
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 липня 2018 року ЛуцькСправа № 803/730/18
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Сороки Ю.Ю.,
при секретарі судового засідання Шопік М.М.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Спектрум Агро” до Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Спектрум Агро” звернулось з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0089981205 від 01.12.2017, яким до позивача застосовані штрафні санкції в розмірі 9 166, 67 грн. за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних.
Позивач не погоджується з податковим повідомленням-рішенням №0089981205 від 01.12.2017, вважає його протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки позивачем 13.10.2017, по першій події, зареєстрована податкова накладна №1 від 29.09.2017 на суму 550 000, 00 грн., в т.ч. ПДВ 91 666, 67 грн. Реєстрація податкової накладної підтверджується отриманням квитанції №1, яка зареєстрована в ЄРПН за №9213572812.
Податкова накладна була прийнята, а реєстрація її зупинена. Відповідно до п.201.106 ст.201 ПК України реєстрація ПН-РК зупинена з вимогою надати пояснення та копії документів для прийняття рішення про реєстрацію. Необхідні пояснення та копії підтверджуючих документів були надіслані в ДФС України.
Отже, позивач подав на реєстрацію податкову накладну в межах граничних строків. Проте, у зв'язку з відсутністю обгрунтованого роз'яснення причини блокування податкової накладної, позивач 18.10.2017 помилково зареєстрував ту ж саму податкову накладну під №2 від 29.09.2017 зі змінами коду УКТЗЕД в сумі 550 000, 00грн., в т.ч. ПДВ 91 666, 67 грн. з тим же контрагентом ТОВ «ЦЕМ РЕСУРС».
Податкова накладна під №2 була прийнята, реєстрація зупинена. Позивач наголошує, що фактично до Єдиного реєстру було двічі подано одну і ту ж податкову накладну від 13.10.2017 та 18.10.2017. Проте, відповідачем зазначені обставини не враховані, у зв’язку з чим податкове повідомлення-рішення №0089981205 від 01.12.2017, яким до позивача застосовані штрафні санкції в розмірі 9 166, 67 грн. за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних, є протиправним та підлягає скасуванню.
29.05.2018 відповідачем подано суду відзив на позовну заяву, в якому Головним управлінням Державної фіскальної служби у Волинській області заперечувались позовні вимоги в повному обсязі.
У відзиві відповідач наголошує, що Головним управлінням Державної фіскальної служби у Волинській області проведено камеральну перевірку щодо недотримання граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «Спектрум Агро» за наслідками якої складено акт від 08.11.2017 року №12890/03-20-12-05/34969501 та винесено на його підставі податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 01.12.2017, яким до позивача застосовані штрафні санкції в розмірі 9 166, 67 грн. за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних.
За результатами перевірки встановлено, що ТОВ «Спектрум Агро» подано на реєстрацію податкову накладну від 29.09.2017 року №2 – 18.10.2017, в той час, як граничний строк реєстрації такої податкової накладної - 15.10.2017, отже позивачем порушено термін реєстрації вищезазначеної податкової накладної терміном 3 дні, в результаті чого контролюючим органом застосовано штрафні санкції на загальну суму 9 166, 67 грн..
Як встановлено за результатами камеральної перевірки, ТОВ «Спектрум Агро» у вересні 2017 року здійснені господарські операції з контрагентом ТОВ «Цем-Ресурс». 13.10.2017 року позивачем подано на реєстрацію податкову накладну №1 від 29.09 2017 на загальну суму 550 000 грн., в т.ч. ПДВ 91 666, 67грн.
Реєстрація зазначеної податкової накладної, відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ, була зупинена про що свідчить квитанція №1 від 13.10.2017.
Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної слугувало те, що така податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567.
За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 52.29.20. Запропоновано платнику надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішень про реєстрацію ПН в ЄРПН.
03.11.2017 року позивачем відправлено повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинено. 09.11.2017 комісією ДФС України прийнято рішення, щодо відмови в реєстрації ПН №1 від 29.09.2017, згідно квитанції №2 від 09.11.2017.
Проте, 12.01.2018 року відповідно до вимог п.57-1 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України податкова накладна №1 від 29.09.2017, була зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, про що винесено квитанцію №3.
Поряд з тим, позивачем 18.10.2017 подано на реєстрацію податкову накладну №2 від 29.09.2017 на загальну суму 550 000 грн., в т.ч. ПДВ 91 666, 67грн., з порушенням встановленого терміну для реєстрації на 3 дні.
Реєстрація зазначеної податкової накладної також була зупинена відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 52.29.
Відповідач наголошує, що ТОВ «Спектрум Агро» після зупинення реєстрації податкової накладної №2 від 29.09.2017 не подавалося повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій, у зв’язку з чим висновок та рішення щодо реєстрації вказаної податкової накладної або відмову в такій реєстрації контролюючим органом не приймалися.
Відповідач наголошує, що відповідно до п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: - для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня і до (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені. Отже, за порушення платником ПДВ граничного строку, передбаченого ст.201 Податкового кодексу України, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в ЄРПН тягне за собою накладення на платника ПДВ, на якого відповідно до вимог ст.192 та ст.201 XX Податкового кодексу України покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі від 10 до 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунків коригування.
Отже, податкова накладна №2 від 29.09.2017 була подана на реєстрацію позивачем 18.10.2017, з граничним терміном реєстрації 15.10.2017 року, а відтак штрафні санкції застосовані до позивача податковим повідомленням-рішенням №0089981205 від 01.12.2017 року є законними. У зв’язку з чим, відповідач просив суд в задоволенні позову відмовити повністю.
05 червня 2018 року позивачем подана відповідь на відзив, в якому позивачем наголошувалось, що податкова накладна №2 від 29.09.2017 та яка подана на реєстрацію 18.10.2017 року, була складена помилково. Повторно не відображена ні в податковій декларації позивача, ні контрагента, у зв’язку з чим відповідачем протиправно застосовані штрафні санкції за порушення граничних строків реєстрації податкової накладної.
07.06.2018 відповідачем подані заперечення на відповідь на відзив в якому відповідач наголошував, що відповідно до журналу прийому, що міститься в АІС «Архів електронної звітності», встановлено, що платником не було здійснено спроби реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних №1 та №2 від 29.09.2017 року. Вказані обставини, не спростовують фактичного порушення строків реєстрації податкової накладної №2 від 29.09.2017 на 3 дні, а відтак підстави для задоволення позову відсутні.
Ухвалою судді від 14 травня 2018 року відкрито провадження у справі. З урахуванням характеру спірних правовідносин, предмету доказування та складу учасників справи, дану справу ухвалено розглядати в порядку спрощеного позовного провадження з проведенням судового засідання 11 червня 2018 року об 10:00 та викликом сторін.(а.с.1)
07.06.2018 року від позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, у зв’язку з відрядженням його представника. Ухвалою суду від 11 червня 2018 року, занесеною в протокол судового засідання, розгляд справи було відкладено на 10.07.2018. (а.с.66-67)
В судовому засіданні 10.07.2018 представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі. Додатково наголошував, що ним помилково 18.10.2017 подано на реєстрацію податкову накладну від 29.09.2017, у зв’язку з чим просив позов задовольнити.
Представник відповідача, спираючись на відзив та заперечення на відповідь на відзив, просив суд в задоволенні позову відмовити повністю.
Заслухавши пояснення представників сторін, з’ясувавши обставини у справі та дослідивши наявні у справі письмові докази, судом встановлені наступні обставини справи.
Головним управлінням Державної фіскальної служби у Волинській області проведено камеральну перевірку щодо недотримання граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «Спектрум Агро» за наслідками якої складено акт від 08.11.2017 року №12890/03-20-12-05/34969501.(а.с.6-7)
В акті перевірки зафіксовано порушення ТОВ «Спектрум Агро» п.201.10 ст.201 ПК України в частині своєчасності реєстраціє податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме, встановлено, що податкова накладна від 29.09.2017, зареєстрована в реєстрі 18.10.2017.
ТОВ «Спектрум Агро» подані 17.11.2017 року заперечення на акт камеральної перевірки, які залишені без задоволення Головним управлінням ДФС у Волинській області, про що складений лист «Про розгляд заперечень» від 29.11.2017 року №12072/10/03-20-12-01-13. (а.с.8-10)
Головним управлінням ДФС у Волинській області винесене податкове повідомлення-рішення №0089981205 від 01.12.2017, яким до позивача застосовані штрафні санкції в розмірі 9 166, 67 грн. за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних. (а.с.11)
ТОВ «Спектрум Агро» оскаржено податкове повідомлення-рішення №0089981205 від 01.12.2017 року до контролюючого органу вищого рівня.
Рішенням ДФС України від 19.02.2018 року скаргу ТОВ «Спектрум Агро» відхилено, а податкове повідомлення-рішення №0089981205 від 01.12.2017 залишено без змін. (а.с.19-20)
Також судом встановлено, що ТОВ «Спектрум Агро» 13.10.2017 року подано на реєстрацію податкову накладну №1 від 29.09 2017 на загальну суму 550 000 грн., в т.ч. ПДВ 91 666, 67 грн.
Згідно квитанції №1 від 13.10.2017 реєстрація зазначеної податкової накладної була зупинена, відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ, була зупинена про що свідчить квитанція №1 від 13.10.2017.(а.с.50)
Як вбачається зі змісту квитанції №1,підставою для зупинення реєстрації податкової накладної слугувало те, що така податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 52.29.20. Запропоновано платнику надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішень про реєстрацію ПН в ЄРПН.
03.11.2017 позивачем відправлено повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинено.(а.с.51)
09.11.2017 комісією ДФС України прийнято рішення, щодо відмови в реєстрації ПН №1 від 29.09.2017, згідно квитанції №2 від 09.11.2017.(а.с.52-53)
12.01.2018 відповідно до вимог п.57-1 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України податкова накладна №1 від 29.09.2017, була зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, про що винесено квитанцію №3. (а.с.14 та 54)
Як встановлено судом, позивачем, крім податкової накладної від 29.09.2017 року №1, подано на реєстрацію ідентичну податкову накладну за №2 від 29.09.2017 року.(а.с.15)
Таку податкову накладну подано позивачем 18.10.2017, що підтверджується квитанцією №1 та не заперечується ні позивачем ні відповідачем.
Реєстрація зазначеної податкової накладної також була зупинена відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 52.29.(а.с.15)
Відповідно до п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно частин 1-5 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.
Покупцю товарів/послуг податкова накладна / розрахунок коригування можуть бути надані продавцем таких товарів/послуг в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
З метою отримання продавцем зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних покупцем, такий продавець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими продавцем.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
Відповідно до ч.9-10 пункту 201.10 статті 201 ПК України датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Відповідно до положень пунктів 11-15 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджених Постановою КМУ України від 29.12.2010 року №1246, після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку.
Після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки податкової накладної.
За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.
Отже, як Податковим кодексом України так і Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджених Постановою КМУ України від 29.12.2010 року №1246 чітко передбачений вичерпний перелік дій контролюючого органу у разі отримання ним податкової накладної від платника податку, за результатами яких, в будь-якому випадку платнику податку надсилається квитанція про прийняття, неприйняття або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем після отримання квитанції № 1 від 13.10.2017 року про зупинення реєстрації податкової накладної №1 від 29.09.2017 на загальну суму 550 000 грн., в т.ч. ПДВ 91 666, 67 грн., самостійно подано на реєстрацію 18.10.2017 податкову накладну №2 від 29.09.2017 на загальну суму 550 000 грн., в т.ч. ПДВ 91 666, 67 грн..
Причому, як встановлено судом та не заперечується сторонами, в результаті господарської операції ТОВ «Спектрум Агро» з контрагентом ТОВ «Цем-Ресурс», виписано лише одну податкову накладну від 29.09.2017 на загальну суму 550 000 грн., в т.ч. ПДВ 91 666, 67грн.
Таким чином, позивачем на власний розсуд обраний спосіб реєстрації податкової накладної від 29.09.2017, який не узгоджений з приписами ні Податкового кодексу України, ні Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджених Постановою КМУ України від 29.12.2010 №1246.
Суд наголошує, що саме нормами Податкового кодексу України та Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджених Постановою КМУ України від 29.12.2010 року №1246 визначені імперативні застереження щодо порядку та строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН.
Відповідно до ч.9-10 пункту 201.10 статті 201 ПК України датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Як встановлено судом та не заперечується і самим позивачем, податкова накладна №2 від 29.09.2017 була подана на реєстрацію позивачем 18.10.2017 з граничним терміном реєстрації 15.10.2017, що відображено також і у квитанції, тобто з порушенням граничних строків визначених п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України.
Крім того, суд не погоджується з позицією позивача, як на підставу позову, про те, що податкова накладна №2 від 29.09.2017 була включена в розрахунок коригування, що, на думку позивача доводить правомірність його дій.
Суд зазначає, що податкова накладна №2 від 29.09.2017 подана на реєстрацію в ЄРПН 18.10.2017 року, що підтверджується квитанцією про реєстрацію такої податкової накладної. В той же час, позивачем 18.10.2017 подано на реєстрацію розрахунок коригування вартісних та кількісних показників до податкової накладної №1 від 13.10.2017, який згідно квитанції №1 про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних та вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, взагалі не був прийнятий ДФС України. (а.с.16)
Згідно ч.1 ст.1201 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів.
Згідно ч.1 та ч.2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням викладеного вище, суд дійшов висновку, що Головним управлінням ДФС у Волинській області доведено правомірність винесене податкового повідомлення-рішення №0089981205 від 01.12.2017, яким до позивача застосовані штрафні санкції в розмірі 9 166, 67 грн. за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних, а відтак суд не знайшов підстав для його скасування.
На підставі викладеного вище, суд вважає, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю “Спектрум Агро” до задоволення не підлягають.
Керуючись статтями 241-246, 250, п.п.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю “Спектрум Агро” (45700, Волинська область, Горохівський район, с. Печихвости) до Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області (43010, Волинська область, м. Луцьк, Київський майдан,4) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його складення.
Суддя Ю.Ю. Сорока
Повний текст судового рішення складений 12.07.2018 року.