
05.07.2018 227/2415/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 липня 2018 року м.Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Мацишин Л.С., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, який зареєстрований та проживає за адресою: Донецька обл. м. Білозерське м. Добропілля, вул. Матросова, буд. 21,
за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
19 червня 2018 року до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП України в Донецькій області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1В за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу серії ГП № 144662 від 06 червня 2018 року (провадження № 227/2415/18), ОСОБА_1 05 червня 2018 року не з’явився на реєстрацію до Добропільського ВП згідно підписки адмін.особи. 27 грудня 2017 року постановою Добропільського міськрайонного суду ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
22 червня 2018 року до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП України в Донецькій області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1В за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу серії ГП № 215002 від 14 червня 2018 року (провадження № 227/2492/18), ОСОБА_1 08 червня 2018 року о 20 год. 15 хв. був відсутній за місцем свого мешкання за адресою м.Білозерське, вул. Матросова, буд. 21. 27 грудня 2017 року постановою Добропільського міськрайонного суду ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень, адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Приймаючи до уваги факт, що в провадженні судді знаходиться дві справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, які кваліфікуються за ч. 2 ст. 187 КУпАП, вважаю що відповідно до ст. 36 КУпАП вони мають бути об'єднані в одне провадження та їм слід присвоїти номер справи № 227/2415/18 (провадження 3/227/638/2018).
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину визнав, у скоєному розкаявся.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, виходячи з наступного.
Постановою Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 04 квітня 2017 року встановлено щодо ОСОБА_1 адміністративний нагляд терміном один рік з наступними обмеженнями: забороною виходу з будинку за місцем проживання в період з 20 години до 04 години, окрім як на роботу; забороною виїзду в особистих справах за межі міста без дозволу керівника відділу поліції; реєстрацією в поліції 4 рази на місяць.
Як вбачається зі змісту ч. 1 ст. 187 КУпАП, особу може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення нею правил адміністративного нагляду, щодо якої встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції .
Згідно ч. 2 ст. 187 КУпАП, дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Крім власного визнання вини, факт скоєння ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, доведений матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме:
- даними, які містяться у протоколах про адміністративні правопорушення серії ГП № 144662 від 06 червня 2018 року; серії ГП № 215002 від 14 червня 2018 року;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 про те, що він дійсно 05 червня 2018 року не з’явився на реєстрацію до Добропільського ВП, чим порушив правила адміністративного нагляду;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 про те, що дійсно 08 червня 2018 року при перевірці працівниками поліції, він був відсутній за місцем проживання, оскільки вживав алкогольні напої та вдома не з’являвся;
- письмовими поясненнями ОСОБА_2, батька ОСОБА_1, який проживає разом з ним, та який пояснив, що його син ніде не працює, перебуває на його утриманні. З 06 червня 2018 року ОСОБА_1 додому не приходив. Де він може знаходитись не знає;
- рапортом майора поліції ОСОБА_3 про те, що при перевірці за місцем мешкання 08 червня 2018 року о 20 год. 15 хв. за місцем мешкання ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_1 був відсутній;
- висновком по матеріалам перевірки від 15 червня 2018 року відносно ОСОБА_1 щодо факту порушення адміністративного нагляду, а саме залишення 08 червня 2018 року близько 07 години місця мешкання, і не повернення до 20 години;
- підпискою піднаглядного ОСОБА_1 від 04 квітня 2017 року, де він ознайомлений зі своїми обов’язками: з’являтись за викликом до органів поліції у вказаний термін та надавати усні та письмові пояснення з питань, пов’язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; повідомляти працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи та проживання, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах; при виїзді по особистих справах з дозволу органу поліції у інший населений пункт та перебування там більше доби – зареєструватися у місцевому органі поліції; зобов’язався з’являтись до поліції для реєстрації 5, 10, 15, 25 числа поточного місяця у період часу з 15 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. (у вільний від роботи та навчання час).
Крім того, судом встановлено, що постановою Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 27 грудня 2017 року ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Отже, вивчивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує вимоги ст. 36 КУпАП, відповідно до яких, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а тому вважає, що стягнення слід накласти в межах санкції статті, передбаченої ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, матеріали, що характеризують особу, яка притягається до відповідальності, ступінь вини, майновий стан, з урахуванням того, що особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, що свідчить, що він не бажає ставати на шлях виправлення, вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши стягнення в межах санкції статті за ч. 2 ст. 187 КУпАП, а саме: наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Також, враховуючи вимоги ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», вважаю за необхідне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст.ст. 33, 35, 36, 40-1, ч. 2 ст. 187, 283, 284 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Об'єднати справи про вчинення адміністративних правопорушень відносно ОСОБА_1 за № 227/2415/18, провадження № 3/227/638/2018 за ч. 2 ст. 187 КУпАП та № 227/2492/18, провадження № 3/227/651/2018 за ч. 2 ст. 187 КУпАП у одне провадження та присвоїти єдиний номер № 227/2415/18, провадження № 3/227/638/2018 .
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (РНОКПП НОМЕР_1, паспорт серії ВК 047787), визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 грн. (двісті п’ятдесят п’ять гривень), який слід сплатити на розрахунковий рахунок 31417542005035, ЄДРПОУ 37755456, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету - 21081100, одержувач платежу – Добропільське УК/м.Добропілля/21081100.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (РНОКПП НОМЕР_1, паспорт серії ВК 047787), судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в розмірі 352 (трьохсот п’ятдесяти двох) гривень 40 копійок, на рахунок отримувача 31211256026001, отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача – 899998, код класифікації доходів бюджету – 22030106.
У разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, постанова про накладання штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд.
Головуючий суддя Л.С. Мацишин
05.07.18