Постанова № 7513604, 23.12.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.12.2009
Номер справи
2а-17827/09/0570
Номер документу
7513604
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 грудня 2009 р.                                                                       справа № 2а-17827/09/0570

час прийняття постанови: 10.00

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Бєломєстнова О. Ю.

при секретарі                                                  Аврамченко С.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Донецьку по вул. 50-ї Гвардійської Дивізії, 17 адміністративну справу

за позовом Закритого акціонерного товариства «Лафарж Гіпс»

до Артемівської об’єднаної державної податкової інспекції

про скасування рішення Артемівської об’єднаної державної інспекції, викладене в листі № 27218/10/12-213 від 09.09.09р. про невизнання податкової декларації з ПДВ за червень 2009р., поданої ЗАТ «Лафарж Гіпс» 04.09.2009р. та зобов’язання відповідача прийняти та визнати як податкову декларацію податкову звітність у вигляді податкової декларації з ПДВ за червень 2009 року, подану ЗАТ «Лафарж Гіпс» 04.09.2009р.

за участі представника позивача Корнієнко І.Б. за довіреністю

           представника відповідача -не з’явився.

ВСТАНОВИВ

Закрите акціонерне товариство «Лафарж Гіпс» звернулося до суду з позовом до Артемівської об’єднаної державної податкової інспекції про скасування рішення Артемівської об’єднаної державної інспекції, викладене в листі № 27218/10/12-213 від 09.09.09р. про невизнання податкової декларації з ПДВ за червень 2009р., поданої ЗАТ «Лафарж Гіпс» 04.09.2009р. та зобов’язання відповідача прийняти податкову декларацію з ПДВ за червень 2009 року у вигляді, в якому вона подана ЗАТ «Лафарж Гіпс» 04.09.2009р. та вчинити дії, яким буде відновлене становище, яке мало існувати у випадку прийняття декларації позивача відповідачем.

В подальшому, 08.12.2009р. позивач уточнив позовні вимоги та просив суд скасувати рішення Артемівської об’єднаної державної інспекції, викладене в листі № 27218/10/12-213 від 09.09.09р. про невизнання податкової декларації з ПДВ за червень 2009р., поданої ЗАТ «Лафарж Гіпс» 04.09.2009р. та зобов’язати відповідача прийняти та визнати як податкову декларацію податкову звітність у вигляді податкової декларації з ПДВ за червень 2009 року, подану ЗАТ «Лафарж Гіпс» 04.09.2009р.

          В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що він не погоджується з рішенням Артемівської ОДПІ, яке викладене у листі № 27218/10/12-213 від 09.09.2009р. Посилаючись на Закон України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Наказ ДПАУ №166 від 30.05.1997р. Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення і подання, Наказ ДПА України від 31.12.2008р. № 827 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо прийняття та комп’ютерної обробки податкової звітності в ОДПС України» вважає рішення таким, що не відповідає вимогам чинного законодавства та просить суд його скасувати та зобов’язати відповідача прийняти та визнати як податкову декларацію податкову звітність у вигляді податкової декларації з ПДВ за червень 2009 року, подану ЗАТ «Лафарж Гіпс» 04.09.2009р.

Представник позивача в судове засідання з’явився, позовні вимог підтримав.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи. Надав клопотання про відкладання розгляду справи.

Представник позивача проти наданого клопотання заперечує.

Суд, заслухавши пояснення позивача, враховуючи сплив розумного строку розгляду справи, наявності в матеріалах справи необхідних документів, в задоволенні клопотання відповідача про відкладання розгляду справи відмовляє, оскільки судовий розгляд неодноразово вже було відкладено за клопотанням останнього, доказів поважності причин неявки суду не надано.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути дану справу у відсутності відповідача.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд встановив.

Закрити акціонерним товариством «Лафарж Гіпс» 20.07.2009р. було подано до Артемівської ОДПІ податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2009р. Відповідачем декларація не була визнана податковою звітністю.

Враховуючи зауваження, які були зазначені в листах Артемівської ОДПІ (від 21.07.2009р., 11.08.2009р., 21.08.2009р.) 04.09.2009р. ЗАТ «Лафарж Гіпс» була подана податкова декларація з ПДВ за червень 2009 року.

Рішенням Артемівської ОДПІ, яке викладене у листі № 27218/10/12-213 від 09.09.2009р. податкова декларація з податку на додану вартість за червень 2009р. не визнана податковою звітністю та прийнята зі статусом «До відома». Підставами прийняття зазначеного рішення порушення п.п. 4.5 Наказу ДПА України від 31.12.2008р. № 827 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо прийняття та комп’ютерної обробки податкової звітності в ОДПС України».

У відповідності до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» позичу нараховані штрафні санкції за неподання податкової декларації у строки, визначені законодавством, у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно п.п. 4.1.2 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» прийняття податкової декларації є обов’язком контролюючого органу. Податкова декларація приймається без попередньої перевірки зазначених у ній показників через канцелярію податкового органу, чий статус визначається відповідним нормативно-правовим актом.

Податкова звітність, отримана контролюючим органом твід платника податків як податкова декларація, що заповнена ним в супереч правилам, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення, може бути визнана таким контролюючим органом як податкова декларація, якщо в ній не зазначено обов’язків реквізитів, її не підписано відповідними посадовими особами, не скріплено печаткою платника податків.

Наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997р. № 166 «Про затвердження форми податкової декларації та про порядок її заповнення і подання» не встановлено переліку обов’язкових реквізитів податкової декларації з ПДВ, що не уможливлює невизнання декларацій податковою звітністю у зв’язку з відсутністю обов’язкових платежів.

Отже, з вищезазначеної правової норми слід дійти висновку, що можливою підставою неприйняття податкової декларації є виключно не зазначення обов’язкових реквізитів, підписання не уповноваженою особою, відсутність відбитку печатки.

Як вбачається яз матеріалів справи, податкові декларації з ПДВ за червень 2009р. були підписані уповноваженою особою, скріплені печаткою ЗАТ «Лафарж Гіпс». Чинне законодавство не визначає переліку реквізитів, які є обов’язковими при складанні податкової декларації з податку на додану вартість, тому для не визнання податкової декларацій позивача, поданої 04.09.2009р. законних підстав немає.

Крім того, слід зазначити, що Закон України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» не пов’язує визнання податкової декларації податковою звітністю з дотриманням вимог Наказу ДПАУ від 31.12. 2008р. № 827 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо прийняття та комп’ютерної обробки податкової звітності в ОДПС України». Зазначений наказ не встановлює прав та обов’язків платників податків, а прийнятий з метою запровадження централізованої системи приймання та комп’ютерної обробки податкової звітності платників податків та реєстрів отриманих та виданих податкових накладних із урахуванням різних способів надходження документів до органів державної податкової служби України, у тому числі в електронному вигляді засобами телекомукаційного зв’язку. Таким чином, позивач не міг порушити вимоги зазначеного наказу, оскільки жодних вимог до платників податків зазначений наказ не встановлює.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Згідно ст. 94 КАС України з Державного бюджету України на користь позивача підлягають стягненню судові витрати.

          На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 94, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Закритого акціонерного товариства «Лафарж Гіпс» до Артемівської об’єднаної державної податкової інспекції про скасування рішення Артемівської об’єднаної державної інспекції, викладене в листі № 27218/10/12-213 від 09.09.09р. про невизнання податкової декларації з ПДВ за червень 2009р., поданої ЗАТ «Лафарж Гіпс» 04.09.2009р. та зобов’язання відповідача прийняти та визнати як податкову декларацію податкову звітність у вигляді податкової декларації з ПДВ за червень 2009 року, подану ЗАТ «Лафарж Гіпс» 04.09.2009р. задовольнити.

Скасувати рішення Артемівської об’єднаної державної інспекції, викладене в листі № 27218/10/12-213 від 09.09.09р. про невизнання податкової декларації з ПДВ за червень 2009р., поданої ЗАТ «Лафарж Гіпс» 04.09.2009р.

Зобов’язати Артемівську об’єднану державну інспекцію ( 84500, Донецька область, м. Артемівськ, вул. Комсомольська,8) прийняти та визнати як податкову декларацію податкову звітність у вигляді податкової декларації з ПДВ за червень 2009 року, подану ЗАТ «Лафарж Гіпс» 04.09.2009р.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Закритого акціонерного товариства «Лафарж Гіпс» (84507, Донецька область, м. Артемівськ, 2-й провулок Ломоносова, б. 3, ЄДРПОУ 00290601) судові витрати з судового збору (державного мита) у розмірі 3 грн. 40 коп. (три гривні сорок копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але не подання апеляційної скарги у строк, встановлений ст.186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 23 грудня 2009р. Постанова виготовлена у повному обсязі 28 грудня 2009 року.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.           Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.           Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження. Суддя                                                                                           Бєломєстнов О. Ю.