Постанова № 75251862, 10.07.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.07.2018
Номер справи
826/4303/17
Номер документу
75251862
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/4303/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2018 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Судді-доповідача: Бужак Н. П.

Суддів: Костюк Л.О., Троян Н.М.

За участю секретаря: Івченка М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 квітня 2018 року, суддя Аблов Є.В., у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СФЕРАМАКС» до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації про скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-

У С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю «СФЕРАМАКС» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, в якому просив:

- скасувати рішення відповідача від 10.01.2017 року №10 про відмову у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України № 8585 від 13.10.2016 року;

- зобов'язати відповідача прийняти рішення про продовження терміну дії Ліцензії №8585 від 13.10.2016 року на 10 років, відповідно до заяви ТОВ «СФЕРАМАКС», оформлене на бланку ліцензії відповідно до вимог положень частини четвертої статті 37 Закону «Про радіочастотний ресурс України».

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 квітня 2018 року адміністративний позов задоволено повністю.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, заслухавши осіб, що з'явились в судове засідання, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що відповідно до ліцензії, переоформленої відповідачем від 13.10.2016 року №8585 (Серії ДЛ № 000777) ТОВ «СФЕРАМАКС» є користувачем радіочастотних ресурсів України, термін дії ліцензії - до 04.05.2017 року.

Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації від 10.01.2017 року №10 відмовлено ТОВ «СФЕРАМАКС» у продовжені терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України від 13.10.2016 року №8585.

Вищезазначене рішення відповідача мотиване тим, що ТОВ «СФЕРАМАКС», порушило з власної вини умови, зазначені у ліцензії (порушенням вимог підпунктів 4.1.8, 4.1.12 пункту 4.1 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації від 19.08.2005 року № 53 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.10.2005 року за № 1237/11517), що встановлено відповідно висновком УДЦР № 1-3593 від 29.12.2016 року та листом Головного управління ДФС у Херсонській області від 04.08.2016 року № 1459/10/21-22-12-03-09.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням відповідача та вважаючи його протиправним, позивач звернувся до суду з вищевказаним адміністративним позовом.

Суд першої інстанції задовольняючи позовні вимоги послався на те, що оскільки ліцензійні умови позивач не міг виконувати в повному обсязі у вказаний період у зв'язку з винятковими обставинами, які не залежали від нього, будь-яких інших порушень відповідачем не наведено, тому підстав для відмови у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України не має.

Колегія суддів погоджується із висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 1 Законом України «Про радіочастотний ресурс України» від 01 червня 2000 року № 1770-III радіочастотний ресурс - частина радіочастотного спектра, придатна для передавання та/або приймання електромагнітної енергії радіоелектронними засобами і яку можливо використовувати на території України та за її межами відповідно до законів України та міжнародного права, а також на виділених для України частотно-орбітальних позиціях.

Частиною першою статті 14 Закону № 1770-ІІІ визначено, що національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, здійснює свої повноваження у смугах радіочастот загального користування.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 14 Закону № 1770-III повноваженнями національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, щодо регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України є ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України відповідно до цього Закону.

Пункту 1 частини другої статті 30 Закону передбачено, що користування радіочастотним ресурсом України здійснюється на підставі, зокрема, ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України та дозволів на експлуатацію - суб'єктами господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для надання телекомунікаційних послуг.

Строк дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України встановлюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, але не може бути меншим п'яти років (частина четверта статті 31 цього Закону).

Згідно частин першої, другої цієї статті 37 вказаного Закону у разі якщо користувач радіочастотного ресурсу України має намір продовжити зазначений у ліцензії термін користування радіочастотним ресурсом України після його закінчення, він повинен не пізніше ніж за чотири місяці до закінчення терміну дії ліцензії звернутися до національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, із заявою встановленої національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, форми.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, не має права відмовити в продовженні терміну дії ліцензії, якщо ліцензіатом виконуються всі умови, зазначені в ліцензії, або ці умови не виконані з причин, які не залежали від користувача. Винятком є випадки, коли у смугах частот для радіотехнологій, зазначених у ліцензії, Планом використання радіочастотного ресурсу України не передбачено подальше використання зазначених радіотехнологій.

Відповідно до Законів України «Про радіочастотний ресурс України», «;Про телекомунікації» та інших нормативно-правових актів, що регулюють здійснення діяльності у сфері користування радіочастотним ресурсом України розроблено Ліцензійні умови користування радіочастотним ресурсом України затверджені Рішення Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 19.08.2005 № 53 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 20.10.2005 року за № 1237/11517 (далі - Ліцензійні умови).

Ліцензійні умови є нормативно-правовим актом, що містить вичерпний перелік вимог, обов'язкових для виконання суб'єктами господарювання при провадженні діяльності, пов'язаної з користуванням радіочастотним ресурсом України в смугах частот загального користування, і направлених на забезпечення ефективного використання радіочастотного ресурсу та забезпечення електромагнітної сумісності (далі - ЕМС) радіоелектронних засобів (пункт 1.2 Ліцензійних умов).

Суб'єкти господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для надання телекомунікаційних послуг, мають право здійснювати свою діяльність тільки за наявності ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України та відповідних дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів (пункт 1.4 Ліцензійних умов).

Згідно підпункті 4.1.1, 4.1.8, 4.1.12 пункту 4.1 Ліцензійних умов ліцензіат зобов'язаний виконувати такі умови користування радіочастотним ресурсом України: додержуватися вимог законодавства, державних стандартів, нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів, чинних у сфері користування радіочастотним ресурсом України.

Дотримуватися термінів початку та повного освоєння радіочастотного ресурсу за ліцензією відповідно до плану освоєння радіочастотного ресурсу, який надавався суб'єктом господарювання до заяви про видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом, якщо інше не визначено умовами ліцензії. Термін початку користування радіочастотним ресурсом за ліцензією - 6 місяців з дати оформлення ліцензії. У разі, якщо ліцензія передбачає користування радіочастотним ресурсом у декількох регіонах, початок користування радіочастотним ресурсом для першого регіону - 6 місяців з дати оформлення ліцензії, для другого - 8 і так далі з інтервалом 2 місяці.

Своєчасно та в повному обсязі сплачувати рентну плату за користування радіочастотним ресурсом України.

З матеріалів справи вбачається, що 04.05.2007 року Національною комісією з питань регулювання зв'язку України видано ТОВ "СФЕРАМАКС" ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України серія АВ №303603, 29 жовтня 2008 року №5341 Державним підприємством "Український державний центр радіочастот" видано дозволи на експлуатацію радіоелектронного засобу широкосмугового радіо доступу №СРТ-40-2237, СРТ-40-2238, СРТ-40-2239, дійсні до 04 травня 2017 року, виданий 16 липня 2011 року № СРТ-85-0008191, дійсний до 04.05.2017 року, видані 04 липня 2013 року № СРТ-85-0116057, СРТ-85-0116059 дійсний до 04.05.2017 року, виданий 04 березня 2014 року № СРТ-85-0140384, дійсний до 04.05.2017 року, виданий 23 вересня 2009 року № СРТ-48-2584, дійсний до 04.05.2017 року.

Відповідно до витягу з ЄДРПОУ ТОВ "СФЕРАМАКС" з 23.08.2016 року зареєстроване за адресою: 73000, Херсонська область, місто Херсон, Суворовський район, проспект Ушакова, буд. 25, офіс 305. Попереднє місце реєстрації: 99001, м. Севастополь, вул. Героїв Севастополя, 46, кв. 58.

До Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, надійшов лист Головного управління ДФС у Херсонській області від 04.08.2016 року № 1459/10/21-22-12-03-09, яким повідомлено про несплату ТОВ "СФЕРАМАКС" до державного бюджету з 20.04.2014 року по 05.08.2016 року рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України та неподану останнім декларації з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України у цей період.

Відповідно до ліцензії від 13.10.2016 року №8585 (Серії ДЛ № 000777) ТОВ «СФЕРАМАКС» є користувачем радіочастотних ресурсів України, термін дії ліцензії - до 04.05.2017 року.

Підставою для відмови у продовжені терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України від 13.10.2016 року №8585 стало недотримання позивачем пунктів термінів початку та повного освоєння радіочастотного ресурсу за ліцензією відповідно до плану освоєння радіочастотного ресурсу, який надавався суб'єктом господарювання до заяви про видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом, якщо інше не визначено умовами ліцензії та своєчасної сплати рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України.

Національною комісією з питань регулювання зв'язку України видано ТОВ «СФЕРАМАКС» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України серія АВ №303603, 29.10.2008 №5341 Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» видано дозволи на експлуатацію радіоелектронного засобу широкосмугового радіо доступу №СРТ-40-2237, СРТ-40-2238, СРТ-40-2239, дійсні до 04.05.2017, виданий 16.07.2011 № СРТ-85-0008191, дійсний до 04.05.2017, видані 04.07.2013 № СРТ-85-0116057, СРТ-85-0116059 дійсний до 04.05.2017, виданий 04.03.2014 № СРТ-85-0140384, дійсний до 04.05.2017, виданий 23.09.2009 № СРТ-48-2584, дійсний до 04.05.2017.

Суд першої інстанції вірно зазначив, що 21.04.2015 року Верховною радою України прийнято постанову №337-VІІІ «Про заяву Верховної ради України «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків» відповідно до абз.1, 17 п. 1 Заяви визначено, що збройна агресія Російської Федерації проти України розпочалася 20.02.2014 року.

Законом України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 року № 1636-V11 (далі - Закон № 1636) запроваджено вільну економічну зону «Крим», функціонування якої, на період тимчасової окупації здійснюється з урахуванням особливостей, визначених розділом II «Перехідні положення» Закону.

Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону № 1636 на території ВЕЗ «Крим» не справляються загальнодержавні податки та збори, визначені статтею 9 Податкового кодексу України, та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, передбачений Законом України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно преамбули Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» він є спеціальним законом, що визначає особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України, згідно із статтею 13 якого створює вільну економічну зону «Крим» (далі - ВЕЗ «Крим»), та врегульовує інші аспекти правових відносин між фізичними і юридичними особами, які знаходяться на тимчасово окупованій території або за її межами.

Пунктом 3.1 статті 3 Закону № 1636 визначено, що на території ВЕЗ «Крим» діє особливий правовий режим економічної діяльності фізичних та юридичних осіб, у тому числі особливий порядок застосування норм регуляторного, податкового та митного законодавства України, а також особливий режим внутрішньої та зовнішньої міграції фізичних осіб.

Пунктом 26 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України передбачено, що на період дії Закону України від 15.04.2014 № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» норми Кодексу мають застосовуватися з урахуванням особливостей, визначених Законом № 1636.

Пунктом 5.1 статті 5 Закону № 1636 встановлено, зокрема, що на території ВЕЗ «Крим» не справляються загальнодержавні податки та збори, визначені статтею 9 Податкового кодексу України.

Як вбачається із витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ «СФЕРАМАКС» до 23.08.2016 року було зареєстроване за адресою 99001, м. Севастополь, вул. Героїв Севастополя, буд. 46, кв. 58.

Разом з тим, матеріали справи свідчать та сторонами не заперечується, що товариство здійснює свою діяльність не лише у місті Севастополь (тимчасово окупованої території), але й у Кіровоградській, Херсонській та Миколаївській областях України.

Згідно зі статтею 57 Закону № 1770-III користування радіочастотним ресурсом в Україні здійснюється на платній основі. Збір за користування радіочастотним ресурсом України встановлюється Податковим кодексом України.

Відповідно до підпункту 254.1.1 пункту 254.1 статті 254 Податкового кодексу України платниками рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України є загальні користувачі радіочастотного ресурсу України, визначені законодавством про радіочастотний ресурс, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України в межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі: ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України.

Згідно з пунктом 254.3 статті 254 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування рентною платою за користування радіочастотним ресурсом України є ширина смуги радіочастот, що визначається як частина смуги радіочастот загального користування у відповідному регіоні та зазначена в ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України або в дозволі на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою для технологічних користувачів та користувачів, які користуються радіочастотним ресурсом для розповсюдження телерадіопрограм.

Відповідно до пункту 5 частини другої статті 6 Закону № 1770-III користувачі радіочастотного ресурсу України зобов'язані вносити платежі та збори, передбачені законом, а також у встановленому національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, порядку плату за радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування.

Пунктом 15-1 статті 15 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» визначено, що будь-якій юридичній особі - резиденту України, яка змінює (змінила) своє місцезнаходження з тимчасово окупованої території на іншу територію України:

а) списується податковий борг, суми розстрочених (відстрочених) грошових зобов'язань за будь-якими податками (зборами, обов'язковими платежами), що виникли з моменту тимчасової окупації. До платників податків, які станом на початок тимчасової окупації мали місцезнаходження на території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, починаючи з 1 числа місяця, на який припадає початок тимчасової окупації, не застосовуються фінансові санкції, штрафні санкції та пеня за порушення порядку подання, обчислення, правильності заповнення податкових декларацій та повноти сплати сум податків і зборів, допущені під час здійснення господарської діяльності на території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя;

б) надається звільнення від будь-якого оподаткування (у тому числі згідно із статтею 271 Митного кодексу України) основних засобів і малоцінних та швидкозношуваних предметів, що належать юридичним особам, які переносять місце своєї діяльності з тимчасово окупованої території на іншу територію України, та вивозяться для подальшого використання у господарській діяльності, за умови, що такі основні засоби перебували на балансі підприємства станом на 1 січня 2014 року у вільному обігу на території України.

Також, згідно частини 3 статті 10 цього Закону ліцензії, видані до набрання чинності цим Законом суб'єктам господарської діяльності згідно із Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», Законом України «Про радіочастотний ресурс України», та/або сертифікати, надані згідно із Декретом Кабінету Міністрів України «Про стандартизацію та сертифікацію», та/або дозволи, надані згідно із Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», діють на території ВЕЗ «Крим» до закінчення строку дії цих ліцензій, сертифікатів, дозволів. Тобто не можуть бути анульовані.

Посилання апелянта на те, що ТОВ «СФЕРАМАКС» здійснює свою діяльність не лише у місті Севастополь (тимчасово окупованої території), але й у Кіровоградській, Херсонській та Миколаївській областях України є безпідставним, оскільки тимчасова окупація Криму та знаходження підприємства на окупованій території зробили неможливим для відповідача фактичну господарську діяльність не лише в Криму, а і в інших областях.

Крім того, як встановлено колегією суддів позивач немає відокремлених підрозділів, які б могли використовувати ліцензію на материковій частині України.

Таким чином, колегія суддів вважає, що суд попередньої інстанції дійшов вірного висновку прот те, що податковий борг ТОВ «СФЕРАМАКС», що виник з моменту тимчасової окупації, та з огляду на зміну платником місцезнаходження з окупованої території та територію України, підлягає списанню.

Із оскаржуваного рішення №10 від 10.01.2017 року вбачається, що позивачу відмовлено у продовженні терміну дії ліцензії №8585 від 13.10.2016 року для широкослумовогог радіо доступу на території Миколаївської, Херсонської, Кіровоградської областей та м. Севастополь у зв»язку з невиконанням ліцензіатом з власної вини умов, зазначених у ліцензії (порушення вимлог пп.4.1.8, 4.1.12 п.4.1 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених рішенням НКРЗ від 19.08.2005 №53.

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про радіочастотний ресурс» у разі якщо користувач радіочастотного ресурсу України має намір продовжити зазначений у ліцензії термін користування радіочастотним ресурсом України після його закінчення, він повинен не пізніше ніж за чотири місяці до закінчення терміну дії ліцензії звернутися до національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, із заявою встановленої національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, форми.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, не має права відмовити в продовженні терміну дії ліцензії, якщо ліцензіатом виконуються всі умови, зазначені в ліцензії, або ці умови не виконані з причин, які не залежали від користувача. Винятком є випадки, коли у смугах частот для радіотехнологій, зазначених у ліцензії, Планом використання радіочастотного ресурсу України не передбачено подальше використання зазначених радіотехнологій.

Отже, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв»язку та інформатизації, не має права відмовити в продовженні терміну дії ліцензії, якщо ліцензіатом виконуються усі умови, зазначені в ліцензії, або ці умови не виконані з причин, які не заллежали від користувача.

Із самої ліцензії (а.с. 13) убачається, що термін її дії до 04.05.2017 року.

Відповідно до даних ліцензії дата видачі ліцензії 13.10.2016 року.

Термін освоєння радіочастотного ресурсу зберігають чинність відповідно до рішення НКРЗ №665 від 24.11.2011 року: початок користування - грудень 2011 року; повне освоєння - люти1 2012 року.

Представником апелянта надано до справи висновки щодо електромагнітної сумісності радіоелектронного засобу широкосмугового радіодоступу:

- місце знаходження РЕЗ м. Севастополь від 2.11.2011 року, від 02.09.2011 року, від 22.02.2017 року, від 28 квітня 2013 року, від 26 квітня 2013 року, від 21 грудня 2008 року, від 24.12.20108 року, від 24 грудня 2008 року, від 06.07.2010 року, від 2 грудня 2008 року.

-місце знаходження РЕЗ м. Херсон від 22.02.2017 року всього 5 висновків, від 10.03.2017 року від 11 травня 2017 року.

Крім того, судом апеляційної інстанції досліджені надані в ході розгляду справи дозволи на експлуатацію РЕС широкосмугового радіодоступу від 29.10.2008 року м. Севастополь, від 29.10.2008 року м. Севастополь, від 29.10.2008 року м. Севастополь, від 24 вересня 2009 року м. Миколаїв, від 15 липня 2011 року м. Севастополь, від 04 липня 2013 року с. Верхньосадове Севастопольська міська рада, від 4 липня 2013 року с. Дальнє Савестопольська міська рада, 04 березня 2014 року м Севастополь.

Отже, судовою колегією встановлено, що позивачем частково виконано ліцензійні умови, тобто частково освоєно радіочастотний ресурс.

Як зазначено судом вище, повне освоєння ліцензійних умов до закінчення дії ліцензії не відбулося у зв'язку з подіями в Державі Україна, які розпочалися в кінці 2013 року та подальшій анексії Криму.

Тому, колегія суддів вважає, що відсутня власна вина позивача щодо невиконання ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом у повному обсязі.

Щодо Плану своєння радіочастотного ресурсу, колегія зазначає наступне.

Зазначений План хоча і є обов»язковим документом, який додається до заяви на отримання ліцензії на користування радіочастотний ресурсом, однак в ньому ліцензіат лише зазначає планові наміри початку та повного освоєння радіочастотного ресурсу.

Посилання апелянта про те, що суд попередньої інстанції не може встручатися в дискреційні повноваження відповідача та зобов'язувати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації прийняти рішення про продовження терміну дії Ліцензії №8585 від 13.10.2016 року на 10 років, колегія суддів не приймає до уваги та зазначає наступне.

Судом першої інстанції не було порушено дискреційні повноваження відповідача, оскільки відповідно до п.4 ч 2 ст 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Крім того, з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини (рішення по справі Олссон проти Швеції від 24 березня 1988 року), вбачається, що запорукою вірного застосування дискреційних повноважень є високий рівень правової культури державних службовців, водночас, суди повинні відновлювати порушене право шляхом зобов'язання суб'єкта владних повноважень, у тому числі колегіальний орган, прийняти конкретне рішення про надання можливості, якщо відмова визнана неправомірною, а інших підстав для відмови не вбачається.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про обґрунтованість позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «СФЕРАМАКС», оскільки позивач ліцензійні умови не міг виконати у повному обсязі у зв'язку з винятковими обставинами, які не залежали від нього, а тому підстав для відмови у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України не має.

Відповідно до ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому не можуть бути підставою для скасування рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 квітня 2018 року.

Отже, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду є законною і обґрунтованою, ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому підстав для її скасування не має.

Згідно до п. 2 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За таких підстав апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст. ст. 241, 242, 243, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, колегія суддів,-

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації залишити без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 квітня 2018 року - без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду у строк визначений ст. 329 КАС України.

Суддя-доповідач: Бужак Н.П.

Судді: Костюк Л.О.

Троян Н.М.

Повний текст виготовлено: 11 липня 2018 року.