Постанова № 7517268, 19.01.2010, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
19.01.2010
Номер справи
2а-2754/09/2770
Номер документу
7517268
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

19.01.10 о 10 год. 30 хв. Справа №2а-2754/09/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: головуючого судді - Лотової Ю.В.;

при секретарі - Мамедової Е.С.,

з участю: позивача Шульзі К.В., довіреність від 17.11.2009 р. № 7110/9/10-0

відповідача не зявився,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (вул. Кулакова, 37, м. Севастополь, 99011),дофізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 99040), про стягнення заборгованості.

Обставини справи:

10.12.2009 р. Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення з заборгованості перед бюджетом у сумі 5132,50 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 11 грудня 2009 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-2754/09/2770.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 11 грудня 2009 р. по справі № 2а-2754/09/2770 закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити повністю. Позовні вимоги обґрунтовані п.п. 1, 2 ст.3, ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг»від 06 липня 1995 р. N 265/95-ВР зі змінами та доповненнями (далі Закон України № 265), п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04 грудня 1990 р. N 509-XII зі змінами та доповненнями (далі Закон України № 509).

Відповідач у судове засідання не зявився, ухвали Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 11.12.2009 р. не виконав, письмового відзиву на позовну заяву з документальним та правовим обґрунтуванням своїх заперечень суду не надав, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений за всіма адресами, що є у матеріалах справи, про причини неявки суд не повідомив.

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 19 січня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова у повному обсязі складена та підписана 22.01.2010 р.

Розглянувши документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд

ВСТАНОВИВ:

Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу» органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» до функцій державної податкової служби належить контроль за своєчасністю подання платниками податків податкових звітів, декларацій, розрахунків та інших документів, повязаних з обчисленням податків, інших платежів.

Таким чином позивач є субєктом владних повноважень, що має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення заборгованості зі штрафних санкцій за порушення норм Закону України № 265.

Враховуючи субєктивний склад сторін, вимоги ст. 17, 18 Кодексу адміністративного судочинства України, даний спір є справою адміністративної юрисдикції та повинен розглядатися Окружним адміністративним судом міста Севастополя.

ОСОБА_2 зареєстрована як фізична особа підприємець 10.10.2008 р. Ленінської районної державної адміністрацією м. Севастополя, про що їй видано відповідне свідоцтво, 13.10.2008 р. узята на облік як платник податків до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя за № 15199.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 р. № 1251-XII зі змінами та доповненнями (далі Закон України № 1251) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно зі ст. 4 Закону України № 1251 платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами субєктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі субєкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівкової та/або в безготівкової формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та субєктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Згідно зі ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Так, співробітниками позивача 27.05.2009 р. була проведена перевірка з питання дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці магазину, який розташований за адресою м. Севастополь, вул. Вакуленчука, 2, що належить ОСОБА_2.

В ході перевірки були встановлені та зафіксовані факти порушення відповідачем п.п. 1, 2 ст. 3 Закону України № 265. Так, при продажу споживачу товару на загальну суму 52,50 грн. розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів не проводились. За відповідні порушення п. 1 ст. 17 Закону України № 265 передбачені штрафні санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність у розмірі 262.50 грн. (52.50 грн. х 5).

Сума готівкових коштів на місті проведення розрахунків, без врахування покупки, склала 989,00 грн., сума вказана в денному звіті РРО 83,00 грн. що є порушенням п. 13 ст. 3 Закону України № 265. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена ст. 22 цього ж Закону України - у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (906,00 грн.) у розмірі 4530,00 грн. (906,00 грн. х 5).

Крім того, перевіркою книги обліку розрахункових операцій виявлено, що фіскальні звіти зберігаються не щоденно, а саме звіт за 21.04.2009 р. № 0001 відсутній, що є порушенням п.9 ст. 3 Закону України № 265. Суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Відповідальність за порушення зазначеної норми передбачена п. 4 ст. 17 Закону України № 265 - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій у розмірі 340,00 грн.

За результатами перевірки було складено акт № 2702/0274/2330, у п. 4.1 зазначено, що з боку особи, у присутності якої проводилась перевірка, зауважень не надходило.

За результатами розгляду матеріалів перевірки відповідача, позивачем було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002552330 від 09.06.2009 р. на суму 5132,50 грн., яке було отримано відповідачем 15.06.2009 р. особисто.

Відповідно до ст. 25 Закону України № 265 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

На день розгляду справи по суті заборгованість відповідача перед позивачем не сплачена, документів, що підтверджують інше, до суду не надходило.

Судом встановлено, що зазначене рішення є чинними, на день розгляду справи по суті сума штрафних (фінансових) санкцій складає 5132,50 грн., що підтверджується матеріалами справи.

За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 19 січня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова у повному обсязі виготовлена 22.01.2010 р.

Керуючись ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 99040, ЄДРПОУ НОМЕР_2, НОМЕР_3, МФО 384931 у ФАКБ «Форум» у м. Севастополі) суму заборгованості перед бюджетом по сплаті штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 5132,50 грн. код платежу 21080900, яка підлягає перерахуванню на р/р 31112104700007, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598, одержувач: УДКУ в м. Севастополі.

Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання у повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяЮ.В. Лотова

Судді:

Суддя Судді: