Постанова № 7515599, 08.12.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.12.2009
Номер справи
2а-16427/09/0570
Номер документу
7515599
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 грудня 2009 р.                                                                       справа № 2а-16427/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Христофорова А.Б.

при секретарі                                                  Аржанові А.С.

за участю

представника позивача -                     не з’явився,

представника відповідача -                               не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «Сантехсервіс» до Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» про скасування постанови № Д-372 09 вересня 2009 року про накладення штрафу у 5100,00 гривень,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Приватне підприємство «Сантехсервіс», звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної по енергетичному нагляду за режимами споживання електричної та теплової в Донецькій області про скасування постанови № Д-372 08 вересня 2009 року про накладення штрафу у 5100,00 гривень.

В обґрунтування своїх позовних вимог вказав, що 08.09.2009 року відповідачем винесена постанова № Д-372 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику у сумі 5100,00 гривень. вказаною постановою позивач не погодився у зв’язку з тим, що не був присутній при розгляді акту перевірки 22.05.2009 року, на підставі якого була прийнята постанова, тому не спростувати зазначенні в акті порушення, а саме невиконання позивачем припису Держенергонагляду ДА 88 №493 17 жовтня 2008 року, внаслідок чого була порушена ст. 26 Закону України «Про електроенергетику».

До того ж, листом № 203 25.12.2008 року Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової в Донецькій області була проінформована про виконання припису ДА 88 № 493 17.10.2008 року у повному обсязі, про що додавались документи.

Крім того, позивач зазначає, що акт перевірки 22.05.2009 року № 02/13-0024 був отриманий ними лише 25.06.2009 року, чим порушений п.6 ст.7 Закону України «Про основні принципи державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності». Також в акті перевірки, на підставі якого винесена постанова, зазначено, що інспектором було встановлено невиконання припису 17.10.2008 року у строк до 20.06.2008 року, тобто строк виконання припису встановлено раніше, винесений припис, що не може відповідати дійсності. Вважає, що відповідач своїми діями порушує його права, тому просить задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою суду 20 листопада 2009 року було замінено неналежного відповідача – Державну інспекцію по енергетичному нагляду за режимами споживання електричної та теплової в Донецькій області на належного – Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго».

Представник позивача в судове засідання не з’явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутністю у зв’язку зайнятістю в іншому процесі.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутністю у зв’язку службовим відрядженням. Заперечення представником відповідача суду не надавались.

З огляду на зазначені обставини суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін.

Розгляд справи здійснювався фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального пристрою „Камертон». Суд, розглянувши доводи позовної заяви та дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Позивач, приватне підприємство «Сантехсервіс», юридичною особою, зареєстровано в ЄДРПОУ за №32441946. 17.10.2008 року Артемівським відділенням Державної з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної теплової в Донецькій області було проведено планове обстеження приватного підприємства «Сантехсервіс» з питань підготовки до роботи в осіннє-зимовий період 2008-2009р. В результаті обстеження був винесений припис ДА 88 № 493 17.10.2008р. (а.с.8-11). Зазначеним приписом приватному підприємству «Сантехсервіс» було запропоновано в строк до 15.01.2009 року усунути виявлені порушення чинного законодавства.

Згідно абзацу 3 частини 3 статті 27 Закону України «Проелектроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за неподання або подання завідомо недостовірної інформації, передбаченої в ліцензіях на виробництво, передачу або постачання електричної та в нормативно-правових актах, що регулюють питання функціонування енергетичної системи України споживання енергії, - штраф у до тисячі неоподатковуваних доходів громадян.

Листом № 203 28 грудня 2009 року Приватне підприємство «Сантехсервіс» повідомило Державну інспекцію по енергетичному нагляду за режимами споживання електричної та теплової в Донецькій області про виконання припису ДА 88 № 493 17.10.2008 року у повному обсязі з першого по шістнадцятий пункти (а.с.6).

22.05.2009 року Артемівським відділенням Державної з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної теплової в Донецькій області був складений акт перевірки (протокол) № 02/13-0024 22.05.2009 року щодо перевірки виконання вимог припису ДА 88 № 493 17.10.2008 року (а.с.16). Зазначеним актом було встановлено невиконання вимог припису, на підставі чого була винесена постанова № Д-372 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику у 5100,00 гривень.

Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності » змінами доповненнями визначає правові та організаційні засади, основні принципи порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), посадових осіб права, обов'язки та відповідальність господарювання час здійснення державного нагляду (контролю).

Відповідно до статті 11 зазначеного Закону господарювання час здійснення державного нагляду (контролю) зобов'язаний виконувати вимоги органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства. Позивачем з дотриманням зазначених вимог був у повному обсязі виконаний припис, про що листом було повідомлено Державну інспекцію по енергетичному нагляду за режимами споживання електричної та теплової в Донецькій області.

Відповідно до п.6 ст.7 зазначеного Закону за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю), у разі виявлення порушень вимог законодавства, складає акт. Згідно з абзацом 2 п.6 ст.7 посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства. Відповідачем в акті зазначено, що інспектором було встановлено невиконання припису 17.10.2008 року у строк до 20.06.2008

року, тобто строк виконання припису встановлено раніше, винесений припис, що не може відповідати дійсності (а.с.16). До того ж, відповідачем не надано жодного доказу, щодо невиконання Приватним підприємством «Сантехсервіс» зазначених у приписі вимог.

Крім того, згідно з абзацом 3 п.6 ст.7 в останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), здійснювали захід, та суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом. В порушення зазначених вимог відповідачем акт № 02/13-0024 22.05.2009 року було вручено позивачу 25.06.2009, про що міститься відмітка про реєстрацію Акта перевірки суб’єкту господарювання (вхідний номер 64).

Відповідно до частини другої ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

          На підставі ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, чи бездіяльності владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення 4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;          

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо заперечує проти адміністративного позову.

Оскільки відповідач не довів суду невиконання позивачем вимог припису ДА 88 № 493 17.10.2008 року та не надав відповідних доказів, суд задовольняє позовні вимоги у повному обсязі.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 24, 71, 94, 160, 167, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Приватного підприємства «Сантехсервіс» до Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» про скасування постанови № Д-372 09 вересня 2009 року про накладення штрафу у 5100,00 гривень, - задовольнити.

Скасувати постанову № Д-372 09.09.2009 року про накладення штрафу у 5100,00 гривень.

Постанову постановлено у нарадчій та проголошено вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 08 грудня 2009 року.

Повний текст постанови складений 13 грудня 2009 року.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Христофоров А.Б.