Постанова № 75186050, 02.07.2018, Шевченківський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
02.07.2018
Номер справи
761/16935/18
Номер документу
75186050
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 761/16935/18

Провадження № 3/761/5043/2018

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 липня 2018 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Трубніков Андрій Володимирович, за участю прокурора Київської місцевої прокуратури №10 Дяченка В.П., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2, розглянувши матеріали, які надійшли з НАЗК, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м.Києва, українки, громадянки України, одруженої, має на утриманні трьох малолітніх дітей, зареєстрованої та проживаючої: АДРЕСА_1, перебуває у відпустці по догляду за дитиною, не є особою, звільненою від сплати судового збору , -

за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2, перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу міжнародного співробітництва та Європейської інтеграції управління міжнародних зв'язків апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), являючись суб'єктом, на якого поширюється дія частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», а також рішення Національного агентства від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 (зі змінами), рішення Національного агентства від 10.06.2016 № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089 (зі змінами), несвоєчасно подала без поважних причин щорічну декларацію, особи повноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вчиненні правопорушення визнала частково, однак вказала про те, що дане діяння вчинено нею було не умисно, оскільки вона перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною, також перебуває на лікуванні після пологів, а тому вона не змогла вчасно подати декларацію. При цьому, ключ для подачі декларації вона отримала наприкінці квітня 2017 року, заповнювала декларацію у перших числах травня 2017 року, та, натиснувши кнопку «подати документ», зважаючи на відсутність спеціальних комп*ютерних навиків, вважала, що вона здійснила усі дії для того, щоб подати електронну декларацію. При цьому у грудні 2017 року вона отримала листа з повідомленням про те, що її декларація не подана, а тому вона усунула у декларації недоліки та подала її знову у січні 2018 року.

Суд, заслухавши ОСОБА_2, думку прокурора щодо наявності підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Встановлено, що Згідно з розпорядженням Київського міського голови від 04.04.2007 № 171 Про вирішення кадрових питань», ОСОБА_2 призначено на посаду головного спеціаліста відділу міжнародного співробітництва та Європейської нтеграції управління міжнародних зв'язків апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з 16 березня 2007 року.

Відповідно до розпорядження Київського міського голови від 16.06.2016 № 558 «Про присвоєння, збереження рангів державних службовців та встановлення надбавок працівникам управління міжнародних зв'язків апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)» ОСОБА_2 присвоєно 9-й ранг державного службовця.

Таким чином, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону, ОСОБА_2 є суб'єктом на якого поширюється дія Закону.

Тому, згідно з абзацом п'ятнадцятим частини першої статті 1, частиною першою статті 45 Закону, приміткою до статті 1726 КУпАП ОСОБА_2 є суб'єктом декларування та суб'єктом правопорушення.

Відповідно до змісту частини першої статті 8 Закону України «Про державну службу» державний службовець зобов'язаний додержуватися Конституції та законів України, вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Частиною першою статті 45 Закону встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію, за минулий рік за. формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 12 Закону, Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Частиною п'ятою статті 12 Закону визначено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях.

Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Водночас, згідно з положеннями пункту 6 розділу 2 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій осіб» від 23.03.2017 № 1975, строк подання декларації продовжено до 01.05.2017 для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.

Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, затверджено форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Частиною першою форми визначено, що декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру, шляхом заповнення електронної форми.

З огляду на вищевикладене, ОСОБА_2 була зобов'язана до 01.05.2017 подати щорічну декларацію за 2016 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), відповідна декларація за 2016 рік подана ОСОБА_2 11.01.2018 о 10 год. 39 хв.

У відповідності з даними Реєстру суб'єкт декларування ОСОБА_2 лише 05.05.2017 о 23 год. 16 хв. зареєструвалась і в «особистому кабінеті» 05.05.2017 о 23 год. 20 хв. розпочала дії по заповненню декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік.

Отже, в період з 00 год. 00 хв. 01.01.2017 до 00 год. 00 хв. 01.05.2017 ОСОБА_2 мала можливість вчасно подати щорічну декларацію за 2016 рік, однак цього не зробила.

Таким чином, ОСОБА_2 будучи обізнаною, щодо вимог Закону України «Про запобігання корупції», усвідомлюючи обов'язок подання щорічної декларації за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подала зазначену декларацію до системи подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, лише 11.01.2018 року, тобто не своєчасно без поважних причин.

Як встановлено судом, моментом виявлення адміністративного правопорушення, пов*язаного з корупцією, вчиненого ОСОБА_2, є 20.03.2018 р., а саме складення інформаційної довідки головним спеціалістом НАЗК ОСОБА_3, згідно якої останній встановив факт несвоєчасного подання ОСОБА_2 декларації та наявності підстав для проведення перевірки даного факту з метою складання протоколу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

При цьому слід зауважити, що інкриміноване ОСОБА_2 правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у даному випадку не є триваючим, при цьому подія адміністративного правопорушення у даному випадку є разовою і строк для накладення адміністративного стягнення має обраховуватись з дня його виявлення, як це передбачено ч.3 ст.38 КУпАП.

Відповідно до ч.3 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

Згідно до п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

У зв'язку із зазначеним суд приходить до висновку, що оскільки з дня виявлення адміністративного корупційного правопорушення, а саме з 20.03.2018 року, минуло понад три місяці, то відповідно до ч.3 ст. 38 КупАП адміністративне стягнення на особу, яка притягується до відповідальності не може бути накладено, а провадження у справі у відповідності до ст.247 п.7 КУпАП підлягає закриттю.

Судовий збір, у зв*язку із закриттям провадження у справі, з винної особи стягненню не підлягає

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 40-1, ч.1 ст.172-6, 221, 247, 279-280, 283-285 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, Законому України «Про запобігання корупції», суд -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП .

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП закрити, у зв*язку із закінченням на час розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м.Києва шляхом подачі апеляційної скарги до Шевченківського районного суду м.Києва протягом 10 днів дня винесення постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана протягом 10 днів. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя А.В.Трубніков