
Справа № 490/5028/18
н\п 3/490/2807/2018
Центральний районний суд м. Миколаєва
54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 липня 2018 року суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Подзігун Г.В., розглянувши протокол про вчинення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянкою України, працюючою на посаді касира каси №2 ПрАТ "Миколаївська ТЕЦ", яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
05 червня 2018 року відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП. Відповідно до вказаного протоколу, ОСОБА_1, будучи касиром каси №2 ПрАТ "Миколаївська ТЕЦ", за фактичною адресою: м. Миколаїв, вул. Наваринська, 2/1, з 08.08.2016 року по 26.01.2017 року здійснювала проведення розрахункових операцій через незареєстрований у встановленому порядку реєстратор розрахункових операцій, допустила порушення п. 1 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За такого, ОСОБА_1 порушила вимоги ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1, будучи належним чином повідомлена, не з’явилася, про причини своєї неявки не повідомила.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст.9 КУпАП, під поняттям адміністративного правопорушення визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частина 1 статті 155-1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.
Згідно вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
П. 1 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено те, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок .
Як слідує із протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1, будучи касиром каси №2 ПрАТ "Миколаївська ТЕЦ", за фактичною адресою: м. Миколаїв, вул. Наваринська, 2/1, з 08.08.2016 року по 26.01.2017 року здійснювала проведення розрахункових операцій через незареєстрований у встановленому порядку реєстратор розрахункових операцій, допустила порушення п. 1 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За такого, ОСОБА_1 порушила вимоги ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Відповідно до акту (довідки) фактичної перевірки від 10.05.2018 року, на ПрАТ "Миколаївська ТЕЦ" у період з 08.07.2016 року по 26.01.2017 року проводилися розрахункові операції на загальну суму 1636577,69 грн. через незареєстрований у встановленому законом порядку реєстратор розрахункових операцій "Datest FP -101 SMART", заводський номер AT 401200308.
Згідно наказу про прийняття на роботу № 166-е від 01.07.2009 року, ОСОБА_1 призначено на посаду касира з 01.07.2009 року.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, що полягає у порушенні встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
При накладенні адміністративного стягнення враховано характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, у зв’язку з чим суд вважає за необхідне та достатнє застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двох неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Керуючись ст. ст. 33, 283-285 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в прибуток держави в розмірі 34 (тридцять чотири) гривні.
Грошові кошти в рахунок сплати штрафу перерахувати на розрахунковий рахунок № 31111149700001, ОКПО 37992030, отримувач державний бюджет Центрального району, код 21081300, банк УДК у Миколаївській області, МФО 826013.
На підставі ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1, 29.08.1975року народження, ІНФОРМАЦІЯ_3 судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп.
Грошові кошти у розмірі 352,40 гривень в рахунок сплати судового збору перерахувати на розрахунковий рахунок № 31211256026001, одержувач ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код одержувача 37993783, банк одержувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998.
Строк пред'явлення постанови суду до виконання 3 (три) місяці з дня її винесення.
Постанову може бути оскаржено до Апеляційного суду Миколаївської області через Центральний районний суд м. Миколаєва протягом 10 днів.
СУДДЯ Г.В. ПОДЗІГУН