Рішення № 75223907, 05.07.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.07.2018
Номер справи
812/1391/18
Номер документу
75223907
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

10.2.4

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

05 липня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1391/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій неправомірними, зобов’язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ліквідаційної комісії Головного Управління Міністерства Внутрішніх справ України у Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області, в якому з урахуванням уточнених позовних вимог (а.с.28-31, 69) просить суд:

- визнати протиправними дії Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області щодо не включення до нової довідки №42-ЛК від 14.03.2018 про розмір грошового забезпечення, надбавки за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя, пов'язані у розмірі 50%, зменшення премії з 80% до 5,95%; а також заниження посадового окладу до 2400 грн замість 2500 грн;

- зобов'язати Ліквідаційну комісію Головного управління Міністерств внутрішніх справ України в Луганській області виготовити та направити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Луганській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 нову довідку про розмір його грошового забезпечення з повною реальною інформацією, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. № 988 та згідно наказу МВС № 260 від 06.04.2016 року, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2500 гривень, оклад за звання старший лейтенант поліції -1600 гривень, надбавка за стаж служби - 40%, надбавка за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя - 50 %, а також премія в розмірі 80%, з дати виникнення права на перерахунок - з 01.01.2016 року.

В обгрунтування уточнених позовних вимог, позивач зазначив, що він є пенсіонером МВС України в Луганській області. 06.03.2018 року на картковий рахунок він отримав суму 5797,52 грн., а також 04.04.2018 року отримав 3441,26 грн. Раніше його пенсія складала приблизно 1600 грн. Після ознайомлення з пенсійною справою, йому стало відомо, що ліквідаційна комісія Головного Управління Міністерства Внутрішніх справ України у Луганській області надала до його пенсійної справи нову довідку №42-ЛК від 14.03.2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) (далі - довідка про розмір грошового забезпечення), на підставі якої Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області зробило перерахунок його пенсії. Позивач вважає, що надавши довідку про розмір грошового забезпечення, відповідач звузив обсяг його прав, оскільки позбавив складових, передбачених у його грошовому атестаті, а також допустив їх зменшення. Так згідно з довідкою, розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії становить 5933,20 грн, та складається з: посадового окладу 2400 грн, окладу за військовим званням 1600 грн, надбавки за вислугу років - 40 % 1600 грн, премії 5,95 %. Таким чином, до вказаної довідки не включені в повному обсязі всі складові грошового забезпечення позивача, які він отримував під час проходження служби. Крім того, у вказаній довідці відповідач прирівняв посаду позивача старший інспектор ДПС батальйону ДПС з обслуговування доріг державного значення УМВСУ в Луганській області до посади інспектор стройового підрозділу поліції, в порушення п.6 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що затверджений постановою Кабінету Міеністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі – Порядок № 45). Отже посадовий оклад позивача в довідці має бути зазначено в розмірі 2500 грн, що відповідає посаді старший інспектор відповідно до додатку 8 до Постанови КМУ № 988.

Відповідач 07.06.2018 подав відзив на позовну заяву, в якому просив суд відмовити у задоволені позову (а.с.38-45). Заперечує проти позову, оскільки надбавка за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя - 50 %, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії вже не виплачується. Тому, ця надбавка не вказана у довідці про розмір грошового забезпечення. Також, відповідач зазначає, що вказаний ним у довідці розмір премії 5,95% є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, що відповідає законодавству. Отже, підстав для врахування премії у розмірі 80%, як отримував позивач, немає. Посаду позивача, яку займав він перед призначенням пенсії, прирівняно до відповідної посади працівника поліції на підставі вимог графи 9 додатку 8 Постанови КМУ №988.

Третя особа 11.06.2018 подала письмові пояснення по справі (а.с.63-65). Вважає позов необґрунтованим з підстав, аналогічних тим, що зазначив відповідач. На думку третьої особи, зі змісту частини 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» належить зробити висновок, що при перерахунку пенсії позивача враховуються лише ті види грошового забезпечення, які встановлені законодавством для поліцейських. Здійснюючи перерахунок пенсії позивача, пенсійний орган діяв відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (Порядок №103), яка з 24.02.2018 набрала чинності.

На підставі ч.9 ст. 205 КАС України судом ухвалено розглянути справу у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, суд встановив такі обставини справи.

ОСОБА_1, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області, є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому з 07 вересня 2011 року призначена пенсія за вислугу років у розмірі 1187,96 грн щомісячно, згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ» від 09.04.1992 № 2262-XII, що підтверджується протоколом Головного управління ПФУ в Луганській області (а.с. 14).

Відповідно до грошового атестату № 131 від 13.09.2011 року ОСОБА_1 мав такі види грошового забезпечення: посадовий оклад 650 грн. на місяць; оклад за спеціальним званням 115 грн.; відсоткова надбавка за вислугу років 35% - 267,75 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 516,38 грн.; премія 80% - 1239,30 грн (а.с.12).

З 01.12.2015 Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області провело такий перерахунок пенсії позивача, за яким враховано: 650,00 грн. - посадовий оклад; 115,00 грн. - оклад за військове звання; 267,75 – процентна надбавка за вислугу років (35%); 1015,46 грн. – середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці, у т.ч. надбавка за особливо важливі завдання 50%, премія 80%; а всього 2048,21 грн (а.с.18).

Рішенням Верховного Суду у зразковій справі Пз/9901/8/18 820/6514/17 встановлені такі обставини, що мають значення при розгляді цієї справи.

08.02.2017 Пенсійний фонд України отримав від Міністерства внутрішніх справ України лист від 03.02.2017 № 1461105/22-2017 про підстави перерахунку пенсій.

Міністерство внутрішніх справ України листом від 22.03.2017 № 4019102/22-2017, який отримано Пенсійним фондом України 28.03.2017, надав необхідну інформацію для проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), яка запитувалася листом Пенсійного фонду України від 14.02.2017 № 4133102-23.

28.03.2017 листом за вих. № 9493/02-23 Пенсійний Фонд України повідомив свої територіальні органи (головні управління ПФУ) про підготовку та надання списків пенсіонерів Міністерства внутрішніх справ України, які мають право на перерахунок пенсій до Ліквідаційних комісій.

Ліквідаційна комісія Міністерства внутрішніх справ України розглянула лист Пенсійного фонду України від 31.03.2017 № 1519/03 щодо перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та за результатами розгляду розробила співвідношення посад і звань працівників міліції та поліції. Крім того, було надано показники середніх розмірів грошового забезпечення поліцейських, визначені з урахуванням поділу за спеціальними званнями, передбаченими статтею 80 Закону України «Про Національну поліцію».

Ці обставини, встановлені вказаним рішенням Верховного Суду у зразковій справі, не доказуються при розгляді цієї справи відповідно до вимог ч.4 ст.78 КАС України.

Ліквідаційна комісія ГУМВС України у Луганській області підготувала та відправила до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 14.03.2018 № 42-ЛК станом на 01 січня 2016 року. Згідно з вказаною довідкою, виданою відповідно до ч.3 ст. 63 Закону № 2262-XII, постанови КМУ від 21.02.2018 № 103, від 11.11.2015 № 988, наказу МВС від 06.04.2016 № 260, розмір грошового забезпечення позивача за прирівняною посадою інспектор стройового підрозділу поліції до посади на день звільнення його зі служби - старший інспектор ДПС батальону ДПС з обслуговування доріг державного значення (підпорядкованого УДАІ) УМВС у Луганській області становить: посадовий оклад - 2400,00; оклад за військовим (спеціальним) званням старший лейтенант поліції - 1600,00; надбавки за стаж служби (40 відс.) -1600,00; премія - 333,20, всього – 5933,20 гривні (а. с. 49).

ОСОБА_1, вважаючи дії відповідача неправомірними, звернувся до суду з даним позовом. Зазначав, що до спірної довідки не включені в повному обсязі всі складові грошового забезпечення позивача, які він отримував під час проходження служби.

На підставі вказаної довідки Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VІІІ, статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 від 21.02.2018, здійснило перерахунок пенсії позивача, що визнається сторонами. Дії вказаного пенсійного органу щодо здійснення перерахунку позивач не оскаржує.

Відповідно до протоколу Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 20 березня 2018 року пенсія за вислугу років ОСОБА_1 перерахована з 01 квітня 2018 року яка становить 3441,26 грн, з якої: посадовий оклад - 2400,00; оклад за військове звання - 1600,00; процентна надбавки за вислугу років 40 % -1600,00; премія 5,95 % - 333,20, всього – 5933,20 грн (а.с.19).

Також за цим протоколом Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області з 01.01.2016 провело такий перерахунок пенсії позивача, за яким враховано: 2400,00 грн. - посадовий оклад; 1600,00 грн. - оклад за військове звання; 1600,00 – процентна надбавка за вислугу років (40%); 333,20 грн - премія 5,95%; а всього 5933,20 грн (зв.бік а.с.19).

При вирішенні цієї справи суд керується такими вимогами чинного законодавства.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (далі Закон № 2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до частини 4 статті 63 Закону № 2262-XII, в редакції від 01.01.2016, чинній на момент отримання права на перерахунок пенсії, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на отримання пенсії відповідно до Закону № 2262-XII, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Частиною 1 Постанови Кабінету Міністрів України Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції від 11.11.2015 №988 встановлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до Закону України Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей від 23.12.2015 № 900-VIII, пункт 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" доповнено абзацом другим такого змісту: За колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Вищевказані зміни до Закону України "Про Національну поліцію" набрали чинності 29.12.2015.

Частина 2 статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачає, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Отже, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 (набрала чинності 02 грудня 2015 року), у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.

Відповідно до статті 102 Закону України "Про Національну поліцію", пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України " Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. №393" (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону №2262-XII пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Фактично позивач оскаржує лише дії відповідача щодо не включення в нову довідку, видану відповідачем після набрання чинності Порядку № 103, всіх складових, які отримував позивач підчас проходження служби. Отже, дії відповідача до набрання чинності вказаним порядком є поза межами предмету розгляду в цій справі.

Відповідно до частини 3, 4 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції, чинній на момент виникнення права на перерахунок пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45).

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Сторонами визнається та обставина, що надбавка за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя, яку позивач отримував під час служби в органах МВС, в грудні 2015 року не виплачувалася працівникам поліції Головного управління Національної поліції у Луганській області та не виплачується сьогодні. Тому, з урахуванням вимог абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45, суд зазначає, що ця надбавка правомірно не вказана у довідці про розмір грошового забезпечення.

Також, суд не може погодитись із доводами позивача про неправомірність зазначення МВС премії у меншому, ніж він отримував розмірі, а саме 5,95 % замість 80%.

Відповідно до абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Суд встановив, що Міністерство внутрішніх справ України листом від 20 квітня 2017 року № 5551/05/22-2017 «Про окремі питання підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій» головам ліквідаційних комісій ГУМВС, УМВС України в АРК, областях, містах Києві та Севастополі доведено до відома інформацію про середні розміри надбавок та премії, що фактично сплачені за грудень 2015 року, зокрема середній розмір премії інспектора стройового підрозділу поліції становить 5,95 %.

Отже, вказаний відповідачем розмір премії 5,95 % є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, що узгоджується зі змістом абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, у зв'язку з чим підстав для врахування премії у розмірі 80%, як отримував позивач, немає.

Тому, з урахуванням позиції Верховного Суду в зразковій справі № Пз/9901/1/18 802/2196/17-а від 12.03.2018 щодо застосування норм чинного законодавства у спірних правовідносинах, суд не знаходить підстав для задоволення позовних вимог в цій частині.

Що стосується вимог позивача про неправильне визначення у вказаній довідці розміру його посадового окладу, судом встановлені такі обставини.

Позивач проходив службу за останньою посадою – старший інспектор ДПС батальйону ДПС з обслуговування доріг державного значення УМВСУ в Луганській області, що підтверджено грошовим атестатом (а.с.12).

Посадовий оклад за цією посадою враховано пенсійним органом при призначенні пенсії позивачу в розмірі - 650,00 грн (а.с.18).

В спірній довідці посаду позивача старший інспектор ДПС батальйону ДПС з обслуговування доріг державного значення УМВСУ в Луганській області – прирівняно до посади працівника поліції – інспектор стройового підрозділу поліції (а.с.21).

Відповідач жодних пояснень щодо підстав такого прирівняння в відгуку не навів.

Отже не довів правомірності своїх дій відповідно до вимог ч.2 ст.77 КАС України.

Відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена ( пункт 6 Порядку № 45).

Тому, враховуючи встановлені судом обставини, а саме, що позивача звільнено з посади старшого інспектора ДПС батальйону ДПС з обслуговування доріг державного значення УМВСУ в Луганській області та вимоги п.6 Порядку № 45, суд вважає слушною позицію позивача, що його посада має бути прирівняною до посади старшого інспектора із посадовим окладом 2500 грн, що передбачено в графі 8 додатку 8 Постанови КМУ № 988.

Таким чином, вимоги позивача мають бути задоволені в цій частині.

Вимога позивача про зобов’язання відповідача подати в установлений судом термін з моменту ухвалення рішення у справі до суду звіт про виконання судового рішення також не підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до частини першої статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, слід зазначити, що вказаною статтею КАС України встановлено право, а не обов'язок суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, щодо зобов'язання суб'єкта владних повноважень, проти якого ухвалено судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Суд зазначає, що позивач не вказав жодних обставин, які б вказували на те, що ліквідаційна комісія Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області уникатиме від виконання рішення суду та причин, які б свідчили про необхідність подання звіту про виконання судового рішення.

Таким чином, вимоги позивача щодо подання відповідачем звіту про виконання судового рішення є безпідставними та необґрунтованими, а тому в їх задоволенні слід відмовити.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України приходить до висновку, що адміністративний позов має бути задоволено частково.

Відповідно до частини третьої статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Згідно з матеріалами справи позивач при зверненні до суду з позовом сплатив 704,80 грн судового збору (а.с. 3,4).

У зв’язку з частковим задоволенням позовних вимог є підстави для відшкодування витрат позивача в сумі 352,40 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Уточнені позовні вимоги ОСОБА_1 до ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій неправомірними, зобов’язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області (вул. Партизанська, 16, м.Сєвєродонецьк, Луганська область, 93404, код ЄДРПОУ 08592129) щодо не включення до довідки № 42-ЛК від 14.03.2018 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 (вул. Центральна, 25, смт. Марківка, Луганська область, 92400, ІПН НОМЕР_1) із включенням посадового окладу в розмірі 2500 грн.

Зобов'язати Ліквідаційну комісію Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 (вул. Центральна, 25, смт. Марківка, Луганська область, 92400, ІПН НОМЕР_1) нову довідку про розмір грошового забезпечення із зазначенням посадового окладу - 2500 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складено та підписано 10 липня 2018 року.

Суддя ОСОБА_2