
Дата документу 04.07.2018
Справа № 501/1704/18
3/501/577/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 липня 2018 року Іллічівський міський суд Одеської області:
головуючого - судді Вергопуло К.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який працює генеральним директором ТОВ «Портінвест лоджистік », зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ст.163-1 ч.1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1, як посадова особа підприємства - генеральним директором ТОВ «Портінвест лоджистік », за місцем розташування зазначеного підприємства: м.Одеса, вул.Французький бульвар, 54/23, порушив порядок ведення податкового обліку, а саме: п.44.2 ст.44, п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134, п.135.1 ст.135, п.137.1 ст.137, п.201.1, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, п.7, п.11, п.8 П(С)БО «Дохід», п.8 П(С)БО «Вплив змін валютних курсів», п.2 ст.3 ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що призвело до заниження податку на прибуток за 4 квартал 2017 року у сумі 497566грн. та несвоєчасної реєстрації податкових накладних за листопад та грудень 2017 року; п.п.16.1.3 п.16.1 ст.16, п.103.9 ст.103 у частині неподання звіту про виплачені доходи нерезидентам та утриманий з них податок (додаток ПН) за формою, про що посадовою особою Головного управління ДФС в Одеській області 29 травня 2018 року складено акт №1183/15-32-14-03/31689781.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку про необхідність їх повернення до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення з таких підстав.
Суд зауважує, що протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Відповідно до вимог ч.1-3 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата та місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Однак посадовою особою Головного управління ДФС в Одеській області зазначена вимога закону не дотримана.
Так в протоколі про адміністративне правопорушення відсутній підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також відсутній запис про відмову ОСОБА_1 від підписання, натомість до протоколу доданий акт щодо його неявки для складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення від 19 червня 2018 року.
Між тим, КУпАП не містить обов’язку особи з'являтися до органу фіскальної служби для підписання протоколу та отримання його копії, оскільки вручення копії протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, є прямим та безпосереднім обов’язком посадової особи, яка його склала.
Будь-які докази направлення або вручення в установленому порядку ОСОБА_1 копії протоколу про адміністративне правопорушення в матеріалах справи відсутні.
Враховуючи вищевикладене, оскільки протокол про адміністративне правопорушення вимогам КУпАП не відповідає, суд позбавлений можливості розглянути справу з дотриманням вимог чинного законодавства, у зв'язку із чим матеріали справи підлягають поверненню для доопрацювання та належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256, 280, 283, 284КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, повернути до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя