
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
20 червня 2018 року о/об 10 год. 29 хв.Справа № 808/1167/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного провадження адміністративну справу
за позовом Державного підприємства «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№101)» (70050, Запорізька область, Вільнянський район, смт.Кам'яне, вул.Зелена; код ЄДРПОУ 08680112)
до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 39396146)
про визнання протиправними та скасування рішень,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№101)» (надалі – позивач, ДП «Підприємство ДКВС України (№101)») звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Запорізькій області (надалі – відповідач, ГУ ДФС у Запорізькій області), в якому позивач просить суд: 1) визнати протиправним та скасувати Рішення за №0001221301 від 20.11.2017 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску; 2) визнати протиправним та скасувати Рішення за №0001231301 від 20.11.2017 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.
У позові (а.с.5-11) позивачем зазначено, що 28.11.2017 позивачем отримані Рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за №0001221301 від 20.11.2017, №0001231301 від 20.11.2017, прийняті в.о.начальника Вільнянського управління ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_1, які позивач вважає протиправними. Рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за №0001221301 від 20.11.2017 позивачу визначена пеня по єдиному соціальному внеску у сумі 13308,75 грн. Рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за №0001231301 від 20.11.2017 ДП «Підприємство ДКВС України (№101)» визначена пеня по єдиному соціальному внеску у сумі 5443,91 грн. Вільнянським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області у розрахунку штрафної санкції до Рішення №0001221301 від 20.11.2017 зазначено, що суми пені нараховувались на наступні Рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування: 1) від 05.12.2014 за №0008521700, нарахована пеня у сумі 2,36 грн.; 2) від 05.12.2014 за №0008551700, нарахована пеня у сумі 2,36 грн.; 3) від 05.12.2014 за №0008761700, нарахована пеня у сумі 422,00 грн.; 4) від 05.12.2014 за №0008661700, нарахована пеня у сумі 52,94 грн.; 5) від 05.12.2014 за №0008681700, нарахована пеня у сумі 33,09 грн. Таким чином, на думку позивача, Вільнянським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області порушено вимоги пп.«а» пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України, оскільки нарахування пені за 2016-2017 роки на самостійно визначені підприємством грошові зобов'язання по єдиному соціальному внеску здійснювалось від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, в той час як згідно нової редакції пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України, діючої з 01.01.2016, за 2016-2017 роки пеня повинна бути нарахована після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання. Позивач вважає, що Вільнянським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області порушено вимоги п.129.4 ст.129 Податкового кодексу України, оскільки нарахування пені здійснено на рішення про застосування штрафних санкцій та пені.
Позивач підтримав позовні вимоги.
Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву (а.с.67-69), в якому зазначено, що до Вільнянської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області позивачем надані Звіти за формою Д4 «Звітність про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів» за жовтень-грудень 2014 року, січень-грудень 2015 року, січень-грудень 2016 року, січень-лютий 2017 року, квітень, липень 2017 року. Платником на рахунок сплати єдиного внеску, який нарахований/утриманий роботодавцями з/на суми заробітної плати, винагороди за договорами цивільно-правового характеру, допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги по вагітності та пологам суми були несвоєчасно сплачені. На підставі ст.25 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму податкового боргу 20.11.2017 до позивача були застосовані: по платежу 7101000 штрафні санкції загальною сумою 60273,44 грн. та нарахована пеня 13308,75 грн.; по платежу 7102000 штрафні санкції загальною сумою 5443,91 грн. та нарахована пеня 10191,80 грн. Рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску направлені поштою листом з повідомленням про вручення та одержано платником 28.11.2017. Виходячи з вищевказаного, Вільнянським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області при прийняті рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску до позивача діяла в межах законодавства. Тобто, норми Податкового кодексу України до єдиного соціального внеску не застосовуються через регулювання даного податку спеціальним законом, а саме Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Порядок нарахування пені зазначений у пп.2 п.2 розділу VII «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженої 20.04.2015 наказом Міністерства фінансів України №449, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.03.2016 за №393, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.04.2016 за №609/28739).
Відповідач проти задоволення позову заперечував.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з’ясував наступне.
Рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №0001221301 від 20.11.2017 в.о.начальника Вільнянського управління ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_1 застосовано до ДП «Підприємство ДКВС України (№101)» штраф у сумі 60273,44 грн. (20% від своєчасно не сплачених сум єдиного внеску) та нараховано пеню у сумі 13308,75 грн. (0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу) за період з 21.05.2013 до 29.08.2017, а всього – 73582 грн. 19 коп. (а.с.12-15).
Судом досліджено Розрахунок штрафної санкції (а.с.12-зворот, 13-15, 75-80).
Рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №0001231301 від 20.11.2017 в.о.начальника Вільнянського управління ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_1 застосовано до ДП «Підприємство ДКВС України (№101)» штраф у сумі 10191,8 грн. (20% від своєчасно не сплачених сум єдиного внеску) та нараховано пеню у сумі 5443,91 грн. (0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу) за період з 21.11.2014 до 29.08.2017, а всього – 15635 грн. 71 коп. (а.с.16-18).
Судом досліджено Розрахунок штрафної санкції (а.с.16-зворот, 17-18, 82-86).
Позивачем надано до суду Рішення про залишення скарги без розгляду (за вих.№21829/10/08-01-10-01-13 від 26.12.2017 Головного управління ДФС у Запорізькій області, оскільки скарга подана до органу, який не уповноважений її розглядати (а.с.22).
Позивачем не надано до суду «Звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів» (Додаток 4), подані за спірні періоди до контролюючого органу.
Також, позивачем не надано до суду «Податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку» Форма №1ДФ, «Табелі обліку використання робочого часу» №п-5, платіжні документи про сплату єдиного внеску за відповідні періоди, які стосуються предмета позову.
Судом досліджено Інтегровані картки ДП «Підприємство ДКВС України (№101)» зі сплати єдиного внеску (а.с.23-41, 87-135).
Вказані в Інтегрованій картці відомості підтверджують викладені відповідачем відомості щодо фактів затримки сплати єдиного внеску за жовтень-грудень 2014 року, січень-грудень 2015 року, січень-грудень 2016 року, січень-лютий 2017 року, квітень, липень 2017 року.
Позивачем не надано до суду Рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №0008521700 від 05.12.2014, №0008551700 від 05.12.2014, №0008761700 від 05.12.2014, №0008661700 від 05.12.2014, №0008681700 від 05.12.2014 (на які позивач послався у позові).
Позивачем документально не доведено, що відповідачем було нараховано пеню – на пеню та застосовано штраф – за штраф.
Вирішуючи спір по суті суд, беручи до уваги викладене вище, виходить з наступного.
Відповідно до п.16.1 ст.16 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» до документів на переказ відносяться розрахункові документи, документи на переказ готівки, міжбанківські розрахункові документи, клірингові вимоги та інші документи, що використовуються в платіжних системах для ініціювання переказу.
Як передбачено п.17.1 ст.17 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», форми розрахункових документів, документів на переказ готівки для банків, а також міжбанківських розрахункових документів установлюються нормативно-правовими актами Національного банку України. Форми документів на переказ, що використовуються в платіжних системах для ініціювання переказу, установлюються правилами платіжних систем. Обов'язкові реквізити електронних та паперових документів на переказ, особливості їх оформлення, оброблення та захисту встановлюються нормативно-правовими актами Національного банку України.
Позивачем не надано до суду платіжні документи щодо сплати єдиного внеску за спірні періоди 2013-2017 років (ані платіжних доручень, ані банківських виписок).
У ч.4 ст.8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зазначено, що порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування – Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Як зазначено у пп.14.1.1-1 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, адміністрування податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших платежів відповідно до законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (далі - податків, зборів, платежів) – це сукупність рішень та процедур контролюючих органів і дій їх посадових осіб, що визначають інституційну структуру податкових та митних відносин, організовують ідентифікацію, облік платників податків і платників єдиного внеску та об’єктів оподаткування, забезпечують сервісне обслуговування платників податків, організацію та контроль за сплатою податків, зборів, платежів відповідно до порядку, встановленого законом.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.14 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» органи доходів і зборів зобов’язані: здійснювати контроль за дотриманням платниками єдиного внеску вимог цього Закону.
Згідно з абз.1 ч.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
У ч.6 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зазначено, що для зарахування єдиного внеску в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів. Зазначені рахунки відкриваються виключно для обслуговування коштів єдиного внеску.
Надаючи правову оцінку якості і своєчасності здійснення відповідачем адміністрування сплати єдиного внеску ДП «Підприємство ДКВС України (№101)» суд бере до уваги те, що відповідно до п.1 Розділу І «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого 07.04.2016 наказом Міністерства фінансів України №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за №751/28881 (надалі – «Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»), цей Порядок визначає організацію діяльності з ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Згідно з п.2 Розділу І «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» терміни в цьому Порядку вживаються в таких значеннях: інтегрована картка платника (далі - ІКП) – форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами.
Відповідно до п.1 Глави 1 Розділу ІІ «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.
Досліджені судом документи, надані відповідачем свідчать про несвоєчасне перерахування ДП «Підприємство ДКВС України (№101)» єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на відповідний казначейський рахунок за спірні періоди, які стали підставою для прийняття 20.11.2017 Рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №0001221301, №0001231301.
У пп.2 п.2 розділу VIІ «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженої 20.04.2015 наказом Міністерства фінансів України №449 (у редакції наказу Міністерства фінансів України 28.03.2016 №393), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953 (надалі – «Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування») (чинній, на момент виникнення спірних правовідносин), зазначено, що відповідно до частини одинадцятої статті 25 Закону до платників, визначених підпунктами 1 - 4 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, фіскальні органи застосовують штрафні санкції у таких розмірах: 2) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення у період до 01 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення, починаючи з 01 січня 2015 року накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за формою згідно з додатком 12 до цієї Інструкції. Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів. При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки незалежно від періодів та кількості випадків сплати за вказані періоди. Для платників, зазначених у підпунктах 1 та 2 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, таким періодом є календарний місяць, для платників, зазначених у підпунктах 3 (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 4 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, – календарний рік, для платників, зазначених у підпункті 3 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, які обрали спрощену систему оподаткування, – календарний квартал відповідно.
Згідно з ч.11 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
У ч.6 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зазначено, що за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
З урахуванням зазначеного вище, суд вважає, що ДП «Підприємство ДКВС України (№101)» мало затримки у сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у спірні періоди, тобто мало заборгованість (недоїмку).
Відповідно до п.2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.
На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (ч.10 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»).
Згідно з п.1 розділу VIІ «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за порушення норм законодавства про єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до платників, на яких згідно із Законом покладено обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня) відповідно до Закону.
Тобто, чітко визначено, що за порушення норм законодавства про єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до платників, на яких покладено обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції згідно з ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» – спеціальною нормою.
Як зазначено у пп.14.1.162 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, у цьому Кодексі поняття вживаються в такому значенні: пеня – сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов’язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки.
Відповідно до пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається: при нарахуванні суми грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов’язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Відповідачем згідно з п.3 ч.1 ст.14 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» здійснюється контроль за дотриманням платниками єдиного внеску вимог цього Закону, а здійснені ними в цій частині нарахування – не є податком.
Позивач хибно ототожнює пеню, передбачену ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», з пенею, передбаченою пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України і відповідними зобов’язаннями, визначеними контролюючим органом саме за нормами спеціального законодавства.
Таким чином застосування спеціальних норм (ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування») перед загальними нормами – є пріоритетним.
Відтак, ГУ ДФС у Запорізькій області додержано вимоги законодавства при прийнятті 20.11.2017 Рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №0001221301, №0001231301, нарахуванні штрафу та пені.
З урахуванням приписів ч.2 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що Рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №0001221301, №0001231301 прийняті відповідачем 20.11.2017 обґрунтовано, з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, розсудливо, а отже є правомірними.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на викладене вище, позовні вимоги ДП «Підприємство ДКВС України (№101)» є не обґрунтованими і не підлягають задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов’язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 143, 243-246 КАС України, суд, –
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову відмовити у повному обсязі.
У стягненні на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судових витрат – відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.255 КАС України.
Рішення суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.292, 295, 297 КАС України.
Повний текст судового рішення складено 20.06.2018.
Суддя О.О. Прасов