Рішення № 75254512, 11.07.2018, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
11.07.2018
Номер справи
461/2971/18
Номер документу
75254512
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №461/2971/18

Провадження №2-а/461/259/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 липня 2018 року Галицький районний суд м.Львова у складі:

головуючого судді Городецької Л.М.,

з участю: секретаря судового засідання Думича Р.М.,

представника позивача ОСОБА_1,

предстаника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Адміністративної комісії Галицької районної адміністрації Львівської міської ради про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся в суд з позовом до Адміністративної комісії Галицької районної адміністрації Львівської міської ради про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, мотивуючи позовні вимоги наступним. 16 березня 2018 року адміністративною комісією ГРА ЛМР винесено постанову №36 про накладення на ОСОБА_3 адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 1360 грн. Вважає вказану постанову незаконною з огляду на те, що при винесенні протоколу не було враховано його пояснень. Крім того, стверджує, що досліджені відповідачем фото, підтверджують факт наявності шин та бочки на тротуарі, але не містять жодної інформації про осіб чи особу, спосіб вивантаження шин і бочки. Також, з огляду на велику кількість шин та значну вагу бочок ОСОБА_3 не міг фізично один їх вивантажити. Поряд з тим, ГО «Ідея Нації» 21.02.2018 року подало до Тернопільської міської ради заявку про проведення акції із застосуванням шин. Просить суд скасувати оскаржувану постанова і закрити справу про адміністративне правопорушення у зв’язку із відсутністю і діях ОСОБА_3 складу адміністративного правопорушення; постановити окрему ухвалу щодо посадових осіб управління муніципальної поліції Тернопільської міської ради, які при складенні протоколу № 003293 від 07.02.2018 року умисно внесли в офіційний документ (вказаний протокол), використовуючи своє службове становище завідомо неправдиву інформацію (про порушення мною правил благоустрою), що потягнуло суспільно-небезпечні наслідки у вигляді незаконного притягнення мене до адміністративної відповідальності, що підтверджується наданими мною доказами (відео. наявними фото та ін.), та містить ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. ст. 364, 365, 366, 367 КК України та направити її у Прокуратуру Тернопільської області (м. Тернопіль, вул. Листопадова, 4) для внесення відомостей у ЄРДР, проведення розслідування та притягнення винних осіб до відповідальності; Постановити окрему ухвалу щодо посадових осіб Адміністративної комісії Галицької районної адміністрації Львівської міської ради (79000 м. Львів, вул. Ф.Ліста, 1, ЄДРПУО 20847537), які діючи групою осіб, грубо та істотно порушили мої права як особи, що притягується до адміністративної відповідальності, неналежно розглянули матеріали адміністративної справи, що призвело до суспільно-небезпечних наслідків у вигляді незаконного притягнення мене до адміністративної відповідальності, що підтверджується наданими мною доказами (відео, наявними фото та ін.), та містить ознаки кримінального правопорушення, передбаченого 267 КК України та направити її у Прокуратуру Львівської області (м. Львів, п-кт. Шевченка, 17-19) для внесення відомостей у ЄРДР, проведення розслідування та притягнення винних осіб до відповідальності та Львівську міську раду для організації службової перевірки, недопущення в подальшому вказаних порушень та притягнення винних осіб до відповідальності.

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 – ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав з мотивів наведених у позовній заяві.

Представник відповідача ОСОБА_2 заперечила проти задоволення позову надавши пояснення аналогічні викладеним у відзиві на позовну заяву.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.

Судом встановлено, що постановою адміністративної комісії Галицької районної адміністрації ЛМР №136 від 16.03.2018 року (а.с.7) ОСОБА_3 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.152 КУпАП. Встановлено, що останній порушив правила благоустрою м.Тернополя від 19.05.2011 року №6/8/20, а саме розділ 23, зокрема 07 лютого 2018 року о 08:46 год. у м.Тернополі на вул.Листопадовій,4 самовільно вивантажено у невідведеному місці – на тротуарі, використані автомобільні шини, металеву бочку (а.с.7).

Вказана вище постанова винесена на підставі протоколу про адміністративне правопорушення №003293 від 07 лютого 2018 року (а.с.9-10).

Згідно за ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

При цьому, за змістом ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи суддя повинен перевірити правильність складення протоколу про адміністративне правопорушення.

Статтею 256 КУпАП встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема, у протоколі зазначаються: дата та місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків та потерпілих, якщо вони є та інші відомості, необхідні для вирішення справи, у тому числі документи, якими підтверджується правопорушення.

Відповідальність за ст.152 КУпАП настає у випадку порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів.

Матеріалами справи встановлено, що дії ОСОБА_4 містять ознак складу вказаного вище адміністративного правопорушення з огляду на наступне.

У судовому засдіанні встановлено, що ОСОБА_5 був відповідальним за проведення акції під гаслом «Захисти громадського активіста, бо завтра ним можеш бути ти!», організатором якої є ГО «Ідея Нації». Це підтверджується листом №310 (а.с.6)

У зверненні до міського голови м.Тернополя позивач зазначає, що на цілодобовій акції буде розміщуватись агітаційний намет, використовуватись транспоранти, плакати, озвучення з колонками та підсилювачем, шини, а також буде проводитись роздача інформаційних листівок.

Згідно Листа-відповіді №299/05-ю від 02.02.2018 року на вказане вище звернення, виконавчий комітет Тернопільської міської ради не заперечує щодо проведення акції, але зазначає про необхідність дотримання норм чинного законодавства, належного громадського порядку, правил благоустрою м.Тернопіль та протипожежних норм, недопущення посягань на права та свободи, честі і гідності інших людей під час проведення акції.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» (далі - Закон) до об'єктів благоустрою населених пунктів належать: території загального користування: а)парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; б)пам'ятки культурної та історичної спадщини; в)майдани, площі, бульвари, проспекти; г) вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; ґ) пляжі; д)кладовища; е) інші території загального користування; прибудинкові території; території будівель та споруд інженерного захисту територій; території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору. До об'єктів благоустрою можуть належати також інші території в межах населеного пункту.

Згідно ст. 14 Закону об'єкти благоустрою використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог правил благоустрою території населених пунктів, інших вимог, передбачених законодавством.

Відповідно до п.2.5 Правил благоустрою м.Тернопіль від 19.05.2011 року громадянам забороняється вивозити і вивантажувати у невідведених для цього місцях тверді побутові відходи, великогабаритні та ремонтні відходи, рослинні рештки, тощо.

Відтак 07.02.2018р. управлінням муніципальної поліції Тернопільської міської ради було складено протокол №003293 щодо ОСОБА_3В, за порушення ст.152 КУпАП (п.2.5 Правил благоустрою м.Тернопіль).

Із фотофіксації, яка була додана до протоколу чітко відображено, що бочка стоїть біля агітаційного намету і без відома організатора акції її туди поставити не змогли б.

Відповідно до ст.277-2 КУпАП повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніше як за три доби до дня розгляду справи.

Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_3 було викликано на засідання адміністративної комісії двічі, 02.03.2018 року та 15.03.2018 року, про що останнього було повідомлено належним чином, а відтак у нього була можливість надати пояснення щодо фактичних обставин справи та ознайомитися із наявними доказами.

Частинами 1, 2 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків звільнення від доказування. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, постанова адміністративної комісії ГРА ЛМР №36 від 16.03.2018 року винесена у відповідності до вимог чинного законодавства, а позовна вимога позивача про її скасування є безпідставною та такою, що не підлягає до задоволення.

Керуючись ст.19 Конституції України, ст.ст. 6, 9, 10, 242-246 КАС України, суд

в и р і ш и в :

Постанову Адміністративної комісії Галицької районної адміністрації Львівської міської ради про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу №36 від 16 березня 2018 року залишити без змін, а позовну заяву ОСОБА_3 без задоволення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Галицький районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня його проголошення.

Рішення проголошено 11.07.2018 року

Суддя Л.М.Городецька