Рішення № 75223458, 10.07.2018, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.07.2018
Номер справи
807/271/18
Номер документу
75223458
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

10 липня 2018 року м. Ужгород№ 807/271/18 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Дору Ю.Ю.,

учасники справи не з'явился,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Закарпатській області до Державного підприємства "Агропромисловий комбінат "Ужгородський"" про стягнення суми податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Головне управління ДФС у Закарпатській області (далі - позивач) звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державного підприємства "Агропромисловий комбінат "Ужгородський"" (далі - відповідач), в якій просить: прийняти позовну заяву до провадження суду; розглянути справу без участі представника позивача; винести судове рішення, яким стягнути з Державного підприємства "Агропромисловий комбінат "Ужгородський" код ЄДРПОУ – 05513709 із місцезнаходженням:89424, Закарпатська область, Ужгородський район, с.Розівка, вул.Концівська, буд.38 податковий борг у розмірі 367 926,30 грн. по платежу 30 14010100 "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" у розмірі 341 791,00 грн.; 50 18010500 "Земельний податок з фізичних осіб" Холмоцька сільська рада у розмірі 24 936,39 грн.; 50 18010500 "Земельний податок з фізичних осіб" Коритнянська сільська рада у розмірі 1198,91 грн. за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.

Позовні вимоги мотивовано тим, що за відповідачем рахується податковий борг у розмірі 367 926,30 грн. по платежу 30 14010100 "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт,послуг)" у розмірі 341791,00 грн.; по платежу 50 18010500 "Земельний податок з фізичних осіб" (Холмоцька сільська рада) у розмірі 24 936,39 грн.; по платежу 50 18010500 "Земельний податок з фізичних осіб " (Коритнянська сільська рада) у розмірі 1198,91 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, проте пунктом 2 прохальної частини адміністративного позову просив справу розглянути без участі представника позивача (а.с. 9).

Відповідач у судове засідання не з'явився, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 7 КАС України.

Відзиву на позовну заяву до суду не надано. Проте представником відповідача (керуючим санацією) було подано заяву про закриття провадження у зв'язку з процедурою банкрутства, де вказав, що дані вимоги позивача повинні розглядатися у позовному провадженні господарського суду (а.с.112). Ухвалою суду 10.07.2018 року у задоволенні вказаної заяви відмовлено.

Згідно ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно вимог ч.4 ст. 229 КАС України,у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (в тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи вище викладене, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження.

З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державного підприємства "Агропромисловий комбінат "Ужгородський"" зареєстроване як юридична особа 20.12.1995 року № 1320120000001106 та перебуває на обліку як платник податків в Ужгородській ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області (а.с.а.с.14-19).

Згідно розрахунку податкового боргу та облікової картки, що наявні у матеріалах справи, за відповідачем рахується заборгованість зі сплати податку по платежу 30 14010100 "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" у 341791,00 грн.; по платежу 50 18010500 "Земельний податок з фізичних осіб" (Холмоцька сільська рада) у розмірі 24 936,39 грн.; по платежу 50 18010500 "Земельний податок з фізичних осіб " (Коритнянська сільська рада) у розмірі 1198,91 грн. (а.с. а.с.11-13).

Вищевказаний борг виник у відповідача у зв'язку з наступним.

Так, відповідачем до податкового органу самостійно було подано:

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9095402870 від 14.05.2015 за квітень 2015 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 825,00 грн.(а.с.а.с.58-59);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9128855189 від 15.06.2015 (отримано податковим органом 19.06.2015) за травень 2015 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 825,00 грн. (а.с.а.с.60-61);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9153516156 від 16.07.2017 (отримано податковим органом 20.07.2015) за червень 2015 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 825,00 грн.(а.с.а.с.62-63);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9174797723 від 18.08.2015 (отримано податковим органом 19.08.2015) за липень 2015 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 825,00 грн.(а.с.а.с.64-65);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9194291158 від 16.09.2015 (отримано податковим органом 16.09.2015) за серпень 2015 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 825,00 грн.(а.с.а.с.66-67);

- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок №9216249377 від 21.10.2015 за вересень 2015 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 600 грн.(а.с.а.с..70-71);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9215826155 від 20.10.2015 за вересень 2015 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 225,00 грн.(а.с.а.с.68-69);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9234975142 від 17.11.2015 за жовтень 2015 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 250,00 грн.(а.с.а.с..72-73);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9248817475 від 07.12.2015 (отримано податковим органом 09.12.2015) за листопад 2015 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.74-75);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9271548112 від 13.01.2016 за грудень 2015 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.а.с.76-77);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9018399683 від 17.02.2016 за січень 2016 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 528,00 грн.(а.с.78);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9036684028 від 16.03.2016 за лютий 2016 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.79);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9059116928 від 19.04.2016 за березень 2016 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.80);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9081092616 від 19.05.2016 за квітень 2016 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.81);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9100908763 від 17.06.2016 за травень 2016 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.82);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9122236422 від 16.07.2016 за червень 2016 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.83);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9149539658 від 18.08.2016 за липень 2016 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.84);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9172704102 від 20.09.2016 за серпень 2016 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.85);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9197384888 від 20.10.2016 за вересень 2016 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.86);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9222012614 від 18.11.2016 за жовтень 2016 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.87);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9247133831 від 20.12.2016 за листопад 2016 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.88);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9267152945 від 19.01.2017 за грудень 2016 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 87 162,00 грн.(а.с.89);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9023503318 від 18.02.2017 за січень 2017 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.90);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9045292066 від 18.03.2017 (отримано податковим органом 20.03.2017) за лютий 2017 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.91);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9069282747 від 19.04.2017 за березень 2017 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.92);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9092376453 від 19.05.2017 за квітень 2017 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.93);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9115536017 від 17.06.2017 за травень 2017 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.94);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9139526753 від 18.07.2017 за червень 2017 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.95);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9164364544 від 16.08.2017 за липень 2017 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.96);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9189414306 від 16.09.2017 за серпень 2017 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 558,00 грн.(а.с.97);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9244159553 від 19.11.2017 за жовтень 2017 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 225,00 грн.(а.с.98);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9270762172 від 18.12.2017 за листопад 2017 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 223,00 грн.(а.с.99);

- податкову декларацію з податку на додану вартість №9295030354 від 16.01.2018 за грудень 2017 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 215 293,00 грн.(а.с.100);

Проте вказані самостійно задекларовані суми податкових зобов'язань залишаються не сплаченими в повному обсязі.

- податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) №9018162406 від 19.02.2015 за 2015 рік у розмірі 27 203,34 грн. (помісячно з січня по листопад по 2 266,95 грн. та грудень - 2 266,89 грн.). Проте самостійно задекларована сума земельного податку за лютий-грудень 2015 року у розмірі 24 936,39 грн. залишається відповідачем несплаченою;

- податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) №9018160544 від 19.02.2015 за 2015 рік у розмірі 1 307,90 грн. (помісячно з січня по листопад по 108,99 грн. та грудень - 109,01 грн.)(а.с.а.с.52-56). Проте самостійно задекларована сума земельного податку за лютий-грудень 2015 року у розмірі 1 198,91 грн. залишається відповідачем несплаченою.

Згідно із п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України (далі – ПК України) платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою. Відтак, податковий борг у розмірі 367 926,30 грн. є узгодженим.

Згідно п. 56.11 ст. 56 Податкового кодексу України, не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Відповідно до п. 57.1. статті 57.3 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг – сума узгодженого грошового зобов'язання не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Статтею 269 ПКУ передбачено, що платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Відповідно до п. 287.1 ст. 287 ПКУ власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Згідно із п. 286.2 ст. 286 ПКУ платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Відповідно до п. 287.3 ст. 287 ПКУ податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Згідно cтатті 67 частини 1 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

В силу пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 даного Кодексу податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

У зв'язку з несплатою узгоджених сум відповідачу було виставлено першу податкову вимогу форми "Ю1" від 11.10.2001 року № 1/4 про наявність податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями, яка була вручена відповідачу 12.10.2001 року (а.с.56) та другу податкову вимогу форми "Ю1" від 20.11.2001 року № 2/101 про наявність податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями, яка була вручена відповідачу 06.12.2001 року.

Статтею 16 Податкового кодексу України передбачено, що одним із обов'язків платника податків є обов'язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Згідно п.95.4 ст.95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пп. 20.1.34. пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що відповідачем станом на день розгляду даної адміністративної справи не надано суду доказів про сплату узгодженої суми заборгованості в добровільному порядку та не спростовано доводів позивача (відзиву/заперечень по суті позовних вимог суду не подано), суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.

Згідно ч. 2 ст. 139 КАС України сплачений судовий збір з відповідача не стягується.

Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями 6, 9, 72-76, 126, 139, 242-246, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Головного управління ДФС у Закарпатській області (88000,Закарпатська область, м.Ужгород, вул.Волошина, буд.52, код ЄДРПОУ 39393632) до Державного підприємства "Агропромисловий комбінат "Ужгородський"" (89424, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Розівка, вул. Концівська, буд. 38, код ЄДРПОУ – 05513709) про стягнення суми податкового боргу – задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства "Агропромисловий комбінат "Ужгородський" (код ЄДРПОУ – 05513709) податковий борг у розмірі 367 926,30 грн. (триста шістдесят сім тисяч дев'ятсот двадцять шість гривень тридцять копійок) за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяОСОБА_1