Постанова № 75112994, 04.07.2018, Вінницький районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
04.07.2018
Номер справи
128/1515/18
Номер документу
75112994
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 128/1515/18

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 липня 2018 року місто Вінниця

Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Бондаренко О.І., розглянувши матеріали, що надійшли від відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції Департаменту патрульної поліції у Вінницькій області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, працює в Подільській філії ДП «УДЦР», раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,

за вчинення адмінправопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП, -

в с т а н о в и в :

03.06.2018 року о 10 год. 45 хв., на 375 км автодороги М-12 Стрий – Знам’янка, ОСОБА_1 керував автомобілем «Volkswagen Caddy» /д.н.з. НОМЕР_1/ в стані алкогольного сп’яніння, огляд на стан сп’яніння відмовився у встановленому законом порядку в присутності двох свідків за допомогою алкотеста «Драгер», результат тесту – 0,56 проміле.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.9 (а) ПДР України, вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 ч. 1 КУпАП.

В судовому засідання ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП не визнав та пояснив, що 03.06.2018 року, близько 11 год. 00 хв., коли він виїжджав з с. Якушенці, Вінницького району Вінницької області разом з дружиною та двома малолітніми дітьми, один з яких дитина – інвалід, на ділянці автодороги М-12 375 км, його зупинили працівники поліції за порушення вимог дорожнього знаку 5.71, в результаті чого відносно нього була винесена постанова № 124234, з якою він погодився. По закінченні складання постанови, працівник поліції зазначив, що вчора 02.06.2018 року у нього був день народження, з чим він мене привітав та запропонував пройти тест на вміст алкоголю, проїхавши з ними до наркодиспансеру. На його пояснення щодо неможливості тимчасово покидати сім'ю, щоб не травмувати малолітніх дітей, працівники поліції не реагували. Він погодився пройти тест на місці, оскільки алкоголю не вживав. Тест проводився за допомогою алко-тестера «Драгер 6810», ліцензія якого закінчилась ще в 2015 року та який не дозволений до використання Держспоживстандартом і МОЗ України, який показав 0,56%. Він пояснив, що 10 хвилин тому випив препарат «Канефрон», оскільки має хворі нирки, проте жодної реакції з боку працівників поліції не було. Він пояснював, що не вживав алкоголю, що їхав за продуктами тому що, його донечці саме цього дня виповнився рік. Говорив, що ніколи не сів би за кермо під впливом алкоголю, тим паче, що в машині діти. Проте нічого не допомагало, представники поліції ніяк не реагували на його слова, вони продовжували оформлювати протокол. Він був просто в розпачі тому, що його десятирічний син дитина-інвалід і йому потрібен автомобіль, щоб пересуватися містом, оскільки громадським транспортом їхати йому важко. У протоколі, копію якого йому було надано, він зазначив що не погоджується з результатами тесту, оскільки алкоголю не вживав. Його права, передбачені ст. 268 КУпАП йому роз'яснені не були. Виписавши тимчасове посвідчення водія, працівники поліції не повернули йому права, після чого сіли до машини і поїхали, навіть не поцікавившись, яким чином він із сім’єю добиратимуться додому. Він брав участь в антитерористичні операції на території Луганської та Донецької областей, про що має відповідні документи.

Вищенаведені обставини ОСОБА_1 просив взяти до відома для прийняття об'єктивного та справедливого рішення.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши та оцінивши матеріали адміністративної справи, приходжу до наступного висновку.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 052785, складеного 03.06.2018 року об 11 год. 10 хв. інспектором роти №4 БУПП у Вінницькій області лейтенантом поліції ОСОБА_2, 03.06.2018 року о 10 год. 45 хв., на 375 км автодороги М-12 Стрий – Знам’янка, ОСОБА_1 керував автомобілем «Volkswagen Caddy» /д.н.з. НОМЕР_1/ в стані алкогольного сп’яніння, огляд на стан сп’яніння відмовився у встановленому законом порядку в присутності двох свідків за допомогою алкотеста «Драгер», результат тесту – 0,56 проміле.

Відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Проведення огляду водія на стан алкогольного сп’яніння регламентовано ст.266 КУпАП, згідно якої особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється. Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я. Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Таким чином, ст.266 КУпАП передбачено дії органів поліції на проведення огляду на стан сп’яніння: встановлення підстав, що особа керує автомобілем у стані алкогольного сп’яніння; відсторонення даної особи від керування транспортним засобом ; огляд водія поліцейським на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння у присутності двох свідків з використанням спеціальних технічних засобів ; у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами, проведення огляду в закладі охорони здоров'я.

Даний порядок також передбачений Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, МОЗ України від 09.11.2015 року № 1452/735.

Так, згідно вказаної Інструкції, з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров’я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров’я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення. Огляд у закладах охорони здоров’я щодо виявлення стану сп’яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством. Метою цього огляду є встановлення наявності чи відсутності стану сп’яніння в обстежуваної особи.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, оскільки огляд ОСОБА_1 на стан сп’яніння було проведено з дотриманням Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, МОЗ України від 09.11.2015 року № 1452/735, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєному знайшла своє підтвердження в ході судового розгляду.

Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тому з ОСОБА_1 слід стягнути на користь держави 352 грн. 40 коп. судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40 – 1, 130 ч.1, 283, 284 КУпАП, суддя -

п о с т а н о в и в :

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 грн. 00 коп. в прибуток держави, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 1 рік.

Штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп. отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106 код за ЄДРПОУ: 37993783 Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України в м. Києві Код банку отримувача: 820019 Рахунок отримувача: 31215256700001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106/.

Строк пред’явлення постанови до виконання - три місяці.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області на протязі 10 – ти діб.

Суддя О.І. Бондаренко