Рішення № 75138465, 05.07.2018, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.07.2018
Номер справи
803/1009/18
Номер документу
75138465
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2018 року ЛуцькСправа № 803/1009/18

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Дмитрука В.В.,

розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1.) звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУПФ України у Волинської області) про визнання дій неправомірними щодо зменшення основного розміру пенсії з 85% до 70% грошового забезпечення у зв'язку із внесенням змін до грошового забезпечення поліцейських, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року та зобов'язати провести з 21 листопада 2017 року перерахунок та виплату пенсії за вислугою років відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції, що діяла на час призначення пенсії) у розмірі 85% відповідних сум грошового забезпечення на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області від 04 травня 2017 року №1315 для перерахунку пенсії, з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та з березня 2004 року по лютий 2018 року отримував пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-XII), яка була призначена у розмірі 85% від суми грошового забезпечення, яку ОСОБА_1 отримував до перерахунку пенсії ГУ ПФУ у Волинській області за рішенням суду у зв'язку із внесенням змін до грошового забезпечення поліцейських, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року.

Постановою Любешівського районного суду Волинської області від 29 грудня 2017 року в справі №162/1082/17, яка набрала законної сили, визнано неправомірною бездіяльність ГУ ПФУ у Волинській області щодо не проведення позивачу перерахунку та виплати пенсії та зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова №988), починаючи з 21 листопада 2017 року. На виконання постанови суду відповідачем в лютому 2018 року здійснено ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії згідно із Довідкою Ліквідаційної комісії про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №1315 від 04 травня 2017 року. Проте при проведенні перерахунку пенсії на підставі вказаної постанови суду, відповідач протиправно обмежив розмір пенсії позивача шляхом зменшення розміру грошового забезпечення у відсотках з 85% до 70% відповідних сум грошового забезпечення.

24 квітня 2018 року позивач звернувся до начальника ГУ ПФУ у Волинській області із письмовою заявою щодо здійснення перерахунку (обчислення) та виплати пенсії за вислугу років відповідно до Закону №2262-XII (в редакції, яка діяла на час призначення пенсії) у розмірі 85% від суми грошового забезпечення, зазначеного у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 04 травня 2017 року №1315. Листом від 04 травня 2018 року №704/Р-01 відповідач повідомив про розгляд звернення позивача відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби та деяким іншим категоріям осіб», а також зазначив, що чинною редакцією Закону №2262-XII максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення. Позивач вважає, що таким рішенням суб'єктом владних повноважень порушено його конституційні права та інтереси на соціальний захист, а також вказав про безпідставне посилання відповідача на постанову Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103, оскільки дана постанова регулює порядок виплати коштів, а позовна вимога позивача заявлена з приводу правильності та правомірності обчислення пенсії у відсотковому відношенні від суми грошового забезпечення.

Позивач також зазначив, що при перерахунку його пенсії має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, з урахуванням змін в посадових окладах, надбавках, преміях. Звуження соціальних гарантій пенсійного забезпечення, яке встановлено нормами Закону №2262-XII стосується порядку призначення пенсії особам у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення та можливе при призначенні пенсії, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

З наведених вище підстав позивач просив позов задовольнити повністю.

Відповідно до ухвали судді від 12 червня 2018 року розгляд даної справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Згідно із частиною третьою статті 263 КАС України заявами по суті справи є позов та відзив.

В поданому до суду відзиві на позовну заяву від 22 червня 2018 року представник відповідача позов заперечив з тих підстав, що ГУ ПФУ у Волинській області протиправних дій щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням 85% грошового забезпечення не вчиняло, оскільки відповідно до чинної редакції статті 13 Закону №2262-XII зі змінами передбаченими Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростанні в Україні» від 27 березня 2014 року №1166 законодавцем встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення. З наведених підстав просить відмовити в задоволенні позову.

22 червня 2018 року від позивача надійшла відповідь на відзив, хоча її подання не передбачене статтею 263 КАС України. Мотиви та підстави, з яких позивач просить задовольнити позов, аналогічні тим, що викладені у позовній заяві.

Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ України, перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262-XII, яка призначена в березні 2004 року у розмірі 85% від суми грошового забезпечення.

04 травня 2017 року Ліквідаційна комісія УМВС України у Волинській області видала довідку №1315 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, з якої вбачається, що відповідно до частини третьої статті 63 Закону №2262-XII, Постанови №988, наказу МВС України від 06 квітня 2016 року №260 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2016 року, за посадою ст. дільничний інспектор Любешівського РВ УМВС/ст. дільничний офіцер поліції становить: посадовий оклад - 2 500,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням майор - 2000,00 грн, надбавка за стаж служби (45 відс.) - 2 025,00 грн., премія (0,68 відс.) - 44,37 грн., а всього 6 569,37 грн.

Постановою Любешівського районного суду Волинської області від 29 грудня 2017 року в справі №162/1082/17, яка набрала законної сили за позовом ОСОБА_1 до ГУ ПФУ у Волинській області про визнання неправомірними дій по відмови у перерахунку пенсії, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії визнано неправомірною бездіяльність ГУ ПФУ у Волинській області щодо не проведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 згідно довідки голови Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області №1315 від 04 травня 2017 року та Постанови №988 з 21 листопада 2017 року та зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статті 63 Закону №2262-XII, Постанови №988, починаючи з 21 листопада 2017 року.

В лютому 2018 року на виконання постанови суду позивачу здійснено перерахунок та виплату пенсії згідно Довідки Ліквідаційної комісії про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №1315 від 04 травня 2017 року. Однак, при перерахунку пенсії відповідач зменшив у процентному відношенні основний розмір пенсії до 70% грошового забезпечення. У зв'язку з тим, що позивачу стало відомо, що розмір пенсії після проведеного перерахунку зменшився з 85% до 70% грошового забезпечення, 24 квітня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок (обчислення) та виплату пенсії відповідно до Закону №2262-XII у розмірі 85% ( в редакції на час призначення пенсії) від суми грошового забезпечення, зазначеного у довідці Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області від 04 травня 2017 року № 1315.

Листом від 04 травня 2018 року №704/Р-01 ГУ ПФУ у Волинській області на заяву позивача щодо перерахунку його пенсії повідомило про те, що звернення позивача розглянуто відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби та деяким іншим категоріям осіб», проведено перерахунок пенсії позивача з нового грошового забезпечення за чинною редакцією Закону №2262-XII статтею 13 якого передбачено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення.

Згідно постанови Любешівського районного суду Волинської області від 29 грудня 2017 року в справі №162/1082/17 перерахунок та виплата пенсії позивача проведено з 21 листопада 2017 року.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як встановлено судом, спір у даній справі виник з приводу правомірності перерахунку розміру пенсії, виходячи з визначення його максимального розміру у відповідності до умов, передбачених частиною другою статті 13 Закону №2262-XII.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон №2262-ХІІ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону №2262-XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року (далі - Порядок №45) встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до зазначеного Закону пенсій проводить у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорії військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із веденням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Так, розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку №45 та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону, виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 01 квітня 2012 року, отже відповідачем не обмежується розмір пенсій, а приводиться у відповідність до інших нормативно-правових актів.

Відповідно до частини 2 статті 13 Закону №2262-XII в редакції, що діяла на час призначення пенсії ОСОБА_1, максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Законом України від 27.03.2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (далі - Закон №1166-VII), який набрав чинності в цій частині 01 травня 2014 року, статтю 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» викладено в наступній редакції: «максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів».

Згідно з пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08 липня 2011 року №3668-VI обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом.

Частиною 1 статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Внесені Законом №1166-VII зміни до частини 2 статті 13 Закону №2262-XII щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, а мають застосовуватися виключно при призначенні нових пенсій. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Суд зазначає, що статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06 липня 1999 року № 8-рп/99у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей.

Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом України в постановах від 10 грудня 2013 року №21-420а13 та №21-348а13, від 17 грудня 2013 року №21-445а13 та Верховним Судом у постанові від 03 квітня 2018 року, та враховується при вирішенні цієї справи в силу приписів частини п'ятої статті 242 КАС України, згідно якої при виборі і застосуванні норм права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Таким чином, суд дійшов до висновку, що при перерахунку розміру пенсії на підставі Закону №2262-ХІІ максимальний її розмір має обраховуватися із вказаного у довідці грошового забезпечення за нормами чинними на 01 січня 2016 року, але виходячи із розміру пенсії у відсотках, право на які особа набула на момент виходу на пенсію і розмір яких не може бути зменшено наступними змінами в законодавстві.

Як встановлено судом, позивачу в березні 2004 року призначено пенсію за вислугу років у розмірі 85% грошового забезпечення на підставі статті 13 Закону №2262-ХІІ (у редакції, чинній на момент звільнення).

У лютому 2018 року на виконання постанови Любешівського районного суду Волинської області від 29 грудня 2017 року в справі №162/1082/17, відповідачем здійснено перерахунок та виплату пенсії позивачу починаючи з 21 листопада 2017, проте, обчисленої з розрахунку 70% від розміру грошового забезпечення, вказаного у довідці Ліквідаційної комісії УМВС України від 04 травня 2017 року №1315.

Суд звертає увагу на те, що під час проведення перерахунку раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, на виконання постанови Любешівського районного суду Волинської області від 29 грудня 2017 року в справі №162/1082/17, відповідач зобов'язаний був провести перерахунок та виплату пенсії позивачу з 21 листопада 2017 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення позивача, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статті 63 Закону №2262-ХІІ, Постанови №988. Водночас, при проведенні перерахунку відповідач не був наділений повноваженнями щодо зміни максимального розміру пенсії, який був обчислений під час призначення пенсії в розмірі 85% відповідних сум грошового забезпечення.

Враховуючи викладене, суд вважає, що при перерахунку пенсії за рішенням суду відповідач повинен був застосувати норми частини другої статті 13 Закону №2262-XII в редакції, що діяла на час призначення позивачу пенсії, якою максимальний розмір грошового забезпечення для призначення пенсії передбачав не більше 90% від розміру грошового забезпечення, яке враховано при обчисленні пенсії.

Відтак, суд приходить до висновку, що відповідач, під час проведення перерахунку раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, на виконання постанови Любешівського районного суду Волинської області від 29 грудня 2017 року в справі №162/1082/17, протиправно змінив розмір пенсії позивача, обмеживши максимальний розмір пенсії 70% відповідних сум грошового забезпечення, а тому вказані дії відповідача необхідно визнати неправомірними та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної позивачу пенсії за вислугу років у розмірі 85% грошового забезпечення.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Розглянувши матеріали справи, позивач довів суду ті обставини, на які він посилався в обґрунтування позовних вимог, а відповідач не надав суду належних доказів на підтвердження правомірності спірного рішення.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову .

Керуючись статтями 243-246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо зменшення основного розміру пенсії з 85% до 70% грошового забезпечення у зв'язку із внесенням змін до грошового забезпечення поліцейських, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22-В, ідентифікаційний код 13358826) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) за вислугою років відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції, що діяла на час призначення пенсії) у розмірі 85% відповідних сум грошового забезпечення на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області від 04 травня 2017 року №1315 для перерахунку пенсії, з урахуванням грошового забезпечення поліцейських, з 21 листопада 2017 року.

Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.В. Дмитрук