Постанова № 75227126, 10.07.2018, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.07.2018
Номер справи
521/5613/18
Номер документу
75227126
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 липня 2018 р. м.ОдесаСправа № 521/5613/18

Категорія: 5.2.2 Головуючий в 1 інстанції: Бобуйок І.А. час і місце ухвалення, м. Одеса

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

судді-доповідача: Семенюк Г.В.

суддів: Потапчука В.О. , Шляхтицького О.І.

при секретаріВишневській А.В.

за участю сторін: Пр-к позивачаОСОБА_3 (адвокат, ордер)ДФСБезлущенко О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Одеського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на Рішення Малиновського районного суду м. Одеси від 12.04.2018 р. по справі за позовом ОСОБА_5 до Одеської митниці ДФС про скасування постанов, винесених у справі про порушення митних правил, -

встановиВ:

Позивач, звернувся до Малиновського районного суду м. Одеси області з позовом до Одеської митниці ДФС, про визнання протиправним та скасування постанови Одеської митниці ДФС від 14.02.2018 р. у справі про порушення митних правил № 0066/50000/18, якою директора ТОВ «КРЕІН ЮКРЕІН» ОСОБА_5 було визнано винним у вчиненні правопорушення за статтею 485 Митного кодексу України і накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 532919,91 грн. (п'ятсот тридцять дві тисячі дев'ятсот дев'ятнадцять грн. 91 коп.); визнання протиправною та скасування повністю постанови від 20.03.2018р. у справі про порушення митних правил № 0066/50000/18, винесену ДФС України по результатам розгляду скарги директора TOB «КРЕІН ЮКРЕІН» ОСОБА_5 на постанову від 14.02.2018р., винесену Одеською митницею ДФС України, мотивуючи його тим, що між ТОВ «КРЕІН ЮКРЕІН» (Україна), що є Покупцем, та іноземною компанією «Atlas Weyhausen GmbH» (Німеччина), що є Продавець, укладено зовнішньоекономічний контракт № 2017/03 від 21.07.2017 року та відповідно товар за контрактом прибув на умовах постачання FCA Wildeshausen на митну територію України, був поміщений у митний режим «тимчасове ввезення», код 31, декларація UA500010/2017/007582. Строк тимчасового ввезення товарів було продовжено митними деклараціями за № UA500010/2017/006129 від 30.09.2017р. та № UA500010/2017/006870 від 31.10.2017р., а тому винесені постанови є протиправними та суперечать чинному законодавству.

Рішенням Малиновського районного суд м. Одеса від 12 квітня 2018 року у задоволені позову відмовлено.

Не погодившись з Рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_5 подав апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати Рішення суду та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити повністю.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт посилається на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права. Зазначає, що відмовляючи у позові, суд першої інстанції не врахував, що строк тимчасового ввезення товару було продовжено та всі митні платежі, включаючи відсотки, у визначеному законом розмірах, сплачені у повному обсязі, ще до порушення справи та притягнення позивача до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу належить залишити без задоволення з наступних підстав:

Судом першої інстанції встановлено, що 16.08.2017 року Одеською митницею ДФС згідно з митною декларацією типу ІМ31ДЕ № UA500010/2017/006129 у митному режимі "тимчасове ввезення" здійснено митне оформлення товарів: "Новий дорожній вібраційний каток AW 1140 Е, сер. номер НОМЕР_1, рік випуску 2017. Не військового призначення, не для підземних робіт, для цивільного використання дорожно - будівельних робіт. Торгівельна марка - "Atlas", виробник "Atlas Weyhausen GmbH" (Німеччина)" та "Новий комплект кулачкових накладок для укомплектації дорожнього вібраційного катка AW 1140 Е. Торгівельна марка - "Atlas", виробник "Atlas Weyhausen GmbH" (Німеччина). Товар надійшов на адресу ТОВ "Креін Юкреін" від компанії "Atlas Weyhausen GmbH" (Німеччина).

У період з 18.10.2017 по 10.11.2017 Головним управлінням ДФС в Одеській області відповідно до наказу від 17.10.2017 № 5078 проведено документальну невиїзну перевірка своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів при переміщенні через митний кордон України товарів, ввезених на митну територію України у митному режимі тимчасове ввезення ТОВ "Креін Юкреін" за митною декларацією від 16.08.2017 № UA500010/2017/006129. За результатами документальної невиїзної перевірки ТОВ "Креін Юкреін" (Акт від 10.11.2017 № 1614/15-32-14-10-11/37389561 (далі - Акт перевірки від 10.11.2017) встановлено факт реалізації ТОВ "Креін Юкреін" дорожньої техніки та запчастин до неї, які були оформлені у митному режимі тимчасового ввезення за МД від 16.08.2017 №UA500010/2017/006129. У зв'язку з встановленням факту використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги, 10.01.2018 у відношенні директора ТОВ "Креін Юкреін" ОСОБА_5 Одеською митницею ДФС складено протокол про порушення митних правил № 0066/50000/18 за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 485 МК України.

Постановою Одеської митниці ДФС в справі про порушення митних правил № 0066/50000/18 від 14 лютого 2018 року громадянина України ОСОБА_5 - визнано винним у вчиненні порушення митних правил, передбаченого ст. 485 Митного кодексу України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, що на день вчинення порушення становить 532919,91 гривень.

28.02.2018 року позивач оскаржив вищевказану постанову до Державної фіскальної служби України в порядку адміністративного оскарження.

20.03.2018 року Державною фіскальною службою України винесено постанову про залишення без змін Постанови Одеської митниці ДФС від 14.02.2018 року.

Не погоджуючись із вищевказаними постановами, позивач оскаржив їх до суду.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що директор підприємства ТОВ "Креін Юкреін" - ОСОБА_5, як особа, відповідальна за дотримання режиму тимчасового ввезення, використавши товари, стосовно яких було надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги, вчинив дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, що є порушенням митних правил, відповідальність за яке передбачена ст. 485 МК України.

Одеський апеляційний адміністративний суд погоджується з такими висновками суду першої інстанції з огляду на наступне:

Відповідно до ст. 103 Митного кодексу України тимчасове ввезення - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари, транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для конкретних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання.

Згідно із ч.ч. 1, 6 ст. 104 Митного кодексу України митний режим тимчасового ввезення може бути застосований до товарів, що надходять на митну територію України, та до товарів, що зберігаються під митним контролем або поміщені в інший митний режим, який передбачає їх перебування під митним контролем.

Для поміщення товарів у митний режим тимчасового ввезення особа, відповідальна за дотримання митного режиму, повинна: 1) подати органу доходів і зборів, що здійснює випуск товарів, транспортних засобів комерційного призначення у режимі тимчасового ввезення, документи на такі товари, транспортні засоби, що підтверджують мету їх тимчасового ввезення; 2) у випадках, передбачених законодавством, надати органу доходів і зборів зобов'язання про реекспорт товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які тимчасово ввозяться, у строки, встановлені органом доходів і зборів; 3) подати органу доходів і зборів дозвіл відповідного компетентного органу на тимчасове ввезення товарів, якщо отримання такого дозволу передбачено законодавством; 4) сплатити митні платежі відповідно до статті 106 цього Кодексу або забезпечити виконання зобов'язання із сплати митних платежів відповідно до розділу X цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 105 Митного кодексу України у митний режим тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами поміщуються виключно товари, транспортні засоби комерційного призначення, зазначені у статті 189 цього Кодексу та в Додатках B.1 - B.9, C, D до Конвенції про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 рік), на умовах, визначених цими Додатками, а також повітряні судна, які ввозяться на митну територію України українськими авіакомпаніями за договорами оперативного лізингу.

Так, за правилами статті 1 п. «а» Глави І Конвенції про тимчасове ввезення від 26.06.1990 року «тимчасове ввезення» означає митний режим, який дозволяє приймати на митну територію певні товари (у тому числі транспортні засоби), умовно звільнені від ввізного мита і податків, без застосування заборон чи обмежень економічного характеру на ввезення; такі товари (у тому числі транспортні засоби), мають ввозитися з визначеною метою і призначатися для подальшого вивезення у встановлений термін, та не піддаватися змінам, за винятком нормального зниження їхньої вартості (амортизації) внаслідок їхнього використання.

Згідно із Додатком «С» статті 1 Глави І «Конвенції про тимчасове ввезення» від 26.06.1990 року «Додаток щодо транспортних засобів» для цілей цього Додатка, термін: a) "транспортні засоби" означає: будь-яке судно (у тому числі ліхтери, баржі та шаланди, навіть якщо вони перевозяться на борту судна, і судна на підводних крилах), апарати на повітряній подушці, літальні апарати, наземні транспортні засоби (у тому числі велосипеди з двигунами, причепи, напівпричепи і поєднання транспортних засобів) і рухомий склад залізничного транспорту; а також їхні звичайні запасні частини, додаткові пристосування та обладнання, які перевозяться на борту транспортних засобів (включаючи спеціальне обладнання, що використовується для завантаження, розвантаження, обробки та захисту вантажів).

Відповідно до ч. 1 ст. 292 Митного кодексу України митні платежі не сплачуються у разі, якщо відповідно до цього Кодексу, Податкового кодексу України, інших законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України: 1) товари не є об'єктом оподаткування митними платежами; 2) щодо товарів надано звільнення або повне умовне звільнення від сплати митних платежів - у період дії такого звільнення і при дотриманні умов, у зв'язку з якими його надано; 3) при ввезенні товарів на митну територію України або вивезенні товарів з митної території України товари були поміщені у митний режим, який відповідно до положень цього Кодексу не передбачає сплату митних платежів, - на період дії цього режиму та при виконанні умов, що випливають з такого режиму; 4) коли загальна фактурна вартість товарів, що ввозяться на митну територію України або вивозяться за межі митної території України громадянами, не перевищує обсягів, які не є об'єктом оподаткування митними платежами відповідно до розділу XII цього Кодексу.

Статтею 30 Податкового кодексу України встановлено, що податкова пільга - передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов'язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі.

За правилами ч.ч. 1, 2, 4 ст. 293 Митного кодексу України особою, на яку покладається обов'язок із сплати митних платежів, є декларант. Якщо декларування товарів здійснюється особою, уповноваженою на це декларантом, на таку особу покладається обов'язок із сплати митних платежів солідарно з декларантом.

Особою, на яку покладається обов'язок із сплати донарахованих митних платежів - податкового зобов'язання, визначеного за результатами документальної перевірки, є відповідний платник податків.

У разі якщо відповідно до норм цього Кодексу обов'язок із сплати митних платежів покладається на кількох осіб, такі особи виконують зазначений обов'язок солідарно.

Аналіз наведених норм показав, що митне законодавство розповсюджує на певний вид товару пільги від оплати митних платежів.

Можливість застосування певних митних пільг щодо товару виникає в результаті тимчасового ввезення на митну територію України товару, який є товаром, транспортним засобом комерційного призначення, зазначеним у статті 189 цього Кодексу та в Додатках B.1 - B.9, C, D до Конвенції про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 рік), на умовах, визначених цими Додатками.

Як вбачається з матеріалів справи, 16.08.2017 року Одеською митницею ДФС згідно з митною декларацією типу ІМ31ДЕ № UA500010/2017/006129 у митному режимі "тимчасове ввезення" здійснено митне оформлення товарів: "Новий дорожній вібраційний каток AW 1140 Е, сер. номер НОМЕР_1, рік випуску 2017. Не військового призначення, не для підземних робіт, для цивільного використання дорожно - будівельних робіт. Торгівельна марка - "Atlas", виробник "Atlas Weyhausen GmbH" (Німеччина)" та "Новий комплект кулачкових накладок для укомплектації дорожнього вібраційного катка AW 1140 Е. Торгівельна марка - "Atlas", виробник "Atlas Weyhausen GmbH" (Німеччина). Товар надійшов на адресу ТОВ "Креін Юкреін" від компанії "Atlas Weyhausen GmbH" (Німеччина).

В подальшому ТОВ "Креін Юкреін" відповідно до договору купівлі - продажу від 21.07.2017 № 211 передало у власність КП "Будова" вищевказаний товар. Ціна товару була узгоджена у розмірі - 2 179 896, 00 грн., у тому числі ПДВ 363 316,0 грн., що у еквіваленті дорівнює 73 200 Євро. Відповідно до виставленого рахунку постачальника від 24.07.2017 №269 КП "Будова" здійснено оплату за платіжним дорученням від 02.08.2017 № 11141 на суму 2 179 896, 00 грн. (призначення платежу: «За каток по рах. № 269 від 24.07.2017...»), та згідно діючого законодавства складено податкову накладну від 02.08.2017 р..

Актом прийому - передачі б/н (до договору купівлі - продажу № 211 від 21.07.2017) та видатковою накладною від 18.08.2017 № 332, підписаними керівниками та засвідченими печатками сторін - учасників договору, підтверджено передачу продавцем ТОВ "Креін Юкреін" та приймання покупцем КП "Будова" зазначеної техніки.

Головним управлінням ДФС в Одеській області відповідно до наказу від 17.10.2017 № 5078 проведено документальну невиїзну перевірка своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів при переміщенні через митний кордон України товарів, ввезених на митну територію України у митному режимі тимчасове ввезення ТОВ "Креін Юкреін" за митною декларацією від 16.08.2017 № UA 500010/2017/006129 та складено Акт від 10.11.2017 № 1614/15-32-14-10-11/37389561 (далі - Акт перевірки від 10.11.20170, яким встановлено факт реалізації ТОВ "Креін Юкреін" дорожньої техніки та запчастин до неї, які були оформлені у митному режимі тимчасового ввезення за МД від 16.08.2017 № UA500010/2017/006129.

У зв'язку з встановленням факту використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги, 10.01.2018 у відношенні директора ТОВ "Креін Юкреін" ОСОБА_5 Одеською митницею ДФС складено протокол про порушення митних правил № 0066/50000/18 за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 485 МК України.

14 лютого 2018 року Одеською митницею ДФС винесено постанову у справі про порушення митних правил № 0066/50000/18, якою громадянина України ОСОБА_5 директора ТОВ "Креін Юкреін" - визнано винним у вчиненні порушення митних правил, передбаченого ст. 485 Митного кодексу України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, що на день вчинення порушення становить 532 919, 91 гривень.

Відповідно до частини 1 статті 105 МК України у митний режим тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами помішуються виключно товари, транспортні засоби комерційного призначення, зазначені у статті 189 цього Кодексу та в Додатках В.1-В.9, С, D до Конвенції про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 рік), на умовах, визначених цими Додатками.

У гр. 44 ЕМД під кодом 4000 зазначено договір від 21.07.2017 № 2017/03, згідно згаданого договору «Сторона 1» (ATLAS WEYHAUSEN GMBH, Germany) передає «Стороні 2» (TOB «Креін Юкреін», Україна) товар/техніку, згідно до інвойсу, у тимчасове користування та відповідальне зберігання з можливістю подальшого придбання цього товару на умовах, обумовлених окремими доповненнями до цього контракту.

Пунктом 1.2 контракту передбачено, що «Сторона 2» має право: використовувати техніку, як виставковий зразок на виставках; використовувати техніку для власних потреб; займатися пошуком клієнтів для подальшого продажу даної техніки; ремонтувати та проводити технічне обслуговування даної техніки.

Також, у гр. 44 під кодом 9000 наявне письмове зобов'язання від 15.08.2017 особи, відповідальної за дотримання режиму, тимчасового ввезення, директора підприємства ТОВ «Креін Юкреін» ОСОБА_5, що до закінчення строку тимчасового ввезення, встановленого митним органом, здійснити зворотне вивезення зазначених вище товарів, або заявити про зміну митного режиму, що допускається щодо цих товарів законодавством України, і надати митному органу передбачені законодавством України документи та відомості, потрібні для проведення митного контролю й митного оформлення товарів.

Відповідно до ч. 7 ст. 106 МК України у разі випуску товарів, поміщених у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами, у вільний обіг на митній території України або передачі таких товарів у користування іншій особі митні платежі сплачуються в обсязі, передбаченому законом для ввезення цих товарів на митну територію України у митному режимі імпорту, за відрахуванням суми, вже сплаченої на підставі умовного часткового звільнення цих товарів від оподаткування митними платежами.

Пунктом 3 частини 3 статті 293 МК України, передбачено, що особами, на яких покладається обов'язок із сплати митних платежів, у разі недотримання положень цього Кодексу щодо користування та розпорядження товарами або виконання інших вимог і умов, установлених цим Кодексом для застосування митних режимів, що передбачають умовне повне або часткове звільнення від сплати митних платежів, - є особи, відповідальні за дотримання митного режиму.

ТОВ "Креін Юкреін" відповідно до договору купівлі - продажу від 21.07.2017 № 211 передало у власність КП "Будова" товар: "Новий дорожній вібраційний каток AW 1140 Е, сер. номер НОМЕР_1, рік випуску 2017. Не військового призначення, не для підземних робіт, для цивільного використання дорожно - будівельних робіт. Торгівельна марка - "Atlas", виробник "Atlas Weyhausen GmbH" (Німеччина)" та "Новий комплект кулачкових накладок для укомплектації дорожнього вібраційного катка AW 1140 Е. Торгівельна марка - "Atlas", виробник "Atlas Weyhausen GmbH" (Німеччина).

Колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що директор підприємства ТОВ "Креін Юкреін" - ОСОБА_5, як особа, відповідальна за дотримання режиму тимчасового ввезення, використавши товари, стосовно яких було надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги, вчинив дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, що є порушенням митних правил, відповідальність за яке передбачена ст. 485 МК України.

Частиною 1 статті 458 МК України передбачено, що порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до ч.1 ст. 485 МК України - заявлення в митній декларації з метою неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача товару, неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, та/або надання з цією ж метою органу доходів і зборів документів, що містять такі відомості, або несплата митних платежів у строк, встановлений законом, або інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів.

За приписами ч. 1 ст. 531 МК України підставами для скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення митних правил або про припинення провадження у справі про порушення митних правил є: 1) відсутність у діях особи, яка притягується до відповідальності, ознак порушення митних правил; 2) необ'єктивність або неповнота провадження у справі або необ'єктивність її розгляду; 3) невідповідність викладених у постанові висновків фактичним обставинам справи; 4) винесення постанови неправомочною особою, безпідставне недопущення до участі в розгляді справи особи, притягнутої до відповідальності, або її представника, а також інше обмеження прав учасників провадження у справі про порушення митних правил та її розгляду;5) неправильна або неповна кваліфікація вчиненого правопорушення;6) накладення стягнення, не передбаченого цим Кодексом.

Колегія суддів вважає, що факт вчинення позивачем правопорушення передбаченого ст. 485 МК України підтверджується матеріалами справи, відповідачем дотримано порядок притягнення позивача до адміністративної відповідальності, а тому постанова про порушення митних правил № 0066/50000/18 від 14.02.2018 р. та постанова Державної фіскальної служби України від 20.03.2018 року є правомірною та не підлягає скасуванню.

Доводи апеляційної скарги дублюють адміністративний позов (а.с.2-8), які були предметом дослідження в суді першої інстанції та висновків останнього не спростовують.

Інші доводи апеляційної скарги встановлених обставин справи та висновків суду першої інстанції не спростовують та не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.

З огляду на вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.

Згідно з ч. 1 ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_5, - залишити без задоволення.

Рішення Київського районного суду м. Одеса від 12 квітня 2018 року по справі № 521/5613/18, - залишити без змін.

Постанова суду набирає законної сили у порядку ст. ст. 272, 325 КАС України та відповідно до ч. 3 ст. 272 КАС України не може бути оскаржена.

суддя-доповідач: Семенюк Г.В.судді Потапчук В.О. Шляхтицький О.І.