Постанова № 7514467, 03.12.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.12.2009
Номер справи
2а-8193/09/0570
Номер документу
7514467
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 грудня 2009 р.                                                                       справа № 2а-8193/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Христофорова А.Б.

при секретарі                                                  Аржанові А.С.

за участю:

представника позивача -                     Лактюшиної А.М.,

представника відповідача -                    Домбровської О.С.,

          розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства „Макіїввугілля” в особі Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” до Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі м. Макіївки про визнання недійсними рішень № 24 від 02.02.07 року, № 44 від 02.03.07 року, № 128 від 07.05.07 року, № 167 від 04.06.07 року, № 208 від 06.07.07 року, № 209 від 06.07.07 року, № 267 від 04.09.07 року, № 268 від 04.09.07 року, № 308 від 02.10.07 року, № 309 від 02.10.07 року, № 348 від 30.10.07 року, № 349 від 30.10.07 року, № 385 від 04.12.07 року, № 386 від 04.12.07 року, № 429 від 29.12.07 року, № 430 від 29.12.07 року, № 431 від 29.12.07 року,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Державне підприємство „Макіїввугілля” в особі Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” (Далі за текстом - ДП Макіїввугілля), звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі м. Макіївки (Далі за текстом - УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки) про визнання недійсними рішень № 24 від 02.02.07 року, № 44 від 02.03.07 року, № 128 від 07.05.07 року, № 167 від 04.06.07 року, № 208 від 06.07.07 року, № 209 від 06.07.07 року, № 267 від 04.09.07 року, № 268 від 04.09.07 року, № 308 від 02.10.07 року, № 309 від 02.10.07 року, № 348 від 30.10.07 року, № 349 від 30.10.07 року, № 385 від 04.12.07 року, № 386 від 04.12.07 року, № 429 від 29.12.07 року, № 430 від 29.12.07 року, № 431 від 29.12.07 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідно до акта звірки розрахунків підписаного між відокремленим підрозділом „Шахта ім. С.М. Кірова” ДП Макіїввугілля та УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки станом на 01.01.08 року „Шахта ім. С.М. Кірова” ДП Макіїввугілля має заборгованість перед УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки в сумі 11316544,37 гривень у тому числі фінансових санкцій 393730,45 гривень, пені 143385,69 гривень.

Позивач у 2007 році щомісячно перераховував страхові внески до УПФУ Совєтському районі м. Макіївки на загальну суму 13855119,97 гривень. Зазначає, що не зважаючи на це заборгованість відокремленим підрозділом „Шахта ім. С.М. Кірова” ДП Макіїввугілля не зменшувалась, а навпаки збільшувалась завдяки нарахуванню відповідачем фінансових санкцій та пені.

Звертає увагу суду, що УПФУ Совєтському районі м. Макіївки своїми неправомірними діями штучним образом збільшувало недоїмку позивача перед відповідачем.

Згідно спірних рішень про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, ДП „Макіївугілля” нараховані фінансові санкції та пеня. Але до рішень не було додано розрахунків фінансових санкцій та пені, тому не можливо зрозуміти чому нараховані саме такі суми і чи відповідають вони дійсності.

Крім того, на ту недоїмку, що утворилась відповідач знову нараховує фінансові санкції.

Зазначає, що відповідач своїми діями спричиняє економічну шкоду не тільки інтересам позивача, а й конкретно інтересам працівників цього підприємства.

Також просить відповідно до ст.ст. 99, 100 КАС України відновити строк на звернення до суду, оскільки позивач не міг звернутись до суду у 2008 році за захистом порушених прав, у зв’язку з тим, що працівниками податкової міліції була зроблена виїмка усіх бухгалтерських документів за 2007 рік.

З огляду на вищенаведене просить задовольнити позовні вимоги.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав просив їх задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав суду заперечення відповідно до яких зазначив, що відповідно до Порядку ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження платежів зі збору на обов’язкове державне пенсійне страхування та інших платежів, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 19.01.2002 року № 2-4, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 01.03.2002 року за № 212/6500, установлюється механізм здійснення органами Пенсійного фонду України обліку надходження платежів зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та інших платежів (надалі - платежі), які справляються з платників згідно з Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", сум штрафних санкцій та пені, що застосовуються до підприємств, установ, організацій та громадян відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до п.п. 1.4 п. 1 Порядку № 2-4 обов’язковою вимогою до автоматизованого робочого місця є захист, архівування та збереження даних, забезпечення можливості доступу до бази даних, у тому числі минулих звітних періодів (тільки в режимі перегляду), виведення карток особових рахунків на друк та екран комп'ютера.

Таким чином, втручання та зміна даних в особових рахунках страхувальника неможлива.

Позивач станом на 01.01.07 року мав заборгованість перед УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки у розмірі 295071,72 гривень, яка склалась ще у 2006 році, відповідно до розрахунку сум страхових внесків за грудень 2006 року, що підлягають сплаті у січні 2007 року підприємство повинно сплатити 1017830,36 гривень, проте у січні було сплачено лише 957603,00 гривень. У лютому нараховано 1160081,10 гривень, сплачено 1371545,46 гривень, у березні нараховано 1070984,74 гривень, фактично сплачено 522923,76 гривень. У такий спосіб протягом 12 місяців 2007 року лише в лютому, травні та грудні позивачем внески сплачувались у необхідному розмірі, а протягом інших місяців у меншому та з порушенням строку сплати.

Відповідач, керуючись положеннями ч.5 ст. 106 Закону України № 1058 „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та п.п. 10.11 Інструкції № 21-1 УПФУ зарахувало платежі, що надходили від позивача шляхом перерозподілу сплаченої суми в рахунок сплати боргу (недоїмки, пені та фінансових санкцій), що виник ще в 2006 році, застосовуючи до страхувальника фінансову санкцію та нараховуючи пеню, про що і були складені спірні рішення.

Позивач своїм правом на оскарження спірних рішень не скористався.

Кожного місяця позивачу надавалося повідомлення про суми перерозподілу коштів в строки та за формою, передбаченою нормативно-правовими актами.

Зазначає, що відповідач діяв у відповідності до норм Закону України № 1058 „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та Інструкції № 21-1, вважає свої дії законними і правомірними, та такими, що відповідають принципам розумності, логічності та справедливості, на яких ґрунтується будь-яка підприємницька діяльність.

Також посилається на ст. 100 КАС України і наполягає на відмові у задоволенні позову у зв’язку із пропущенням строків звернення до суду.

З огляду на викладене просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Ухвалою суду від 17 червня 2009 року у справі було призначено судово-економічну експертизу.

Перед судовим експертом були поставлені наступні питання :

1.          На підставі первинних документів визначити документальну

обґрунтованість позовних вимог ДП „Макіїввугілля”в ос. ВП „Шахта ім. С.М. Кірова” до управління Пенсійного фонду України Совєтському районі м. Макіївки про визнання недійсними рішень № 24 від 02.02.07 року, № 44 від 02.03.07 року, № 128 від 07.05.07 року, № 167 від 04.06.07 року, № 208 від 06.07.07 року, № 209 від 06.07.07 року, № 267 від 04.09.07 року, № 268 від 04.09.07 року, № 308 від 02.10.07 року, № 309 від 02.10.07 року, № 348 від 30.10.07 року, № 349 від 30.10.07 року, № 385 від 04.12.07 року, № 386 від 04.12.07 року, № 429 від 29.12.07 року, № 430 від 29.12.07 року, № 431 від 29.12.07 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду.

2.          З урахуванням дослідження по питанню № 1, керуючись нормами

законодавства, що застосоване УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки в рішеннях № 24 від 02.02.07 року, № 44 від 02.03.07 року, № 128 від 07.05.07 року, № 167 від 04.06.07 року, № 208 від 06.07.07 року, № 209 від 06.07.07 року, № 267 від 04.09.07 року, № 268 від 04.09.07 року, № 308 від 02.10.07 року, № 309 від 02.10.07 року, № 348 від 30.10.07 року, № 349 від 30.10.07 року, № 385 від 04.12.07 року, № 386 від 04.12.07 року, № 429 від 29.12.07 року, № 430 від 29.12.07 року, № 431 від 29.12.07 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, визначити розмір штрафних санкцій, що підлягає нарахуванню.

Суд, дослідивши матеріали справи, висновок експертизи та заперечення на нього, заслухавши пояснення представників сторін, що з’явилися, обговоривши доводи адміністративного позову та заперечень проти нього, встановив наступне.

Державне підприємство „Макіїввугілля” згідно довідки з ЄДРПОУ є юридичною особою, ідентифікаційний код 32442295 (а.с.192-193, том 1), здійснює свою діяльність згідно статуту затвердженого Міністром вугільної промисловості України (а.с.194-207, том 1).

Відокремлений підрозділ „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” згідно довідки з ЄДРПОУ має правовий статус „Без права юридичної особи” (а.с.191, том 1), здійснює свою діяльність відповідно до Положення про Відокремлений підрозділ „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля”, затвердженого Генеральним директором Державного підприємства „Макіївугілля” (а.с.179-189, том 1).

Згідно розділу 3 вказаного Положення,- Відокремлений підрозділ „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” не є юридичною особою, представляє інтереси і реалізує свої цілі і задачі в межах цього положення і Статуту Підприємства (а.с. 182, том 1).

Згідно повідомлення від 31.07.06 року Відокремлений підрозділ „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” взято на облік в УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки у якості платника страхових внесків (а.с.177, том 1).

Відповідач – УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки є суб’єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього Законом України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.

У відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.

Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.

Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

У відповідності до п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

Рішенням № 387 від 04 грудня 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки, застосувало до Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” штраф у розмірі 50 % на суму 37281,25 гривень, пеню на суму 25400,34 гривень, у тому числі пеня по періодам:

з 30.07.07 року по 30.10.07 року на суму 5074,31 гривень,

з 31.07.07 року по 31.10.07 року на суму 8961,37 гривень,

з 31.07.07 року по 02.11.07 року на суму 6864,66 гривень,

з 28.08.2007 року по 26.11.07 року на суму 4500,00 гривень.

Таким чином згідно вказаного рішення підлягає перерахуванню сума загалом у розмірі 62681,59 гривень (а.с.107, том 1).

Рішенням № 386 від 04 грудня 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки, застосувало до Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” штраф у розмірі 20 % на суму 255923,73 гривень, пеню на суму 85797,47 гривень, у тому числі пеня по періодам:

з 28.08.07 року по 02.11.07 року на суму 80235,11 гривень,

з 28.08.07 року по 23.11.07 року на суму 5562,36 гривень.

Таким чином згідно вказаного рішення підлягає перерахуванню сума загалом у розмірі 341721,20 гривень (а.с.108, том 1).

Рішенням № 430 від 29 грудня 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки, застосувало до Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” штраф у розмірі 20 % на суму 305693,62 гривень, пеню на суму 145808, 84 гривень, у тому числі пеня по періодам:

з 25.09.07 року по 21.12.07 року на суму 7558,66 гривень,

з 28.09.07 року по 21.12.07 року на суму 8703,76 гривень,

з 28.09.07 року по 24.12.07 року на суму 123962,12 гривень,

з 28.09.07 року по 24.12.07 року на суму 5584,30 гривень.

Таким чином згідно вказаного рішення підлягає перерахуванню сума загалом у розмірі 451502,46 гривень (а.с.109, том 1).

Рішенням № 431 від 29 грудня 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки, застосувало до Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” штраф у розмірі 10 % на суму 5815,3 гривень, пеню на суму 1337,52 гривень, у тому числі пеня по періодам:

з 28.11.07 року по 21.12.07 року на суму 1337,52 гривень.

Таким чином згідно вказаного рішення підлягає перерахуванню сума загалом у розмірі 7 152,82 гривень (а.с.110, том 1).

Рішенням № 385 від 04 грудня 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки, застосувало до Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” штраф у розмірі 10 % на суму 7125,77 гривень, пеню на суму 631,28 гривень, у тому числі пеня по періодам:

з 29.10.07 року по 31.10.07 року на суму 104,82 гривень,

з 29.10.07 року по 23.11.07 року на суму 42,5 гривень,

з 29.10.07 року по 26.11.07 року на суму 480,07 гривень,

з 23.11.07 року по 26.11.07 року на суму 3,89 гривень.

Таким чином згідно вказаного рішення підлягає перерахуванню сума загалом у розмірі 7757,05 гривень (а.с.111, том 1).

Рішенням № 348 від 30 жовтня 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки, застосувало до Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” штраф у розмірі 10 % на суму 1298,20 гривень, пеню на суму 311,57 гривень, у тому числі пеня по періодам:

з 28.09.07 року по 22.10.07 року на суму 311,57 гривень,

Таким чином згідно вказаного рішення підлягає перерахуванню сума загалом у розмірі 1609,77 гривень (а.с.112, том 1).

Рішенням № 349 від 30 жовтня 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки, застосувало до Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” штраф у розмірі 20 % на суму 38948,59 гривень, пеню на суму 16 312,29 гривень, у тому числі пеня по періодам:

з 30.07.07 року по 24.09.07 року на суму 92,93 гривень,

з 30.07.07 року по 22.10.07 року на суму 16220,06 гривень,

Таким чином згідно вказаного рішення підлягає перерахуванню сума загалом у розмірі 55260,88 гривень (а.с.113, том 1).

Рішенням № 429 від 29 грудня 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки, застосувало до Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” штраф у розмірі 50 % на суму 12528,20 гривень, пеню на суму 54470,44 гривень, у тому числі пеня по періодам:

з 30.07.07 року по 30.10.07 року на суму 54470,44 гривень,

Таким чином згідно вказаного рішення підлягає перерахуванню сума загалом у розмірі 66998,64 гривень (а.с.114, том 1).

Рішенням № 267 від 04 вересня 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки, застосувало до Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” штраф у розмірі 20 % на суму 49480,45 гривень, пеню на суму 26855,85 гривень, у тому числі пеня по періодам:

з 02.07.07 року по 20.08.07 року на суму 5356,36 гривень,

з 02.07.07 року по 21.08.07 року на суму 21499,49 гривень.

Таким чином згідно вказаного рішення підлягає перерахуванню сума загалом у розмірі 76336,30 гривень (а.с.115, том 1).

Рішенням № 268 від 04 вересня 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки, застосувало до Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” штраф у розмірі 10 % на суму 42294,37 гривень, пеню на суму 9 295,56 гривень, у тому числі пеня по періодам:

з 02.07.07 року по 20.07.07 року на суму 180,00 гривень,

з 02.07.07 року по 31.07.07 року на суму 290 гривень,

з 30.07.07 року по 31.07.07 року на суму 2,00 гривень,

з 30.07.07 року по 17.08.07 року на суму 547,52 гривень,

з 30.07.07 року по 21.08.07 року на суму 8151,57 гривень,

з 31.07.07 року по 21.07.07 року на суму 124,47 гривень.

Таким чином згідно вказаного рішення підлягає перерахуванню сума загалом у розмірі 51589, 93 гривень (а.с.116, том 1).

Рішенням № 309 від 02 жовтня 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки, застосувало до Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” штраф у розмірі 20 % на суму 153122,81 гривень, пеню на суму 39 477,72 гривень, у тому числі пеня по періодам:

з 30.07.07 року по 05.09.07 року на суму 9827,72 гривень,

з 30.07.07 року по 24.09.07 року на суму 2 800,00 гривень,

з 30.07.07 року по 25.09.07 року на суму 2850,00 гривень,

з 30.07.07 року по 28.09.07 року на суму 24000,00 гривень,

Таким чином згідно вказаного рішення підлягає перерахуванню сума загалом у розмірі 192600,53 гривень (а.с.117, том 1).

Рішенням № 308 від 02 жовтня 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки, застосувало до Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” штраф у розмірі 10 % на суму 5305,13 гривень, пеню на суму 558,37 гривень, у тому числі пеня по періодам:

з 28.08.07 року по 05.09.07 року на суму 368,00 гривень,

з 28.08.07 року по 24.09.07 року на суму 190,37 гривень,

Таким чином згідно вказаного рішення підлягає перерахуванню сума загалом у розмірі 5863,50 гривень (а.с.118, том 1).

Рішенням № 24 від 02 лютого 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки, застосувало до Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” штраф у розмірі 10 % на суму 68943,85 гривень, 20 % на суму 58649,35 гривень, пеню на суму 14318,76 гривень.

Таким чином згідно вказаного рішення підлягає перерахуванню сума загалом у розмірі 141911, 96 гривень (а.с.119, том 1).

Рішенням № 44 від 02 березня 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки, застосувало до Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” штраф у розмірі 10 % на суму 39450,18 гривень, пеню на суму 6760,52 гривень, у тому числі пеня по періодам:

з 29.01.07 року по 31.01.07 року на суму 6760,52 гривень,

Таким чином згідно вказаного рішення підлягає перерахуванню сума загалом у розмірі 46210,7 гривень (а.с.120, том 1).

Рішенням № 128 від 07 травня 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки, застосувало до Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” штраф у розмірі 10 % на суму 135461,91 гривень, пеню на суму 15472, 05 гривень, у тому числі пеня по періодам:

з 28.02.07 року по 16.03.07 року на суму 5029,05 гривень,

з 28.03.07 року по 02.04.07 року на суму 509,52 гривень,

з 28.03.07 року по 05.04.2007 року на суму 5299,06 гривень,

з 28.03.07 року по 11.04.2007 року на суму 2,69 гривень,

з 28.03.07 року по 19.04.07 року на суму 1206,43 гривень,

з 28.03.07 року по 28.04.07 року на суму 3425,30 гривень.

Таким чином згідно вказаного рішення підлягає перерахуванню сума загалом у розмірі 150933,96 гривень (а.с.121, том 1).

Рішенням № 167 від 04 червня 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки, застосувало до Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” штраф у розмірі 20 % на суму 135360,17 гривень, 10 % на суму 159857, 6 гривень, пеню на суму 35402,06 гривень, у тому числі пеня по періодам:

з 28.04.07 року по 22.05.07 року на суму 2572,35 гривень,

з 28.04.07 року по 25.05.07 року на суму 2160,00 гривень,

з 28.04.07 року по 31.05.2007 року на суму 26376,50 гривень,

з 25.05.07 року по 31.05.2007 року на суму 793,95 гривень,

з 28.05.07 року по 31.05.07 року на суму 3499,26 гривень,

Таким чином згідно вказаного рішення підлягає перерахуванню сума загалом у розмірі 330619, 83 гривень (а.с.122, том 1).

Рішенням № 208 від 06 липня 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки, застосувало до Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” штраф у розмірі 10 % на суму 128329,64 гривень, пеню на суму 5231,84 гривень, у тому числі пеня по періодам:

з 28.05.07 року по 19.06.07 року на суму 1276,00 гривень,

з 28.05.07 року по 27.06.07 року на суму 300,00 гривень,

з 02.07.07 року по 05.07.07 року на суму 3655,84 гривень.

Таким чином згідно вказаного рішення підлягає перерахуванню сума загалом у розмірі 133 561,48 гривень (а.с.123, том 1).

Рішенням № 129 від 06 липня 2007 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки, застосувало до Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” Державного підприємства „Макіївугілля” штраф у розмірі 20 % на суму 48031,96 гривень, пеню на суму 9126,07 гривень, у тому числі пеня по періодам:

з 28.05.07 року по 05.07.07 року на суму 9126,07 гривень,

Таким чином згідно вказаного рішення підлягає перерахуванню сума загалом у розмірі 57158,03 гривень (а.с.124, том 1).

Правовою підставою прийняття вказаних рішень зазначено п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”

Відповідно п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до ч. 13 ст. 106 Закону України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.

Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення.

При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Оскарження рішення виконавчого органу Пенсійного фонду про нарахування пені та накладання штрафів зупиняє строки їх сплати до винесення вищим органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строки сплати фінансових санкцій також призупиняються до винесення судом рішення в разі оскарження страхувальником вимоги про сплату недоїмки, якщо накладення фінансових санкцій пов'язано з її виникненням або несвоєчасною сплатою.

Як встановлено у судовому засіданні Позивач правом оскарження спірних рішень наданим йому вказаною нормою не скористався.

Обставини, якими обґрунтовуються вимоги позивача щодо відновлення строку звернення до суду за захистом порушених прав та інтересів, підтверджуються фактичними даними про вилучення документів, а саме протоколом вилучення від 16.04.08 року (а.с. 7 том 1).

Відповідно до ч.2 ст. 100 КАС України якщо суд визнає причину пропущення строку звернення до суду поважною, адміністративна справа розглядається і вирішується в порядку, встановленому цим Кодексом.

Таким чином суд визнає причину пропущення строку звернення до суду поважною, та вважає за необхідне адміністративну справу вирішувати в порядку, встановленому КАС України.

28 жовтня 2009 року до суду надійшов висновок судово-економічної експертизи.

Згідно вказаного висновку по першому питанню експертом встановлено, що первинними документами бухгалтерського обліку розмір штрафу та пені, які значаться застосованими спірними рішеннями про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату, або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків до Пенсійного фонду , обґрунтовуються частково.

По другому питанню експертом встановлено, що первинними документами бухгалтерського обліку розмір штрафу та пені, які значаться застосованими спірними рішеннями про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату, або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків до Пенсійного фонду, обґрунтовуються частково, а саме:

по рішенню № 24 від 02.02.07 року (10%, 20%) на загальну суму штрафних санкцій 82560,89 гривень, пені 4 313,33 гривень;

по рішенню № 44 від 02.03.07 року (10%) на загальну суму штрафних санкцій 39450,18 гривень, пені 1733, 28 гривень;

по рішенню № 128 від 07.05.07 року (10%) на загальну суму штрафних санкцій 56928,35 гривень, пені 4250,60 гривень;

по рішенню № 167 від 04.06.07 року (10%,20%) на загальну суму штрафних санкцій 261 770,34 гривень, пені 29164,77 гривень;

по рішенню № 208 від 06.07.07 року (10%) на загальну суму штрафних санкцій 121529,64 гривень, пені 3655,84 гривень;

по рішенню № 209 від 06.07.07 року не підтверджується документально сума штрафу у розмірі (20%, 48031,96грн.), а підтверджується сума штрафу у розмірі (10%) -24015,98 гривень, та сума пені -720,48 гривень;

по рішенню № 267 від 04.09.07 року не підтверджується документально сума штрафу у розмірі (20%, 49480,45 грн.), а підтверджується сума штрафу у розмірі (10%) -24470,22 гривень, та сума пені -742,21 гривень;

по рішенню № 268 від 04.09.07 року (10%) на загальну суму штрафних санкцій 39757,17 гривень пені 7883,59 гривень;

по рішенню № 308 від 02.10.07 року (10%) на загальну суму штрафних санкцій 4693,64 гривень, пені 393,28 гривень;

по рішенню № 309 від 02.10.07 року (20%) частково підтверджується документально сума штрафу у розмірі 20% (31147,70 грн.), та підтверджується документально сума штрафу у розмірі 10 % 60 987,56 гривень, та сума пені 19179,59 гривень;

по рішенню № 348 від 30.10.07 року (10%) на загальну суму штрафних санкцій 93,60 гривень, пені 22,46 гривень;

по рішенню № 349 від 30.10.07 року (20%) на загальну суму штрафних санкцій 38948,59 гривень, пені 8851,19 гривень;

по рішенню № 385 від 04.12.07 року (10%) на загальну суму штрафних санкцій 5334,82 гривень, пені 129,53 гривень;

по рішенню № 386 від 04.12.07 року (20%) на загальну суму штрафних санкцій 255923,73 гривень, пені 69341,21 гривень;

по рішенню № 387 від 04.12.07 року не підтверджується документально сума штрафу у розмірі 50 % (37281,25 грн.), а підтверджується документально сума штрафу у розмірі 20% -20912,50 гривень та сума пені 7723,41 гривень;

по рішенню № 429 від 29.12.07 року (50%) не підтверджується документально сума штрафу у розмірі 50 % (12528,20 гривень), а підтверджується документально сума штрафу у розмірі 20 % 21788,17, та сума пені 7190,10 гривень;

по рішенню № 430 від 29.12.07 року (20%) на загальну суму штрафних санкцій -305693,62 гривень, пені 99456,66 гривень;

по рішенню № 431 від 29.12.07 року (10%) на загальну суму штрафних санкцій 3983,38 гривень, пені 916,18 гривень.

Розбіжності даних дослідження з даними УПФУ в Совєтському районі м. Макіївки виникли внаслідок не нарахування до сплати авансових внесків, та не зарахування фактичної сплати авансових внесків, що не відповідає п. 6 ст. 20 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, внаслідок розбіжностей у черговості зарахування платежів по страхових внесках (32,3%, 31,8) (1-5%), а також внаслідок часткової невідповідності розміру та суми фінансової санкції та пені.

Представник відповідача надав суду заперечення на висновок експертизи із розрахунками фінансових санкцій та пені, згідно до яких зазначив, що відповідно до ст. 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу;

Вважає, що таким чином, фінансова санкція розраховується виходячи із суми недоїмки, а пеня нараховується на недоїмку та несплачену фінансову санкцію.

Також звертає увагу суду на те, що експерт не погоджуючись із сумою нарахованих фінансових санкцій та пен не наводить розрахунку, не зазначає виходячи із якої суми вона розраховує фінансову санкцію та пеню, в якому розмірі санкцію до якої суми застосовує (10,20%).

Зазначає, що ст. 82 КАС України передбачено, що висновок експерта для суду не є обов’язковим, а також ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили.

В обґрунтування своєї правової позиції посилається на Закон України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, Порядок ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження платежів зі збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та інших платежів.

З огляду на вищенаведене просить виключити із доказової бази висновок експерта.

Судом встановлено, що при дослідженні наданих документів експертом застосовані методи документальної перевірки та зіставлення:

-при документальній перевірці було перевірено повноту та правильність заповнення реквізитів досліджених об’єктів (наявність дати, підпису осіб, показників);

-встановлювалась відповідність операцій з нарахування та стягнення податків та зборів, відображених на рахунках, законодавчим актам і нормативній базі;

-проводилось зіставлення даних наданої бухгалтерської та податкової документації;

-з метою перевірки правильності розрахунків у наданій документації проводився арифметичний підрахунок.

Таким чином суд погоджується із висновком експертизи.

Відповідно до ч.1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Згідно з ч. 4 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду.

Частиною 6 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно з ч. 2 ст. 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

За змістом ст. 1 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

У відповідності до ч. 5 ст. 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.

Тобто, вказаною нормою визначений порядок зарахування поточних сум страхових внесків у певній черговості – платежі зараховуються у першу чергу в рахунок сплати недоїмки, а після цього погашається пеня та фінансові санкції.

Згідно з п.п. 5.1, 5.2, 5.3 п. 5 Порядку ведення органами Пенсійного фонду України надходження платежів зі збору на обов’язкове державне пенсійне страхування та інших платежів, затвердженого Постановою Правління Пенсійного Фонду України № 2-4 від 19.10.2002р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 212/6500, облік надходжень платежів до органів Пенсійного фонду України в особових рахунках платників проводиться на підставі документів, перелічених у п. 2.4 цього Порядку. Для забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю розрахунків платників за видами платежів, органи Пенсійного фонду України проводять облік платежів згідно з кодами видів надходжень до Пенсійного фонду України. Суми донарахованих платежів за результатами документальних перевірок, розстрочених сум (при розірвані договору розстрочення) обліковуються за тими самими кодами, що й основні платежі, за якими здійснено таке нарахування. Дані про надходження платежів до відповідного органу Пенсійного фонду України повинні бути відображені в особових рахунках платників. При обробці розрахункових документів про сплату платежів до Пенсійного фонду України в автоматичному режимі з використанням електронного реєстру розрахункових документів відповідальною особою, яка проводить їх обробку, за зовнішніми ознаками перевіряються дані заповнення реквізиту "Призначення платежу" на відповідність необхідним вимогам.

Таким чином, при зарахуванні платежів до органів Пенсійного фонду України вказані положення вимагають враховувати реквізит платіжного документу „Призначення платежу”.

Суд вважає, що відповідно до першого речення ч. 5 ст. 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” спрямування коштів в рахунок погашення недоїмки пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення можливе у разі сплати страхувальником саме недоїмки, пені та фінансових санкцій, а не поточних страхових внесків.

Судом встановлено, що відповідачем було допущено ненарахування до сплати авансових внесків, та не зарахування фактичної сплати авансових внесків, що не відповідає п. 6 ст. 20 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, порушення черговості зарахування платежів по страхових внесках (32,3%, 31,8%), (1-5%), а також часткова невідповідність розміру та суми фінансової санкції та пені розрахунку штрафних санкцій та пені.

Також у картці особового рахунку страхувальника-платника страхових внесків термін сплати, дата списання в рахунку платника, значиться за базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 (28) календарних днів із дня закінчення цього періоду, при цьому не значаться нарахування зобов’язань зі сплати авансових страхових внесків на протязі базового звітного періоду, не значаться нарахування страхових внесків на дату фактичного одержання (перерахування) коштів на оплату праці (виплати доходу), що не відповідає п. 6 ст. 20, п.2 ст. 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Внаслідок того, що черговість погашення (сплати) страхових внесків, виходячи з даних карток особового рахунку страхувальника-платника страхових внесків, значиться здійсненою відповідачем без урахування призначення платежу, наведеного в платіжних (розрахункових) документах, а саме, не значиться зарахованим в рахунок сплати авансових платежів сплата страхових внесків згідно платіжних документів, де вказано призначення в рахунок сплати авансових внесків, що не відповідає п.6 ст. 20 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а також відповідачем при наявності недоїмки по страхових внесках сплачені поточні платежі значаться зарахованими у рахунок сплати пені та штрафних санкцій, що не відповідає п. 5 ст. 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

У платіжних дорученнях, якими позивач здійснював сплату страхових внесків, у реквізиті „Призначення платежу” вказував визначені ним періоди та певні відсотки, та відповідно різні розрахункові рахунки, на які направлялися платежі. Відповідач сплачені суми страхових внесків зараховував без урахування їх призначення відповідно до платіжних доручень, фактично здійснюючи перерозподіл сплачених сум страхових внесків на погашення фінансових санкцій, недоїмки та пені, що утворюються у попередніх звітних періодах, що не передбачено нормами чинного законодавства.

У відповідності до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

У судовому засіданні відповідач не доказав правомірності спірних рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату страхувальником страхових внесків, а також не довів, що вони прийняті на підставі законодавства, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття цих рішень (ст. 19 Конституції України, ч. 3 ст. 2 КАС України).

Оскільки застосовані штрафні санкції та пеня згідно спірних рішень підтверджуються частково, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог і вважає за необхідне визнати частково недійсними рішення Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі м. Макіївки про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальником або органом Пенсійного фонду.

Таким чином суд визнає частково недійсними :

рішення № 24 від 02.02.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 45032,31 гривень, та пені на суму 10 005,43 гривень;

рішення № 44 від 02.03.07 року в частині застосування пені на суму 5027,24 гривень;

рішення № 128 від 07.05.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 78 533,56 гривень, та пені на суму 11221,45 гривень;

рішення № 167 від 04.06.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 33447,43 гривень, та пені на суму 6237,29 гривень;

рішення № 208 від 06.07.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 6800,00 гривень, та пені на суму 1 576,00 гривень;

рішення № 209 від 06.07.07 в частині застосування штрафних санкцій на суму 24015,98 гривень, та пені на суму 8405,59 гривень;

рішення № 267 від 04.09.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 24740,23 гривень, та пені на суму 26113,64 гривень;

рішення № 268 від 04.09.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 2 537,20 гривень, та пені на суму 1 411,97 гривень;

по рішення № 308 від 02.10.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 611,49 гривень, пені на суму 165,09 гривень;

рішення № 309 від 02.10.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 60987,55 гривень, та пені на суму 20298,13 гривень;

рішення № 348 від 30.10.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 1 204,60, та пені на суму 289,11 гривень;

рішення № 349 від 30.10.07 року в частині застосування пені на суму 7461,1 гривень;

рішення № 385 від 04.12.07 року (10%) в частині застосування штрафних санкцій на суму 1790,95 гривень та пені на суму 501,75 гривень;

рішення № 386 від 04.12.07 року в частині застосування пені на суму 16456,26 гривень;

рішення № 387 від 04.12.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 16 368,75 гривень та пені на суму 17 676,93 гривень;

рішення № 429 від 29.12.07 року в частині пені на суму 47280,34 гривень;

рішення № 430 від 29.12.07 року в частині застосування пені на суму 46352,18 гривень;

рішення № 431 від 29.12.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 1831,92 гривень, та пені на суму 421,34 гривень.

Відповідно до ст. 94 КАСУ суд присуджує з Державного бюджету України на користь позивача витрати зі сплати судового збору у розмірі 2,30 гривень (дві гривні тридцять копійок).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державного підприємства „Макіїввугілля” в особі Відокремленого підрозділу „Шахта ім. С.М. Кірова” до Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі м. Макіївки про визнання недійсними рішень № 24 від 02.02.07 року, № 44 від 02.03.07 року, № 128 від 07.05.07 року, № 167 від 04.06.07 року, № 208 від 06.07.07 року, № 209 від 06.07.07 року, № 267 від 04.09.07 року, № 268 від 04.09.07 року, № 308 від 02.10.07 року, № 309 від 02.10.07 року, № 348 від 30.10.07 року, № 349 від 30.10.07 року, № 385 від 04.12.07 року, № 386 від 04.12.07 року, № 429 від 29.12.07 року, № 430 від 29.12.07 року, № 431 від 29.12.07 року, - задовольнити частково.

Визнати недійсними частково рішення Управління пенсійного фонду України Совєтському районі м. Макіївки про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальником або органом Пенсійного фонду:

рішення № 24 від 02.02.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 45032,31 гривень, та пені на суму 10 005,43 гривень;

рішення № 44 від 02.03.07 року в частині застосування пені на суму 5027,24 гривень;

рішення № 128 від 07.05.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 78 533,56 гривень, та пені на суму 11221,45 гривень;

рішення № 167 від 04.06.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 33447,43 гривень, та пені на суму 6237,29 гривень;

рішення № 208 від 06.07.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 6800,00 гривень, та пені на суму 1 576,00 гривень;

рішення № 209 від 06.07.07 в частині застосування штрафних санкцій на суму 24015,98 гривень, та пені на суму 8405,59 гривень;

рішення № 267 від 04.09.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 24740,23 гривень, та пені на суму 26113,64 гривень;

рішення № 268 від 04.09.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 2 537,20 гривень, та пені на суму 1 411,97 гривень;

рішення № 308 від 02.10.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 611,49 гривень, пені на суму 165,09 гривень;

рішення № 309 від 02.10.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 60987,55 гривень, та пені на суму 20298,13 гривень;

рішення № 348 від 30.10.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 1 204,60, та пені на суму 289,11 гривень;

рішення № 349 від 30.10.07 року в частині застосування пені на суму 7461,1 гривень;

рішення № 385 від 04.12.07 року (10%) в частині застосування штрафних санкцій на суму 1790,95 гривень та пені на суму 501,75 гривень;

рішення № 386 від 04.12.07 року в частині застосування пені на суму 16456,26 гривень;

рішення № 387 від 04.12.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 16 368,75 гривень та пені на суму 17 676,93 гривень;

рішення № 429 від 29.12.07 року в частині пені на суму 47280,34 гривень;

рішення № 430 від 29.12.07 року в частині застосування пені на суму 46352,18 гривень;

рішення № 431 від 29.12.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 1831,92 гривень, та пені на суму 421,34 гривень.

рішення № 24 від 02.02.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 45032,31 гривень, та пені на суму 10 005,43 гривень;

рішення № 44 від 02.03.07 року в частині застосування пені на суму 5027,24 гривень;

рішення № 128 від 07.05.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 78 533,56 гривень, та пені на суму 11221,45 гривень;

рішення № 167 від 04.06.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 33447,43 гривень, та пені на суму 6237,29 гривень;

рішення № 208 від 06.07.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 6800,00 гривень, та пені на суму 1 576,00 гривень;

рішення № 209 від 06.07.07 в частині застосування штрафних санкцій на суму 24015,98 гривень, та пені на суму 8405,59 гривень;

рішення № 267 від 04.09.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 24740,23 гривень, та пені на суму 26113,64 гривень;

рішення № 268 від 04.09.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 2 537,20 гривень, та пені на суму 1 411,97 гривень;

рішення № 308 від 02.10.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 611,49 гривень, пені на суму 165,09 гривень;

рішення № 309 від 02.10.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 60987,55 гривень, та пені на суму 20298,13 гривень;

рішення № 348 від 30.10.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 1 204,60, та пені на суму 289,11 гривень;

рішення № 349 від 30.10.07 року в частині застосування пені на суму 7461,1 гривень;

рішення № 385 від 04.12.07 року (10%) в частині застосування штрафних санкцій на суму 1790,95 гривень та пені на суму 501,75 гривень;

рішення № 386 від 04.12.07 року в частині застосування пені на суму 16456,26 гривень;

рішення № 387 від 04.12.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 16 368,75 гривень та пені на суму 17 676,93 гривень;

рішення № 429 від 29.12.07 року в частині пені на суму 47280,34 гривень;

рішення № 430 від 29.12.07 року в частині застосування пені на суму 46352,18 гривень;

рішення № 431 від 29.12.07 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 1831,92 гривень, та пені на суму 421,34 гривень.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства „Макіїввугілля” судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2,30 гривень (дві гривні тридцять копійок).

В іншій частині позовних вимог,- відмовити.

Постанова ухвалена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 03 грудня 2009 року. Постанова виготовлена в повному обсязі 08 грудня 2009 року.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Христофоров А.Б.