Єдиний державний реєстр судових рішень КОПІЯ:
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 серпня 2009 р. Справа № 2а-1757/09/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бондаря С.О.
за участю секретаря - Бабаніної О.В.
представника позивача - Груздо Т.С.
представників відповідача - Вертієвець С.В., ОСОБА_1, Кулик О.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма ім. Чапаєва" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені ,-
В С Т А Н О В И В:
Сумське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма ім. Чапаєва" про стягнення адміністративно - господарських санкцій у розмірі 16216грн.47коп. та пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 2609грн. 83коп., а всього 18826грн.30коп.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма ім. Чапаєва" проти позову заперечує, обґрунтовуючи свою позицію тим, що на підприємстві працевлаштовані 6 інвалідів, які працювали протягом всього перевіряємого періоду. За станом здоров"я інваліди не могли працювати кожного робочого дня. У зв"язку з чим Сумське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів визначило середньооблікову чисельність інвалідів в кількості трьох чоловік. На думку відповідача такі твердження позивача є безпідставними, так як в цей період постійно працювало 6 інвалідів.
В судовому засіданні представник позивача Груздо Т.С. позовні вимоги підтримала у повному обсязі зазначивши, що заборгованість на момент розгляду справи відповідачем не погашена.
Представники відповідача Вертієвець С.В., ОСОБА_1, Кулик О.П. в судовому засіданні позов не визнали і пояснили, що всі інваліди працювали і не звільнялися з підприємства.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного:
В судовому засіданні встановлено, що згідно форми № 10-ПІ “Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів”за 2007 рік, що наданий до Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів”відповідачем, середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2007 році становила 164 чоловік, а розмір середньорічної заробітної плати штатного працівника на підприємстві за 2007рік становить 5405 грн.49коп. (а.с. 27).
Відповідно до ч.1 ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, якщо працює від 15 до 25 чоловік у кількості одного робочого місця, а якщо від 8 до 15 осіб в розмірі половини середньорічної заробітної плати за нестворене 1 робоче місце.
Статтею 20 вищевказаного Закону встановлено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньоїрічної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Як вбачається з матеріалів справи відносно директора товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма ім. Чапаєва" ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення №67 від 04.03.2009року у зв"язку з тим, що недодержано вимог законодавства щодо виконання вимог ч.1 ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” згідно якого не виконувався 4% норматив по працевлаштуванню інвалідів (а.с. 24).
Постановою Глухівського міськрайонного суду 30.03.2009року по справі №3-518/09 директора товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма ім. Чапаєва" ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 188-1 ч.2 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 170грн. Під час розгляду вказаної справи ОСОБА_1 свою вину визнала повністю (а.с. 26).
Твердження відповідачів про зайнятість на підприємстві 6 інвалідів, які працювали протягом всього перевіряємого періоду є безпідставними, виходячи з наступного:
Відповідно до індивідуальних відомостей про застраховану особу у товаристві з обмеженою відповідальністю "Агрофірма ім. Чапаєва" фактично в 2007році працювали: ОСОБА_2. (інвалід 3 групи, різнорабочий) - 5,31міс.; ОСОБА_3 (інвалід 3 групи, головний агроном), відпрацював за звітний період - 9,91міс.; ОСОБА_4. (інвалід 3 групи, сторож) фактично відпрацював за звітний період 1,73міс.; ОСОБА_5 ( інвалід 2 групи, різнорабочий), за звітний період відпрацював 1,8 міс.; ОСОБА_6. (інвалід 3 групи, сторож), відпрацював за звітний період 11,73міс.; ОСОБА_7 (інвалід 3 групи, вагар) фактично відпрацював за звітний період 4,83міс. (а.с.18-23).
Фактичний час відпрацювання зазначених інвалідів вказаний і в акті перевірки виконання вимог ст. 19, ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” № 30/1 від 04.03.2009року. Крім того в акті зазначено, що в звіті про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007рік була надана недостовірна інформація щодо середньооблікової чисельності штатних працівників, яким за висновками МСЕК встановлена інвалідність, тобто вказано, що підприємством виконано 4% норматив по працевлаштуванню інвалідів. В ході перевірки встановлено, що всі інваліди працювали на підприємстві не повний рік. Середньооблікова чисельність інвалідів в 2007році складає 3 особи (а.с.6-7).
Відповідачем не виконано 4% норматив по працевлаштуванню інвалідів, чим порушені вимоги Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” щодо прийняття заходів для працевлаштування інвалідів.
За 4 нестворених місця призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач до 16.04.2008року повинен був самостійно сплатити адміністративно - господарські санкції в сумі 21621грн.96коп. Але товариством з обмеженою відповідальністю "Агрофірма ім. Чапаєва" було сплачено лише частково суму боргу в розмірі 5405грн.49коп. Тому заборгованість зі сплати адміністративно - господарських санкцій складає 16216грн. 47коп.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Оскільки термін сплати адміністративно-господарських санкцій був порушений, товариству з обмеженою відповідальністю "Агрофірма ім. Чапаєва" нарахована пеня в розмірі 2609грн.83коп., що підтверджується розрахунком (а.с. 4).
Таким чином, з товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма ім. Чапаєва" на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів необхідно тягнути 16216грн. 47коп. (21621грн.96коп. - 5405грн.49коп.) заборгованості зі сплати адміністративно - господарських санкцій та 2609грн.83коп. нарахованої пені, а всього 8826грн.30коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма ім. Чапаєва" (41436, Сумська область, Глухівський район, с. Слоут, вул. Леніна, 22, код 30822068, МФО 337483, р/р 26007928400000) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно - господарські санкції у розмірі 16216грн.47коп. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 2609грн. 83коп., а всього 18826грн.30коп. (вісімнадцять тисяч вісімсот двадцять шість грн. 30коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. В разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її виготовлення в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя (підпис) С.О. Бондар
З оригіналом згідно:
Суддя С.О.Бондар