язання у сумі 46617810,76 грн.
Підприємство в підтвердження підстав для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) податкових зобов’язань звертає увагу на існування спеціальних умов справляння податків і зборів, зумовлених проведенням антитерористичної операції та передбачених Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 № 1669-VІІ. При цьому, вплив форс-мажорних обставин на ТОВ «ДТЕК «Свердловантрацит» при здійсненні господарської діяльності на території Донецької та Луганської областей та дотриманні законодавчих актів України, які стосуються справляння та сплати податків та обов’язкових платежів, підтверджено сертифікатом ТПП.
Щодо встановленого мораторію на проведення перевірок та існування спеціальних умов справляння податків і зборів, зумовлених проведенням антитерористичної операції, передбачених статтею 3 Закону № 1669 та п.5.6.7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 03.11.2016 № 1726-VІІ зазначив, що відповідно до статті 2 ПК України зміна положень Податкового кодексу України може здійснюватися виключно шляхом внесення змін до Податкового кодексу України.
Законом № 1669 та Законом № 1726 не були передбачені відповідні зміни до Податкового кодексу України для застосування вищевказаних положень, тому фактично їх правозастосування є неможливим через колізію з нормами Податкового кодексу України.
Також зазначив, що факт наявності сертифіката ТПП про настання обставин непереборної сили не надає підстав такому платнику не виконувати чи виконувати не у повному обсязі зобов’язання за правилами, що є відмінними від правил, визначених Податковим кодексом України, а лише налає можливість такому платнику звернутися із заявою до контролюючого органу для продовження граничних строків подання податкової звітності та зміни строків сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), а також для списання податкового боргу, що виник внаслідок обставин непереборної сили.
Абзацом 12 п.п.38.11 п.38 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України зазначено, що платник податків не може застосовувати положення п.п.38.11 п.38 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо податкових (звітних) періодів після перереєстрації підприємства на іншій території України. Таким чином, відповідач вважає, що позивач не може застосовувати зазначену правову норму, оскільки 12.08.2015 ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» змінило свою податкову адресу з тимчасово окупованої території на іншу територію України та було зареєстровано за адресою: 93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Гоголя, буд. 24А.
ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» надані сертифікати ТПП, які засвідчують наявність форс-мажорних обставин, що вплинули на наявність загрози виникнення податкового боргу, які є підставою для надання розстрочення/відстрочення (п.п.100.4, 100.5 ст.100 ПК України) та на наявність загрози несвоєчасного подання податкової звітності (п.п.102.6, 102.7 ст.102 ПК України).
Разом з тим, підставою для засвідчення форс-мажорних обставин є наявність однієї або більше форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), перелічених у ст. 14-1 Закону України "Про торгово-промислові палати в Україні" в редакції від 02.09.2014 р., а також визначених сторонами за договором, контрактом, угодою, типовим договором, законодавчими, відомчими та/чи іншими нормативними актами, які вплинули на зобов'язання таким чином, що унеможливили його виконання у термін, передбачений відповідно договором, контрактом, угодою, типовим договором, законодавчими та/чи іншими нормативними актами.
Форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) засвідчуються за зверненням суб'єктів господарської діяльності та фізичних осіб по кожному окремому договору, податковим та/чи іншим зобов'язанням/обов'язком, виконання яких настало згідно з умовами договору, контракту, угоди, законодавчих чи інших нормативних актів і виконання яких стало неможливим через наявність зазначених обставин.
Виходячи з вимог чинних нормативно-правових актів України та Регламенту засвідчення Торгово-промисловою палатою України та регіональними торгово- промисловими палатами форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), який затверджений Рішенням Президії Торгово-промислової палати України 18 грудня 2014 року N 44(5), сертифікат (висновок) Торгово-промислової палати України обов’язково повинен містити конкретний період часу, протягом якого мали місце надзвичайні, невідворотні та непередбачувані обставини (події), що об’єктивно вплинули на виконання конкретним платником у вказаному періоді певного податкового обов’язку зі сплати податків.
Оскільки дія кожного окремого сертифіката (висновку) Торгово - промислової палати України, наданого у кожному окремому випадку, обмежується датою надання такого сертифікату, тому незважаючи на продовження дії АТО у конкретному населеному пункті Донецької або Луганської областей, чинність такого документа може поширюватися на правовідносини, що вимикали з дати початку АТО у конкретному випадку і до дати надання такого сертифіката (висновку).
Сертифікати (висновки) Торгово-промислової палати України №2874/05-4 від 05.09.2014 та №2866/05-4 від 05.09.2014, надані ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» не охоплюють період часу, протягом якого мали місце надзвичайні, невідворотні та непередбачувані обставини (події), що об’єктивно вплинули на виконання зобов’язань, з причини несплати у 2017 році яких винесено податкове повідомлення-рішення від 10.01.2018 № 90000154607.
Крім цього, зазначив, що протягом січня - лютого 2017 року позивач здійснюввав фінансово- господарську діяльність, про що свідчить подана фінансова звітність.
ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» згідно до п. 44 підрозділу 2 розділу ХХІ Перехідних положень Податкового кодексу України використовує касовий метод по операціях з постачання вугілля. Виходячи із зазначеного, можна стверджувати, що по податковим зобов’язанням, які підприємство декларувало протягом 2017 року, проведено грошові розрахунки та отримано кошти від покупців вугілля.
Усі банківські установи, в яких підприємством відкриті рахунки, перебувають та здійснюють діяльність на території, підконтрольної Української владі. Тому не зрозуміло, на які через перебої у роботі банківської системи посилається позивач у позові.
Отже, на думку відповідача, встановлені результатами перевірки обставини та висновки є правомірними, а позивачем було порушено норми податкового законодавства.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 72-74 КАС України, суд прийшов до такого.
Судом встановлено, що ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» зареєстровано в якості юридичної особи, код ЄДРПОУ 37596090, місцезнаходження: м.Сєвєродонецьк, вул.Гоголя, буд. 24А (а.с.72-74).
13.12.2017 Офісом ВПП ДФС проведено камеральну перевірку ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» з питання своєчасності сплати до бюджету сум податкових зобов’язань з податку на додану вартість у 2017 році.
За результатами перевірки податковим органом складено акт перевірки від 13.12.2017 № 807/28-10-46-06-37596090 (а.с.8-9).
Висновками акта перевірки встановлено, що позивачем несвоєчасно сплачено податкове зобов’язання з податку на додану вартість у 2017 році в сумі 46617810,76 грн.
Виявлені в ході перевірки порушення позивачем не оспорюється та визнаються.
10.01.2018 контролюючим органом на підставі акта перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1, відповідно до якого платнику податків нараховано штраф у розмірі 20% у сумі 9 323562,16 грн за затримку на 253, 238 та 225 календарних днів сплати (а.с.10).
Вважаючи податкове повідомлення-рішення від 10.01.2018 № 0000154607412 протиправним, позивач оскаржив його в адміністративному порядку до ДФС України скаргою від 25.01.2018 (а.с.11-13).
Рішенням ДФС України від 28.03.2018 № 11007/6/99-99-11-03-01-25 за результатами розгляду скарги ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» податкове повідомлення-рішення від 10.01.2018 № 0000154607412 залишено без змін, скаргу позивача – без задоволення (а.с.15-16).
Не погоджуючись із вказаним рішенням, позивач звернувся до суду.
Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються нормами Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2756-VI (з відповідними змінами, далі за текстом ПК України).
Відповідно до пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Пунктом 203.2 статті 203 Кодексу передбачено, що сума податкового зобов’язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу (пункт 126.1 статті 126).
З акта перевірки від 13.12.2017 вбачається, що позивача притягнуто до відповідальності відповідно до пункту 126.1 статті 126 ПК України, яка передбачає, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
На підставі встановлених порушень граничного строку сплати грошового зобов’язання з податку на додану вартість, відповідачем було нарахувано Товариству з обмеженою відповідальністю "ДТЕК Свердловантрацит" штраф у розмірі 20% у сумі 9323562,16 грн за затримку на 253, 238 та 225 календарних днів сплати.
Факт порушення позивачем строків сплати грошових зобов’язань з податку на додану вартість не заперечується позивачем.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
2 вересня 2014 року Верховною Радою України прийнято ОСОБА_3 № 1669-VII (далі ОСОБА_3 № 1669), який набув чинності 15 жовтня 2014 року.
За положеннями статті 1 цього Закону період проведення антитерористичної операції - час між датою набрання чинності Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.
Станом на момент виникнення спірних правовідносин, антитерористична операція відповідно до Указу Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України” розпочата та не була закінчена.
ОСОБА_3 визначає тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.
Відповідно до матеріалів справи, зареєстроване місцезнаходження позивача є м.Сєвєродонецьк Луганська область, яке відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1275-р та від 30 жовтня 2014 року № 1053-р, відноситься до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.
Статтею 10 Закону № 1669 визначено, що протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов'язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.
Термін "відповідальність" необхідно розуміти як встановлені законом та іншими нормативно-правовими актами санкції. Санкція - це заходи відповідальності, що застосовуються державою за порушення передбачених нормою права зобов'язань і вимог, а також з метою захисту інтересів суспільства і держави, прав і свобод людини та організацій (тобто юридичних осіб), правопорядку.
Суд зазначає, що вищенаведеним Законом № 1669 не визначено перелік зобов’язань за невиконання або неналежне виконання яких особа звільняється від відповідальності.
Разом з цим, ОСОБА_3 № 1669 спрямований на забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції.
Згідно з частиною третьою статті 11 Закону № 1669 закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
Положення статті 10 Закону № 1669 застосовується до спірних правовідносин та є спеціальною нормою закону, яка поширюється на суб'єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність на певній території протягом певного періоду в часі, в силу об'єктивних обставин - проведення антитерористичної операції, факти про які, в свою чергу, підлягають підтвердженню належними засобами та у передбачений чинним законодавством спосіб, що відповідно встановлює підстави для звільнення від відповідальності цих платників податків, в тому числі й в частині неналежного виконання обов'язку своєчасної реєстрації податкових накладних.
Отже, стаття 10 Закону № 1669 передбачає, що єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує форс-мажорні обставини, як підставу для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) своїх податкових зобов’язань є наявність у такого суб’єкта господарювання Сертифікату Торгово-промислової палати про засвідчення форс-мажорних обставин.
У відповідності до пункту 3.3 Регламенту засвідчення Торгово-промисловою палатою України та регіональними торгово-промисловими палатами форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), (як в редакції затвердженою Рішенням президії ТПП України 15 липня 2014 року № 40(3) так і Рішенням Президії Торгово-промислової палати України 18 грудня 2014 року № 44(5), сертифікат (у певних договорах, законодавчих і нормативних актах згадується також як висновок, довідка, підтвердження) про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) (далі – сертифікат) – документ установленої ТПП України форми, який засвідчує настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), виданий ТПП України або регіональною торгово-промисловою палатою згідно з чинним законодавством, умовами договору (контракту, угоди тощо) та цим Регламентом. Отже, вказаною нормою ототожнено сертифікат та висновок, як документ, що засвідчує форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили).
Таким чином Сертифікат ТПП застосовується при вирішенні питання про звільнення від нарахування штрафних санкцій та пені з 14 квітня 2014 року з боку податкових органів.
У даному випадку позивачеві нараховані штрафні санкції саме за несвоєчасну сплату ним грошових зобов’язань з податку на додану вартість за податковими деклараціями з ПДВ та рішення ДФС про розстрочення (відстрочення) податкового боргу.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, позивач має сертифікати (висновки) Торгово-промислової палати України від 05.09.2014 № 2874/05-4, від 05.09.2014 №2866/05-4, якими останньому засвідчено настання обставин непереборної сили з 01.04.2014 року при здійсненні діяльності на території Луганської області та дотриманні норм законодавчих актів України, які стосуються справлення та сплати податків та обов’язкових платежів, продовження граничних строків для подання податкової декларації (а.с.17-20).
Таким чином, наявні підстави для звільнення підприємства від відповідальності за порушення строків сплати податку на додану вартість в установлені Податковим кодексом України строки.
Зазначене відповідає правовій позиції Верховного Суду, викладеній в постановах від 14 березня 2018 року по справі №805/1463/17-а, від 08 травня 2018 року по справі №805/808/17-а та від 12 червня 2018 по справі № 605/2685/17-а.
Посилання відповідача на те, що законом не визначено можливості звільнення платника податків від відповідальності за порушення граничних термінів сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість, є лише вільним трактуванням положень закону та не ґрунтується на положеннях зазначеної норми.
Суд вважає помилковими доводи відповідача про те, що сертифікати (висновки) Торгово-промислової палати України від 05.09.2014 № 2874/05-4, від 05.09.2014 № 2866/05-4 не охоплюють період часу, потягом якого мали місце надзвичайні, невідворотні та непередбачувані обставини (події), що об’єктивно вплинули на виконання зобов’язань, оскільки вказаними сертифікатами підтверджено настання обставин непереборної сили з 01.04.2014 року при дотриманні норм законодавчих актів України, які стосуються справлення та сплати податків та обов’язкових платежів, продовження граничних строків для подання податкової декларації. Також, суд зазначає, що форма та зміст сертифікату відповідає вимогам регламенту у редакції на час їх видання.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення від 10.01.2018 № НОМЕР_1 підлягає скасуванню.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у загальному розмірі 139853,43 грн.
Оскільки суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог, судовий збір у сумі 139853,43 грн підлягає стягненню з бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 132, 139, 205, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “ДТЕК Свердловантрацит” до Офісу великих платників податків ДФС про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення – рішення Офісу великих платників податків ДФС № НОМЕР_1 від 10.01.2018.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків ДФС (ідентифікаційний код юридичної особи: 39440996, місцезнаходження юридичної особи: 04119, м.Київ, Шевченківський район, вул.Дегтярівська, буд.11Г) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “ДТЕК Свердловантрацит” (ідентифікаційний код юридичної особи: 37596090, місцезнаходження юридичної особи: 93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул. Гоголя, 24а) судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 139 853,43 грн (сто тридцять дев’ять тисяч вісімсот п’ятдесят три гривні 43 коп).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення суду складено та підписано 13 липня 2018 року.
Суддя ОСОБА_4