
Справа № 456/1716/18
Провадження № 2/456/1026/2018
УХВАЛА
іменем України
09 липня 2018 року місто Стрий
Стрийський міськрайонний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Бораковського В. М. ,
секретар судового засідання Проців І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління державної міграційної служби України у Львівській області про захист прав споживача, –
встановив:
Позивач ОСОБА_1 подав до суду позов в порядку цивільного судочинства до Головного управління державної міграційної служби України у Львівській області, в якому просить стягнути з відповідача на його користь 304,32 грн.
Представник відповідача подав до суду клопотання про закриття провадження у справі, в обґрунтування якого покликаючись на те, що відповідач є суб’єктом владних повноважень, який надає адміністративні послуги, в тому числі з оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Спір між сторонами є публічно-правовим спором та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, однак подав до суду заяву про проведення даного судового засідання за його відсутності, клопотання про закриття провадження у справі підтримує в повному обсязі та просить суд його задовольнити.
Позивач в судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечив.
Заслухавши думку позивача, вивчивши позов, долучені до нього документи, а також інші матеріали справи, суд доходить такого висновку.
Частина 1 ст. 19 ЦПК України визначає, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Відповідно до пункту 2 частини 1 ст. 4 КАС України публічно-правовий спір – спір, у якому хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов’язує надавати такі послуги виключно суб’єкта владних повноважень, і спір виник у зв’язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг.
Згідно з пунктом 1 частини 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про адміністративні послуги» (№ 5203-VI від 6 вересня 2012 року) адміністративна послуга – результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону; суб’єкт надання адміністративної послуги – орган виконавчої влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, державний реєстратор, суб’єкт державної реєстрації, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги.
За змістом пункту 19 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою КМУ від 25 березня 2015 р. №302, документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта подаються до центрів надання адміністративних послуг, державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, і його відокремлених підрозділів, територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС.
Таким чином, враховуючи положення наведених норм права та зважаючи на те, що відповідач ОСОБА_2 управління державної міграційної служби України у Львівській області є суб’єктом владних повноважень, який надає адміністративні послуги на підставі законодавства, а позивач оскаржує дії даного управління, тому суд вважає що спір між сторонами є публічно-правовим та не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, в зв’язку з чим провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись пунктом 1 частини 1 ст. 255, статтею 260 ЦПК України, суд –
постановив:
Клопотання представника Головного управління державної міграційної служби України у Львівській області про закриття провадження у справі задовольнити повністю.
Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління державної міграційної служби України у Львівській області про захист прав споживача у зв’язку з тим, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Роз’яснити учасникам справи, що відповідно до пункту 15.5 Розділу XIII «Перехідні положення» ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Стрийський міськрайонний суд Львівської області за правилами, що діяли до набрання чинності ЦПК України в новій редакції (в редакції Закону №2147-VIII від 03.10.2017).
Головуючий-суддя ОСОБА_3