Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2009 р. справа № 2а-13810/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кірієнка В.О.
при секретарі Ломиног А.М.
За участю:
представника позивача Чебаненко Є.О. – довір.
представника відповідача не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду за адресою: вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17, м. Донецьк справу за адміністративним позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Відкритого акціонерного товариства «Укрвуглебуд» про стягнення адміністративно – господарських санкцій,
В С Т А Н О В И В:
Позивач Донецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Укрвуглебуд» про стягнення адміністративно – господарських санкцій.
В обґрунтування позову зазначив, що відповідачем ВАТ «Укрвуглебуд» в 2008 році повинно було працевлаштувати 30 інвалідів, фактично ж, за даними акту перевірки працювало 4 інваліда. Отже, відповідачем не виконано передбачений законодавством норматив з працевлаштування 26 інвалідів, внаслідок чого йому були нараховані адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в сумі 553748,00 грн., та пеня у сумі 21264,00 грн. В добровільному порядку відповідач ці суми не виплачує. Тому позивач вимушений звернутися до суду із зазначеним позовом, у якому просив стягнути з відповідача загальну заборгованість у сумі 575012,00 грн.
В судовому засіданні представник позивача повністю підтримав позовні вимоги на підставі обставин викладених у позові. Наполягав на його задоволенні.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, був належним чином повідомлен про час та місце розгляду справи. Таким чином, неявка представника відповідача в судове засідання є без поважних причин. Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Крім того, слухання справи не однаразово відкладалося. Тому суд вважає, що неприбуття представника відповідача в судове засідання не є перешкодою для розгляду справи.
Суд, вислухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи та додані документи, приходить до наступних висновків.
Виходячи з акту перевірки № 90 від 17.04.2009 року за 2008 рік (а.с. 6-7), що наданий ВАТ «Укрвуглебуд» до Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів. Середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу відповідача становила 758 осіб.
Відповідно до Статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.
Таким чином на Відкрите акціонерне товариство «Укрвуглебуд» у 2008 році повинно бути працевлаштовано 30 інвалідів, але фактично за даними акту перевірки працювало 4 інваліда. Отже відповідач не виконав норматив по створенню 26 робочих місць по працевлаштуванню інвалідів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року № 70 «Про реалізацію статей 19 та 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та статтею 20 Закону встановлено обов’язок підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлена нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком в якому відбулося це порушення, сплачувати відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається згідно ст. 20 Закону.
Відповідно до ст. 20 Закону та Постанови передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річних Облікової ставки Національного Банку України за кожний календарний день прострочення.
За нестворені робочі місця для забезпечення працевлаштування інвалідів у 2008 році позивачем було нараховане ВАТ «Укрвуглебуд» адміністративно-господарські санкції у розмірі 553748,00 грн. У зв’язку з цим, станом на 20 липня 2009 року сума нарахованої пені складає 21264,00. Загальна сума позову з урахуванням пені становить 575012.00 грн.(а.с. 8-9)
У відповідності до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ст. 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості.
Проте суду не надано доказів того, що ВАТ «Укрвуглебуд» зверталося до центру зайнятості, або самостійно здійснювало пошуки інвалідів для працевлаштування у 2008 році.
Таким чином, суд, перевіривши розрахунки, які знаходяться у розрахунку адміністративно – господарських санкцій за нестворені робочі місця для забезпечення працевлаштування інвалідів у 2008 році та розрахунку суми пені на заборгованість по сплаті адміністративно – господарських санкцій за не створені робочі місця для забезпечення працевлаштування інвалідів у 2008 році, приходить до висновку про те, що позивачем правильно, з урахуванням вихідних даних для розрахунку сум санкції та пені робилося нарахування.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі, так як він дійсно має право на відшкодування суми адміністративно-господарських санкцій та пені на заборгованість, у відповідача така є заборгованість є, що було достовірно встановлено в судовому засіданні.
Відповідно до ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалено на користь сторони – суб’єкта владних повноважень, судовий збір з відповідача, який не є суб’єктом владних повноважень, не стягується.
На підставі Положення про Фонд соціального захисту інвалідів №1434 від 26.09.2002 року, Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року № 70 «Про реалізацію статей 19 та 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», керуючись ст.ст.11, 86, 94, 98, 112, 158, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Відкритого акціонерного товариства «Укрвуглебуд про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Укрвуглебуд» (83000, м. Донецьк, вул. Артема, 97 р/р 2600801300041, ДОВ ТОВ «Укрпромбанк» м. Донецьк, МФО 335924, ЄДРПОУ 30556313) на користь Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (83073 м. Донецьк вул. Університетська буд.91, р/р 31216230700001 в ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 13492430) адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в сумі 575012 (п’ятсот сімдесят п’ять тисяч дванадцять) грн. 00 коп., з яких:
- адміністративно – господарські санкції у розмірі 553748 (п’ятсот п’ятдесят три
тисячі сімсот сорок вісім) грн. 00 коп.,
- пеня у розмірі 21264 (двадцять одна тисяча двісті шістдесят чотири) грн. 00 коп.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 21 грудня 2009 року у присутності представника позивача.
Постанову у повному обсязі складено 25 грудня 2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кірієнко В.О.