
Провадження №3/760/5528/18
Справа №760/16795/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.07.2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Оксюта Т.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС України про притягнення до адміністративної відповідальності відправника міжнародного поштового відправлення № RG610132373UA гр. ОСОБА_2, адреса: АДРЕСА_1,
за ст. 473 МК України, -
В С Т А Н О В И В:
27.06.2018 року до Солом'янського районного суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності відправника міжнародного поштового відправлення № RG610132373UA гр. ОСОБА_2, адреса: АДРЕСА_1, за порушення митних правил.
З протоколу №0327/10000/18 про порушення митних правил від 12.06.2018 року вбачається, що 08.02.2018 року в зоні митного контролю Київської міської митниці ДФС на території ДОПП ПАТ «Укрпошта», (м. Київ, вул. Г. Кірпи, 2) під час проведення митного огляду міжнародного поштового відправлення №RG610132373UА, яке пересилалося з України (ОСОБА_2, АДРЕСА_1) до Болгарії (ОСОБА_3, АДРЕСА_2), виявлено металеву частину (ззовні схожу на глушник) - 1 шт.
У митній поштовій декларації форми CN22 вміст товару задекларовано як «фільтр».
Листом Київської міської митниці ДФС від 12.02.2018 №505/8/26-70-20-03, вказані зразки направлено для проведення експертного дослідження до Департаменту податкових та митних експертиз ДФС (далі - ДПМЕ ДФС).
Згідно висновку експерта ДПМЕ ДФС від 15.02.2018 №142005902-0050 наданий на дослідження глушник, вилучений в міжнародному поштовому відправленні №RG610132373UА є аксесуаром до нарізної вогнепальної зброї та має ознаки товарів зазначених в позиції ML1 Списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 №1807 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення.
На адресу Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області направлено Повідомлення про кримінальне правопорушення №65 від 06.03.2018р., за ознаками ст. 201 Кримінального кодексу України.
Київською міською митницею отримано листи Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області від 06.03.2018 №51/12-2752 та від 20.03.2018 №51/12-2824 відповідно до якого слідчим відділом ГУ СБ України у м.Києві та Київській області розглянуто повідомлення про кримінальне правопорушення, у ході аналізу встановлено, що відповідні відомості не можуть бути внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, у зв'язку з відсутністю складу злочину.
У разі переміщення зазначених товарів через митний кордон України, необхідно надати на вимогу митного органу оригінал дозволу або висновку Держекспортконтролю.
Оригінал дозволу або висновку Держекспортконтролю до митного органу не надавався.
Відповідно до ст. 236 Митного кодексу України товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, підлягають письмовому декларуванню.
Однак в митній декларації ОСОБА_2 не здійснив декларування переміщуваного товару, вказавши неправдиве найменування.
Отже, вказаним громадянином міжнародне поштове відправлення відправлено з порушенням митних правил, які встановлюють порядок переміщення.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 235 Митного кодексу України - забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, відправлених з порушенням митних правил.
Тобто, у діях відправника міжнародного поштового відправлення №RG610132373UA гр. ОСОБА_2, вбачаються ознаки порушення митних правил, відповідальність за які передбачено ст. 473 Митного кодексу України, а саме пересилання у міжнародних поштових відправлення товарів, заборонених до такого пересилання.
Представник Київської міської митниці ДФС у судовому засіданні пояснив, що гр. ОСОБА_2 порушив митні правила, у зв'язку з чим щодо останнього складено протокол про порушення митних правил №0327/10000/18 за ст. 473 МК України. Зазначив, що гр. ОСОБА_2 пересилав у міжнародних поштових відправленнях товари, заборонені до такого пересилання.
ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про дату та час розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.
Заслухавши пояснення представника Київської міської митниці ДФС, розглянувши отримані матеріали, вбачається наступне.
Встановлено, що 08.02.2018 року в зоні митного контролю Київської міської митниці ДФС на території ДОПП ПАТ «Укрпошта», (м. Київ, вул. Г. Кірпи, 2) під час проведення митного огляду міжнародного поштового відправлення №RG610132373UА, яке пересилалося з України (ОСОБА_2, АДРЕСА_1) до Болгарії (ОСОБА_3, АДРЕСА_2), виявлено металеву частину (ззовні схожу на глушник) - 1 шт.
У митній поштовій декларації форми CN22 вміст товару задекларовано як «фільтр».
Листом Київської міської митниці ДФС від 12.02.2018 №505/8/26-70-20-03, вказані зразки направлено для проведення експертного дослідження до Департаменту податкових та митних експертиз ДФС (далі - ДПМЕ ДФС).
Згідно висновку експерта ДПМЕ ДФС від 15.02.2018 №142005902-0050 наданий на дослідження глушник, вилучений в міжнародному поштовому відправленні №RG610132373UА є аксесуаром до нарізної вогнепальної зброї та має ознаки товарів зазначених в позиції ML1 Списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 №1807 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення.
На адресу Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області направлено Повідомлення про кримінальне правопорушення №65 від 06.03.2018р., за ознаками ст. 201 Кримінального кодексу України.
Київською міською митницею отримано листи Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області від 06.03.2018 №51/12-2752 та від 20.03.2018 №51/12-2824 відповідно до якого слідчим відділом ГУ СБ України у м.Києві та Київській області розглянуто повідомлення про кримінальне правопорушення, у ході аналізу встановлено, що відповідні відомості не можуть бути внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, у зв'язку з відсутністю складу злочину.
У разі переміщення зазначених товарів через митний кордон України, необхідно надати на вимогу митного органу оригінал дозволу або висновку Держекспортконтролю.
Оригінал дозволу або висновку Держекспортконтролю до митного органу не надавався.
Відповідно до ст. 236 Митного кодексу України товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, підлягають письмовому декларуванню.
Однак в митній декларації ОСОБА_2 не здійснив декларування переміщуваного товару, вказавши неправдиве найменування.
Отже, вказаним громадянином міжнародне поштове відправлення відправлено з порушенням митних правил, які встановлюють порядок переміщення.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 235 Митного кодексу України - забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, відправлених з порушенням митних правил.
Тобто, у діях відправника міжнародного поштового відправлення №RG610132373UA гр. ОСОБА_2, вбачаються ознаки порушення митних правил, відповідальність за які передбачено ст. 473 Митного кодексу України, а саме пересилання у міжнародних поштових відправлення товарів, заборонених до такого пересилання.
Правила переміщення (пересилання) міжнародних поштових та експрес-відправлень через митний кордон України визначено ст.ст. 233-237 Митного кодексу України.
Частиною 7 ст. 233 Митного кодексу України визначено, що міжнародні поштові (крім тих, що переміщуються через територію України транзитом) та експрес-відправлення переміщуються через митний кордон України після здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, що знаходяться в цих відправленнях.
Згідно ч. 2 ст. 234 Митного кодексу України, товари (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість перевищує еквівалент 150 євро, оподатковуються митом відповідно до цього Кодексу та податком на додану вартість відповідно до Податкового кодексу України.
Відповідно до ст. 236 Митного кодексу України декларування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, здійснюється оператором поштового зв'язку, експрес-перевізником чи декларантом або уповноваженою ним особою. При цьому товари, які не є об'єктом оподаткування митними платежами , а також кореспонденція, поштові листи та листівки, література для сліпих, друковані матеріали, міжнародні експрес-відправлення документарного характеру декларуються в усній формі на підставі товаросупровідних документів. Інші товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, підлягають письмовому декларуванню.
Таким чином відповідно до вимог ст.ст. 234, 236 Митного кодексу України товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, підлягають письмовому декларуванню.
При цьому статтею 257 Митного кодексу України визначено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України , а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Отже, не заявлення заявником точних відомостей про переміщуванні товари у міжнародному почтовому відправленні тягне за собою переміщення вказаних товарів через митний кордон України з порушенням норм Митного кодексу України.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 235 Митного кодексу України, «забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, відправлених з порушенням митних правил».
Підпунктами 1 та 2 ч.1 ст. 196 Митного кодексу України визначено, що товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом, а також товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України, крім випадків, передбачених цим Кодексом не можуть бути пропущені через митний кордон України.
Таким чином, у діях відправника міжнародного поштового відправлення № RG610132373UA гр. ОСОБА_2 наявні ознаки порушення митних правил, передбачені ст.473 Митного кодексу України, а саме: пересилання у міжнародних поштових відправлення товарів, заборонених до такого пересилання.
Статтею 473 МК України передбачена відповідальність за пересилання через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, а також пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання актами Всесвітнього поштового союзу.
Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
З огляду на наведене, в діях відправника міжнародного експрес відправлення гр. ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 473 МК України.
Таким чином враховуючи, що безпосереднім предметом правопорушення митних правил є товар, що заборонений до пересилання у міжнародних поштових відправленнях, а тому суд вважає за необхідне застосувати до гр. ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил.
Керуючись статтями 235, 236, 257, 458, 472, 473, 527-529 МК України, статтями 283, 284, 294 КпАП України,
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винним гр. ОСОБА_2 у порушенні митних правил, передбачених ст. 473 Митного Кодексу України.
Накласти на гр. ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді конфіскації товарів, що заборонені до пересилання у міжнародних поштових відправленнях, а саме: глушник, який є аксесуаром до нарізної вогнепальної зброї - 1 шт., вартістю 1 грн. (умовно).
Стягнути з гр. ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 352 грн. 40 коп., який необхідно сплатити за наступними реквізитами: отримувач коштів: УК у Солом'янському районі, код отримувача (код ЄДРПОУ) 38050812, р/рахунок отримувача: 31218206026010, банк отримувача: казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через районний суд, шляхом подання скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя